Połącz się z nami

NEWS Florida

Huragan Ian: Krajobraz po burzy w Tampa Bay. Najsilniejszy atak za nami

Opublikowano

dnia

Huragan Ian uderzył w Florydę w środę jako jedna z najsilniejszych burz w historii USA,  kategorii 4. W ciągu kilku godzin pozbawił zasilania ponad 1,8 miliona odbiorców. Obszar Tampa Bay uniknął najgorszej burzy, gdy huragan wbrew przewidywaniom, przesunął się na wschód i przeszedł przez środkową Florydę.

Około 450 000 domów i firm w Hillsborough i Pinellas nie miało zasilania przed zmrokiem w środę, ponieważ wiatr połamał drzewa i pozrywał linie energetyczne w całym regionie.

Ponad 14 000 osób ewakuowało się do schronów ratunkowych w powiatach Hillsborough, Pinellas i Pasco.

Ulewne deszcze spowodowały powodzie na rzekach, takie jak Manatee i Little Manatee.

W strefie zero, wokół Fort Myers, urzędnicy dopiero zaczęli oceniać uszkodzenia pozostawione przez silne wiatry Iana i 12-stopową falę sztormową, jak ogłosił gubernator Ron DeSantis.

REKLAMA REKLAMA

Według meteorologa i eksperta od huraganów Philipa Klotzbacha, przy utrzymujących się wiatrach o prędkości 150 mil na godzinę, Ian jest czwartym najsilniejszym huraganowym uderzeniem bezpośrednio na Florydzie w historii.

Jedyne silniejsze burze to: Michael w 2018 roku, Andrew w 1992 roku i Hurricane Day Day z 1935 roku.

Urzędnicy ratunkowi szybko zostali przytłoczeni wezwaniami potrzebujących pomocy.

Departament Ratownictwa Pożarnego w Naples opublikował na Facebooku wideo przedstawiające wozy strażackie zanurzone w wodzie sięgającej do pasa.

Biuro szeryfa powiatu Collier napisało na Facebooku, że jest w „trybie selekcji”, z telefonami od mieszkańców, którzy utknęli w domach i borykają się z „zagrażającymi życiu nagłymi wypadkami medycznymi na głębokiej wodzie”.

W Tampa Bay przejście Iana przypominało huragan Irma w 2017 roku, kiedy burza wyssała z Tampa Bay tak dużo wody, że ciekawscy widzowie mogli przejść setki stóp przez śliski, piaszczysty szlam na dnie zatoki.

Policja zamknęła most Sunshine Skyway. Pojazdy ratunkowe w powiecie Sarasota przestały odpowiadać na wezwania, ponieważ warunki drogowe stały się zbyt niebezpieczne.

Międzynarodowe lotnisko Tampa będzie zamknięte przynajmniej do czwartku, a szkoły w powiecie Hillsborough przedłużone zostaną do piątku.

Na nisko położonych Wyspach Davis w Tampie, Tampa General Hospital rozciągnął nieprzepuszczalny „wodny płot” wokół kampusu szpitalnego.

W St. Petersburgu pracownicy Sunken Gardens zabrali ponad 15 flamingów do toalety w celu schronienia, a w Ybor City małe stado dzikich ptaków koczowało w J.C. Newman Cigar Co.

Policja w całym regionie twierdzi, że nie zaobserwowała natychmiastowego wzrostu liczby grabieży lub włamań.

Citizens Property Insurance, państwowy ubezpieczyciel, który obsługuje więcej mieszkań niż jakakolwiek inna firma, oszacował w środę liczbę roszczeń z powodu strat od huraganu Ian na 225 000. Straty mogą sięgać 3,8 miliarda dolarów.

Prezydent Joe Biden podpisał deklarację o katastrofie na Florydzie, która pozwala Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego FEMA koordynować pomoc dla powiatów Florydy znajdujących się na drodze Iana.

Deklaracja miałaby zastosowanie do wszystkich 67 powiatów Florydy. DeSantis zwrócił się do FEMA o zapłatę za wszystkie czynności związane z usuwaniem zniszczeń i inne środki nadzwyczajne w ciągu najbliższych 60 dni.

 

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

NEWS Florida

Ceny paliw idą w dół. Benzyna na Florydzie średnio kosztuje 3,32 dolara za galon

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny benzyny na Florydzie spadły średnio o 7 centów za galon w zeszłym tygodniu, gdy miliony mieszkańców Florydy wybrały się w podróż w Święto Dziękczynienia. Paliwo nadal ma tanieć.

Pomimo spadku, podróżujący płacili średnią cenę 3,41 dolara za galon w Święto Dziękczynienia, co i tak było najdroższą ceną w tym okresie roku od prawie dekady.

Ceny benzyny spadły jeszcze bardziej podczas świątecznego weekendu. Do 1 grudnia średnia stanowa wynosiła 3,32 dolara za galon, o 7 centów mniej niż w zeszłym tygodniu.

Średnia stanowa systematycznie spadała przez ostatnie dwa tygodnie, w sumie o 19 centów.

„Ceny benzyny są obniżane przez gwałtowne spadki cen ropy i silne wzrosty krajowych dostaw benzyny” – powiedział Mark Jenkins, rzecznik AAA – The Auto Club Group. „Średnia stanowa może spaść jeszcze niżej w tym tygodniu, z możliwością spadku poniżej 3,30 USD za galon w następnym tygodniu lub dwóch”.

REKLAMA REKLAMA

Ceny ropy spadły w ciągu ostatnich trzech tygodni o prawie 20%.

Ceny regionalne (stan na 1 grudnia), według AAA:

  • Powiat Manatee – 3,32 USD
  • Powiat Sarasota – 3,36 USD
  • Powiat Charlotte – 3,26 USD
  • Powiat DeSoto — 3,38 USD

Najdroższe rynki to miasta: West Palm Beach-Boca Raton (3,59 USD), Naples (3,53 USD), Gainesville (3,52 USD)

Najtańsze miasta jeśli chodzi o cenę benzyny: Pensacola (3,11 USD), Panama City (3,12 USD), Crestview-Fort Walton Beach (3,12 USD)

 

Źródło: mysuncoast
Foto: YouTube, istock/LightFieldStudios
Czytaj dalej

NEWS Florida

Organizacja Bay Area dba by uczniowie nie byli głodni także w weekendy

Opublikowano

dnia

Autor:

Uczniowie szkoły podstawowej Lealman Avenue dostarczają posiłki swoim kolegom z klasy w ramach programu „Nourish to Flourish” Fundacji Beth Dillinger. Dzieci, które korzystają z bezpłatnego wyżywienia w szkole, teraz otrzymują także paczkę jedzenia do zabrania do domu na weekend.

„Nauczyciele przychodzili do nas, mówiąc, że ich dzieci są słabe w poniedziałek rano, ponieważ nie miały nic do jedzenia w weekend” – powiedział Bob Dillinger z Fundacji Beth Dillinger.

„I wtedy usłyszałem liczbę 7000. Na początku myślałem, że to stan Floryda. Potem powiedzieli: „Nie, nie, nie, to tylko powiat Pinellas”. Powiedziałem: „To po prostu nie w porządku. Muszę coś z tym zrobić”.

To, co zrobili, było niesamowite. W ciągu 10 lat organizacja dostarczyła ponad 300 000 posiłków dla dzieci.

Wg administratorów szkół linia życia ma ogromny wpływ na życie rodzin.

REKLAMA REKLAMA

„Wiele naszych rodzin jest bezdomnych. Mieszkają w hotelach i motelach” — wyjaśnia Cynthia Bryant, szkolna pracownica socjalna. „Mogą nie mieć aneksu kuchennego. Mogą nie mieć miejsc do przygotowania jedzenia. Więc będzie to dla nich duża pomoc w zapewnieniu im przekąsek”.

Wysiłek nie byłby możliwy, gdyby nie prywatne firmy. Firma prawnicza Yanchuck, Berman, Wadley and Thomas Law Firm przekazała na ten cel ponad 200 000 dolarów.

Fundacja Beth Dillinger została utworzona w 2007 roku przez Boba i Kay Dillinger dla upamiętnienia ich ukochanej córki Beth.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę https://www.bethdillinger.org.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ogromny salon meblowy otwiera się dzisiaj w Plant City. City Furniture ma powierzchnię 12 boisk piłkarskich

Opublikowano

dnia

Autor:

Nie tylko truskawki zapuszczają korzenie w Plant City. W okolicy przybywają duże firmy, w tym nowy salon wystawowy City Furniture przy I-4, który będzie miał swoje wielkie otwarcie w piątek.

Jest to ogromny kompleks wzdłuż autostrady międzystanowej, który obejmuje powierzchnię tuzina boisk piłkarskich i pozornie niekończące się salony wystawowe, magazyny i biura korporacji. Oficjalne otwarcie już w ten weekend.

Detalista z południowej Florydy zapewnia 500 miejsc pracy w rejonie Plant City. Rzeczniczka City Furniture, Caitlin Maribona, powiedziała, że ​​zarobki wahają się, ale średnia wynosi około 50 000 USD.

Tuż przy I-4 Sudler Companies także rekrutuje znanych najemców do swojego nowo wybudowanego magazynu. Nie jest tak duży jak City Furniture, ale wciąż robi wrażenie.

REKLAMA REKLAMA

Rzecznik firmy, Dan Sudler, powiedział, że na decyzję o zakorzenieniu się w Plant City w dużym stopniu wpłynęło kilka czynników.

„Oczywiście bezpośredni dostęp do I-4 między Tampą a Orlando” – zauważył. „Ale w szczególności wybraliśmy Plant City ze względu na przyjazne dla biznesu otoczenie”.

Podobnie jak rozwój wzdłuż County Line Road. Tam, gdzie kiedyś były lasy i pola truskawek, Amazon i inne znane firmy prowadzą teraz interesy. Pojawiają się także nowe inwestycje mieszkaniowe w tej okolicy.

City Furniture ma wyprzedaże, promocyjne oferty i loterie zaplanowane przez cały weekend z okazji oficjalnego otwarcia salonu.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu