Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Głosujmy na naszą Bohaterkę – s. Martę Cichoń, nominowaną do nagrody: Community Hero Spotlight

Opublikowano

dnia

Siostra Marta Cichoń prowadząca polonijny Dom Samotnej Matki w Chicago została nominowana do tytułu Community Hero Spotlight, wraz z 14 innymi działaczami Wietrznego Miasta. Wesprzyjmy jej kandydaturę naszymi głosami – głosowanie potrwa do 20 grudnia.

Nagroda Community Hero Spotlight identyfikuje i wspiera osoby wywierające pozytywny wpływ na swoje społeczności. Trzej bohaterowie Spotlight, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają pieniądze, które mogą przekazać na wybraną przez siebie organizację charytatywną. Głosować można tutaj.

Siostra Marta Cichoń ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla jest Bohaterką Społeczną Polonii w Chicago.

Jest założycielką i dyrektorką Domu Samotnej Matki im. Świętej Rodziny w Chicago, który w tym roku obchodził 15-lecie swojej działalności oraz Fundacji Totus Tuus, która powstała ku pamięci Papieża Jana Pawła II, po jego śmierci.

Fundacja Totus Tuus zapewnia zakwaterowanie bezdomnym matkom, często uciekającym przed związkami, w których doszło do przemocy. Kobiety będące na życiowym zakręcie otrzymują tu wsparcie w postaci psychoterapii, edukacji i doskonalenia zawodowego, a także pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

A kiedy są już gotowe, otrzymują także pomoc w zdobyciu własnego miejsca do zamieszkania i podstawowego wyposażenia.

Siostra Marta jest sercem i duszą Fundacji Totus Tuus i Domu Samotnej Matki im. Świętej Rodziny. Niestrudzenie poszukuje datków i udaje jej się znaleźć sponsorów na najpilniejsze potrzeby kobiet i dzieci znajdujących się pod jej opieką.

Siostra Marta Cichoń wielokrotnie odwiedzała studio Radia Deon Chicago, opowiadając o codziennym życiu samotnych matek w swoim Domu i o aktualnych potrzebach jego mieszkanek. Zawsze mogła liczyć na wsparcie swojej działalności przez naszych słuchaczy.

Placówka nie ma żadnego oficjalnego finansowania a jej działalność opiera się na darowiznach i pracy wolontariuszy.

Wiele mam i dzieci przeszło przez Dom w ciągu tych 15 lat. Dzięki ofiarności polonijnych sponsorów, mamy z dziećmi mogą także wyjeżdżać na „Wakacje z Bogiem ” do ośrodka Camp Vista.

Dom Samotnej Matki nie jest tylko przytuliskiem, jest miejscem, w którym można odnaleźć miłość i dzięki niej odbudować swoje życie. Panuje tu ciepła atmosfera, mieszkające w nim osoby tworzą jedna wspólną rodzinę. Co roku we wrześniu Dom organizuje Piknik w Casa Iltalia.

Dom Samotnej Matki znajduje się przy 2456 N. Newcastle Ave w Chicago, IL 60707 . Można kontaktować się z prowadzącymi go siostrami za pomocą telefonu pod nr 773 574 10 82, lub przez stronę internetową.

Źródło: community-hero
Foto: YouTube, community-hero

Polonia Amerykańska

Koło „Solidarność” zaprasza na Mszę Św. w intencji Naszej Ojczyzny i ofiar stanu wojennego

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Koła „Solidarność” dotyczący zbliżającej się rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

„Uprzejmie informujemy że w tym roku przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez „sprawujący władzę” reżim komunistyczny.

Z tej okazji dnia 10-go Grudnia o godzinie 9:00 rano w kościele Św. Trójcy zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Naszej Ojczyzny Polski i ofiar stanu wojennego oraz wszystkich którzy oddali życie za WOLNOŚĆ naszej Ojczyzny Polski.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie Organizacje Polonijne, Młodzież, Harcerzy oraz całą Polonię.

Kościół Św. Trójcy znajduje się pod adresem 1118 N Noble St. w Chicago IL 60642

Po szczegółowe informacje prosimy dzwonić: tel. 708-254-2355.

W imieniu organizatorów

Prezes Koła „Solidarność”

BOGDAN STRUMINSKI
President
struminskib@yahoo.com

 

Źródło: informacja własna
Foto: wikimedia
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Harcerski Bazar Świąteczny zaprasza w sobotę do Kościoła Św. Władysława

Opublikowano

dnia

Autor:

Harcerski Bazar Świąteczny odbędzie się w sobotę, 2 grudnia od godz. 1.00-6.00 po południu, w sali parafialnej Św. Władysława, 5354 W. Roscoe Street, Chicago. Kupicie ozdoby i zamówicie pierogi na wigilię.

Na bazarze będzie można zakupić drobne upominki, ręcznej roboty zabawki na choinkę, kartki świąteczne, opłatki, słodycze, książki.

Czynna będzie domowa kuchnia Kół Przyjaciół Harcerstwa i harcerska kawiarenka. Można przyjść, spotkać się z przyjaciółmi i smacznie zjeść. Podczas bazaru, KPH będzie zbierać zamówienia na pierogi wigilijne.

Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: KPH, istock/Yukikae4b/
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Zmień życie jednej rodziny. Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Jeszcze 3 rodziny z okolic Chicago czekają na wyciągniętą dłoń, dzięki której się podniosą.

„Minęło 10 dni od otwarcia naszej Bazy w tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI USA i 13 Rodzin znalazło już swoich DARCZYŃCÓW! Bardzo dziękujemy za otwarcie serc i pomoc naszym rodakom w potrzebie. Pozostały 3 rodziny z rejonu Chicago które oczekują jeszcze na pomoc.  Jeśli chcieliby Państwo zaangażować się i przygotować paczkę dla tych rodzin to bardzo proszę odwiedzić naszą stronę internetową https://www.springfoundation.org/rejon-chicago-2023/

Korzystając z okazji że przed nami Święto Dziękczynienia chciałabym w imieniu Zarządu naszej Fundacji życzyć Państwu wspaniałej atmosfery przy świątecznym stole i podziękować za wsparcie, dobre serce i hojność którą od lat obdarzacie nas i rodziny którym pomagamy. Dzięki Wam możemy działać i rozwijać naszą działalność. DZIĘKUJEMY!”

MAGDALENA CICHA
Board Member Spring Foundation
magdalena.cicha@springfoundation.org
630-631-4179

Szlachetna Paczka opiera się na pracy wolontariuszy i liderów regionów. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy i zaczęły sobie radzić.

Szlachetna Paczka realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, bycia bardziej, stawania się bohaterem.

The Spring Foundation została utworzona w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych w celu wspierania działalności Stowarzyszenia Wiosna w Polsce.

W ciągu pierwszych dziesięciu lat działalności Fundacja zza oceanu i chicagowscy Darczyńcy wspierali Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości w Polsce, przyczyniając się do szerzenia idei mądrej pomocy w małych ojczyznach na terenie całego kraju.

Od 2016 roku działania The Spring Foundation koncentrują się na realizowaniu projektów, w tym Szlachetnej Paczki, na terenie USA. The Spring Foundation posiada status organizacji 501(c)3. Ofiarodawca ma prawo odliczyć od podatku donacje złożone na rozwój i działania organizacji.

Źródło: informacja własna, springfoundation
Foto: springfoundation, istock/Choreograph/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu