Połącz się z nami

NEWS Florida

12 uratowanych manatów powróciło do naturalnego środowiska w jeden dzień

Opublikowano

dnia

Partnerstwo na rzecz ratowania i rehabilitacji manatów ogłosiło pomyślne uwolnienie 12 manatów do ich naturalnego środowiska w ciągu jednego dnia. Zwierzęta zostały wypuszczone w Blue Spring State Park, ważnym siedlisku ciepłych wód i jednym z największych miejsc gromadzenia się tego gatunku na Florydzie zimą.

Wiele z tych manatów zostało uratowanych jako osierocone cielęta podczas okresu wysokiej śmiertelności, która do tej pory pozostawiła tysiące zwierząt niedożywionych i głodujących.

Manaty spędziły ostatnie kilka lat na rehabilitacji w różnych obiektach.

Różne organizacje partnerskie Manatee Rescue and Rehabilitation Partnership pomyślnie zaopiekowały się i przeprowadziły udaną rehabilitację 12 zwierząt.

Wypuszczone zwierzęta to:

 • Asha: osierocone cielę uratowane na początku 2021 roku, które zakończyło rehabilitację w zoo i ogrodach w Jacksonville.
 • Scampi: Małe cielę, które zostało uratowane w 2019 roku i zakończyło rehabilitację w Miami Seaquarium, Columbus Zoo and Aquarium oraz The Seas with Nemo & Friends w EPCOT (Walt Disney World Resort).
 • Ferret: osierocone cielę, które zostało uratowane na początku 2021 roku i zrehabilitowane przez Miami Seaquarium.
 • Finch: osierocone cielę uratowane na początku 2021 roku, które zakończyło rehabilitację w Miami Seaquarium.
 • Artemis: Bardzo małe, 51-funtowe osierocone cielę uratowane latem 2020 roku. Ukończyła rehabilitację w SeaWorld Orlando.
 • Bianca: cielę rannej matki, uratowane wiosną 2021 roku. Rehabilitację przeprowadziło SeaWorld Orlando.
 • Inigo: dorosły samiec o długości 9 stóp uratowany przez Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC) w 2021 r. Ukończył rehabilitację w Jacksonville Zoo and Gardens. Po uderzeniu łodzią wkrótce po zwolnieniu w sierpniu 2022 r. został uratowany po raz drugi i zakończył rehabilitację zarówno w Jacksonville Zoo and Gardens, jak i SeaWorld Orlando.
 • Lilpeep: osierocone cielę uratowane wiosną 2021 roku i przetransportowane do SeaWorld Orlando, a następnie do Aquarium Encounters w celu dalszej rehabilitacji. Wrócił do SeaWorld Orlando w celu przygotowania przed wypuszczeniem.
 • Maximoff: osierocone cielę uratowane na początku 2021 roku i leczone przez SeaWorld Orlando.
 • Alby: mały, ważący 51 funtów sierota uratowany w 2019 roku. Został zrehabilitowany przez SeaWorld Orlando, zanim został przetransportowany do zoo i ogrodu botanicznego w Cincinnati w celu długoterminowej rehabilitacji. Nastepnie wrócił do SeaWorld Orlando w celu przygotowania przed wypuszczeniem.
 • Manhattan: sierota uratowana jesienią 2019 roku, początkowo leczona przez SeaWorld Orlando, zanim została przetransportowana do zoo i ogrodu botanicznego w Cincinnati w celu pełnej rehabilitacji. Wrócił do SeaWorld Orlando w celu przygotowania przed wypuszczeniem.
 • Swimshady: sierota uratowana pod koniec 2020 roku. Został przywieziony do SeaWorld Orlando w celu rehabilitacji, po czym przetransportowany do zoo i ogrodu botanicznego w Cincinnati.

Wszystkie zwierzęta będą nosić urządzenia śledzące GPS, aby umożliwić naukowcom monitorowanie ruchu manatów i kontrolować aklimatyzację do ich naturalnego środowiska przez następny rok.

Dane zebrane w ramach rutynowego monitorowania zachowania mają kluczowe znaczenie dla zrozumienia, w jaki sposób osierocone manaty przystosowują się do naturalnego środowiska i znajdują ciepłą wodę do przetrwania zimy bez umiejętności, których powinny były nauczyć się od swoich matek.

Monitorowanie będzie również miało kluczowe znaczenie dla dalszego zrozumienia, w jaki sposób manaty dostosowują się do zmieniających się warunków siedliskowych, których potrzebują do przetrwania, i umożliwi specjalistom zajmującym się opieką nad zwierzętami upewnienie się, że młode zwierzęta uczą się tras migracji oraz udzielenie pomocy zwierzętom cierpiącym z powodu niedożywienia lub głodu.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: YouTube, istock/mlharing

News USA

Gdzie przeprowadzają się milenialsi – najbardziej mobilne pokolenie Amerykanów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Z analizy danych amerykańskiego spisu ludności wynika, że milenialsi przemieszczają się mniej niż robili to wcześniej, ale nadal w 2023 r. osoby urodzone w latach 1980-2000 stanowili 18% wszystkich przeprowadzających się poza granice stanu. Najczęstszym kierunkiem był obszar Tampa-St. Petersburg-Clearwater, na Florydzie.

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę przeprowadzkową Hire A Helper wykazało, że wielu millenialsów przeprowadza się do cieplejszych miast i obszarów metropolitalnych, podobnie jak robią to emeryci. W 2023 r. najwyższy w kraju zysk netto wśród milenialsów odnotowały Tampa i Jacksonville na Florydzie.

Pomiędzy tymi dwoma miastami znajdowało się Las Vegas w stanie Nevada, do którego w zeszłym roku wprowadziło się o 52% więcej millenialsów, niż je opuściło.

Austin w Teksasie, magnes dla młodszego pokolenia, zwanym generacją Z, również znalazł się wysoko na tablicy wyników w 2023 r. o 47% więcej milenialsów przeprowadziło się do miasta w porównaniu z wyprowadzającymi się.

Najlepsze metro dla millenialsów (zysk netto):

 1. Tampa-St. Petersburg-Clearwater, Floryda: 95%
 2. Las Vegas-Henderson-Paradise, Nevada: 56%
 3. Jacksonville, Floryda: 54%
 4. Nashville-Davidson-Franklin, Tennessee: 53%
 5. Austin-Round Rock, Teksas: 47%
 6. Bridgeport-Stamford-Norwalk, Connecticut: 40%
 7. Phoenix-Mesa-Scottsdale, Arizona: 39%
 8. Oklahoma City, Oklahoma: 38%
 9. Richmond, Wirginia: 38%
 10. Raleigh, Karolina Północna: 37%

Tampa

Według ustaleń na poziomie stanowym, najwięcej osób z pokolenia millenialsów traciły obszary miejskie w Nowym Jorku i Kalifornii. Zarówno w Nowym Jorku, jak i w San Jose w Kalifornii o ponad 50% więcej millenialsów wyjeżdża niż się wprowadza.

Chociaż dane wykazały, że milenialsi przenieśli się do metra w okolicach Tampy, Jacksonville i Austin, z ustaleń wynika także, że wyprowadzali się również z El Paso w Teksasie i Miami na Florydzie.

Las Vegas

Millenialsi szukają lepszych warunków mieszkaniowych i pracy

Badanie wykazało, że wśród millenialsów, którzy przenieśli się w 2023 r., trzy główne czynniki, które wpłynęły na ich decyzję to „Potrzeba nowego lub lepszego mieszkania”, „Nowa praca lub przeniesienie pracy” oraz „Założenie własnego gospodarstwa domowego”.

Jednak według nowej analizy przeprowadzonej przez Zillow najlepsze w tym roku rynki dla osób kupujących dom po raz pierwszy znajdują się głównie na Środkowym Zachodzie.

Dwa czołowe rynki w rankingu Zillow, St. Louis i Detroit, uzyskały dobre wyniki pod względem przystępności cenowej i liczby niedrogich domów dostępnych do zakupu. Na liście znalazły się też inne miasta, w tym Minneapolis, Indianapolis i Austin.

St. Louis

W obliczu utrzymującej się inflacji i wysokich stóp procentowych niektóre stany oferują nawet pakiety relokacyjne dla nowych mieszkańców, a niektóre miasta oferują nowym mieszkańcom zachęty o wartości nawet 20 000 dolarów.

„Nowi mieszkańcy oznaczają rozwój gospodarczy i kulturowy. Liderzy dostrzegają tę szansę i opracowują programy relokacji, które nieco ułatwiają przeprowadzki i integrują nowych mieszkańców ze społecznością” – jak podaje firma MakeMyMove.

Według firmy, pracownicy powinni zajrzeć do takich miejsc, jak Tulsa w Oklahomie; Indiana; Topeka w Kansas; Wirginia Zachodnia; Columbus w Georgii; i Mayfield w Kentucky.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/f11photo/ lucky-photographer/ViewApart/
Czytaj dalej

News Chicago

Pijany kierowca oskarżony o zabicie weterana piechoty morskiej, który zmieniał oponę na I-55

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec Chicago został oskarżony o to, że jechał pod wpływem alkoholu, kiedy w niedzielę potrącił i zabił weterana piechoty morskiej, który zmieniał oponę na autostradzie międzystanowej nr 55. Nikolas Hutto z Tampy mieszkał w Tinley Park od listopada zeszłego roku.

40-letni Octavio Lara Chavez został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu ze skutkiem śmiertelnym i poważnymi obrażeniami ciała w wypadku, który miał miejsce około 6:40PM na prawym poboczu pasów w kierunku południowym I-55 w pobliżu Cicero Avenue w Garfield Ridge.

28-letni Nikolas Hutto, były żołnierz piechoty morskiej, opuścił w niedzielę mecz Chicago Blackhawks z przyjaciółmi i musiał zatrzymać się, aby zmienić oponę w Garfield Ridge.

Hutto i jego przyjaciele wysiedli z samochodu, aby zmienić przednią oponę po stronie pasażera, kiedy Lara Chavez wjechał w nich swoim pickupem. Nikolas Hutto zginął od uderzenia, a jego przyjaciel, 28-letni mężczyzna, doznał złamania nogi i był leczony w szpitalu Stroger.

Octavio Lara Chavez trafił do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają życiu. Z protokołu aresztowania wynika, że podczas badania półtorej godziny po wypadku jego poziom alkoholu we krwi wynosił 0,162%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż dopuszczalny limit.

Nikolas Hutto z dziewczyną, Monicą Czajkowski

Hutto przeprowadził się z Tampa na Florydzie do Tinley Park w listopadzie po zakupie domu ze swoją dziewczyną.

Dołączył do piechoty morskiej w 2015 roku po ukończeniu szkoły średniej i służył przez kilka miesięcy na Bliskim Wschodzie. W 2020 roku został honorowo zwolniony w stopniu sierżanta. Trójka z sześciorga jego młodszego rodzeństwa również służyła w wojsku.

W środę sędzia nakazał aresztowanie Lary Chaveza w oczekiwaniu na proces. Następną datę rozprawy wyznaczył na 30 kwietnia.

Octavio Lara Chavez

Przyjaciel Nikolasa Hutto, Matthew Kahl, założył GoFundMe, aby pomóc rodzinie pokryć koszty podróży i pogrzebu.

Zródło: suntimes
Foto: Hutto family
Czytaj dalej

NEWS Florida

Największa na świecie stacja ładowania Tesli powstanie w powiecie Osceola

Opublikowano

dnia

Autor:

Wkrótce kierowcy Tesli, którzy będą chcieli jechać ze środkowej Florydy na południową Florydę, będą mieli możliwość zatrzymania się i naładowania baterii. Tesla planuje budowę ogromnej stacji doładowania wzdłuż autostrady Turnpike na Florydzie w powiecie Osceola.

Nowa stacja ładowania Tesli jest zapowiadana jako największa na świecie. Grupa GPD, firma inżynieryjna, opublikowała wizualizację projektu. Tesla zbuduje 200 stanowisk do ładowania przy zjeździe 193, czyli zjeździe Yeehaw Junction.

Obecnie wzdłuż autostrady znajduje się tylko 7 punktów ładowania Tesli z 64 stanowiskami ładowania.

Yeehaw Junction położony jest wzdłuż 3 autostrad łączących południową i środkową Florydę, a także wybrzeże. Dzięki temu miejsce jest strategicznie zlokalizowane pod kątem stacji ładowania, a Tesla inwestuje w projekt dużą sumę.

Obecnie w tej lokalizacji znajduje się jedynie przystanek dla ciężarówek ze sklepem Dunkin i Metro. Prawdopodobnie ogromna stacja ładowania pomoże w zapewnieniu większej liczby udogodnień w tym miejscu dla kierowców i pasażerów oczekujących na pełne baterie.

Ale nowa stacja przyniesie korzyści nie tylko kierowcom Tesli. Niedawno firma Elona Muska zaczął udostępniać swoje stacje innym markom pojazdów elektrycznych, takim jak Ford i Rivian.

Nieco ponad miesiąc temu Tesla ogłosiła plan budowę nowej stacji ładowania ze 164 stanowiskami w Kalifornii.

Źródło: fox35, electrek
Foto: Tesla
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu