Połącz się z nami

News Chicago

Z Advocate Aurora Health wyciekły dane dotyczące 3 milionów pacjentów

Opublikowano

dnia

Advocate Aurora Health, główny dostawca opieki zdrowotnej w rejonie Chicago, zgłosił naruszenie danych, które mogło ujawnić prywatne informacje nawet 3 milionów pacjentów.

W ogłoszeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej firma Advocate Aurora Health poinformowała, że ​​określiła fragmenty kodu znane jako „piksele” używane w niektórych jej witrynach internetowych i aplikacjach mobilnych, które przesyłały niektóre informacje o pacjentach do Facebooka i Google.

„Z powodu dużej ostrożności Advocate Aurora Health postanowiła założyć, że dane wszystkich pacjentów z kontem Advocate Aurora Health MyChart (w tym użytkownicy aplikacji LiveWell), a także wszystkich pacjentów, którzy korzystali z widżetów planowania na platformach Advocate Aurora Health, mogły zostać naruszone” – podała firma.

Rzeczniczka Aurora Health, Brigid Sweeney, przekazała, że ​​firma nie jest świadoma jakiegokolwiek niewłaściwego wykorzystania informacji wynikającego z naruszenia danych.

REKLAMA REKLAMA

„Bardzo poważnie traktujemy prywatność pacjentów, stosujemy solidne kontrole wewnętrzne w celu ochrony danych pacjentów i zobowiązujemy się do przestrzegania wszystkich przepisów mających zastosowanie do naszych operacji” – oświadczyła Sweeney.

„Podobnie jak inni w naszej branży, korzystaliśmy z technologii śledzenia w Internecie, aby poprawić wrażenia konsumentów w naszych witrynach internetowych i zachęcić osoby do planowania niezbędnej opieki prewencyjnej. Dokładnie oceniamy gromadzone i śledzone informacje, wyłączyliśmy piksele i powiązane narzędzia analityczne w naszych usługach online”.

We wniosku złożonym w Biurze Praw Obywatelskich Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA rzeczniczka Aurora Health wskazała, że naruszenie danych może dotyczyć 3 milionów osób.

Informacje związane z naruszeniem mogą obejmować:

 • adresy IP pacjentów;
 • daty, godziny i/lub miejsca zaplanowanych spotkań;
 • bliskość lokalizacji Advocate Aurora Health;
 • informacje o ich dostawcach;
 • informacje o ubezpieczeniu;
 • rodzaje wizyt lub procedur medycznych;
 • komunikację za pośrednictwem kont MyChart pacjentów;
 • nazwiska pacjentów i numery dokumentacji medycznej.

Advocate Aurora Health zapewniła na podstawie przeprowadzonego dochodzenia, że żadne numery ubezpieczenia społecznego pacjentów, konta finansowe ani dane karty kredytowej lub debetowej nie były zaangażowane w ten wyciek.

Firma poinformowała, że ​​wyłączyła i/lub usunęła piksele śledzące ze swoich witryn i aplikacji oraz wszczęła wewnętrzne dochodzenie w sprawie informacji o pacjentach przekazywanych do Facebooka i Google.

Pacjenci z pytaniami mogą skontaktować się z dedykowaną linią pomocy Advocate Aurora Health pod numerem 866-884-3206 w dni powszednie od 7:00 a.m. do 7:00 p.m. lub w soboty od 9:00 a.m. do 2.00 p.m.

Advocate Aurora Health zachęca pacjentów do przeglądania swoich kont finansowych i natychmiastowego zgłaszania wszelkich podejrzanych działań.

Pacjenci mogą również zgłaszać wszelkie podejrzane działania do dowolnego z trzech głównych biur kredytowych – Experian, Equifax lub TransUnion – i uzyskać roczny alert o oszustwie lub zamrozić swoje akta kredytowe, aby zapobiec kredytom, pożyczkom i innym finansowym usługom przed zatwierdzeniem w ich imieniu bez udzielonej zgody.

Każdy, kto padł ofiarą kradzieży tożsamości, ma również prawo do umieszczenia w aktach kredytowych 7-letniego ostrzeżenia o oszustwie.

Dane kontaktowe trzech biur kredytowych znajdują się poniżej:

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kandydat na Burmistrza dla Radia Deon: Tylko Jesus Chuy Garcia może pokonać Lightfoot

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesus Chuy Garcia, członek Partii Demokratycznej, jako ostatni kandydat zgłosił się do wyborów na burmistrza Chicago, jego nazwisko na liście wyborczej także będzie ostatnie. Na antenie Radia Deon mówił o sobie oraz o swoich nadziejach na zmiany, jakie chciałby zaprowadzić w Wietrznym Mieście, jeśli uda mu się zastąpić Lori Lightfoot na jej stanowisku.

Jesus Chuy Garcia pochodzi z Meksyku. Jest jednym z 11 kandydatów na burmistrza Chicago w wyborach, które odbędą się 28 lutego 2023 roku. Wcześniej starał się o to stanowisko w 2015 roku.

Przybyłem do Stanów Zjednoczonych jako imigrant, gdy miałem 9 lat, w 1965 r. – wspomina nasz Gość, podobnie jak wielu Polaków przyjechało kiedyś do Chicago. 

Garcia przyjechał tu z matką i trojgiem rodzeństwa by dołączyć do mieszkającego tu ojca. Uczęszczał do szkoły katolickiej i publicznej. Studiował na Uniwersytecie Illinois. Zasiadał w zarządzie powiatu Cook, Senacie stanu Illinois, a także Radzie Miasta Chicago przed swoim wyborem do Kongresu.

REKLAMA REKLAMA

Od 2019 roku jest kongresmenem USA w 4. dzielnicy Illinois.

„Kandyduję, bo czuję, że Chicago potrzebuje nowego przywództwa” wyjaśniał na naszej antenie Jesus Chuy Garcia.

Ludzie potrzebują burmistrza, który zjednoczy ich wszystkich, uważa nasz Gość. Przywódcy, który sprawi, że zostaną wysłuchani i poczują się naprawdę reprezentowani.

Jednym z głównych problemów Chicago jest oczywiście przestępczość.

Jesus Chuy Garcia mówi, że jego mieszkańcy zasługują na to, że ich burmistrz zmieni tą rzeczywistość i postrzeganie miasta o 180 stopni.

Funkcjonariusze policji i mieszkańcy powinni współpracować i mieć do siebie nawzajem zaufanie.

„Mieszkam w Chicago od 56 lat, myślę, że wiem jak to osiągnąć” – podkreśla Gość Radia Deon.

Jesus Chuy Garcia uważa także, że jest najbardziej doświadczonym, wśród osób kandydujących na stanowisko burmistrza.

Nasz Gość przypomina, że jako kongresmen dbał o sprawy ludzi przez ostatnie dwa lata; sukcesem było zapewnienie szczepionek przeciwko Covid-19 dla wszystkich, pomoc federalna w postaci czeków „stimulus”, rozwój infrastruktury czy tworzenie miejsc pracy.

Życzymy powodzenia w wyborach.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

News Chicago

Tylko do jutra możesz się starać o pomoc od miasta. Złóż wniosek o 500 dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Tylko do 9 grudnia można złożyć wniosek o pomoc w wysokości 500 dolarów. Chicago oferuje wsparcie uprawnionym mieszkańcom w ramach nowego programu. Pomoc jest skierowana do mieszkańców mających dorosłe osoby na utrzymaniu.

Jednorazowe płatności będą administrowane za pośrednictwem programu o nazwie Chicago Resiliency Fund 2.0, ogłoszonego przez miasto na początku tego roku, który „ma na celu zapewnienie pomocy pieniężnej mieszkańcom Chicago, którzy mogli zostać pominięci w wypłacie stimulus COVID-19”.

„Fundusz ma na celu wsparcie mieszkańców, którzy mieli trudności z dostępem i kwalifikacją do federalnych płatności zapomogowych w 2020 r., w tym funduszy pomocowych COVID-19” – czytamy na stronie internetowej miasta.

Obecna runda płatności jest skierowana do mieszkańców z dorosłymi osobami na utrzymaniu lub opiekunów osób dorosłych.

Dwie organizacje zostały zobowiązane do przyjmowania wniosków: The Association House Chicago i Chinese Mutual Aid Foundation.

REKLAMA REKLAMA

Uprawnieni mieszkańcy będą musieli złożyć wniosek online, a odbiorcy zostaną wybrani na drodze losowania. Zwycięzcy będą musieli okazać dowód, że się kwalifikują. Dozwolony jest tylko jeden wniosek na gospodarstwo domowe.

Według władz miasta wybranych zostanie ponad 4000 beneficjentów wsparcia.

Podania należy składać do 9 grudnia, ale drugi termin zostanie otwarty także pod koniec grudnia dla nieudokumentowanych mieszkańców i pracujących w domu.

Czy kwalifikujesz się do obecnej rundy pomocy? Oto wymagania:

 • Mieszkasz w mieście Chicago
 • Masz ukończone 18 lat
 • Twój poziom dochodu gospodarstwa domowego spadł do 300% federalnego poziomu ubóstwa (FPL) lub poniżej
 • Złożyłeś podatki w 2019 r. oraz informację o posiadaniu na utrzymaniu osoby w wieku 17 lat lub starszej

Aby określić, czy Twój dochód spełnia próg udziału w programie, zobacz, ile możesz zarabiać na podstawie liczby osób w gospodarstwie domowym:

 1. 40 770 $
 2. 54 930 $
 3. 69 090 $
 4. 83 250 $
 5. 97 410 $
 6. 111 570 $
 7. 125 730 $
 8. 139 890 $

W przypadku wnioskodawców z więcej niż ośmioma osobami w domu należy dodać 4720 USD na każdą osobę w gospodarstwie domowym.

Na początku tego roku Chicago uruchomiło miesięczny program pomocy dla rodzin o niskich dochodach, dający miesięczne wsparcie o wysokości 500 USD, ale program ten różni się od obecnej opcji jednorazowej płatności.

W lutym biuro burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiło serię inicjatyw na rzecz walki z ubóstwem.

Więcej informacji i szczegółów na temat składania wniosków przez Internet można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Fabio Camandona/ insta_photos/Motortion
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu