Połącz się z nami

News Chicago

Część absolwentów Northwestern urządziło ceremonię żałobną ku czci studentów w Gazie

Opublikowano

dnia

Dziesiątki absolwentów Northwestern University wyszło z niedzielnej ceremonii zakończenia roku akademickiego w United Center w proteście przeciwko trwającej wojnie między Izraelem a Hamasem. Na zewnątrz urządzili własną, smutną ceremonię ku czci poległych studentów w strefie Gazy.

Około 50 absolwentów wyszło na ulicę ubranych w kaffije i machając palestyńskimi flagami, skandując „Wolna Palestyna”. Dołączyli oni do grupy kilkudziesięciu obecnych studentów, którzy czekali na zewnątrz areny, aby odprawić ceremonię żałobną ku czci studentów w Gazie, którzy zginęli w toczącej się wojnie.

Wkrótce po wyjściu rodziny absolwentów dołączyły do ​​nich na zewnątrz i rozpoczęła się ceremonia. Każdy absolwent chwycił czerwoną różę i przeczytał nazwisko studenta w Gazie, po czym przypiął ją do banera z napisem „Zakaz ukończenia szkoły w Gazie. Do męczenników Palestyny”.

Absolwenci oświadczyli, że zdecydowali się opuścić stadion podczas przemówienia Petera Barrisa, który przewodniczy radzie nadzorczej Northwestern, ponieważ uważają, że uniwersytet był współwinny wojny, poprzez swoje powiązania z Izraelem.

22-letni Josh Fleckner powiedział, że strajk nie miał na celu okazania braku szacunku innym absolwentom, ale raczej okazanie rozczarowania wobec władz uniwersytetu i jego powierników.

„W Gazie nie ma już ani jednego uniwersytetu” – powiedział Fleckner. „Wszystkie zostały zbombardowane, więc chcemy przyznać, że chociaż w Northwestern mamy szczęście, że możemy ukończyć szkołę, na świecie jest tyle cierpienia”.

Fleckner powiedział również, że choć jest dumny ze swoich osiągnięć edukacyjnych, ważniejsze jest uhonorowanie ofiar śmiertelnych wojny. „Wydaje mi się, że to właściwa i konieczna rzecz” – powiedział.

22-letnia Jordan Muhammad powiedziała, że ​​kiedy uczestniczyła w ceremonii zakończenia roku akademickiego, nie mogła powstrzymać się od myśli o studentach w Gazie, którzy nie ukończą szkoły. Studentka jest rozczarowana odmową uniwersytetu „potępienia i uznania” trudnej sytuacji Palestyńczyków w Gazie.

„Powinniśmy być w stanie uhonorować wysiłek i energię, które być może włożyliśmy w zdobywanie wyższego wykształcenia, ale nasze stopnie naukowe są splamione krwią” – stwierdziła.

Niewielka grupa kontrmanifestantów podeszła do zgromadzonych absolwentów i krzyknęła, że ​​ich wystąpienia mają charakter antysemicki. Policjanci z Chicago i ochrona areny pomogli w oddzieleniu grup. Po kilku minutach kontrmanifestanci opuścili plac.

W maju studenci School of the Art Institute of Chicago protestowali przeciwko wojnie, przechodząc przez scenę podczas ceremonii rozdania dyplomów w Wintrust Arena.

Demonstranci zażądali, aby Instytut Sztuki zerwał kontakty z rodziną Crown, głównym dobroczyńcą szkoły. Protestujący twierdzą, że firmy rodziny Crown czerpią zyski z wojen i inwestują w produkcję broni. Rodzina przekazała instytutowi miliony, a członek rodziny zasiada w radzie powierniczej.

W tym miesiącu jedna osoba została aresztowana w związku z protestem przeciwko wojnie w Gazie na Uniwersytecie w Chicago, gdy w szkole South Side odbywały się ceremonie zakończenia roku akademickiego, o czym informowaliśmy tutaj.

Protest w czasie zakończenia roku na University of Chicago

Według Ministerstwa Zdrowia Gazy w wojnie, wywołanej niespodziewanym atakiem terrorystów Hamasu na Izrael 7 października, zginęło ponad 36 700 Palestyńczyków. W Izraelu zginęło ponad 1200 osób.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Od dzisiaj kandydaci do Rady Edukacji Chicago mogą składać swoje wnioski

Opublikowano

dnia

Autor:

26 marca kandydaci do Rady Edukacji Chicago rozpoczęli zbieranie podpisów mieszkańców. Od dzisiaj do 24 czerwca mogą już składać oryginalne dokumenty nominacyjne w Chicago Board of Elections.

W tym roku, podczas głosowania w listopadzie wybierzemy 10 z 21 członków Rady Edukacji Chicago. Resztę, w tym prezesa zarządu, wyznaczy Burmistrz Brandon Johnson, który wraz ze Związkiem Nauczycieli w Chicago CTU, poparł tą wersję ustawy. Szczegółowo o tych nowych zasadach informowaliśmy 8 marca.

Aby złożyć swoje wnioski kandydaci do rady musieli zebrać od 1000 do 3000 podpisów, podobnie kandydaci do senatu danej partii. Komisja Wyborcza Chicago zbierze się na początku lipca, aby rozpatrzyć zastrzeżenia dotyczące kandydatów.

Wybrani członkowie Rady Edukacji Chicago będą reprezentować około 240 000 mieszkańców z 10 dużych okręgów przez następne 2 lata, kiedy zarząd będzie w połowie mianowany, a w połowie wybrany.

Do następnych wyborów, które odbędą się w 2026 r., kandydaci do Chicago Board of Education będą potrzebować 500–1500 podpisów. Wybory w 2026 r. to także moment, w którym rada stanie się w pełni wybieranym organem – jej członkowie zostaną wybrani spośród 20 mniejszych okręgów.

Członkowie Rady Edukacji nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę i oczekuje się od nich, że będą pracować co najmniej 25 do 30 godzin miesięcznie.

Do ich obowiązków należy m.in.: ustalanie kierunku, celów i priorytetów dla Szkół Publicznych w Chicago; zatwierdzanie polityk dzielnic, decyzji zakupowych i umów; zatwierdzanie planów wydatków i ustalenie kalendarza roku szkolnego.

Rada Edukacji Chicago, która m.in. uchwala budżet wynoszący 9 miliardów dolarów, zatwierdza dyrektora generalnego oraz zatwierdza zasady i umowy, została utworzona przez ustawodawców stanowych w 1872 r.

Według Krajowego Stowarzyszenia Rad Szkolnych ponad 90% amerykańskich rad szkolnych jest obecnie wybieranych.

Okręg szkolny w Chicago, trzeci co do wielkości w Stanach Zjednoczonych, obejmuje obecnie około 325 000 uczniów uczęszczających do 634 szkół.

 

Źródło: wttw
Foto: Chicago Board of Education, istock/Jacob Wackerhausen/
Czytaj dalej

News Chicago

Lato w mieście: Dzisiaj zostaną otwarte wszystkie baseny Chicago Park District

Opublikowano

dnia

Autor:

Urzędnicy Park District twierdzą, że zatrudnili wystarczającą liczbę ratowników, aby otworzyć dzisiaj wszystkie baseny po latach problemów kadrowych, które doprowadziły do ​​zamknięcia niektórych z nich. Oczekuje się, że 50 odkrytych i 27 basenów krytych w mieście zostanie otwartych w poniedziałek na okres letni.

Według rzeczniczki Chicago Park District, Irene Tostado, zatrudniono 446 sezonowych ratowników na 710 dostępnych stanowiskach, co oznacza, że ​​wskaźnik obsadzenia wyniesie 63% w okresie letnim.

Jak wynika z dokumentów, zeszłego lata zatrudniono zaledwie około 15% ratowników sezonowych do pierwszego tygodnia czerwca i tylko 9% w czerwcu 2022 roku. Rok temu władze Chicago Park District zdecydowały się tymczasowo zamknąć niektóre kryte baseny, aby przenieść ratowników do pracy na plażach, a w 2022 r. w otwarto mniej niż połowę basenów.

Rodzice i trenerzy pływania twierdzili wcześniej, że brak dobrej organizacji w Chicago Park District, niskie płace, skandal związany z niewłaściwym zachowaniem na tle seksualnym i chroniczne niedoinwestowanie w baseny spowodowały te niedobory, podczas gdy urzędnicy obwiniali pandemię na rynku pracy.

Zeszłego lata Chicago Park District dodała dodatkowe zachęty – w tym premię za podpisanie umowy w wysokości 600 dolarów i bezpłatne bilety na wydarzenia – w nadziei, że przyciągnie więcej ratowników podczas przerwy wakacyjnej.

W tym roku korzyści te nie były oferowane, jednak płaca początkowa wzrosła do 19 dolarów za godzinę, czyli o około 3 dolary więcej niż w zeszłym roku.

Według strony internetowej Chicago Park District, rekrutacja na stanowiska ratownika letniego jest już zamknięta. Okręg zatrudnia także 261 ratowników całorocznych.

Większość z basenów będzie działać w godzinach od 11:00AM do 7:00PM w najgorętszych porach dnia. Dokładny harmonogram ich otwarcia dostępny jest na stronie internetowej.

Według dystryktu parkowego od poniedziałku ponad 200 zraszaczy i wodnych placów zabaw w mieście także będzie już działać. Humboldt Park Beach, jedyna sztuczna plaża śródlądowa, również zostanie otwarta w poniedziałek po czteroletniej przerwie, co zapowiadaliśmy 11 czerwca.

Sezon basenowy i plażowy potrwa w Chicago do Święta Pracy.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, isytock/Suzi Media Production/
Czytaj dalej

News Chicago

Rusza sprzedaż biletów na pojedyncze spektakle Broadway Series Teatru Paramount Aurora

Opublikowano

dnia

Autor:

13. sezon Broadway Series Teatru Paramount Aurora 2024–2025 rozpocznie się 21 sierpnia spektaklem „The Full Monty”. Bilety na pojedyncze spektakle wchodzą do sprzedaży już dzisiaj.

Spektakle 13. sezonu Broadway Series Teatru Paramount Aurora 2024–2025 rozpoczną się 21 sierpnia sztuką „The Full Monty”, a zakończą wznowieniem przedstawienia „Cats” emitowanego od 30 kwietnia 2025 r. do 15 czerwca 2025 r. W międzyczasie zobaczymy chicagowskie premiery: „Disney’s Frozen” (30 października – 19 stycznia 2025 r.) i „Waitress” (12 lutego – 30 marca 2025 r.).

Odnowienia subskrypcji Broadway Series rozpoczęły się 5 lutego, a sprzedaż pojedynczych biletów na spektakle rozpocznie się 17 czerwca o godzinie 10:00AM.

Ceny biletów na spektakle Broadway Series zaczynają się od 56 dolarów lub 42,50 dolarów dla abonentów. Subskrypcje serii Bold na trzy programy zaczynają się od 75 USD.

Z kolei 3. sezon Bold Series Teatru Paramount Aurora rozpocznie się 24 lipca wznowieniem sztuki „Peter and the Starcatcher”. Sprzedaż pojedynczych biletów na spektakle ruszyła 29 kwietnia.

Po spektaklu „Peter and the Starcatcher”, będzie wystawiana sztuka „An Act of God” (2 października – 10 listopada) i “The 25th Annual Putnam County Spelling Bee” (12 marca 2025 r. – 27 kwietnia 2025 r.).

Odnowienie subskrypcji na spektakle trzeciego sezonu Bold Series Teatru Paramount, odbywającego się w Copley Theatre przy 8 E. Galena Blvd. w Aurorze, trafiło do sprzedaży 5 lutego.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę paramountaurora.com, zadzwoń pod numer (630) 896-6666 lub odwiedź kasę pod adresem 23 E. Galena Blvd., Aurora.

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, Paramount Theatre Aurora
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu