Połącz się z nami

News Chicago

Bar, pod którym brutalnie zastrzelono 3 osoby w weekend został zamknięty przez miasto

Opublikowano

dnia

Bar Vera Lounge w Portage Park, pod którym trzy osoby zginęły w weekendowej strzelaninie, a jedna została ciężko ranna, został zamknięty przez miasto – poinformowała w czwartek chicagowska policja. 32-letni Samuel Parsons został oskarżony o trzy morderstwa pierwszego stopnia i jedno porwanie z bronią w ręku.

Do strzelaniny, o której pisaliśmy 14 grudnia doszło w niedzielę na West Melrose Street i North Central Avenue około 2:26 w nocy, podała policja. Awantura w lokalnym barze przeniosła się na ulicę i padły strzały.

Wg policji Parsons-Salas był w Vera Lounge na przyjęciu urodzinowym Mariah Vera, siostrzenicy właściciela salonu, kiedy został poproszony o opuszczenie lokalu. Policja twierdzi, że strzelił do czterech ofiar z bliskiej odległości.

Ojciec Very, 50-letni Ricky Vera, zginął, podobnie jak 24-letnia Mercedes Tavares i 26-letni Mario Pozuelos.

Mariah Vera została postrzelona w głowę i w stanie krytycznym została przewieziona do Advocate Illinois Masonic Medical Center.

REKLAMA REKLAMA

Parsons-Salas jest już skazanym przestępcą, zwolnionym warunkowo we wrześniu po odbyciu kary za napad na dom w 2009 roku w Albany Park, w której dwie osoby również zostały zastrzelone.

Mężczyzna został początkowo oskarżony o morderstwo w tej sprawie, ale przyznał się tylko do dwóch zarzutów wtargnięcia do domu.

Pięć lat później 23-letni wówczas Parsons-Salas został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia wraz z innym mężczyzną. Ale te zarzuty przeciwko niemu zostały wycofane po tym, jak zgodził się przyznać do zarzutów o wtargnięcie do domu, za które groziło mu 8 lat więzienia.

Trzy miesiące temu Parsons-Salas został zwolniony warunkowo

W związku z wydarzeniem pod barem Vera Lounge, Samuel Parsons-Salas, został oskarżony we wtorek o trzy morderstwa pierwszego stopnia, jeden zarzut usiłowania zabójstwa i jeden zarzut porwania.

Strzelał do ofiar wielokrotnie w stylu „zimnej egzekucji” powiedzieli prokuratorzy.

Sędzia Susana Ortiz nakazała zatrzymanie Parsonsa-Salasa bez kaucji w środę, twierdząc, że stanowi on poważne zagrożenie dla społeczności.

Członkowie rodziny wcześniej powiedzieli, że nie znają Parsonsa-Salasa i nie zaprosili go na przyjęcie, ale prokuratorzy poinformowali, że inni uczestnicy znali go i jego dziewczynę.

Parsons-Salas wziął broń z samochodu po tym, jak został wyrzucony z baru.

Ricky Vera, Parsons-Salas i grupa ludzi wyszli na zewnątrz i kłócili się. Ricky Vera podszedł do Parsons-Salasa na środku School Street i chciał wiedzieć, kto uderzył jego córkę.

26-letnia dziewczyna Parsonsa-Salasa, która spotykała się z nim zaledwie od dwóch tygodni, próbowała rozbroić kłótnię i stanęła pomiędzy dwoma mężczyznami, powiedzieli prokuratorzy.

Parsons-Salas następnie trzykrotnie strzelił do Ricky’ego Very, trafiając go w głowę i klatkę piersiową.

Następnie wystrzelił z pistoletu sześć razy w kierunku Pozuelosa, który stał w pobliżu. Trafił go w gardło i głowę.

„W tym momencie [Mariah Vera] klęczała nad swoim ojcem, który leżał zastrzelony na środku School Street” – powiedziała Anne McCord Rodgers, asystentka prokuratora.

„Oskarżony od niechcenia podszedł i strzelił jej w głowę z bliskiej odległości, gdy opiekowała się rannym ojcem”.

Następnie kolejny raz strzelił leżącemu Pozuelosowi, w głowę, a potem do Tavares ukrywającej się za furgonetką w pobliżu.

„Następnie, gdy [Tavares] leżała postrzelona na chodniku, oskarżony stał i strzelał do niej ponownie z bliskiej odległości”

Detektywi odzyskali 10 łusek po strzelaninie.

Parsons-Salas został zatrzymany w mieszkaniu w poniedziałek. Ma wrócić do sądu 2 stycznia.

 

Źródło: abc7, blockclubchicago
Foto: YouTube, GoFundMe

News Chicago

Od dzisiaj można kupować jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Chicago 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu 2024 r. zespół Metallica, zagra dwa koncerty na Soldier Field w Chicago, promując swój nowy album 72 Seasons. Trasa M72 World Tour rozpocznie się w kwietniu w Amsterdamie. Od dzisiaj można kupować bilety na pojedynczy koncert.

Trasa Metalliki będzie obejmowała dwudniowe postoje we wszystkich 22 miastach zgodnie z harmonogramem, a setlisty i składy supportów na oba wieczory będą zupełnie inne, poinformował zespół.

„Począwszy od kwietnia 2023 roku odwiedzimy 22 różne miasta na całym świecie i zagramy dwie noce w każdym z nich, a każdy program „No Repeat Weekend” dostarczy zupełnie wyjątkowych wrażeń: dwie zupełnie różne setlisty z dwoma różnymi zespołami otwierającymi koncert każdej nocy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Metallica wystąpi na Soldier Field w Chicago 9 i 11 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA REKLAMA

Bilety jednodniowe są dostępne od 20 stycznia br., zgodnie z komunikatem.

Trasa M72 będzie miała scenografię, która przeniesie zespół na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli 360-stopniowy widok na występ.

Pantera i Mammoth WVH mają wystąpić na pierwszym koncercie Metalliki w każdym mieście w Ameryce Północnej, podczas gdy Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills będą supportować drugiego wieczoru.

Ostatni raz Metallica wystąpiła w Windy City w lipcu tego roku podczas pierwszego dnia festiwalu Lollapalooza.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Aplikacja dla rowerzystów ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na ścieżkach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Lokalny programista internetowy pracuje nad aplikacją, która będzie gromadzić filmy przedstawiające „wrogą infrastrukturę rowerową” miasta. RideReel stworzy mapę niebezpiecznych wypadków w Chicago, by doprowadzić do zmian w istniejących ścieżkach rowerowych.

Zapalony rowerzysta Ben Harvey testuje RideReel, aplikację, która poprosi rowerzystów o przesłanie filmów przedstawiających „przerażające sytuacje”, jakie mają na drogach i ścieżkach rowerowych w Chicago. Ich raporty zostaną następnie naniesione na mapę miasta w celu śledzenia trendów.

Rowerzyści od dawna krytykują miejską sieć ścieżek rowerowych, za dziesiątki wypadków, w których ranni są, lub ponoszą śmierć osoby na rowerach.

Rodzice 3-letniej Elizabeth „Lily” Grace Shambrook, która zginęła podczas jazdy z mamą w Uptown, złożyli w tym tygodniu pozew, twierdząc, że miasto ma „niedostateczne” przepisy wykonawcze, aby powstrzymać kierowców przed blokowaniem ścieżek rowerowych.

REKLAMA REKLAMA

Nowe przepisy mają wprowadzić w Chicago mandaty z kamer dla kierowców, którzy parkują na ścieżkach dla rowerzystów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ale wg Harveya zbyt często miasto zrzuca winę na złych kierowców zamiast na własną infrastrukturę, co stwarza niepewne warunki dla rowerzystów, którzy muszą dzielić drogi z kierowcami.

Przesyłanie niebezpiecznych zdarzeń do RideReel „uczyni dowody niezaprzeczalnymi” – powiedział Harvey.  „Chcemy pokazać wybranym urzędnikom, jak to jest jeździć na rowerze w Chicago”.

Harvey, który jest członkiem grupy aktywistów Chicago, Bike Grid Now!, ma nadzieję, że decydenci przejrzą aplikację, aby zidentyfikować punkty zapalne, które wymagają więcej środków ochronnych. Może to obejmować progi zwalniające, surowsze ograniczenia prędkości i chronione ścieżki rowerowe.

Aplikację testuje teraz mała grupa rowerzystów, mając nadzieję na uruchomienie jej w całym mieście w ciągu następnego miesiąca.

Harvey zachęca rowerzystów, aby kupili uchwyt na telefon i pobrali aplikację z kamerą samochodową, jeśli zdecydują się nagrywać swoje przejażdżki.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/PittsburghDamian
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny. Dzieci były niesłusznie przetrzymywane

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wniesiono pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois. Zarzuca on instytucji niesłuszne przetrzymywanie w areszcie dla nieletnich dzieci, pomimo, że sędzia nakazał ich zwolnienie. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

Błędne przetrzymanie dzieci pozbawiło je „codziennych radości, doświadczeń i możliwości dzieciństwa”, wg federalnego pozwu.

Zarzuca on dyrektorowi Departamentu ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois, Marcowi Smithowi, który został osobiście wybrany przez J.B. Pritzkera i jego poprzednikom, to, że nie dopilnowali, aby podopieczni byli umieszczani w odpowiednich obiektach mieszkalnych.

Zamiast tego dzieci pozostały niepotrzebnie w ośrodkach zatrzymań dla nieletnich. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

REKLAMA REKLAMA

Departament ds. Dzieci i Rodziny DCFS od ponad trzech dekad działa pod nadzorem sądu federalnego z powodu sporów sądowych z American Civil Liberties Union of Illinois wzywających do reformy systemu opieki nad dziećmi.

Departament poczynił postępy w latach 90., ale potem wkroczył w erę kontrowersji, z 14 różnymi liderami agencji od 2003 do 2019 roku.

Rzecznik DCFS, Bill McCaffrey, przekazał w oświadczeniu, że agencja „pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić młodzież w odpowiednich i bezpiecznych warunkach”, a proces zależy od dostępności miejsc.

W roku podatkowym 2022 DCFS miał 57 młodych ludzi, którym pozwolono wyjść z aresztu, ale zostali zmuszeni do pozostania w ośrodkach detencyjnych, ponieważ nie było dla nich miejsca zamieszkania.

Liczba ta spadła z 67 w roku podatkowym 2021 i 64 w roku podatkowym 2020, powiedział McCaffrey.

Dzieci są umieszczane pod opieką DCFS, jeśli istnieje podstawa prawna do objęcia opieki przez państwo. Na przykład agencja bierze odpowiedzialność za dziecko, jeśli istnieją wystarczające dowody na to, że między innymi dziecko było wykorzystywane lub zaniedbywane.

W pozwie stwierdza się, że DCFS musi umieszczać każde dziecko „w najmniej restrykcyjnym (najbardziej rodzinnym) otoczeniu, które leży w najlepszym interesie dziecka”.

Russell Ainsworth, prawnik z firmy Loevy & Loevy, adwokat powodów, nazwał tę sytuację „bardzo prostym problemem z prostym rozwiązaniem”. Wg niego DCFS musi znaleźć więcej miejsca do zamieszkania dla dzieci będących pod jego opieką.

O śmierci 171 dzieci w 2022 roku będących pod opieką DCFS pisaliśmy wczoraj.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu