Połącz się z nami

News Chicago

Z ponad 233 tys. chętnych 3250 szczęśliwców będzie otrzymywać 500 dolarów wsparcia od powiatu Cook

Opublikowano

dnia

Ponad 233 000 mieszkańców powiatu Cook zgłosiło się do udziału w pilotażowym programie dochodu gwarantowanego rozpoczynającego się w grudniu, ogłosili w poniedziałek urzędnicy. Spośród nich zostanie wylosowanych 3 250 osób. Przyjmowanie wniosków przedłużono do 21 października.

Finansowany przez Amerykańską Ustawę o Planie Ratunkowym, Program Pilotażowy Gwarantowanego Dochodu Cook County zapewni mieszkańcom wybranym do udziału miesięczne płatności w wysokości 500 USD.

Według powiatu będzie to największy program pilotażowy finansowany ze środków publicznych w historii Ameryki.

„Ogromny odzew naszych mieszkańców mówi o potrzebie odczuwanej we wszystkich naszych społecznościach w tym wyjątkowym czasie w historii” – powiedziała prezes zarządu Cook County Toni Preckwinkle w poniedziałkowym ogłoszeniu.

„Cook County jest dumne z bycia liderem w amerykańskim ruchu gwarantowanego dochodu i nie możemy się doczekać, aby zapewnić stabilne podstawy finansowe naszym mieszkańcom, którzy najbardziej potrzebują pomocy”.

REKLAMA REKLAMA

Uczestnicy muszą mieć co najmniej 18 lat, mieszkać w powiecie i mieć dochód gospodarstwa domowego równy lub niższy niż 250% federalnego poziomu ubóstwa.

Spośród 233 154 mieszkańców, którzy złożyli wniosek, mediana wieku wynosi 39 lat, średnia wielkość gospodarstwa domowego to 2,5 osoby, a średni dochód gospodarstwa domowego to 15 000 USD, podali urzędnicy.

Około 70% wnioskodawców to kobiety, a 62% jest zatrudnionych. Około 61% to czarni, 20% biali, a 3,5% to Azjaci. Około 25% zgłosiło swoje pochodzenie etniczne jako latynoskie.

Organizacja non-profit GiveDirectly rozpocznie teraz weryfikację uprawnień kandydatów, poinformowali urzędnicy.

Około 10 000 kandydatów zostanie wybranych w drodze loterii w celu dodatkowej weryfikacji, przed wyborem ostatecznych 3250 osób.

Wszyscy kandydaci zostaną powiadomieni o tym, czy zostali wybrani do połowy listopada.

Celem programu jest poznanie wpływu gwarantowanego dochodu na uczestników oraz lokalną gospodarkę i społeczność. W tym celu powiat łączy siły z Laboratorium Ekonomii Włączającej Uniwersytetu Chicago oraz Crown Family School of Social Work, Policy and Practice.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu