Połącz się z nami

News USA

Inteligentne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Meta grają, nagrywają i wykonują połączenia

Opublikowano

dnia

Meta Platforms, spółka-matka Facebooka, i producent okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban nawiązali współpracę, aby stworzyć nową, ulepszoną parę okularów przeciwsłonecznych zasilanych sztuczną inteligencją, które umożliwiają nagrywanie, wykonywanie połączeń i nie tylko.

Inteligentne okulary Ray-Ban Meta drugiej generacji będą dostępne w sprzedaży online i w sklepach detalicznych od 17 października, dwa lata po wprowadzeniu na rynek przez obie marki pierwszego akcesorium AI.

Jak podano w komunikacie prasowym i na stronie produktu Meta, inteligentne okulary Ray-Ban Meta zaprojektowano z myślą o dokumentowaniu wyjątkowych chwil dzięki aparatowi o rozdzielczości 12 MP, wbudowanym głośnikom i systemowi pięciu mikrofonów.

Użytkownicy inteligentnych okularów Ray-Ban Meta mogą transmitować na żywo, odtwarzać muzykę lub podcasty, wysyłać wiadomości lub wykonywać połączenia telefoniczne za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Meta twierdzi, że aparat wbudowany w okulary „nowej generacji” może robić zdjęcia lub nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p do 60 sekund.

Gigant mediów społecznościowych donosi również, że inteligentne okulary Ray-Ban Meta zostały zaprojektowane z „ulepszonym dźwiękiem”, w tym z rozszerzonym basem, który brzmi głośniej, większymi opcjami maksymalnej głośności i głośnikami kierunkowymi.

W okulary wbudowano także Meta AI, zintegrowanego asystenta sztucznej inteligencji, aby zapewnić pomoc bez użycia rąk. Właściciele inteligentnych okularów Ray-Ban Meta mogą aktywować Meta AI, mówiąc „Hej Meta” i dyktując, co mają zrobić, w tym ustawienia sterowania.

Klienci mają do wyboru pięć opcji kolorystycznych oprawek, w tym matową czerń i błyszczącą czerń oraz trzy kolory transparentne: niebieski (jeans), czarny (rebel black) i brązowy (karmel).

Meta twierdzi, że nowe inteligentne okulary Ray-Ban Meta zapewniają klientom ponad 150 różnych niestandardowych kombinacji oprawek i soczewek dzięki ofercie różnorodnych oprawek Ray-Ban. W razie potrzeby szkło można wyposażyć w soczewki korekcyjne.

Dodatkowe funkcje, które Meta podkreśliła w inteligentnych okularach Ray-Ban Meta, obejmują maksymalny czas pracy baterii tych okularów wynoszący 36 godzin, ulepszony procesor oraz ogólnie cieńszą i lżejszą konstrukcję.

Cena wywoławcza nowych inteligentnych okularów Ray-Ban Meta wynosi 299 dolarów.

Meta nawiązała współpracę z spółką-matką Ray-Ban, EssilorLuxottica, włosko-francuską korporacją specjalizującą się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji luksusowych okularów i soczewek korekcyjnych w obu wersjach inteligentnych okularów Ray-Ban Meta.

Inteligentne okulary pierwszej generacji zadebiutowały we wrześniu 2021 roku i zapewniły klientom 20 kombinacji stylów. Można je było kupić w wybranych sklepach detalicznych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech i Australii.

Według Report Linker, francuskiej firmy badawczej, która uważnie monitoruje rozwijającą się branżę, wartość globalnego rynku inteligentnych okularów w 2022 r. będzie szacowana na 218,9 mln dolarów.

Rynek inteligentnych okularów może odnotować złożoną roczną stopę wzrostu na poziomie 9,5% w latach 2023–2028.

„Inteligentne okulary to specyficzna kategoria technologii noszenia, która wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną (AR), aby zapewnić użytkownikowi cyfrowe wyświetlacze” – napisała firma zajmująca się badaniem rynku. „Produkt działa jako rozszerzenie smartfona, wyświetlając powiadomienia i umożliwiając szybkie działania na wzór smartwatcha.”

Raport Linker stwierdza, że inwestycje przyczyniają się do rozwoju rynku inteligentnych okularów i że branża ta przyciągnęła konsumentów z pokolenia Millenialsów i pokolenia Z.

Konkurentami inteligentnych okularów Ray-Ban Meta są różni producenci technologii konsumenckich, tacy jak firma Bose zajmująca się słuchawkami i głośnikami, firma Razer zajmująca się sprzętem do gier i firma komputerowa Lenovo.

Na wschodzącym rynku niszowym istnieje także kilka innych mniejszych marek.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube

News Chicago

Małe reaktory modułowe powrócą do Illinois w 2026 r. by produkować energię atomową

Opublikowano

dnia

Autor:

J.B. Pritzker podpisał w piątek ustawę znoszącą obowiązujące od ponad trzech dekad moratorium na rozwój reaktorów jądrowych w Illinois. Miesiąc temu Senat stanu przegłosował zniesienie zakazu, które następnie czekało na decyzję gubernatora. Dzięki ustawie Illinois będzie mogło spełnić obietnicę dotyczącą produkcji energii bezemisyjnej do 2045 roku.

Mniejsze reaktory jądrowe – wytwarzające mniej niż 300 megawatów mocy – zostaną dopuszczone do użytkowania od stycznia 2026 r.

Senatorka Partii Republikańskiej Morris Sue Rezin, zwolenniczka propozycji, argumentowała, że energia jądrowa stanowi kluczową część stanowego portfela energii odnawialnej.

„Illinois ma długą, pełną sukcesów i bezpieczną historię wytwarzania energii jądrowej” – stwierdziła Rezin w oświadczeniu wydanym po podpisaniu ustawy przez gubernatora J.B. Pritzkera. Jej zdaniem, ustawa zapewni, że stan pozostanie liderem w sektorze energetycznym, oferując możliwość wykorzystania nowej technologii energii jądrowej.

Rezin i sponsor ustawy, Demokrata Lance Yednock z Ottawy, liczą na przyszły sukces tak zwanych małych, modułowych reaktorów, które zasilają na przykład jeden duży zakład produkcyjny.

Propozycja stanu Illinois dotycząca energii atomowej uzyskała już zdecydowaną aprobatę legislacyjną, ale wiosną ubiegłego roku została zawetowana przez Pritzkera.

Nowa ustawa dodała badanie na temat zagrożeń związanych z nową technologią nuklearną i powierza Agencji Zarządzania Kryzysowego stanu Illinois nadzór nad kwestiami, których nie uwzględniono w pierwotnym planie.

Ekolodzy, którzy są jej przeciwni, twierdzą, że energia wiatrowa i słoneczna wystarczą, aby zastąpić wyczerpujące się paliwa kopalne.

Zwolennicy ustawy zwracają jednak uwagę, że stanowy plan zamknięcia elektrowni węglowych do 2045 r. opiera się częściowo na dotacjach państwowych, które pozwolą na utrzymanie dwóch nierentownych elektrowni jądrowych w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, istock/typhoonski/
Czytaj dalej

News USA

Czy leci z nami pilot? Samolot kalifornijskiej firmy poradził sobie bez niego

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma Reliable Robotics z siedzibą w Kalifornii ogłosiła niedawno, że pomyślnie wykonała lot małym samolotem transportowym bez pilota na pokładzie. Autonomiczny lot Cessny 208B Caravan, który miał miejsce w zeszłym miesiącu, był pierwszym takim wydarzeniem w branży lotniczej.

Lot Cessny 208B Caravan bez żadnych osób na pokładzie miał miejsce 21 listopada niedaleko San Jose. Reliable Robotics – producent systemów automatyki lotniczej z siedzibą w Mountain View podał, że zdalny pilot nadzorował samolot bez pilota z centrum kontroli firmy, oddalonego o 50 mil.

Firma dodała, że jest to część pracy, którą wykonują, aby wprowadzić na rynek w USA zaawansowane technologie zwiększające bezpieczeństwo.

Udany eksperyment został nazwany „monumentalnym osiągnięciem w dziedzinie lotnictwa” i przykładem tego, jak program AFWERX przyspiesza sprawne i niedrogie zmiany w zakresie zdolności największych sił powietrznych świata, przez płk Elliotta Leigh, dyrektora AFWERX i głównego specjalisty ds. komercjalizacji w Departamencie Sił Powietrznych.

AFWERX to program Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, którego celem jest wspieranie kultury innowacji w służbie. Inicjatywa, obejmująca szereg programów wspieranych stosunkowo niewielkimi funduszami, ma na celu obejście biurokracji i zaangażowanie nowych przedsiębiorców w programy Sił Powietrznych.

„Ten kamień milowy przyspiesza możliwości lotów podwójnego zastosowania bez załogi, zwiększając bezpieczeństwo lotnictwa i umożliwiając nam wprowadzenie szerokiego zakresu autonomicznych zdolności wojskowych w niedostępne środowiska”, stwierdził płk Elliott Leigh.

Reliable Robotics współpracuje z Siłami Powietrznymi na podstawie szeregu kontraktów od 2021 r., a Federalna Administracja Lotnictwa FAA formalnie przyjęła plan certyfikacji autonomicznego systemu lotu firmy  w czerwcu 2023 r.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, Reliable Robotics
Czytaj dalej

News Chicago

Chicagowska Daisies znowu najlepsza. Została „Restauracją Roku” wg Eater Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W październiku pisaliśmy, że chicagowski lokal Daisies jako jeden z dwóch w Chicago znalazł się na liście 50 najlepszych restauracji w USA w 2023 r. według „The New York Times”. Ale to nie koniec wyróżnień dla firmy z lokalizacją w dzielnicy Logan Square. Ostatnio dostała także tytuł „Restauracji Roku” od Eater Chicago.

W zeszłym miesiącu restauracja Daisies zdobyła „Zieloną Gwiazdę” w ramach Przewodnika Michelin po Chicago na rok 2023 za stosowanie „zrównoważonej gastronomii skupiającej się na unikalnych profilach smakowych wykorzystujących najświeższe produkty”.

Natomiast w zeszłą środę firma Eater Chicago przyznała lokalowi, którego określiła się jako inspirowanego Środkowym Zachodem i skupującego się na makaronach, tytuł „Restauracji Roku” w ramach organizowanego przez witrynę konkursu „2023 Eater Awards”.

„W ciągu dnia klienci ze wszystkich środowisk tłoczą się w restauracji, popijając kawę, jedząc ciasta Leigh Omilinsky’ego, rozmawiając lub stukając w laptopy” – napisali redaktorzy Eater. „Na kolację może to być najtrudniejsza rezerwacja w mieście, ponieważ większość klientów nie musi oszczędzać, aby zjeść obiad w Daisies”.

Daisies, uznawana za jedną z najlepszych włoskich restauracji w Chicago. Istnieje na tutejszej scenie kulinarnej od dłuższego czasu, ale niedawno przeniosła się do większej przestrzeni na Logan Square, ze względu na swoją rosnącą popularność.

Według Przewodnika Michelin domowy makaron pappardelle Daisies z ragu grzybowym i dipem cebulowym z domową falbanką to „obowiązkowe zamówienie”.

Restauracja wykorzystuje produkty z 30-akrowej farmy położonej 68 mil od Chicago i należącej do brata szefa kuchni, Joe Frillmana.

Inne restauracje z Wietrznego Miasta, które zdobyły miejsca na liście nagród Chicago Eater to Thattu, Boonie’s Filipino Restaurant i Warlord. Pełną listę zwycięzców można zobaczyć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Daisies
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu