Połącz się z nami

News Chicago

Mandat z kamery za złe parkowanie. Chicago walczy o bezpieczniejsze ulice dla pieszych i rowerzystów

Opublikowano

dnia

Właściciele samochodów zaparkowanych na pasach dla rowerów i autobusów w centrum miasta będą mogli otrzymać mandat pocztą, jeśli kamera miejska zarejestruje wykroczenie. Program pilotażowy ogłosiła w środę burmistrz Lori Lightfoot.

Rada Miasta Chicago mogłaby głosować nad programem pilotażowym już 1 lutego. Zwolennicy bezpieczeństwa rowerowego aktywnie naciskają, aby uczynić ulice Chicago bezpieczniejszymi dla osób poruszających się na dwóch kółkach lub pieszo.

Nowa inicjatywa, zaprojektowana w celu „tworzenia bezpieczniejszych ulic i lepszego transportu”, ma trwać dwa lata i będzie skierowana do kierowców w centrum miasta, między jeziorem, Ashland Avenue, Roosevelt Road i North Avenue.

Propozycja ma poparcie członków Rady Miejskiej reprezentujących te dzielnice, które są jednymi z najbardziej zatłoczonych i często najbardziej niebezpiecznych dla pieszych i rowerzystów w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Lightfoot oświadczyła, że do działania zachęcił ją alarmujący wzrost liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. „Chcemy zmienić zachowanie kierowców, aby upewnić się, że nasze ulice są bezpieczniejsze” – powiedziała dziennikarzom po środowym posiedzeniu Rady Miasta.

Kierowcy, którzy parkują swoje samochody na wyznaczonych pasach dla rowerów i autobusów, a także na przejściach dla pieszych, przystankach autobusowych i strefach zakazu parkowania, mogą zostać ukarani mandatem, jeśli wykroczenie zostanie zarejestrowane przez miejskie kamery zamontowane na słupach oraz z przodu autobusów i innych pojazdów miejskich, poinformowali urzędnicy.

Po przejrzeniu obciążającego zdjęcia przez personel miejski – podobnie jak w przypadku naruszeń prędkości zarejestrowanych przez kamery zamontowane w pobliżu szkół i parków – zarejestrowany właściciel pojazdu otrzyma mandat pocztą.

Urzędnicy powiedzieli, że osoby naruszające prawo otrzymają ostrzeżenie w ciągu 30 dni od włączenia kamer, a pierwszy mandat dla każdego kierowcy będzie również służył jako ostrzeżenie.

Oddzielna inicjatywa wykorzystałaby cyfrowe czytniki tablic rejestracyjnych do egzekwowania ograniczeń parkowania w strefach załadunku w centrum miasta, żeby uniemożliwić kierowcom zbyt długie lub bez zezwolenia, parkowanie w tych miejscach, przekazali urzędnicy.

Parkowanie w nielegalnych miejscach stwarza ryzyko dla najbardziej narażonych użytkowników dróg: ludzi na rowerach, ludzi spacerujących i ludzi na wózkach inwalidzkich.

Nowy przepis będzie drugim wysiłkiem chicagowskich ustawodawców mającym na celu rozprawienie się z kierowcami blokującymi ścieżki rowerowe po śmierci 3-letniej Lily Shambrook w czerwcu.

Ciężarówka ComEd zaparkowana na ścieżce rowerowej zmusiła matkę do obejścia pojazdu, a półciężarówka uderzyła wtedy w rower, zabijając dziewczynkę, jadącą na bagażniku roweru.

O śmierci trojga dzieci na chicagowskich ulicach pisaliśmy 23 czerwca.

W grudniu Rada Miejska jednogłośnie przegłosowała przyznanie pracownikom Departamentu Finansów – nie tylko członkom Departamentu Policji w Chicago – upoważnienia do wydawania mandatów i holowania pojazdów blokujących ścieżkę rowerową.

Prawo miejskie wymaga również umieszczania znaków, jeśli ścieżka rowerowa musi być zamknięta, aby umożliwić wykonywanie dozwolonych prac. Mają one ostrzegać rowerzystów o zamknięciu i informować kierowców, że muszą ustąpić pierwszeństwa poruszającym się na dwóch kołach.

Naruszenie tego przepisu może spowodować nałożenie grzywny w wysokości od 500 do 2000 USD, zgodnie z rozporządzeniem. Mandat za parkowanie na ścieżce rowerowej bez spowodowania wypadku wynosi 250 dolarów.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube, istock/Page Light Studios

News Chicago

Od dzisiaj można kupować jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Chicago 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu 2024 r. zespół Metallica, zagra dwa koncerty na Soldier Field w Chicago, promując swój nowy album 72 Seasons. Trasa M72 World Tour rozpocznie się w kwietniu w Amsterdamie. Od dzisiaj można kupować bilety na pojedynczy koncert.

Trasa Metalliki będzie obejmowała dwudniowe postoje we wszystkich 22 miastach zgodnie z harmonogramem, a setlisty i składy supportów na oba wieczory będą zupełnie inne, poinformował zespół.

„Począwszy od kwietnia 2023 roku odwiedzimy 22 różne miasta na całym świecie i zagramy dwie noce w każdym z nich, a każdy program „No Repeat Weekend” dostarczy zupełnie wyjątkowych wrażeń: dwie zupełnie różne setlisty z dwoma różnymi zespołami otwierającymi koncert każdej nocy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Metallica wystąpi na Soldier Field w Chicago 9 i 11 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA REKLAMA

Bilety jednodniowe są dostępne od 20 stycznia br., zgodnie z komunikatem.

Trasa M72 będzie miała scenografię, która przeniesie zespół na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli 360-stopniowy widok na występ.

Pantera i Mammoth WVH mają wystąpić na pierwszym koncercie Metalliki w każdym mieście w Ameryce Północnej, podczas gdy Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills będą supportować drugiego wieczoru.

Ostatni raz Metallica wystąpiła w Windy City w lipcu tego roku podczas pierwszego dnia festiwalu Lollapalooza.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Aplikacja dla rowerzystów ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na ścieżkach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Lokalny programista internetowy pracuje nad aplikacją, która będzie gromadzić filmy przedstawiające „wrogą infrastrukturę rowerową” miasta. RideReel stworzy mapę niebezpiecznych wypadków w Chicago, by doprowadzić do zmian w istniejących ścieżkach rowerowych.

Zapalony rowerzysta Ben Harvey testuje RideReel, aplikację, która poprosi rowerzystów o przesłanie filmów przedstawiających „przerażające sytuacje”, jakie mają na drogach i ścieżkach rowerowych w Chicago. Ich raporty zostaną następnie naniesione na mapę miasta w celu śledzenia trendów.

Rowerzyści od dawna krytykują miejską sieć ścieżek rowerowych, za dziesiątki wypadków, w których ranni są, lub ponoszą śmierć osoby na rowerach.

Rodzice 3-letniej Elizabeth „Lily” Grace Shambrook, która zginęła podczas jazdy z mamą w Uptown, złożyli w tym tygodniu pozew, twierdząc, że miasto ma „niedostateczne” przepisy wykonawcze, aby powstrzymać kierowców przed blokowaniem ścieżek rowerowych.

REKLAMA REKLAMA

Nowe przepisy mają wprowadzić w Chicago mandaty z kamer dla kierowców, którzy parkują na ścieżkach dla rowerzystów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ale wg Harveya zbyt często miasto zrzuca winę na złych kierowców zamiast na własną infrastrukturę, co stwarza niepewne warunki dla rowerzystów, którzy muszą dzielić drogi z kierowcami.

Przesyłanie niebezpiecznych zdarzeń do RideReel „uczyni dowody niezaprzeczalnymi” – powiedział Harvey.  „Chcemy pokazać wybranym urzędnikom, jak to jest jeździć na rowerze w Chicago”.

Harvey, który jest członkiem grupy aktywistów Chicago, Bike Grid Now!, ma nadzieję, że decydenci przejrzą aplikację, aby zidentyfikować punkty zapalne, które wymagają więcej środków ochronnych. Może to obejmować progi zwalniające, surowsze ograniczenia prędkości i chronione ścieżki rowerowe.

Aplikację testuje teraz mała grupa rowerzystów, mając nadzieję na uruchomienie jej w całym mieście w ciągu następnego miesiąca.

Harvey zachęca rowerzystów, aby kupili uchwyt na telefon i pobrali aplikację z kamerą samochodową, jeśli zdecydują się nagrywać swoje przejażdżki.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/PittsburghDamian
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny. Dzieci były niesłusznie przetrzymywane

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wniesiono pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois. Zarzuca on instytucji niesłuszne przetrzymywanie w areszcie dla nieletnich dzieci, pomimo, że sędzia nakazał ich zwolnienie. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

Błędne przetrzymanie dzieci pozbawiło je „codziennych radości, doświadczeń i możliwości dzieciństwa”, wg federalnego pozwu.

Zarzuca on dyrektorowi Departamentu ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois, Marcowi Smithowi, który został osobiście wybrany przez J.B. Pritzkera i jego poprzednikom, to, że nie dopilnowali, aby podopieczni byli umieszczani w odpowiednich obiektach mieszkalnych.

Zamiast tego dzieci pozostały niepotrzebnie w ośrodkach zatrzymań dla nieletnich. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

REKLAMA REKLAMA

Departament ds. Dzieci i Rodziny DCFS od ponad trzech dekad działa pod nadzorem sądu federalnego z powodu sporów sądowych z American Civil Liberties Union of Illinois wzywających do reformy systemu opieki nad dziećmi.

Departament poczynił postępy w latach 90., ale potem wkroczył w erę kontrowersji, z 14 różnymi liderami agencji od 2003 do 2019 roku.

Rzecznik DCFS, Bill McCaffrey, przekazał w oświadczeniu, że agencja „pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić młodzież w odpowiednich i bezpiecznych warunkach”, a proces zależy od dostępności miejsc.

W roku podatkowym 2022 DCFS miał 57 młodych ludzi, którym pozwolono wyjść z aresztu, ale zostali zmuszeni do pozostania w ośrodkach detencyjnych, ponieważ nie było dla nich miejsca zamieszkania.

Liczba ta spadła z 67 w roku podatkowym 2021 i 64 w roku podatkowym 2020, powiedział McCaffrey.

Dzieci są umieszczane pod opieką DCFS, jeśli istnieje podstawa prawna do objęcia opieki przez państwo. Na przykład agencja bierze odpowiedzialność za dziecko, jeśli istnieją wystarczające dowody na to, że między innymi dziecko było wykorzystywane lub zaniedbywane.

W pozwie stwierdza się, że DCFS musi umieszczać każde dziecko „w najmniej restrykcyjnym (najbardziej rodzinnym) otoczeniu, które leży w najlepszym interesie dziecka”.

Russell Ainsworth, prawnik z firmy Loevy & Loevy, adwokat powodów, nazwał tę sytuację „bardzo prostym problemem z prostym rozwiązaniem”. Wg niego DCFS musi znaleźć więcej miejsca do zamieszkania dla dzieci będących pod jego opieką.

O śmierci 171 dzieci w 2022 roku będących pod opieką DCFS pisaliśmy wczoraj.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu