Połącz się z nami

News Chicago

Jak uzdrowić policję i zmniejszyć przestępczość w Chicago – plan Radnej Sophii King, kandydatki na burmistrza

Opublikowano

dnia

Radna Sophia King, kandydatka na burmistrza Chicago, przedstawiła w czwartek plan zmian miejskiego departamentu policji obejmujący powrót emerytowanych funkcjonariuszy, rozszerzenie technologii nadzoru i zmianę harmonogramów pracy, dającą funkcjonariuszom więcej czasu wolnego.

Policja z Chicago boryka się z problemami morale i utrzymania ludzi w swoich szeregach od początku kadencji burmistrz Lori Lightfoot, która zbiegła się z bezprecedensową pandemią COVID-19 i wielokrotnymi rundami niepokojów społecznych .

Chociaż strzelaniny i zabójstwa nieznacznie spadły w tym roku w porównaniu z rekordowym rokiem 2021, to liczby pozostają wyższe niż poziomy z 2019 roku.

Dlatego przestępczość i działania policji pozostają kluczowymi kwestiami na ścieżce kampanii poprzedzającej wybory burmistrza w 2023 roku.

Radna King, która reprezentuje 4. Dystrykt, ogłosiła swoją kandydaturę w sierpniu.

REKLAMA REKLAMA

„Nasze miasto przeżywa kryzys” – powiedział w wywiadzie.

„Ludzie naprawdę się boją (…) Jestem optymistką wierząc, że możemy zarówno zmniejszyć przestępczość, jak i dotrzeć do niektórych jej przyczyn, tak że nie wrócimy tutaj za 10, 20 lat”.

King ma nadzieję zająć się ogromną liczbą wakatów w policji – jest to 966 wakatów dla funkcjonariuszy patrolowych i 77 dla detektywów, zgodnie z danymi miasta z tego miesiąca – poprzez wdrożenie propozycji Radnego Matthew O’Shea, 19.

Polega ona na przyciągnięciu rekrutów za pomocą 10 000 USD zaliczki dla każdego oficera, który kupuje dom po raz pierwszy i 5000 USD premii za podpisanie umowy.

Wezwała również do „rezerwy” 1000 emerytowanych policjantów z Chicago, którzy mieliby dostać mniej niebezpieczne obowiązki, takie jak ochrona imprez, zarządzanie sprawami i praca za biurkiem, aby uwolnić aktywny personel do walki z przestępczością.

Kandydatka na stanowisko burmistrza obiecała również dodać 200 etatów dla detektywów. Obszary 1 i 2 — strona południowa i południowo-zachodnia — dostałyby najwięcej dodatkowej siły roboczej.

Ponadto King wezwała do korzystania z technologii, takich jak drony, aby zmniejszyć zależność policji od szybkich pościgów samochodowych, które nieraz kosztowały miasto miliony w procesach sądowych.

Radna chce również zmienić harmonogram pracy policji, aby rozwiązać obawy, że funkcjonariusze nie mają wystarczającego czasu wolnego, co przyczynia się do problemów ze zdrowiem psychicznym i stanu wypalenia.

Obecny dzień pracy, który jest podzielony na trzy ośmiogodzinne zmiany, King zmieniłaby na podział na dwie zmiany, tak aby funkcjonariusze mogli pracować 10 godzin dziennie przez cztery dni, a następnie mieli więcej dni wolnych.

Inne aspekty jej planu obejmują rozwiązanie ogólnomiejskich jednostek, które czasami odwracały uwagę policji od patrolowania dzielnic, rozszerzenie modeli reagowania 911 bez udziału policji i zainstalowanie biura ds. zapobiegania przemocy z użyciem broni.

King obiecuje zwiększyć finansowanie programu ulicznego mającego na celu zwalczanie przemocy o 200 milionów dolarów.

Jej propozycja mówi również, że potrzeba więcej kamer monitorujących, niezależnie od tego, czy są obsługiwane przez policję, czy w domach i firmach.

Podążając za większością innych kandydatów na burmistrza, King zapowiedziała, że ​​zwolniłaby wybranego przez Lightfoot nadinspektora policji, Davida Browna, i zastąpiła kimś, kto ma bliższe powiązania z Chicago.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kandydat na Burmistrza dla Radia Deon: Tylko Jesus Chuy Garcia może pokonać Lightfoot

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesus Chuy Garcia, członek Partii Demokratycznej, jako ostatni kandydat zgłosił się do wyborów na burmistrza Chicago, jego nazwisko na liście wyborczej także będzie ostatnie. Na antenie Radia Deon mówił o sobie oraz o swoich nadziejach na zmiany, jakie chciałby zaprowadzić w Wietrznym Mieście, jeśli uda mu się zastąpić Lori Lightfoot na jej stanowisku.

Jesus Chuy Garcia pochodzi z Meksyku. Jest jednym z 11 kandydatów na burmistrza Chicago w wyborach, które odbędą się 28 lutego 2023 roku. Wcześniej starał się o to stanowisko w 2015 roku.

Przybyłem do Stanów Zjednoczonych jako imigrant, gdy miałem 9 lat, w 1965 r. – wspomina nasz Gość, podobnie jak wielu Polaków przyjechało kiedyś do Chicago. 

Garcia przyjechał tu z matką i trojgiem rodzeństwa by dołączyć do mieszkającego tu ojca. Uczęszczał do szkoły katolickiej i publicznej. Studiował na Uniwersytecie Illinois. Zasiadał w zarządzie powiatu Cook, Senacie stanu Illinois, a także Radzie Miasta Chicago przed swoim wyborem do Kongresu.

REKLAMA REKLAMA

Od 2019 roku jest kongresmenem USA w 4. dzielnicy Illinois.

„Kandyduję, bo czuję, że Chicago potrzebuje nowego przywództwa” wyjaśniał na naszej antenie Jesus Chuy Garcia.

Ludzie potrzebują burmistrza, który zjednoczy ich wszystkich, uważa nasz Gość. Przywódcy, który sprawi, że zostaną wysłuchani i poczują się naprawdę reprezentowani.

Jednym z głównych problemów Chicago jest oczywiście przestępczość.

Jesus Chuy Garcia mówi, że jego mieszkańcy zasługują na to, że ich burmistrz zmieni tą rzeczywistość i postrzeganie miasta o 180 stopni.

Funkcjonariusze policji i mieszkańcy powinni współpracować i mieć do siebie nawzajem zaufanie.

„Mieszkam w Chicago od 56 lat, myślę, że wiem jak to osiągnąć” – podkreśla Gość Radia Deon.

Jesus Chuy Garcia uważa także, że jest najbardziej doświadczonym, wśród osób kandydujących na stanowisko burmistrza.

Nasz Gość przypomina, że jako kongresmen dbał o sprawy ludzi przez ostatnie dwa lata; sukcesem było zapewnienie szczepionek przeciwko Covid-19 dla wszystkich, pomoc federalna w postaci czeków „stimulus”, rozwój infrastruktury czy tworzenie miejsc pracy.

Życzymy powodzenia w wyborach.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

News Chicago

Tylko do jutra możesz się starać o pomoc od miasta. Złóż wniosek o 500 dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Tylko do 9 grudnia można złożyć wniosek o pomoc w wysokości 500 dolarów. Chicago oferuje wsparcie uprawnionym mieszkańcom w ramach nowego programu. Pomoc jest skierowana do mieszkańców mających dorosłe osoby na utrzymaniu.

Jednorazowe płatności będą administrowane za pośrednictwem programu o nazwie Chicago Resiliency Fund 2.0, ogłoszonego przez miasto na początku tego roku, który „ma na celu zapewnienie pomocy pieniężnej mieszkańcom Chicago, którzy mogli zostać pominięci w wypłacie stimulus COVID-19”.

„Fundusz ma na celu wsparcie mieszkańców, którzy mieli trudności z dostępem i kwalifikacją do federalnych płatności zapomogowych w 2020 r., w tym funduszy pomocowych COVID-19” – czytamy na stronie internetowej miasta.

Obecna runda płatności jest skierowana do mieszkańców z dorosłymi osobami na utrzymaniu lub opiekunów osób dorosłych.

Dwie organizacje zostały zobowiązane do przyjmowania wniosków: The Association House Chicago i Chinese Mutual Aid Foundation.

REKLAMA REKLAMA

Uprawnieni mieszkańcy będą musieli złożyć wniosek online, a odbiorcy zostaną wybrani na drodze losowania. Zwycięzcy będą musieli okazać dowód, że się kwalifikują. Dozwolony jest tylko jeden wniosek na gospodarstwo domowe.

Według władz miasta wybranych zostanie ponad 4000 beneficjentów wsparcia.

Podania należy składać do 9 grudnia, ale drugi termin zostanie otwarty także pod koniec grudnia dla nieudokumentowanych mieszkańców i pracujących w domu.

Czy kwalifikujesz się do obecnej rundy pomocy? Oto wymagania:

 • Mieszkasz w mieście Chicago
 • Masz ukończone 18 lat
 • Twój poziom dochodu gospodarstwa domowego spadł do 300% federalnego poziomu ubóstwa (FPL) lub poniżej
 • Złożyłeś podatki w 2019 r. oraz informację o posiadaniu na utrzymaniu osoby w wieku 17 lat lub starszej

Aby określić, czy Twój dochód spełnia próg udziału w programie, zobacz, ile możesz zarabiać na podstawie liczby osób w gospodarstwie domowym:

 1. 40 770 $
 2. 54 930 $
 3. 69 090 $
 4. 83 250 $
 5. 97 410 $
 6. 111 570 $
 7. 125 730 $
 8. 139 890 $

W przypadku wnioskodawców z więcej niż ośmioma osobami w domu należy dodać 4720 USD na każdą osobę w gospodarstwie domowym.

Na początku tego roku Chicago uruchomiło miesięczny program pomocy dla rodzin o niskich dochodach, dający miesięczne wsparcie o wysokości 500 USD, ale program ten różni się od obecnej opcji jednorazowej płatności.

W lutym biuro burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiło serię inicjatyw na rzecz walki z ubóstwem.

Więcej informacji i szczegółów na temat składania wniosków przez Internet można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Fabio Camandona/ insta_photos/Motortion
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu