Połącz się z nami

News USA

Nowe zachwycające oblicze wnętrz Boeingów 787 PLL LOT! Zobaczcie na własne oczy

Opublikowano

dnia

Polskie Linie Lotnicze LOT i producent siedzeń do samolotów Recaro ogłosiły partnerstwo, w ramach którego linia lotnicza Star Alliance wreszcie zmodernizuje kabiny samolotów długodystansowych linii. Obecny plan przewiduje modernizację ośmiu Boeingów 787 Dreamlinerów LOT-u.

To ekscytująca wiadomość, szczególnie w klasie biznes, gdzie nowe kabiny wyglądają znacznie lepiej w porównaniu z obecnymi kabinami.

Niestety co do zapowiedzianej modernizacji musimy uzbroić się w cierpliwość – zaplanowano ją na okres od III kwartału 2026 r. do 2030 r. Flota dalekodystansowa LOT-u składa się z 15 Boeingów 787, więc nie do końca wiadomo, jakie plany ma co do pozostałych maszyn.

Oto jak nowe kabiny opisuje Izabela Leszczyńska, Dyrektor ds. Produktu LOT-u:

„Wybierając RECARO Aircraft Seating jako wyłącznego dostawcę siedzeń dla naszej floty szerokokadłubowej do roku 2030, priorytetowo traktowaliśmy komfort pasażerów i innowacje. To partnerstwo stanowi kamień milowy zarówno dla Polskich Linii Lotniczych LOT, jak i RECARO gdy pierwszy raz, kiedy wspólnie rozpoczynamy ten projekt szerokokadłubowy.

Produkując siedzenia klasy ekonomicznej w Świebodzinie w Polsce, łączymy w sobie synergię doskonałości i kunsztu. Seria CL6720, PL3530 i CL3810 uosabia nasze zaangażowanie w zapewnianie luksusowych i komfortowych podróży w klasach biznesowych, premium i ekonomicznych. Wierzymy, że ta współpraca wyznacza nowe standardy w lotnictwie i odzwierciedla nasze zaangażowanie w poprawę jakości podróży naszych cenionych pasażerów”.

Nowa klasa biznes LOT

Boeingi 787 LOT-u wreszcie otrzymają miejsca w klasie biznes z bezpośrednim dostępem do korytarzy, ponieważ linia lotnicza wprowadzi na rynek produkt CL6720 firmy Recaro. To dość nowy produkt, który niedawno zadebiutował zarówno w liniach Air China, jak i Iberia.

CL6720 tworzy wrażenie mini-apartamentu dzięki opcjonalnym przesuwanym drzwiom i indywidualnie regulowanym ustawieniom. Charakteryzuje go większa przestrzeń i najnowocześniejsza stylistyka z wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi. Obszerne i wszechstronne schowki zapewniają wystarczająco dużo miejsca na wszystkie rzeczy osobiste.

Będzie to ogromny postęp w stosunku do obecnej klasy biznes przewoźnika, która występuje w konfiguracji 2-2-2.

Nowa klasa ekonomiczna premium LOT

Boeingi 787 LOT-u otrzymają nowe fotele ekonomiczne klasy premium w postaci produktu PL3530 firmy Recaro. Fotele będą wyposażone w ergonomiczną amortyzację, regulowane oparcie i panel sterowania. Ponadto siedzenia będą wyposażone w porty ładowania USB.


Nowa klasa ekonomiczna LOT

Boeingi 787 LOT-u otrzymają nowe fotele ekonomiczne z produktem CL3810 firmy Recaro. Firma opisuje, że te siedzenia będą miały zagłówek regulowany w sześciu kierunkach, podparcie lędźwiowe i opcje odchylenia oparcia do sześciu cali. Fotele ekonomiczne Recaro są znane z lekkości, więc zwykle nie jest to dobra wiadomość pod względem komfortu. Wykończenia kabiny wyglądają jednak całkiem nieźle.

 

Źródło: onemileatatime
Foto: LOT, istock/rebius/Oleh Yatskiv/ LIVINUS/

News Chicago

LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

16 lipca LA Fitness przejmuje siłownie XSport Fitness – 9 lokalizacji w Chicago przechodzi dzisiaj pod inny zarząd. Członkowie XSport otrzymali tę wiadomość pod koniec zeszłego tygodnia w postaci maila od Capital Fitness Inc., spółki-matki XSport.

Jak wynika z przesłanych wiadomości, LA Fitness będzie honorować członkostwo w XSport i pobierać składki „w tej samej kwocie co poprzednio”. Członkostwo z dostępem do jednego klubu pozostanie niezmienione, natomiast członkowie z dostępem do wielu klubów będą mogli również korzystać z dowolnego klubu LA Fitness w całym kraju.

W ogłoszeniu nie określono, czy którekolwiek siłownie zostaną zamknięte. XSport prowadzi 9 siłowni w Chicago, a LA Fitness 10.

Niektórzy członkowie XSport obawiają się, że przejęcie może skutkować skróceniem godzin pracy. Lokalizacje XSport w Chicago działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podczas gdy lokalne siłownie LA Fitness są zamykane między 9:00PM a 11:00PM w dni powszednie i wcześniej w weekendy.

Przejęcie klubu w Chicago oznacza, że ​​LA Fitness kontynuuje swoją ekspansję w branży fitness.

W ramach transakcji o wartości 153 milionów dolarów w 2011 roku firma nabyła 171 klubów, w tym 27 w Illinois, od Bally Total Fitness z siedzibą w Chicago. W następnym roku LA Fitness nabyła dwa mniejsze kluby, Urban Active i Lifestyle Family Fitness Clubs.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: XSport Fitness
Czytaj dalej

News USA

Target już myśli o szkole. Specjalne oferty przygotował dla nauczycieli, rodziców i studentów

Opublikowano

dnia

Autor:

Choć może się to wydawać wcześnie, bo wakacje trwają w najlepsze, ale Target już ogłosił kilka promocji z okazji jesiennego powrotu do szkoły. Nauczycielom, rodzicom uczniów oraz studentom proponuje korzystne oferty.

Promocja Circle 360

Na początku tego roku firma Target wprowadziła nowy program Target Circle, obejmujący bezpłatny program Target Circle i płatną subskrypcję Target Circle 360. Subskrypcja Target Circle 360 ​​zapewnia nieograniczoną dostawę tego samego dnia w przypadku zamówień powyżej 35 USD, dostęp do rynku Shipt i nie tylko.

Członkostwo jest dostępne co roku i kosztuje 99 dolarów, ale Target oferuje specjalną ofertę letnią dla nauczycieli i studentów.

Zweryfikowani studenci mogą uzyskać specjalną nową miesięczną cenę subskrypcji za 4,99 USD miesięcznie, począwszy od 14 lipca. Koszt wynosi 10,99 USD dla wszystkich pozostałych kupujących.

Przez ograniczony czas nauczyciele mogą wykupić roczną subskrypcję za jedyne 49 USD za pierwszy rok. Oferta ta obowiązuje od 14 lipca do 24 sierpnia.

Kupon rabatowy 20%

Od 14 lipca dla zweryfikowanych studentów i nauczycieli będących członkami Target Circle dostępna jest jednorazowa zniżka w wysokości 20%.

Nauczyciele mogą korzystać ze zniżki do 24 sierpnia. W przypadku studentów zniżka ta zostaje przedłużona do 28 września, co zapewnia dodatkowy miesiąc oszczędności w porównaniu z rokiem ubiegłym.

20 przyborów szkolnych za 20 dolarów

Po raz pierwszy Target przedstawia także listę 20 niezbędnych przyborów szkolnych, których łączna wartość wynosi niecałe 20 dolarów.

Na liście znajduje się 20 popularnych materiałów eksploatacyjnych, takich jak 12-pak kredek Mondo Llama, płynny klej up&up, notesy oraz wiele innych, w które rodzice powinni zaopatrzyć swoje dzieci gdy te rozpoczną nowy rok szkolny.

 

Źródło: fox32
Foto: Target, istock
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago jest jednym z najdroższych miejsc do wynajęcia samochodu w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Według badania przeprowadzonego przez portal poświęcony kredytom konsumenckim, NerdWallet, Chicago wyróżnia się najdroższą średnią ceną wynajmu samochodu spośród wszystkich dużych miast z lotniskiem.

Badanie wykazało, że średnio tygodniowy wynajem samochodu w Chicago kosztuje 624,71 dolarów, czyli o włos mniej niż w obrębie obszaru metropolitalnego Seattle-Tacoma.

Średnia cena wynajmu samochodu w Chicago jest o 65,7% wyższa niż w Miami, które w serwisie internetowym jest uważane za najtańsze miejsce do wynajęcia samochodu, a koszt ten wynosi tu 377,07 USD tygodniowo.

Jak podaje portal, w badaniu przeanalizowano prawie 500 cen wynajmu samochodów w ośmiu różnych firmach, obliczając średnią tygodniową cenę wynajmu najtańszego samochodu w miastach, w których znajduje się 15 największych lotnisk w USA.

Na cenę wynajmu samochodów na obszarze Chicago duży wpływ mają stawki podatkowe nakładane na te pojazdy. Według Departamentu Skarbowego stanu Illinois, na wszystkie wypożyczenia samochodów nakładana jest stawka podatku w wysokości 5%.

Według stanowych baz danych władze Metropolitan Pier and Exposition Authority nakładają również 6% podatek akcyzowy na wynajmowane samochody, a miasto Chicago pobiera podatek od transakcji najmu.

Regionalny Zarząd Transportu, który pomaga w obsłudze transportu publicznego na obszarze Chicago, także może naliczyć podatek od wynajmu samochodu, ale według urzędników stanowych, obecnie tego nie robi.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/djedzura/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu