Połącz się z nami

News USA

Roboty zrobią ci kanapkę w nadchodzących restauracjach Kernel

Opublikowano

dnia

Steve Ells, założyciel i były dyrektor generalny giganta fast casual food Chipotle, planuje powrót do branży na początku przyszłego roku wraz z nowym start-upem. W nowych restauracjach o nazwie Kernel bezmięsne kanapki przygotowywać będą ..roboty.

Według The Wall Street Journal 58-letni Steve Ells ma otworzyć sieć restauracji Kernel. Pierwsza lokalizacja ma zostać otwarta na Manhattanie, a  co najmniej kilkanaście kolejnych ma się pojawić w całym Nowym Jorku w ciągu najbliższych dwóch lat.

Każdy lokal będzie obsługiwany przez trzy osoby, które będą współpracować z robotami przy przygotowywaniu takich produktów, jak bezmięsne burgery, kanapki z imitacją kurczaka, sałatki, miski acai i dodatki, takie jak ogórki z dzikim ryżem.

Typowy posiłek ma się składać z wegetariańskiego burgera z salsą verde i marynowaną cebulą w zapiekanej bułce brioche z chrupiącymi ziemniakami jako dodatkiem.

Restaurację Kernel zaprojektowano tak, aby zużywała mniej zasobów i powodowała mniejsze marnotrawstwo, dzięki czemu lokal może działać wydajniej.

Biznesmen przeznaczył 10 milionów dolarów z własnych środków na uruchomienie sieci i pozyskał kolejne 36 milionów dolarów od inwestorów. Według raportów Ells zatrudnił Stephena Goldsteina, wieloletniego dyrektora branży dostaw żywności, na stanowisko prezesa firmy.

Roboty będą wykonywać większość ciężkich prac w restauracjach Kernel.

Zamówienie klienta jest wysyłane do kuchni, gdzie ramię robota wkłada do piekarnika naczynia z jedzeniem, podczas gdy przenośniki taśmowe przesuwają naczynia po kuchni. Następnie pracownicy wykańczają dania, a następnie pakują żywność i umieszczają ją w schowku, aby klient mógł ją odebrać.

Firmy fast food już wcześniej zaczęły zastanawiać się nad wprowadzeniem robotów jako sposobu na obniżenie kosztów w branży, która boryka się z wyższymi cenami żywności w połączeniu z podwyżkami płacy minimalnej w różnych stanach.

Niektóre firmy twierdzą również, że mają trudności z przyciągnięciem pracowników.

Na przykład sieć fast foodów White Castle ogłosiła, że nawiązała współpracę z Miso Robotics w celu przetestowania zaawansowanego robota kuchennego „Flippy 2” w różnych lokalizacjach, aby usprawnić przygotowywanie i dostarczanie żywności. Chipotle również testuje tę technologię.

Tymczasem w Kalifornii płaca minimalna pracowników fast foodów wzrośnie od 1 kwietnia do 20 dolarów za godzinę z 15,5 dolara za godzinę. Szacuje się, że w kalifornijskiej branży fast food pracuje około 500 000 osób.

Oczekuje się, że w przyszłym roku takie stany jak Nebraska, Delaware, Maryland i Hawaje również podniosą poziom płacy minimalnej.

Wg Ellsa, Kernel zainwestuje oszczędności uzyskane w wyniku wyższej wydajności w wyższe wynagrodzenia i lepsze świadczenia dla swoich pracowników w porównaniu z innymi sieciami fast foodów.

Nowa koncepcja menu w restauracji może mieć kluczowe znaczenie dla wielu producentów, biorąc pod uwagę spadek sprzedaży roślinnych zamienników mięsa o 23% w roku zakończonym 8 października.

Jednak niedawne badanie przeprowadzone przez firmę badawczą Technavio przewiduje, że rynek roślinnych pasztecików do burgerów wzrośnie do 2026 r. o 2,13 miliarda dolarów, przy łącznej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 41,1%.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Chipotle, istock/sompong_tom/

 

News USA

Nie wszystko w sklepach drożeje wraz z inflacją. Tanieją m.in. telewizory

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny mają tendencję do wzrastania w czasie, nawet w warunkach niskiej inflacji. Idąc obecnie do sklepu widzimy je średnio 20% wyższe niż były przed pandemią. Ale nie wszystko zdrożało – jest kilka kategorii produktów, za które teraz płacimy mniej niż 5 lat temu.

Celem Rezerwy Federalnej USA była roczna inflacja na poziomie 2%. Zatem kiedy wydarzenia na całym świecie, takie jak pandemia Covid-19, powodują wzrost inflacji znacznie powyżej docelowego poziomu, może to być prawdziwy szok dla konsumentów.

Od momentu osiągnięcia poziomu 9% w czerwcu 2022 r. spowolnienie tempa inflacji do preferowanego celu Fed jest powolne.

I chociaż inflacja rzeczywiście cofnęła się w stosunku do szczytu z 2022 r. – obecnie wynosi 3%, jak wynika z najnowszego wskaźnika cen towarów i usług opublikowanego przez Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy – ceny są nadal o około 20% wyższe niż przed pandemią.

Jak wynika z przeglądu przeprowadzonego przez CNBC, który porównał ceny w czerwcu 2024 r. z cenami w czerwcu 2019 r., istnieje jednak kilka kategorii handlu detalicznego, które przełamują ten trend i są obecnie faktycznie tańsze niż przed pandemią.

Są to: sprzęt telefoniczny; telewizory; sprzęt audio; komputery; niektóre naczynia kuchenne; oraz zabawki, gry i artykuły hobbystyczne.

Ta sama cena, lepsza wartość

Nawet gdy roczna inflacja osiągnęła swój szczyt, ceny elektroniki użytkowej stale wykazywały oznaki deflacji. Częściowo ma to związek z niuansami związanymi z obliczaniem samego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych CPI.

Na przykład ceny smartfonów, podlegają specjalnym korektom w Biurze Statystyki Pracy w celu uwzględnienia szybkiego postępu technologicznego. Wskaźnik CPI rutynowo pokazuje, że ceny smartfonów spadają, ale w rzeczywistości odzwierciedla fakt, że konsumenci otrzymują lepsze, bardziej wyrafinowane produkty w tej samej cenie.

Takie „korekty hedoniczne” mają odzwierciedlać zmianę wartości, jaką otrzymuje konsument za to, za co płaci.

Dlaczego telewizory są nadal tanie

Jednak korekty hedoniczne nie są w stanie wyjaśnić wszystkiego, gdy CPI odnotowuje spadki cen. Telewizory są tego dobrym przykładem: ich ceny stale spadają, a w niektórych przypadkach producenci muszą je obniżać jeszcze bardziej, aby zachować konkurencyjność i przyciągnąć uwagę konsumentów.

Stało się to najwyraźniej w przypadku telewizorów inteligentnych gdy ​​technologia stała się dość uniwersalna i utrudnia konkurowanie na rynku. Ich cena spadła od 2019 roku o 31,8%.

Według specjalistów dzieje się tak, ponieważ inteligentne telewizory służą jako narzędzie do zdobywania danych – cena telewizora to tylko punkt wejścia dla Twojego domu. Po podłączeniu go do Internetu i korzystaniu ze wszystkich funkcji, jakie oferuje, producenci i twórcy aplikacji mogą dowiedzieć się wiele o Twoich zwyczajach związanych z rozrywką.

Dane te są wykorzystywane przez producentów i reklamodawców.

 

Źródło: cnbc
Foto: istock, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

16 lipca LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness – 9 lokalizacji w Chicago przechodzi dzisiaj pod inny zarząd. Członkowie XSport otrzymali tę wiadomość pod koniec zeszłego tygodnia w postaci maila od Capital Fitness Inc., spółki-matki XSport.

Jak wynika z przesłanych wiadomości, LA Fitness będzie honorować członkostwo w XSport i pobierać składki „w tej samej kwocie co poprzednio”. Członkostwo z dostępem do jednego klubu pozostanie niezmienione, natomiast członkowie z dostępem do wielu klubów będą mogli również korzystać z dowolnego klubu LA Fitness w całym kraju.

W ogłoszeniu nie określono, czy którekolwiek siłownie zostaną zamknięte. XSport prowadzi 9 siłowni w Chicago, a LA Fitness 10.

Niektórzy członkowie XSport obawiają się, że przejęcie może skutkować skróceniem godzin pracy. Lokalizacje XSport w Chicago działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podczas gdy lokalne siłownie LA Fitness są zamykane między 9:00PM a 11:00PM w dni powszednie i wcześniej w weekendy.

Przejęcie klubu w Chicago oznacza, że ​​LA Fitness kontynuuje swoją ekspansję w branży fitness.

W ramach transakcji o wartości 153 milionów dolarów w 2011 roku firma nabyła 171 klubów, w tym 27 w Illinois, od Bally Total Fitness z siedzibą w Chicago. W następnym roku LA Fitness nabyła dwa mniejsze kluby, Urban Active i Lifestyle Family Fitness Clubs.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: XSport Fitness
Czytaj dalej

News USA

Target już myśli o szkole. Specjalne oferty przygotował dla nauczycieli, rodziców i studentów

Opublikowano

dnia

Autor:

Choć może się to wydawać wcześnie, bo wakacje trwają w najlepsze, ale Target już ogłosił kilka promocji z okazji jesiennego powrotu do szkoły. Nauczycielom, rodzicom uczniów oraz studentom proponuje korzystne oferty.

Promocja Circle 360

Na początku tego roku firma Target wprowadziła nowy program Target Circle, obejmujący bezpłatny program Target Circle i płatną subskrypcję Target Circle 360. Subskrypcja Target Circle 360 ​​zapewnia nieograniczoną dostawę tego samego dnia w przypadku zamówień powyżej 35 USD, dostęp do rynku Shipt i nie tylko.

Członkostwo jest dostępne co roku i kosztuje 99 dolarów, ale Target oferuje specjalną ofertę letnią dla nauczycieli i studentów.

Zweryfikowani studenci mogą uzyskać specjalną nową miesięczną cenę subskrypcji za 4,99 USD miesięcznie, począwszy od 14 lipca. Koszt wynosi 10,99 USD dla wszystkich pozostałych kupujących.

Przez ograniczony czas nauczyciele mogą wykupić roczną subskrypcję za jedyne 49 USD za pierwszy rok. Oferta ta obowiązuje od 14 lipca do 24 sierpnia.

Kupon rabatowy 20%

Od 14 lipca dla zweryfikowanych studentów i nauczycieli będących członkami Target Circle dostępna jest jednorazowa zniżka w wysokości 20%.

Nauczyciele mogą korzystać ze zniżki do 24 sierpnia. W przypadku studentów zniżka ta zostaje przedłużona do 28 września, co zapewnia dodatkowy miesiąc oszczędności w porównaniu z rokiem ubiegłym.

20 przyborów szkolnych za 20 dolarów

Po raz pierwszy Target przedstawia także listę 20 niezbędnych przyborów szkolnych, których łączna wartość wynosi niecałe 20 dolarów.

Na liście znajduje się 20 popularnych materiałów eksploatacyjnych, takich jak 12-pak kredek Mondo Llama, płynny klej up&up, notesy oraz wiele innych, w które rodzice powinni zaopatrzyć swoje dzieci gdy te rozpoczną nowy rok szkolny.

 

Źródło: fox32
Foto: Target, istock
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu