Połącz się z nami

News Chicago

Nastolatki rozrabiają w centrum Chicago. Nowa godzina policyjna pomoże?

Opublikowano

dnia

Z początkiem lata ​​nadszedł czas plaż i grillów, a także ..rozmów o wprowadzeniu godziny policyjnej w centrum Chicago. Wznowił je w zeszłym tygodniu Radny Brian Hopkins, proponując jej początek na godzinę 8.00PM. Godzina policyjna dotyczyłaby osób nieletnich będących bez opieki i byłaby odpowiedzią na brutalny atak na parę w Streeterville, pobitą przez nastolatki – chłopca i dziewczynę.

31 maja para była na randce, gdy około godziny 9:00PM, w pobliżu Grand Avenue i McClurg Court w Streeterville, otoczyła ich grupa nastolatków, którzy ich zaatakowali. Policja twierdzi, że 40-letni mężczyzna został kilkakrotnie uderzony w głowę przez 14-letniego chłopca, a 17-letnia dziewczyna wyrywała mu włosy.

Zaatakowana kobieta stwierdziła, że ​​napad nie był rabunkiem. Nastolatki spryskały ją gazem pieprzowym i kopnęły w brzuch. Była w drugim tygodniu ciąży i zeznała, że ​​po ataku dowiedziała się, że straciła ciążę. Obydwaj nastolatkowie zostali aresztowani i oskarżeni o pobicie, co jest wykroczeniem.

Ale czy bardziej rygorystyczne godziny policyjne pomagają zmniejszyć przestępczość i zapewnić ludziom bezpieczeństwo? Prawie wszystkie badania wskazują, że są one nieskuteczne w kontrolowaniu przestępczości – uważa Jim Wales, prezes South Loop Neighbors.

Proponowane przez Radnego Hopkinsa wprowadzenie godziny policyjnej wymagałoby od młodych ludzi opuszczenia ulic śródmieścia dwie godziny wcześniej niż o 10:00PM, kiedy w całym mieście obowiązuje godzina policyjna, dotycząca wszystkich osób do 17. roku życia.

Skuteczność godziny policyjnej

W raporcie z 2016 roku opublikowanym przez organizację non-profit Campbell Collaboration przeanalizowano tysiące badań dotyczących godziny policyjnej dla nieletnich w całym kraju i ustalono, że „godzina policyjna dla nieletnich jest nieskuteczna w ograniczaniu przestępczości i wiktymizacji”.

W raporcie stwierdzono również nieznaczny wzrost przestępczości w godzinach policyjnych i brak zmian w zakresie wiktymizacji nieletnich.

Jim Wales, który zasiada także w Radzie Doradczej Grant Park i ma doświadczenie w egzekwowaniu prawa,  rozumie potrzebę reagowania na przemoc i chce aby zajęto się brutalnymi przestępstwami, ale przestrzegł członków Rady przed uchwalaniem przepisów, które niekoniecznie są skuteczne w radzeniu sobie z tym problemem.

Natomiast Szef policji w Chicago, Larry Snelling, powiedział w czwartek, że jest otwarty na wprowadzenie dodatkowej godziny policyjnej, aby zapewnić bezpieczeństwo młodzieży i obywatelom.

W dwóch okręgach policyjnych Chicago, które obejmują śródmieście, ogólna przestępczość nieznacznie spadła w Dystrykcie Centralnym i nieznacznie wzrosła w Dystrykcie Near North, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Godzina policyjna zaproponowana przez Hopkinsa miałaby wpływ na Centralną Dzielnicę Biznesową miasta, która obejmuje dzielnice Loop, Streeterville i River North, a także części południowej i zachodniej pętli. Burmistrz Brandon Johnson nie wypowiedział się zdecydowanie w tej sprawie

Obecnie obowiązująca godzina policyjna ma dopiero dwa lata

W 2022 r. Rada Miejska głosowała za wzmocnieniem rzadko egzekwowanych przepisów dotyczących godziny policyjnej w całym mieście, ustalając ją na codzienną godzinę 10:00PM dla wszystkich w wieku 17 i lat i młodszych. Poprzednia godzina policyjna, wprowadzona w 1992 r., obowiązywała od godziny 11:00PM i dotyczyła wszystkich w wieku do 16 lat.

Ówczesna burmistrz Lori Lightfoot nalegała na zmianę po śmiertelnym postrzeleniu 16-letniego Seandella Hollidaya podczas dużego zgromadzenia w pobliżu chicagowskiej Cloud Gate, o czym informowaliśmy tutaj.

Niektórzy członkowie Rady Miejskiej postrzegali wówczas wcześniejszą godzinę policyjną jako środek zapobiegający przemocy, inni zaś podkreślali badania wskazujące, że godzina policyjna przynosi odwrotny skutek.

W 2022 r. Lightfoot wprowadziła również weekendowy zakaz dotyczący „nieletnich bez opieki” w Millennium Park. Polityka zabraniająca nieletnim przebywania samemu w parku po godzinie 6:00PM od czwartku do niedzieli, obowiązuje pod rządami Johnsona i została rozszerzona o Maggie Daley Park, który łączy się z Millennium mostem dla pieszych.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

W środę wyłowiono zwłoki mężczyzny z Jeziora Michigan, w pobliżu Navy Pier

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem z jeziora Michigan w pobliżu plaży Oak Street, prawdopodobnie wyłowiono ciało żeglarza poszukiwanego od soboty. Mężczyzna wypadł z łodzi w rejonie Playpen.

Ciało mężczyzny wyłowiono około godziny 7:50PM w środę. Chicagowska policja poinformowała, że ​​zwłoki wyciągnięto w pobliżu 600 North Lake Shore Drive.

Oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze tej osoby, ale jest to prawdopodobnie 58-letni mężczyzna poszukiwany od soboty, po tym, jak wypadł z łodzi w rejonie Playpen, w pobliżu plaży Oak Street. Według świadków mężczyzna wpadł do wody i już nie wypłynął na powierzchnię.

O czarnej serii zdarzeń związanych z wodą, które miały miejsce w ostatnich dniach, na wodach jeziora Michigan w Chicago, pisaliśmy 17 czerwca.

Źródło: suntimes
Foto: istock/Shelly Bychowski/
Czytaj dalej

News Chicago

Najnowszy program imigracyjny Bidena dotyczy Kongresmenki z Illinois, Delii Ramirez

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla Kongresmenki USA z Illinois, Delii Ramirez, działania wykonawcze podjęte we wtorek 18 czerwca przez prezydenta Joe Bidena mają charakter osobisty. Jest ona jedynym członkiem Kongresu z rodziny o mieszanym statusie. Jej mąż, Boris Hernandez, objęty polityką DACA, pracuje nad uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa. Na środowej konferencji Ramirez przypomniała, że kandydowała do parlamentu aby walczyć właśnie o reformę imigracyjną.

Podczas środowej konferencji prasowej Demokratyczna Kongresmenka Delia Ramirez, reprezentująca 3. Okręg Illinois, dołączyła do innych lokalnych zwolenników i pochwaliła działania wykonawcze prezydenta, który 18 czerwca ogłosił pomoc dla nieposiadających dokumentów, małżonków i dzieci obywateli USA.

Nowe działania usprawnią proces ubiegania się tych osób o legalny pobyt stały oraz legalną pracę w USA. O programie informowaliśmy 18 czerwca.

Przemawiający na konferencji Kongresmen Jesús „Chuy” García powiedział, że jedno na dziesięcioro dzieci w Illinois ma rodzica nieposiadającego dokumentów.

Delia Ramirez stwierdziła, że ​​jej mąż odniesie korzyści z ogłoszenia imigracyjnego, co uspokoi jej rodzinę i pomoże jej lepiej spać w nocy. Jednak miała nadzieję, że akcja będzie bardziej ekspansywna, aby pomóc innym nieposiadającym dokumentów imigrantom.

Ramirez przysięgła, że ​​będzie nadal walczyć, aby pomóc innym nielegalnym imigrantom, którzy nie kwalifikują się na mocy ogłoszenia z 18 czerwca, w tym swojemu szwagrowi.

Tymczasem Republikanie oświadczyli, że planują zaskarżenie dekretu Joe Bidena.

Delia Ramirez zwyciężyła w listopadzie 2022 roku w wyborach do 3. Okręgu kongresowego stanu Illinois, pokonując republikanina Justina Burau stosunkiem głosów 65,4% do 34,6%. Była pierwszą kobietą – Latynoską wybraną do Kongresu z Illinois.

Wcześniej, w 2018 roku Ramirez został pierwszą Amerykanką pochodzącą z Gwatemali wybraną do Zgromadzenia Ogólnego stanu Illinois.

Pierwszym latynoskim członkiem Kongresu w tym stanie był Demokrata Luis Gutierrez, który został wybrany w 1993 r. i przeszedł na emeryturę w styczniu 2019 r. Demokrata Jesús „Chuy” García został wybrany na miejsce Gutiérreza w listopadzie 2018 r.

Źródło: nbc
Foto: justicedemocrats, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

218,2 milionów dolarów braknie w powiecie Cook w 2025 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Powołując się na rosnące koszty wynagrodzeń, wpływ inflacji i wzrost funduszy emerytalnych, Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, przewiduje lukę w przyszłorocznym budżecie wynoszącą 218,2 mln dolarów. Wstępną prognozę na rok budżetowy 2025 ogłosiła w środę.

Mimo prognozowanej luki urzędnicy twierdzą, że powiat Cook jest na dobrej drodze, aby zakończyć bieżący rok budżetowy z nadwyżką w wysokości 142 mln dolarów w funduszu ogólnym, co jest wynikiem takich czynników, jak dłuższe ramy czasowe zatrudnienia, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach personelu, oraz wyższe niż przewidywano stopy procentowe prowadzące do dodatkowych podatków od sprzedaży i dochodów z inwestycji.

„Lata ciężkiej pracy i trudnych decyzji zapewniły nam silną pozycję budżetową” – powiedziała Toni Preckwinkle w ogłoszeniu wstępnej prognozy na rok budżetowy 2025.

„Pomimo pandemii i wyzwań fiskalnych chroniliśmy emerytury, rozszerzyliśmy programy kapitałowe, poprawiliśmy ratingi naszych obligacji, mądrze zarządzaliśmy pomocą humanitarną w związku z pandemią i zamknęliśmy luki budżetowe wynoszące prawie 1 miliard dolarów bez podnoszenia podatków” – dodała Prezes Zarządu Powiatu Cook.

Urzędnicy zauważyli, że prognozowana luka jest znacznie niższa niż niedobór 409,6 mln dolarów, z jakim borykał się powiat w 2021 r., a system szpitali okręgowych nie przewiduje deficytów w przyszłym roku, po raz pierwszy od co najmniej 2010 r.

Raport opublikowany we wtorek wieczorem zawiera prognozę przychodów i wydatków na koniec roku w roku budżetowym 2024 oraz prognozę przychodów i wydatków na 2025 rok dla funduszu ogólnego i funduszu przedsiębiorczości zdrowotnej, dwóch głównych funduszy operacyjnych powiatu.

Oczekuje się, że wydatki funduszu ogólnego wyniosą 271,6 mln USD powyżej skorygowanego budżetu na 2024 r. ze względu na wzrost kosztów personelu, wpływ inflacji na koszty towarów i usług zamawianych przez powiat, rosnące koszty opieki zdrowotnej oraz wzrost emerytur w powiecie o 35,7 mln USD.

Wyższe niż oczekiwano dochody częściowo zrównoważyły ​​przewidywany wzrost wydatków, zmniejszając całkowity oczekiwany niedobór do 218,2 mln dolarów.

17 lipca godzinie 6:00PM odbędzie się wirtualne wysłuchanie publiczne dotyczące wstępnej prognozy budżetowej powiatu. Mieszkańcy będą mieli okazję złożyć zeznania i nawiązać kontakt z biurem Preckwinkle w sprawie swoich priorytetów budżetowych.

Mieszkańcy będą mogli także zadawać pytania dotyczące budżetu na stronie www.cookcountyil.gov/service/submit-budget-questions.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu