Połącz się z nami

News Chicago

Podatek od paliwa silnikowego wzrośnie do 47 centów za galon w Illinois od 1 lipca

Opublikowano

dnia

Po 1 lipca kierowcy w Illinois będą płacić stanowy podatek od paliwa w wysokości 47 centów za galon. Daje to rocznie średnio o 184 dolarów więcej wydatków na kierowcę, odkąd gubernator J.B. Pritzker objął urząd. Już teraz kierowcy z Illinois płacą drugi najwyższy podatek od benzyny w kraju, a korekty inflacyjne tylko go podnoszą.

Tuż przed sezonem podróży z okazji Dnia Niepodległości kierowcy w Illinois zapłacą nieco więcej podatków stanowych, gdy podatek od paliwa silnikowego wzrośnie do 47 centów za galon.

Podatek stanowy wynosił 19 centów, zanim Gubernator J.B. Pritzker podwoił go w 2019 r., aby pomóc w sfinansowaniu infrastruktury o wartości 45 miliardów dolarów. Ustawodawcy stanowi zgodzili się, że podatek będzie korygowany o inflację każdego 1 lipca, co oznacza, że ​​nie ma publicznego głosowania w sprawie niepopularnych podwyżek podatku od paliwa.

Na skutek tych korekt inflacyjnych wskaźnik ten wzrósł z 38 centów w 2019 r. do obecnych 45,4 centów. Z obliczeń Departamentu Skarbowego stanu Illinois wynika, że ​​nowy podatek będzie wynosił 47 centów począwszy od 1 lipca. Oznacza to, że przeciętny kierowca zapłaci o około 184 dolarów rocznie więcej w stanowym podatku od paliwa, niż w momencie objęcia urzędu przez Pritzkera.

Kierowcy płacą jednak znacznie więcej w podatkach niż 47 centów podatku stanowego od benzyny w Illinois.

Oprócz podatku stanowego, istnieje również podatek federalny, przedpłacony stanowy podatek od sprzedaży, opłata za podziemne zbiorniki magazynowe i opłata za wpływ na środowisko.

Niektóre samorządy lokalne również nakładają własne podatki: kierowcy w powiecie Cook płacą dodatkowy podatek od paliwa silnikowego i podatek od sprzedaży. Illinois dodaje podatek od sprzedaży do niektórych opłat – co oznacza, że ​​kierowcy w Illinois płacą podatki od podatków za benzynę.

Podsumowując, podatki i opłaty dodają ponad 1 dolara za galon do ceny na dystrybutorze, czyli około 40% kosztów.

Podatki na paliwo silnikowe są uważane za regresywne, co oznacza, że ​​w większym stopniu obciążają rodziny o średnich i niskich dochodach. Co więcej, kierowcy o niskich dochodach często jeżdżą starszymi pojazdami, które są mniej oszczędne pod względem zużycia paliwa.

Mieszkańcy stanu Illinois płacą obecnie drugie co do wielkości podatki od paliwa w kraju, zaraz za Kalifornią, i to o ułamek centa. Następny ranking zostanie opublikowany po korekcie inflacji z 1 lipca i Illinois może zająć pierwsze miejsce – i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

Źródło: Illinois Policy
Foto: YouTube, istock/ViktorCap/

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu