Połącz się z nami

Wybory Prezydenckie 2024

Wyrok Donalda Trumpa zaszkodził mu w sondażach poparcia

Opublikowano

dnia

Z opublikowanych w środę danych wynika, że ​​wyrok skazujący Donalda Trumpa rzeczywiście może zaszkodzić jego poparciu. W powtórzeniu niedawnego sondażu New York Times/Siena College trzypunktowa przewaga byłego prezydenta nad Joe Bidenem przed wydaniem werdyktu skurczyła się do zaledwie jednego punktu, gdy respondentów zadano pytanie po decyzji ławy przysięgłych.

Ankietę dotyczącą poparcia przeprowadzono na 2000 wyborców, a sondaż wykazał, że przed wydaniem wyroku większość Amerykanów postrzegała sprawę o tzw. „ciche płatności”, jako mniej poważną niż inne sprawy prawne Donalda Trumpa. Były prezydent prowadził z Joe Bidenem 3 punktami.

Jak wynika z nowej analizy, zmiana w porównaniu z pierwotnymi sondażami z kwietnia i maja była szczególnie widoczna wśród młodych, rasy innej niż biała i mniej zaangażowanych wyborców o poglądach demokratycznych.

20% poprzednich zwolenników Trumpa, którzy są czarnoskórzy, obecnie wspiera Bidena, podczas gdy tylko 2% poprzednich zwolenników Trumpa niebędących czarnoskórymi zdecydowało się poprzeć Bidena.

Ustalenia New York Times/Siena College wykazały również, że 46% ankietowanych zaakceptowało wyrok skazujący, 33% się z nim nie zgodziło, a 16% stwierdziło, że nie słyszało o nim wystarczająco dużo, aby wyrobić sobie opinię.

Sondaż jest zgodny z innymi sondażami, które opublikowano kilka dni po wydaniu wyroku skazującego. Z sondażu Reuters/Ipsos opublikowanego w piątek wynika, że ​​10% zarejestrowanych wyborców Partii Republikańskiej stwierdziło, że po ogłoszeniu wyroku rzadziej będzie głosować na byłego prezydenta.

Sondaż Morning Consult przeprowadzony wśród zarejestrowanych wyborców wykazał, że Joe Biden zyskał trzy punkty procentowe jeśli chodzi o poparcie (45%), podczas gdy poparcie dla Donalda Trumpa pozostało takie samo (44%).

30 maja Donald Trump został pierwszym byłym prezydentem skazanym za przestępstwo kryminalne polegające na fałszowaniu dokumentacji biznesowej w celu ukrycia tajnej wypłaty pieniędzy na rzecz gwiazdy porno, Stormy Daniels. 12-osobowe jury wydało jednomyślny werdykt, kończąc 6-tygodniowy proces. O wyroku informowaliśmy 31 maja.

Trump zapowiedział złożenie odwołania od wyroku, ale w międzyczasie wykorzystał go do ataku na wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych i zbierania pieniędzy. Według jego kampanii w maju zebrano 141 milionów dolarów, z czego prawie 38% wkrótce po wydaniu wyroku.

Sondaż New York Times/Siena College objął 1897 zarejestrowanych wyborców z całego kraju i został przeprowadzony za pomocą telefonów komórkowych i stacjonarnych w dniach 3 i 4 czerwca 2024 r.

 

Źródło: Politico
Foto: YouTube

Wybory Prezydenckie 2024

Trump nie skorzysta ze swojego hotelu w Chicago w czasie RNC. Twierdzi, że kocha Milwaukee

Opublikowano

dnia

Autor:

Donald Trump planuje odwiedzić Chicago podczas Narodowej Konwencji Republikanów – to tylko ponad godzinę jazdy samochodem od miejsca, w którym odbędzie się konwencja w Milwaukee. We wtorek były prezydent upierał się jednak, wbrew wcześniejszym doniesieniom, że zatrzyma się w Milwaukee i ponownie zaprzeczył, że nazwał je „strasznym miastem”.

Oczekuje się, że Donald Trump weźmie udział w zbiórce pieniędzy w Chicago, choć szczegóły wydarzenia są wciąż finalizowane. Urzędnik kampanii poinformował, że były prezydent pozostanie w Milwaukee w dniach od 15 do 18 lipca, aby w czwartkowy wieczór przyjąć nominację Republikanów.

Wcześniej we wtorek kilku urzędników poinformowanych o planach bezpieczeństwa i ustaleniach logistycznych wskazało, że były prezydent prawdopodobnie zatrzyma się na noc w swojej posiadłości w Chicago – Trump International Hotel and Tower – podczas trwania RNC.

Później we wtorek Trump zaprzeczył tym doniesieniom w wywiadzie dla lokalnej stacji telewizyjnej Milwaukee.

Były prezydent skrytykował także w tym wywiadzie nowe wysiłki Joe Bidena mające na celu zezwolenie nieposiadającym dokumentów imigrantom-małżonkom obywateli amerykańskich i ich dzieciom na pobyt w Stanach Zjednoczonych.

Trump stwierdził, że jest to zagranie pod wyborców, mówiąc, że administracja Bidena „nie poprzestanie na tym”, jeśli chodzi o reformę imigracyjną.

We wtorek Donald Trump zorganizował wydarzenie związane z kampanią w Racine w stanie Wisconsin – 30 mil na południe od Milwaukee – podczas którego poruszył kwestię inflacji i imigracji. To wystąpienie było trzecią jego wizytą na polu bitwy na Środkowym Zachodzie, podczas której próbuje on kontrastować z prezydentem Joe Bidenem.

Podczas swoich przemówień były prezydent oświadczył: „Kocham Milwaukee”.

Było to nawiązaniem do tego, że Trump rzekomo nazwał Milwaukee „okropnym miastem” podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami z Republikanami w Kongresie w ubiegły czwartek.

W oświadczeniu kampania napisała, że ​​nazywanie Milwaukee „okropnym miastem” przez Trumpa było „całkowitym kłamstwem”.

Następnie jednak dodano: „Prezydent Trump wyraźnie odniósł się do problemów w Milwaukee, w szczególności do brutalnych przestępstw i oszustw wyborczych”, sugerując, że rzeczywiście poczynił uwagi na temat miasta, choć nie w sposób, w jaki niektórzy je interpretowali.

 

Źródło: abcnews
Foto: YouTube
Czytaj dalej

Wybory Prezydenckie 2024

Biden i Trump szykują się do pierwszej telewizyjnej debaty w tych wyborach

Opublikowano

dnia

Autor:

Telewizja informacyjna CNN sfinalizowała regulamin pierwszej debaty prezydenckiej w cyklu wyborczym w 2024 r., która odbędzie się za niecałe dwa tygodnie. W sobotę przekazała, że kampanie Joe Bidena i Donalda Trumpa zgodziły się z tymi zasadami, zauważając także, że nie jest „niemożliwe”, aby niezależny kandydat Robert F. Kennedy Jr. dołączył do tej pary na scenie.

Aby zakwalifikować się do finałowej rozgrywki w CNN, kandydat musi uzyskać min. 15% poparcia w czterech oddzielnych sondażach ogólnokrajowych i znajdować się na kartach do głosowania w wystarczającej liczbie stanów, aby uzyskać 270 głosów kolegiów elektorów.

Obecnie Robert F. Kennedy Jr. bierze udział w głosowaniu w 6 stanach, co daje łącznie 89 potencjalnych głosów Kolegium Elektorów.

Gospodarzami 90-minutowej debaty, która odbędzie się 27 czerwca w Atlancie, będą Jake Tapper i Dana Bash z CNN. Będzie to pierwsze osobiste starcie między Bidenem a Trumpem, odkąd stali obok siebie w czasie debat w kampanii przed ostatnimi wyborami.

Obaj kandydaci przyjęli zaproszenie stacji do debaty w zeszłym miesiącu i zgodzili się na pewne zasady i formaty określone w pismach CNN skierowanych do ich kampanii, o czym informowaliśmy tutaj. CNN podało, że podczas debaty będą dwie przerwy reklamowe, a kandydaci nie będą mogli w tym czasie konsultować się z innymi członkami swojej kampanii.

Podano także, że o podium i pozycji kandydatów zadecyduje rzut monetą, ich mikrofony zostaną wyciszone poza czasem wystąpień, a kandydaci otrzymają jedynie długopis, notatnik i butelkę wody.

Kandydaci nie będą mogli przynosić ze sobą rekwizytów ani przygotowanych notatek.

Po raz pierwszy też w najnowszej historii debata pomiędzy kandydatami na prezydenta nie będzie miała widowni studyjnej.

Przedstawiciele sieci stwierdzili, że ​​moderatorzy debaty „wykorzystają wszystkie dostępne im narzędzia, aby wyegzekwować harmonogram i zapewnić cywilizowaną dyskusję”.

Aby zakwalifikować się do debaty, kandydaci muszą także spełniać wymogi określone w art. II ust. 1 Konstytucji Stanów Zjednoczonych, aby móc pełnić funkcję prezydenta. Zarówno Joe Biden, jak i Donald Trump spełniają te wymagania. Inni kandydaci nie należący do żadnej większej partii – Kennedy, Cornel West i Jill Stein – również je spełniają.

Cała piątka złożyła także formalne oświadczenie o kandydowaniu do Federalnej Komisji Wyborczej, co jest kolejnym warunkiem udziału w debacie.

Joe Biden i Donald Trump staną do drugiej debaty 10 września w telewizji ABC.

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

Wybory Prezydenckie 2024

Donald Trump wystąpi w Racine w Wisconsin. Na wydarzenie sprzedawane są bilety

Opublikowano

dnia

Autor:

Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej byłego prezydenta, Donald Trump wygłosi uwagi „na temat nieudanej prezydentury Joe Bidena” podczas wydarzenia związanego z kampanią w Racine w stanie Wisconsin.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 18 czerwca 2024 r. o godzinie 3:00PM czasu lokalnego.

Według Donalda Trumpa, Joe Biden zawiódł mieszkańców stanu Wisconsin – „Bidenomika” spowodowała trudności dla rodzin, ponieważ ceny wzrosły o prawie 20% od czasu objęcia urzędu przez Bidena. W ciągu ubiegłych 4 lat inflacja kosztowała przeciętną rodzinę ze stanu Wisconsin ponad 22 933 dolarów. Ceny benzyny w Wisconsin wzrosły o ponad 1 dolara za galon.

Według byłego prezydenta, otwarta polityka graniczna Bidena spowodowała z kolei gwałtowny wzrost przestępczości w całym stanie Wisconsin, przy czym Milwaukee odnotowało największy wzrost liczby strzelanin w kraju, wyższy niż w Nowym Jorku i Chicago.

Trump uważa, że życie  w stanie staje się jeszcze bardziej niebezpieczne, ponieważ stale brakuje funkcjonariuszy policji. W 2023 r. liczba funkcjonariuszy w Wisconsin spadła do 13 000, co stanowi najniższy poziom od czasu, gdy stan zaczął monitorować stan zatrudnienia policji w 2008 r.

Wydarzenie związane z kampanią prezydencką odbędzie się w Racine Festival Park, przy 55th St., Racine, WI 53403. Bilety są do nabycia tutaj.

 

Źródło: donaldjtrump.com
Foto: donaldjtrump.com
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu