Połącz się z nami

News USA

Polski LOT ma być coraz większym i lepszym przewoźnikiem. Firma przedstawiła plan rozwoju

Opublikowano

dnia

W czwartek, 5 października LOT przedstawił swoją nową strategię rozwoju na nadchodzące pięć lat. Według przyjętych założeń polski przewoźnik ma być większy, lepszy, odpowiedzialny społecznie i stabilny finansowo a przede wszystkim niezależny. Wśród nowości zapowiedziano otwarcie nowego salonu biznesowego na lotnisku Chicago O’Hare.

Ogłoszenie o strategii rozwoju firmy miało miejsce podczas uroczystego spotkania w siedzibie LOT-u w Warszawie, na które przybyli liczni goście, partnerzy biznesowi i przedstawiciele mediów.

Plany narodowego przewoźnika obejmują okres pięciu lat 2024-2028, więc okres przed otwarciem Centralnego Portu Komunikacyjnego, kiedy LOT będzie nadal działał na Lotnisku Chopina, uwzględniając kilka istotnych ograniczeń operacyjnych.

Poprzednia strategia rentownego wzrostu 2016-2020, sformułowana za byłego szefa LOT-u Rafała Milczarskiego, została w większości zrealizowana już w 2019 r. Nowe plany miały powstać w 2020 r., ale wybuch pandemii COVID-19 wstrzymał prace koncepcyjne, bo sytuacja na rynkach lotniczych była zbyt niepewna, aby móc robić jakiekolwiek kierunkowe założenia.

Obecną strategię zaprezentował prezes zarządu Michał Fijoł, który stoi na czele LOT-u od czerwca br., a z firmą jest związany od 2016 r.

Jego wystąpienie poprzedziło przemówienie Macieja Małeckiego, wiceministra aktywów państwowych, oraz film z krótką przemową premiera Mateusza Morawieckiego. W części powitalnej spotkania zabrał również głos Rafael Schvartzman, przedstawiciel International Air Transport Association.

Strategia „PLL LOT 2028″ oparta została na czterech filarach:

1. LOT ma być większy

Po pierwsze LOT ma być większy. W 2028 r. ma obsłużyć 16,9 mln pasażerów i posiadać 110 samolotów. Za pięć lat narodowy przewoźnik chce osiągnąć udział w rynku polskim na poziomie 30 proc.

Spółka otworzy 20 nowych połączeń, głównie z Azją, ale również z Ameryką Północną. W ramach rozwoju siatki połączeń Dave Jehn, wiceprezes amerykańskiego przewoźnika JetBlue zapowiedział podpisanie umowy code-share. Z kolei Fijoł poinformował o rozszerzeniu umowy code-share z liniami SAS.

W wachlarzu zainteresowania polskiej linii są takie kierunki jak Bangkok, Hanoi, Abu Dhabi, Rijad czy Teheran. W Europie LOT chciałby latać do Aten, Dublina, Norymbergi, Lizbony, Larnaki czy Manchesteru. Przewoźnik deklaruje także większe zaangażowanie w rozwój swojej siatki połączeń z polskich regionów.

2. LOT lepszym partnerem

Przewoźnik znad Wisły ma stać się lepszym partnerem dla pasażerów podczas ich podróży. LOT zapowiada zatrudnienie 500 pilotów i 1 tys. członków personelu pokładowego. O 30 proc. ma wzrosnąć popyt na usługi obsługi technicznej, czyli konserwacji i przeglądów samolotów narodowego przewoźnika.

Firma Recaro dostarczy fotele do nowej klasy biznes w dreamlinerach. Z kolei firma Viasat ma zapewnić Wi-Fi w tych odrzutowcach, a Safran Passenger Innovations system rozrywki pokładowej. Fijoł zapowiedział też otwarcie nowego salonu biznesowego na lotnisku Chicago O’Hare o czym opowiedział też Ben Sipiora, szef 5 terminalu w tym wielkim porcie.

3. LOT odpowiedzialny społecznie

LOT ma ambicję być firmą odpowiedzialną społecznie. Odpowiedzialność ma dotyczyć trzech elementów: regulacji, ochrony środowiska i działań społecznych. LOT będzie wspierać polski sport, turystykę, biznes i edukację.

4. LOT stabilny finansowo

Polska linia pragnie być stabilna finansowo. W 2028 LOT ma wygenerować 17 mld zł przychodów, a marża sprzedaży ma wynieść 4,7 proc.

W czerwcu Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na pierwszym miejscu zestawienia najbardziej punktualnych europejskich przewoźników, o czym pisaliśmy 19 lipca.

O tym, że Dreamlinery LOT-u zyskają nowe wnętrza i nowy standard dla pasażerów pisaliśmy 26 czerwca.

Źródło: pasazer
Foto: YouTube, gov.pl, istock/Boarding1Now/Dawid S Swierczek/

News USA

Nie wszystko w sklepach drożeje wraz z inflacją. Tanieją m.in. telewizory

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny mają tendencję do wzrastania w czasie, nawet w warunkach niskiej inflacji. Idąc obecnie do sklepu widzimy je średnio 20% wyższe niż były przed pandemią. Ale nie wszystko zdrożało – jest kilka kategorii produktów, za które teraz płacimy mniej niż 5 lat temu.

Celem Rezerwy Federalnej USA była roczna inflacja na poziomie 2%. Zatem kiedy wydarzenia na całym świecie, takie jak pandemia Covid-19, powodują wzrost inflacji znacznie powyżej docelowego poziomu, może to być prawdziwy szok dla konsumentów.

Od momentu osiągnięcia poziomu 9% w czerwcu 2022 r. spowolnienie tempa inflacji do preferowanego celu Fed jest powolne.

I chociaż inflacja rzeczywiście cofnęła się w stosunku do szczytu z 2022 r. – obecnie wynosi 3%, jak wynika z najnowszego wskaźnika cen towarów i usług opublikowanego przez Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy – ceny są nadal o około 20% wyższe niż przed pandemią.

Jak wynika z przeglądu przeprowadzonego przez CNBC, który porównał ceny w czerwcu 2024 r. z cenami w czerwcu 2019 r., istnieje jednak kilka kategorii handlu detalicznego, które przełamują ten trend i są obecnie faktycznie tańsze niż przed pandemią.

Są to: sprzęt telefoniczny; telewizory; sprzęt audio; komputery; niektóre naczynia kuchenne; oraz zabawki, gry i artykuły hobbystyczne.

Ta sama cena, lepsza wartość

Nawet gdy roczna inflacja osiągnęła swój szczyt, ceny elektroniki użytkowej stale wykazywały oznaki deflacji. Częściowo ma to związek z niuansami związanymi z obliczaniem samego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych CPI.

Na przykład ceny smartfonów, podlegają specjalnym korektom w Biurze Statystyki Pracy w celu uwzględnienia szybkiego postępu technologicznego. Wskaźnik CPI rutynowo pokazuje, że ceny smartfonów spadają, ale w rzeczywistości odzwierciedla fakt, że konsumenci otrzymują lepsze, bardziej wyrafinowane produkty w tej samej cenie.

Takie „korekty hedoniczne” mają odzwierciedlać zmianę wartości, jaką otrzymuje konsument za to, za co płaci.

Dlaczego telewizory są nadal tanie

Jednak korekty hedoniczne nie są w stanie wyjaśnić wszystkiego, gdy CPI odnotowuje spadki cen. Telewizory są tego dobrym przykładem: ich ceny stale spadają, a w niektórych przypadkach producenci muszą je obniżać jeszcze bardziej, aby zachować konkurencyjność i przyciągnąć uwagę konsumentów.

Stało się to najwyraźniej w przypadku telewizorów inteligentnych gdy ​​technologia stała się dość uniwersalna i utrudnia konkurowanie na rynku. Ich cena spadła od 2019 roku o 31,8%.

Według specjalistów dzieje się tak, ponieważ inteligentne telewizory służą jako narzędzie do zdobywania danych – cena telewizora to tylko punkt wejścia dla Twojego domu. Po podłączeniu go do Internetu i korzystaniu ze wszystkich funkcji, jakie oferuje, producenci i twórcy aplikacji mogą dowiedzieć się wiele o Twoich zwyczajach związanych z rozrywką.

Dane te są wykorzystywane przez producentów i reklamodawców.

 

Źródło: cnbc
Foto: istock, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

16 lipca LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness – 9 lokalizacji w Chicago przechodzi dzisiaj pod inny zarząd. Członkowie XSport otrzymali tę wiadomość pod koniec zeszłego tygodnia w postaci maila od Capital Fitness Inc., spółki-matki XSport.

Jak wynika z przesłanych wiadomości, LA Fitness będzie honorować członkostwo w XSport i pobierać składki „w tej samej kwocie co poprzednio”. Członkostwo z dostępem do jednego klubu pozostanie niezmienione, natomiast członkowie z dostępem do wielu klubów będą mogli również korzystać z dowolnego klubu LA Fitness w całym kraju.

W ogłoszeniu nie określono, czy którekolwiek siłownie zostaną zamknięte. XSport prowadzi 9 siłowni w Chicago, a LA Fitness 10.

Niektórzy członkowie XSport obawiają się, że przejęcie może skutkować skróceniem godzin pracy. Lokalizacje XSport w Chicago działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podczas gdy lokalne siłownie LA Fitness są zamykane między 9:00PM a 11:00PM w dni powszednie i wcześniej w weekendy.

Przejęcie klubu w Chicago oznacza, że ​​LA Fitness kontynuuje swoją ekspansję w branży fitness.

W ramach transakcji o wartości 153 milionów dolarów w 2011 roku firma nabyła 171 klubów, w tym 27 w Illinois, od Bally Total Fitness z siedzibą w Chicago. W następnym roku LA Fitness nabyła dwa mniejsze kluby, Urban Active i Lifestyle Family Fitness Clubs.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: XSport Fitness
Czytaj dalej

News USA

Target już myśli o szkole. Specjalne oferty przygotował dla nauczycieli, rodziców i studentów

Opublikowano

dnia

Autor:

Choć może się to wydawać wcześnie, bo wakacje trwają w najlepsze, ale Target już ogłosił kilka promocji z okazji jesiennego powrotu do szkoły. Nauczycielom, rodzicom uczniów oraz studentom proponuje korzystne oferty.

Promocja Circle 360

Na początku tego roku firma Target wprowadziła nowy program Target Circle, obejmujący bezpłatny program Target Circle i płatną subskrypcję Target Circle 360. Subskrypcja Target Circle 360 ​​zapewnia nieograniczoną dostawę tego samego dnia w przypadku zamówień powyżej 35 USD, dostęp do rynku Shipt i nie tylko.

Członkostwo jest dostępne co roku i kosztuje 99 dolarów, ale Target oferuje specjalną ofertę letnią dla nauczycieli i studentów.

Zweryfikowani studenci mogą uzyskać specjalną nową miesięczną cenę subskrypcji za 4,99 USD miesięcznie, począwszy od 14 lipca. Koszt wynosi 10,99 USD dla wszystkich pozostałych kupujących.

Przez ograniczony czas nauczyciele mogą wykupić roczną subskrypcję za jedyne 49 USD za pierwszy rok. Oferta ta obowiązuje od 14 lipca do 24 sierpnia.

Kupon rabatowy 20%

Od 14 lipca dla zweryfikowanych studentów i nauczycieli będących członkami Target Circle dostępna jest jednorazowa zniżka w wysokości 20%.

Nauczyciele mogą korzystać ze zniżki do 24 sierpnia. W przypadku studentów zniżka ta zostaje przedłużona do 28 września, co zapewnia dodatkowy miesiąc oszczędności w porównaniu z rokiem ubiegłym.

20 przyborów szkolnych za 20 dolarów

Po raz pierwszy Target przedstawia także listę 20 niezbędnych przyborów szkolnych, których łączna wartość wynosi niecałe 20 dolarów.

Na liście znajduje się 20 popularnych materiałów eksploatacyjnych, takich jak 12-pak kredek Mondo Llama, płynny klej up&up, notesy oraz wiele innych, w które rodzice powinni zaopatrzyć swoje dzieci gdy te rozpoczną nowy rok szkolny.

 

Źródło: fox32
Foto: Target, istock
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu