Połącz się z nami

NEWS Florida

Huragan Ian słabnie przemieszczając się w głąb półwyspu Florydy. Jest teraz burzą 1 kategorii

Opublikowano

dnia

Huragan Ian słabnie i jest teraz sztormem kategorii 1. Nadal przemieszcza się po półwyspie Florydy, przynosząc fale sztormowe, wiatry i powodzie. Prawdopodobnie w czwartek wieczorem dotrze do Atlantyku.

Według National Hurricane Center, gdy Ian przemieszcza się po półwyspie Florydy, obszary przybrzeżne wciąż były zalewane falami sztormowymi, wiatrami i powodziami.

Oczekuje się, że huragan Ian przesunie się na Atlantyk w czwartek, ale najpierw pozostawi w stanie 20 cali deszczu.

W nocy jego najsilniejszy wpływ odczuł powiat Polk.

Gubernator Ron DeSantis powiedział podczas środowej aktualizacji na temat huraganu Ian, że głównym problemem są fale sztormowe i powodzie. Oczekuje się, że burza będzie dalej przemieszczać się przez stan, powodując po drodze zniszczenia.

REKLAMA REKLAMA

Od wielu dni National Hurricane Center podkreślało dużą niepewność, jeśli chodzi o prognozę Iana, gdy zbliżał się ona do zachodniego wybrzeża Florydy.

Ostrzeżenie przed huraganem pozostaje w mocy dla większości obszaru Tampa Bay, w tym powiatów Hillsborough, Pinellas, Manatee, Sarasota, Highlands, Polk, Desoto i Hardee.

Ostrzeżenie obejmuje również powiaty Charlotte i Lee, a także Naples i wyspa Marco.

Powiaty Citrus, Hernando i Pasco są objęte ostrzeżeniem przed burzą tropikalną – wraz z całą południową Florydą i obszarami wzdłuż wschodniego wybrzeża.

Ostrzeżenie przed huraganem obejmuje około 15 milionów ludzi.

Mieszkańcy Florydy porównują ścieżkę huraganu Charley z prognozą Iana. Poza tym obie burze są różne.

Oko Iana ma około 50 mil szerokości. Wiatry o sile huraganu rozciągają się 45 mil poza jego centrum. Wiatry o sile tropikalnej burzy rozciągają się na odległość 170 mil.

Dla porównania, oko Charleya miało około 8 mil szerokości w momencie przesunięcia się burzy na ląd w 2004 roku, więc był to dużo mniejszy huragan.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, City of Naples

 

NEWS Florida

Tragiczny pożar fajerwerków w magazynie w Orlando spowodował śmierć 3 osób. 3 inne osoby są ranne

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy osoby zginęły, a trzy inne zostały ranne w wyniku pożaru fajerwerków, do którego doszło w czwartek wieczorem w magazynie w Orlando, potwierdziło biuro szeryfa powiatu Orange.

22-letni David Gonzalez i 23-letnia Lindsey Phillips ponieśli śmierć po tym, jak pożar, który wybuchł w magazynie, zapalił fajerwerki, które były przechowywane w tej samej jednostce.

Następnie potwierdzono, że trzecia osoba, Landon Bourland, lat 24, także zginęła w obiekcie Magic in the Sky.

Kilka innych osób zostało zabranych do szpitala w czwartek wieczorem, gdy strażacy walczyli z pożarem na 901 Central Florida Parkway w Taft.

REKLAMA REKLAMA

Niektórym osobom udało się uciec, podczas gdy inni początkowo zostali zgłoszeni jako zaginieni, poinformował Garrett Wienckowski, szef straży pożarnej powiatu Orange.

W magazynie mieści się wiele firm, ale pożar objął tylko jedną jednostkę – przekazał komendant Wienckowski. Powiedział również, że pojawiły się doniesienia o wybuchach materiałów wybuchowych wewnątrz budynku, gdy przybyły załogi.

27-letnia Lindsey Tallafuss walczy o życie w szpitalu po poparzeniu 62% jej ciała. Jej chłopak, który również pracuje w magazynie, był w tym czasie na zewnątrz.

W szpitalu przebywa jeszcze jedna niezidentyfikowana osoba, która dochodzi do siebie po urazach.

Straż pożarna stanu Floryda bada obecnie przyczynę pożaru. Żaden strażak nie został ranny.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rok w więzieniu za szczególne okrucieństwo. Mieszkanka Clearwater wyrzuciła psa z 7 piętra

Opublikowano

dnia

Autor:

Kobieta z Clearwater oskarżona o zrzucenie 3-letniego mopsa swojego byłego chłopaka z balkonu podczas kłótni, została skazana na 364 dni więzienia, zgodnie z aktami sądowymi. Zwierzę nie przeżyło upadku.

Shelley Nicole Vaughn, lat 47, stanęła w listopadzie przed sędzią okręgowym Pinellas-Pasco, Michaelem Andrewsem, po tym, jak latem przyznała się do zarzutu ciężkiego okrucieństwa wobec zwierząt.

O sprawie pisaliśmy 2 marca .

W momencie skazania Vaughn otrzymała kredyt za 257 dni, które już spędziła już w więzieniu powiatu Pinellas. Po wyjściu na wolność obowiązują ją warunki zawieszenia przez cztery lata. W ramach warunków jej okresu próbnego Vaughn nie może posiadać żadnych zwierząt.

REKLAMA REKLAMA

Kobieta wyrzuciła psa rasy mops, który miał na imię Bucky, z balkonu na siódmym piętrze kondominium przy 880 Mandalay Ave. wClearwater Beach 27 lutego, podała policja.

Wcześniej doszło do kłótni między nią a jej byłym chłopakiem, Erikiem Adesonem. Para spotykała się od kilku miesięcy. Vaughn wyrzuciła także klucze i telefon komórkowy mężczyzn.

Policja poinformowała, że Vaughn wydawała się być wtedy nietrzeźwa.

W ramach swojego wyroku kobieta musi przejść ocenę stanu zdrowia psychicznego i ocenę nadużywania substancji oraz otrzymać leczenie, jeśli oceny wykażą, że jest to potrzebne.

Od czasu incydentu Adeson nie kupił nowego psa, a jego starszy mops ma teraz 13 lat i ma się dobrze. Spotyka się też z nową dziewczyną.

 

Źródło: tampabay
Foto: Policja Clearwater
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pomóż w badaniu życia polskich imigrantów w rejonie Tampa Bay. Wypełnij kwestionariusz

Opublikowano

dnia

Autor:

Studentka jezuickiej uczelni w Polsce, Akademii Ignatianum w Krakowie, na kierunku filologia angielska, bada zachowanie i upodobania Polaków mieszkających w rejonie Tampa Bay na Florydzie. Prosi o pomoc w badaniu poprzez wypełnienie i przesłanie ankiety.

Kwestionariusz zawiera 26 pytań i jest anonimowy.

Zebrane wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej polskiej studentki.

Pytania dotyczą m.in. przyczyny wyjazdu z Polski, przynależności do polskich organizacji w Tampa Bay, spędzania wolnego czasu, zakupów, wykonywanej pracy i znajomości języka angielskiego.

REKLAMA REKLAMA

Link do kwestionariusza znajduje się tutaj.

Foto: YouTube, istock/csfotoimages
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu