Połącz się z nami

News Chicago

Wydatki na media w Illinois mogą znacznie zwiększyć nasze rachunki za gaz

Opublikowano

dnia

Według nowego raportu, podatnicy w Illinois mogą w ciągu następnej dekady odnotować gwałtowny wzrost rachunków za gaz, jeśli urzędnicy nie ograniczą wydatków głównych przedsiębiorstw gazowniczych stanu.

W nowym raporcie Building Decarbonization Coalition i Groundworks Data zbadano, co może się stać, jeśli Peoples Gas, Nicor ​​Gas, North Ameren Gas i North Shore będą w dalszym ciągu podwajać wysiłki w zakresie systemu infrastruktury gazu ziemnego, co jest sprzeczne z celami klimatycznymi stanu i kraju.

Przy dotychczasowych zasadach działania stawki klientów w Illinois mają tendencję wzrostową o dobre 50% do 2030 r., według Dorie Seavey, starszego pracownika naukowego w Groundworks Data i głównej autorki raportu. W przypadku większości firm liczba ta prawdopodobnie się podwoi do 2035 r.

Bez znaczącej interwencji oznacza to, że średni rachunek za gaz za jedno mieszkanie może wzrosnąć do około 650 dolarów miesięcznie w najzimniejszych miesiącach do roku 2050.

W latach 2014–2022 cztery największe przedsiębiorstwa gazownicze w stanie zwiększyły swoje wydatki na infrastrukturę gazową o ponad 9 miliardów dolarów.

Według autorów raportu płatnicy będą spłacać te koszty przez następne 40–70 lat.

Istnieje bezpośredni związek pomiędzy wydatkami przedsiębiorstwa użyteczności publicznej a tym, co znajduje się na rachunku za media.

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej będące własnością inwestorów, takie jak Peoples Gas, nie czerpią zysków ze sprzedaży paliwa lub energii. Zamiast tego są upoważnione do odzyskania stopy zwrotu z kapitału własnego w wysokości nieco ponad 9% z inwestycji w ogromne projekty infrastrukturalne i modernizacje.

Koszty modernizacji stanowej sieci składającej się z tysięcy mil linii przesyłowych, linii dystrybucyjnych i podziemnych magazynów – w samym Illinois znajduje się ponad jedna dziesiąta całkowitej zdolności magazynowania gazu w kraju – rozkładają się na podatników na dziesięciolecia.

Utrzymanie dostaw gazu ziemnego staje się droższe nie tylko dla płatników. Ma to również ogromny wpływ na klimat.

Gaz ziemny składa się głównie z metanu – gazu cieplarnianego, dużo groźniejszego niż dwutlenek węgla. Według amerykańskiej Agencji Informacji o Energii, Illinois zajmuje ósme miejsce w kraju pod względem zużycia gazu ziemnego. Przywódcy stanowi i lokalni realizują politykę mającą na celu jego stopniowe wycofywanie.

W 2021 r. Gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę o klimacie i równym zatrudnieniu ( Climate and Equitable Jobs Act) , zobowiązującą stan do przejścia na 100% czystą energię do 2050 r.

Ustawa wyznacza twardy termin zaprzestania wykorzystywania elektrowni węglowych i gazowych z państwowego sektora elektroenergetycznego. Nie wyznacza jednak żadnych celów w zakresie ograniczenia emisji gazu ziemnego z budynków.

W Illinois ponad 80% mieszkańców korzysta z gazu ziemnego, aby ogrzać swoje domy.

Rada Miasta Chicago podąża śladem Oak Park i realizuje rozporządzenie w sprawie elektryfikacji, które będzie stopniowo wycofywać przyłącza gazowe w nowych budynkach. Rozporządzenie spotyka się obecnie z oporem zarówno zorganizowanych przedsiębiorstw pracowniczych, jak i przedsiębiorstw gazowniczych.

Jednak gdy Illinois stawia pierwsze kroki na drodze do zelektryfikowanej gospodarki, duży znak zapytania wisi nad tym, co się stanie, gdy baza klientów gazu zacznie się zmniejszać.

Kiedy nie ma wystarczającej liczby klientów, aby pokryć wydatki na media lub nawet wykorzystać ogromną stanową sieć gazową, Dorie Seavey nazywa to „aktywem osieroconym” lub zobowiązaniem – w tym przypadku ogromnym.

„Illinois może spodziewać się, że do 2050 r. ryzyko aktywów osieroconych w jego księgach będzie sięgać 80 miliardów dolarów” – uważa Seavey. To sześciokrotny wzrost. Obecnie nieodzyskane aktywa w księgach spółek gazowniczych wynoszą około 13,4 miliarda dolarów.

Według Sarah Moskowitz, dyrektorki wykonawczej Citizens Utility Board, w samym Chicago około 30% odbiorców gazu ma łącznie 125 milionów dolarów długu wobec Peoples Gas.

Raport pojawia się w momencie, gdy Komisja Handlu stanu Illinois (ICC) rozpoczyna drugi miesiąc postępowania w sprawie przyszłości gazu – serii publicznych warsztatów oceniających, w jaki sposób obecny system dystrybucji gazu będzie musiał się dostosować, aby osiągnąć cel dekarbonizacji stanu.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/demaerre/

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu