Połącz się z nami

News Chicago

47 mln USD trafi do właścicieli domów w powiecie Cook. Oczekujcie czeków po 900 dolarów

Opublikowano

dnia

Według skarbnika powiatu Cook, Marii Pappas, tysiące właścicieli domów w powiecie Cook automatycznie otrzyma czek w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pieniądze zostaną zwrócone tym, którzy w ubiegłym roku nadpłacili pierwszą ratę podatku od nieruchomości za 2021 r.

Właściciele domów w powiecie Cook, którzy w ubiegłym roku nadpłacili podatek od nieruchomości, mogą spodziewać się automatycznego zwrotu w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Ponad 47 milionów dolarów nadpłaconych podatków od nieruchomości zostanie zwróconych ponad 53 000 właścicieli domów w powiecie od tego tygodnia, ogłosiło w środę biuro skarbnika powiatu Cook.

Według rzecznika biura skarbnika, Andrew Gavrilosa, średni zwrot wynosi 883 USD.

Ponad 58% zwrotów zostanie wpłaconych bezpośrednio na rachunki bankowe i karty kredytowe właścicieli domów. Inni otrzymają czek pocztą. Nie trzeba prosić o zwrot żadnym wnioskiem.

REKLAMA REKLAMA

Właściciele domów mogą sprawdzić, czy otrzymają zwrot pieniędzy, na stronie cookcountytreasurer.com. Należy wybrać fioletowe pole oznaczone jako „Twój przegląd podatku od nieruchomości” i wprowadzić swój adres lub 14-cyfrowy numer indeksu nieruchomości (PIN).

Dlaczego niektórzy właściciele domów otrzymują zwrot pieniędzy?

Większość zwrotów dotyczy właścicieli domów, którzy zrezygnowali ze zwolnień podatkowych podczas pierwszej raty podatku, ale następnie zastosowali te zwolnienia do drugiej raty podatku, zmniejszając łączną kwotę należnych podatków.

Zwroty kosztów rozkładają się w następujący sposób:

16 629 właścicieli domów, którzy zapłacili podatek od nieruchomości przez Internet, otrzyma łącznie 14,8 miliona dolarów drogą elektroniczną na swoje rachunki bankowe lub karty kredytowe;

22 241 właścicieli domów, którzy zapłacili podatki za pośrednictwem konta depozytowego, otrzyma pocztą czeki zwrotne na łączną kwotę 14,8 miliona dolarów;

14 137 właścicieli domów, którzy nadpłacili podatki na łączną kwotę 17,4 miliona dolarów w gotówce lub czekiem, otrzyma elektroniczny zwrot pieniędzy lub otrzyma pocztą wniosek o zwrot.

Pappas uruchomiła program automatycznego zwrotu kosztów w lipcu 2018 r. Od tego czasu 174 000 właścicieli nieruchomości otrzymało około 129 milionów dolarów zwrotu, jak podało jej biuro.

 

Źródło: suntimes, nbc
Foto: YouTube, istock/designer491/ AndreyPopov

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu