Połącz się z nami

News Chicago

Nad ranem policja wkroczyła pomiędzy studentów Uniwersytetu w Chicago

Opublikowano

dnia

Departament Policji kampusu Uniwersytetu Chicago zaczął we wtorek nad ranem nakazywać studentom opuszczenie obozu, który od zeszłego tygodnia jest miejscem protestów propalestyńskich. Przygotowała ciężki sprzęt by go zlikwidować.

Buldożery i ciężarówki przybyły na kampus około 4:45AM. O 5.00 rano policja kampusowa, niektórzy ubrani w sprzęt bojowy, zaczęła likwidować obóz, usuwając namioty, bariery, sprzęt i nie tylko.

Policja nakazała wszystkim studentom protestującym oczyszczenie terenu pod groźbą postawienia im zarzutów karnych.

W ciągu nocy protestujący zmobilizowali się, a wielu zorganizowało wiec około 3.00AM.

Odpowiedź policji uniwersyteckiej nadeszła dzień po tym, jak urzędnicy Uniwersytetu Chicago poinformowali, że rozmowy między protestującymi a uczelnią zostały „zawieszone”. W swoim oświadczeniu Uniwersytet nazwał żądania protestujących „niezgodnymi z zasadami Uniwersytetu”.

Władze uczelni stwierdziły również, że w mediach społecznościowych znajdują się „nieścisłości i błędne opisy” dotyczące aktualnej polityki szkoły. Stwierdzono też, że szkoła nie zgodziła się na „zmniejszenie” bezpieczeństwa na kampusie ani obecności policji w oparciu o negocjacje.

Inne kampusy uniwersyteckie w Chicago były świadkami podobnych protestów, w tym School of the Art Institute of Chicago, gdzie w weekend kilkudziesięciu demonstrantów zostało aresztowanych za nielegalne wtargnięcie, po tym, jak nie rozeszli się z kampusu w centrum miasta pomimo kilku ustnych ostrzeżeń.

Z kolei w piątek policja Chicago została wezwana do obozowisk na Uniwersytecie DePaul, gdzie funkcjonariusze godzinami stali pomiędzy grupami proizraelskimi i pro-palestyńskimi, o czym informowaliśmy tutaj.

W przemówieniu wygłoszonym podczas weekendowego wydarzenia z okazji Dnia Pamięci o Holokauście, Yinam Cohen, Konsul Generalny Izraela na Środkowym Zachodzie, wezwał lokalnych przywódców, aby odnieśli się do doniesień o narastającym antysemityzmie w miarę kontynuowania protestów.

„Chicago, mamy problem” – powiedział Cohen. „I nie możemy na to przymykać oczu. Walka z antysemityzmem nie jest zadaniem Izraela ani lokalnej społeczności żydowskiej. To obowiązek lokalnych przywódców. Mamy narzędzia prawne, edukacyjne i polityczne, aby zwalczać tę nienawiść. ”

 

Źródło: nbc
Foto: Jacek Boczarski

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu