Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dziś charytatywny wernisaż dr. Błażeja Łojewskiego. Pomóżmy dzieciom z Lasek!

Opublikowano

dnia

5 lutego będziemy mieć wspaniałą okazję by pomóc niewidzącym dzieciom, wychowankom Ośrodka w Laskach pod Warszawą. Siódmy wernisaż charytatywny na rzecz tej placówki organizuje jej nieoficjalny ambasador w Chicago – dr. Błażej Łojewski. Przyjdźcie do Muzeum Polskiego o godzinie 3.00PM zachęca Gość Radia Deon – zróbmy razem coś dobrego.

Dr. Błażej Łojewski, od lat działający w Chicago na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach, zainteresował się tą placówką przypadkiem. Poznał ją bliżej i widząc potrzeby jej wychowanków został niejako ambasadorem ośrodka, szukającym wsparcia dla niewidzących dzieci.

„To są normalne dzieci” mówi dr. Błażej Łojewski, różnią się tylko tym od zdrowych rówieśników, że nie widzą. Mają takie same potrzeby związane ze swoim rozwojem jak dzieci widzące.

Dzieci niewidzące wymagają indywidualnej terapii i opieki, które zapewnia im Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Wychowankowie placówki potrzebują, jak wszystkie zdrowe dzieci, możliwości edukacji i rozwoju w różnych dziedzinach.

Podstawowym celem Ośrodka dla Dzieci Niewidomych jest przygotowanie dzieci do bycia samodzielnymi, podkreśla dr. Błażej Łojewski. Wychowankowie uczą się jak poruszać się omijając przeszkody, jak sobie radzić w środkach komunikacji, czy w bibliotece i innych miejscach albo jak postępować ze zwierzętami.

Dzieci uczą się czytać i pisać pismem Braille’a, choć są już dostępne specjalne skanery umożliwiające czytanie, rozpoznawanie przeszkód czy twarzy. Ważne jest jednak by dzieci nauczyły się sobie radzić bez takiego urządzenia i nie były od niego uzależnione.

Każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia na drodze do bycia samodzielnym, tłumaczy nasz Gość.

Gość Radia Deon serdecznie zachęca do wejścia na stronę internetową ośrodka, https://www.laski.edu.pl, żeby dowiedzieć się więcej o działalności placówki, wszelkich aktualnych wydarzeniach oraz najpilniejszych potrzebach dzieci.

Wpłat na konto ośrodka można dokonywać kartą, lub poprzez przelew bankowy. Osoby przekazujące darowiznę mają wpływ na to, na co konkretnie zostanie ona przeznaczona.

Dr. Błażej Łojewski zachęca do wpłat na indywidualne potrzeby dzieci. Wsparcie szczególnie jest teraz potrzebne szkole muzycznej.

Najbardziej cenne są wpłaty regularnie wspierające działalność ośrodka, do czego ogromnie zachęcamy razem z naszym Gościem.

„Proszę o tyle ile możecie dać” mówi dr. Błażej Łojewski.

„Ponad 100 lat temu jak takich ośrodków nie było to ci ludzie byli skazani na jałmużnę” mówi Gość Radia Deon, teraz mogą być w pełni niezależni jeśli tylko pomożemy im w tej drodze do samodzielności.

Siódmy wernisaż charytatywny dr Błażeja Łojewskiego na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach odbędzie się 5 lutego o godzinie 3:00PM w Muzeum Polskim w Ameryce z siedzibą w Chicago, 984 N Milwaukee Ave.

Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie „psychizm”, nowatorska koncepcja sztuki, w której widz staje się twórcą. Koncepcja, która powstała w 2016 roku chce, aby widz zobaczył to, co chce zobaczyć, widz ma zawsze rację.

Podczas wernisażu wystąpią znani jazzmani: Sławomir Bielawiec (fortepian) i Rob Denty (saksofon).

„Wstęp jak zawsze jest bezpłatny, ale pamiętajcie, że są tacy, którzy mają mniej i potrzebują więcej i jeśli tylko możecie – prosimy o zapoznanie się ze stroną internetową Centrum: laski.edu.pl i w miarę możliwości wesprzyjcie ich w ramach posiadanych środków” prosi dr Błażej Łojewski.

Wszyscy są zaproszeni. Zabierzcie ze sobą rodziny, przyjaciół i znajomych, korzystajcie z mediów społecznościowych, jak zawsze będzie ciekawie i jak zawsze trochę inaczej.

Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Laskach pod Izabelinem to jedyne takie miejsce, zajmujące się edukacją niewidzących dzieci. Został założony przez św. Elżbietę Czacką, pochodzącą z Ukrainy, która w 1911 r. ufundowała Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi.

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek prowadzi także filie placówki na Ukrainie, m.in. w Żytomierzu. W ośrodku w Laskach przebywają obecnie także niewidome dzieci, które wyemigrowały z Ukrainy.

W ośrodku działa szkoła podstawowa, średnia i szkoły zawodowe. Dzieci rozwijają swoje talenty, także muzyczne, ale przede wszystkim uczą się bycia samodzielnymi.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Marek Kowalczyk: Świętuj z nami 25 lat Salonu Idea – 25% zniżki na meble tylko do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

Salon Meblowy Idea Furniture w Chicago obchodzi piękny jubileusz 25-lecia. Z tej okazji, by podziękować wszystkim klientom i współpracownikom, którzy obdarzyli go zaufaniem, oferuje wielką zniżkę na swój asortyment. Przyjdźcie do salonu i zróbcie zakupy do najbliższej niedzieli a otrzymacie rabat 25% – zaprasza w studiu Radia Deon Chicago, właściciel salonu, Marek Kowalczyk.

Minęło już 25 lat od otwarcia polskiego sklepu Idea Furniture w Chicago, dzięki któremu polski i europejski design został przeniesiony do Ameryki. To był niewątpliwy sukces polskiej firmy.

„Postawiliśmy na jakość, na dobre wykonanie i na dobre materiały” mówi Marek Kowalczyk, który w swoim salonie spotyka już kolejne pokolenie Polaków wybierających meble do swoich domów i mieszkań.

W Idea Furniture znajdziemy nowoczesne i kompletne wyposażenie każdego pomieszczenia, począwszy od kuchni, czy jadalni, poprzez salon, przedpokój i sypialnie.

„Byliśmy i ciągle jesteśmy prekursorem jeśli chodzi o import nie tylko mebli ale właśnie designu” podkreśla właściciel salonu.

Marek Kowalczyk mówi, że jego salon jako jedna z nielicznych bardzo firm oferuje naturalną, 100-procentową skórę na swoich meblach. Ważne są także wysokiej jakości zmywalne powłoki chociażby na kanapach, zwłaszcza gdy np. mamy w domu zwierzęta albo małe dzieci.

Sklep ma ogromny asortyment na każdą kieszeń, mówi Gość Radia Deon, w sam raz żeby spełniać marzenia swoich klientów. Możliwe jest także składanie specjalnych zamówień na meble, a okres oczekiwania na realizację takiego zamówienia w tej chwili nie jest długi.

Klienci wymagają teraz aby być na czasie z nowościami i nowymi trendami, zauważa Marek Kowalczyk, dlatego salon Idea Furniture oprócz współpracy ze stałymi producentami, ciągle poszukuje nowych firm, rozwiązań i pomysłów.

Z okazji jubileuszu Marek Kowalczyk i jego salon meblowy Idea Furniture w Chicago oferuje aż 25% zniżki na większość swoich mebli. Właściciel sklepu twierdzi, że „celebracja zobowiązuje” – dlatego możemy przyjeżdżać i wybierać, wspaniałe sypialnie, stoły czy kanapy po wyjątkowo promocyjnej cenie.

Więcej informacji w salonie meblowym przy 6545 W Irving Park Rd, Chicago oraz na stronie internetowej Idea Furniture. Salon prowadzi także sklep internetowy, można składać zamówienia online a transport mebli jest możliwy na terenie całych Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Foto: Idea Furniture

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Polskie sklepy Montrose Deli sponsorują Królową Parady 3-Maja

Opublikowano

dnia

Autor:

Tegoroczne Wybory Królowej Parady Dnia Konstytucji 3-Maja już za nami. Wielkie emocje opadły, ale goście tego wspaniałego wydarzenia wciąż pozostają pod wrażeniem całej uroczystości. W studiu Radia Deon Chicago o przebiegu Wyborów mówi ich dyrektor, Ewa Rumiński oraz przedstawicielka sieci Montrose Deli, Anna Dudzińska. To właśnie polskie sklepy Montrose Deli były głównym sponsorem uroczystości i ufundowały stypendium dla Królowej.

„Te Wybory były wyjątkowe, zrobiły na wszystkich bardzo pozytywne wrażenie” mówi Anna Dudziński z Montrose Deli. „Jestem zaszczycona, że mogłam tam być, że mogłam wręczać Królowej czek”.

Przygotowania do Wyborów Królowej Parady ruszają pełną parą już w październiku, więc trwają prawie pół roku, mówi Ewa Rumiński, dyrektor artystyczny i menadżer tego przedsięwzięcia. Pierwsze kroki to wysyłanie wszelakich informacji, rozmowy ze sponsorami i poszukiwanie kandydatek do korony.

Następnie od stycznia do marca odbywają się próby z dziewczynami, które zgłosiły swój udział w konkursie.

„Dziewczyny, które zgłaszają się do Wyborów wiedzą czego chcą i wiedzą co sobą reprezentują” mówi Ewa Rumiński. Są ambitne i pewne siebie. Natomiast dzwonią także rodzice lub dziadkowie, którzy lekko zaniepokojeni pytają czy ich córki albo wnuczki będą występować w strojach kąpielowych i wtedy trzeba im wytłumaczyć, że to nie jest taki konkurs i na inne rzeczy zwracana jest uwaga.

Czasem zdarza się, że zgłosi się osoba studiująca daleko od miasta, wtedy zazwyczaj musi zrezygnować, ponieważ nie pogodzi swoich zajęć z próbami, w których musi uczestniczyć. Do Wyborów nie są także przyjmowany dziewczyny starsze, które już ukończyły studia, tłumaczy Ewa Rumiński.

Komitet Parady stawia na edukację i wyraźnie zaznacza swój cel – wsparcia w postaci stypendium na studia. Dlatego brane są pod uwagę dziewczyny, które jeszcze nie zaczęły albo są dopiero na początku studiów.

Polska sieć sklepów Montrose Deli, prowadzona przez Halinę i Stanisława Urbaniaków, zawsze wspierała i nadal wspiera mnóstwo wydarzeń i inicjatyw, zwłaszcza tych związanych z Polską, patriotyzmem i promocją Polskości w Stanach Zjednoczonych.

Jest także głównym sponsorem Królowej Parady, która dostaje pieniądze z przeznaczeniem na stypendium edukacyjne.

„Pani Halina i Stanisław Urbaniak są znani z tego, że pomagają” mówi Anna Dudziński. „Bardzo się cieszymy, że możemy tam być i sponsorować coś co jest dobrym celem”.

Królowa Parady otrzymała od Mantrose Deli 3 000 dolarów. 

Poza Montrose Deli, Wybory Królowej sponsorują i wspierają inne biznesy, firmy i osoby prywatne, które każdego roku przekazują coraz większe kwoty na ten piękny cel. Cała grupa ludzi wkłada także swoją pracę, m.in. choreograf, czy panie, które układają włosy i robią makijaż kandydatkom, podkreśla Ewa Rumiński. 

Przypominamy, że Polska Parada Dnia Konstytucji 3-Maja w tym roku przemaszeruje przez Chicago 6 maja, a zgłoszenia do niej są możliwe tylko do 1 kwietnia.

Wszystkie informacje oraz formularze zgłoszeniowe na paradę dostępne są na stronie internetowej: www.polishparade.org oraz w siedzibie Związku Klubów Polskich, przy 5835 W. Diversey Ave. Chicago, IL 60639, tel. 773-992-0857 fax.773-745-7278.

Kontakt: Prezes Dr. Łucja Mirowska-Kopeć, tel. 773-396-9242 lub zkppresident@gmail.com.

Foto: Kaplon Studio

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Co naprawdę wiedział Jan Paweł II? Grzegorz Górny zaprasza na spotkanie

Opublikowano

dnia

Autor:

W ostatnich dniach w Polsce, po emisji telewizyjnego reportażu, gorąco dyskutowanym tematem jest osoba Jana Pawła II i kwestia czy wiedział on o przypadkach wykorzystywania nieletnich w Kościele. W studiu Radia Deon Chicago dziennikarz, publicysta i felietonista Grzegorz Górny przybliża tą kontrowersyjną sprawę i zaprasza na specjalne spotkanie – konferencję 30 marca.

6 marca w telewizji TVN24  został wyemitowany film Marcina Gutowskiego pt. „Franciszkańska 3”, który mówi o tym, że Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele, jeszcze zanim został papieżem ale je ukrywał.

W reportażu dziennikarz rozmawia ze znajomymi i ofiarami trzech księży, którzy podlegali w latach 60. kardynałowi Wojtyle.

Reportaż wywołał gorącą dyskusję w kraju, w której toczą walkę zwolennicy i przeciwnicy papieża – Polaka.

„To jest w tej chwili temat numer 1 medialny i polityczny” wyjaśnia Grzegorz Górny. Została nawet uchwalona sejmowa rezolucja w obronie dobrego imienia Jana Pawła II, a do polskiego MSZ został wezwany ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Marek Brzeziński.

„Generalnie ten atak na Jana Pawła II wpisuje się w scenariusz wojny hybrydowej Rosji przeciwko Polsce” uważa Gość Radia Deon Chicago.

30 marca Grupa JP2 zaprasza na konferencję połączoną z dyskusją, na której Grzegorz Górny wyjaśni szczegóły kontrowersyjnych publikacji na temat Jana Pawła II. Każdy może przyjść na spotkanie, dowiedzieć się więcej na temat tej sprawy, zadać pytania i wziąć udział w polemice.

Gość Radia Deon zajmował się właśnie sprawą zarzutów wobec Jana Pawła II i ma szeroką wiedzę w tej kwestii.

„Kościół w Polsce nie boi się prawdy” mówi Grzegorz Górny, a naszym zadaniem jest docieranie do informacji. Wielu historyków wytknęło rzeczowe błędy popełnione w reportażu „Franciszkańska 3”.

Jeśli chodzi o materiały związane z Janem Pawłem II to istnieją dokumenty jeszcze nie przebadane przez historyków. Zamieszanie wokół filmu Marcina Gutowskiego może wywołać falę głębszych badań, uważa nasz Gość.

Spotkanie z Grzegorzem Górnym odbędzie się 30 marca o godzinie 8.00PM w Auli im. Jana Pawła II w Ośrodku Milenijnym, przy 5835 W. Irving Park w Chicago. Wstęp wolny.

Serdecznie Zapraszamy!

Grzegorz Górny – Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Na początku lat 90. pracował w „Gazecie Wyborczej”.

W 1994 wraz z Rafałem Smoczyńskim stworzył kwartalnik „Fronda”, który redagował przez 11 lat. W latach 1995–2001 współtworzył też program telewizyjny pod tym samym tytułem. W lipcu 2005 właściciele tygodnika „Ozon” powierzyli mu stanowisko redaktora naczelnego. Od października 2007 do 14 kwietnia 2012 ponownie był redaktorem naczelnym kwartalnika „Fronda”.

Grzegorz Górny jest autorem filmów dokumentalnych z serii „Raport Specjalny” dla Telewizji Polsat; współautorem reportażu na temat działalności Wojskowych Służb Informacyjnych w polskich mediach telewizyjnych w latach 90. wyemitowanego w magazynie reporterskim „30 minut”.

W grudniu 2012 został publicystą tygodnika „W Sieci” i portalu wpolityce.pl. Prowadził Klub Trójki w Programie III Polskiego Radia.

Jest także laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i książkowych (m.in. Grand Press, Feniks, Totus Tuus i Nagroda im. Jerzego Zieleńskiego). Odznaczony węgierskim Orderem Zasługi.

Źródło: informacja własna, wikipedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu