Połącz się z nami

News Chicago

Były senator stanowy Thomas Cullerton niesłusznie dostawał pensje. Został skazany na rok więzienia

Opublikowano

dnia

Były senator stanowy Thomas Cullerton został skazany we wtorek na rok więzienia federalnego za pobranie ponad ćwierć miliona dolarów pensji i świadczeń ze związku Teamster, mimo że wykonywał niewiele pracy w tym czasie lub wręcz nie wykonywał żadnej pracy.

Sędzia okręgowy USA Robert Gettleman oświadczył, że ludzie są zmęczeni „przygnębiającą” ilością korupcji publicznej i że musi wysłać wiadomość do innych urzędników, że naruszenie zaufania publicznego nie będzie tolerowane.

„Trudno mi to Tobie powiedzieć, ale muszę: złamałeś zaufanie ludzi, którzy cię wybrali” – powiedział Gettleman.

„…Ufamy, że nasi urzędnicy publiczni będą uczciwi i nie będą oszukiwać. Stanie się 'ghost payroller’ było najgorszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłeś w swoim życiu. ”

Zanim wyrok został wydany, Cullerton przeprosił sąd, swoją rodzinę, swoich wyborców i dawnych kolegów z Teamsters.

REKLAMA REKLAMA

„Nie powiem, że nie skorzystałem z sytuacji, skorzystałem” – powiedział Cullerton – „Nie mogę cofnąć tego, co zrobiłem, ani nie mogę wystarczająco przeprosić”.

Thomas Cullerton, 52-letni Demokrata z Villa Park, przyznał się do defraudacji w marcu, dwa tygodnie po nagłej rezygnacji z urzędu. Prokuratorzy zażądali kary do 18 miesięcy więzienia, a jego adwokaci zażądali okresu próbnego.

Cullerton jest jednym z ośmiu byłych członków Zgromadzenia Ogólnego stanu Illinois oskarżonych o przestępstwa federalne w tym okresie, czego kulminacją jest marcowe oskarżenie byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów Michaela Madigana o korupcję.

Madigan nie przyznał się do winy.

W zeszłym miesiącu jego były kolega, były Kongresmen, Luis Arroyo, został skazany na prawie pięć lat więzienia za próbę przekupienia ówczesnego senatora Terry’ego Linka w celu wsparcia ustawodawstwa dotyczącego automatów do loterii.

Tymczasem Link przyznał się do niepowiązanych obciążeń podatkowych i czeka na wyrok.

Jego były kolega w Senacie, Martin Sandoval, został skazany za przyjmowanie łapówek od dyrektora firmy zajmującej się kamerami. Zmarł z powodu komplikacji związanych z COVID-19, zanim został skazany.

Skazany był również były Kongresmen Edward Acevedo, który przyznał się do niezłożenia zeznań podatkowych i został skazany na sześć miesięcy więzienia, oraz John O’Sullivan, były przedstawiciel stanu, który w tym samym świetle przyznał się do przekupstwa.

O’Sullivan czeka na wyrok.

Siódma – była legislatorka, przedstawicielka Kongresu Annazette Collins, nie przyznała się do zarzutów w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych i nie złożyła zeznań podatkowych dla swojej firmy lobbingowej i konsultingowej.

Prokuratorzy, prosząc Gettlemana o skazanie Cullertona na nawet półtora roku więzienia, poinformowali we wnioskach sądowych na początku tego miesiąca, że ​​były szef Teamsters, John Coli senior, powiedział śledczym, że zatrudnił Cullertona na swoim stanowisku „nic nie robienia” świadcząc „przysługę senatorowi A i na prośbę senatora A.”

Senator stanowy, który wydał zalecenie, nie został wymieniony we wniosku.

Cullerton został oskarżony o nieuczciwe uzyskanie prawie 250 000 $ wynagrodzenia, premii i innych korzyści od kierowców w latach 2013-2016, w tym dodatków na telefony komórkowe i pojazdy, a także składek na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne, według prokuratorów.

Wykorzystał płatności na wydatki osobiste, w tym hipotekę, media i artykuły spożywcze.

Cullerton, który wcześniej był prezydentem Villa Park, jest członkiem najdłużej działającej dynastii politycznej w Chicago i został po raz pierwszy wybrany do senatu stanowego w 2012 roku.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News Chicago

Illinois celem zabójczych pielgrzymek. Liczba zabiegów usuwania ciąży dramatycznie wzrośnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ przepisy dotyczące aborcji w USA zmieniają się po piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, usługodawcy w Illinois przygotowują się na napływ pacjentek z innych stanów. Przewidywana liczba aborcji może być do 20 razy wyższa niż dotychczas.

W siedzibie Planned Parenthood w Chicago Loop telefony dzwonią od czasu, gdy Sąd Najwyższy unieważnił sprawę Roe przeciwko Wade, eliminując w ten sposób konstytucyjne prawo do aborcji.

„Spodziewamy się, że do 20 razy więcej pacjentek aborcyjnych będzie przybywać spoza stanu niż obecnie”

– powiedziała Julie Uhal z Planned Parenthood of Illinois.

Aborcja jest legalna w Illinois i może być ograniczona jedynie po osiągnięciu przez płód okresu żywotności, kiedy uważa się, że płód może przetrwać poza macicą.

REKLAMA REKLAMA

Medycyna określa ten czas na 24 – 26 tydzień, ale prawo stanu Illinois nie określa ram czasowych, mówiąc, że lekarz może go określić indywidualnie w każdym przypadku.

Aborcja są również dozwolona po osiągnięciu zdolności do życia w celu ochrony życia lub zdrowia pacjentki.

W całym stanie wiele klinik oferujących aborcję farmakologiczną przygotowuje się na gwałtowny wzrost liczby pacjentów. Wiele stanów otaczających Illinois, takich jak Missouri i Wisconsin, już wprowadziło ograniczenia dotyczące aborcji.

„Mniej niż 30 minut po ogłoszeniu opinii Sądu aborcja stała się nielegalna w stanie Missouri, z bardzo nielicznymi wyjątkami dotyczącymi nagłego stanu zdrowia matki”

– powiedziała Yamelsie Rodriguez, prezes i dyrektor generalny regionu Planned Parenthood St. Louis.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/Zulkarnieiev Zulkarnieiev

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago głosuje! Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago dotyczący Prawyborów 28 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj Prawybory. Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago:

We wtorek, 28 czerwca, w dniu prawyborów, prosimy wyborców Chicago o kierowanie wszystkich pytań lub uwag do Centralnego Biura Wyborczego “Election Central” pod numer telefonu 312-269-7870  (należy prosić o polskiego przedstawiciela).

Linia telefoniczna Centralnego Biura Wyborczego będzie czynna tylko w dniu wyborów.

Wyborcy mogą również dzwonić by rozmawiać po polsku na numer 312-269-5702 (Monika Myśliwiec-Gałuszka).

REKLAMA REKLAMA

Wszystkie placówki wyborcze w dniu wyborów będą otwarte w godzinach od 6:00 rano do 7:00 wieczorem.

Wyborcy mogą oddać głos w lokalu do którego zostali przydzieleni lub w jednej z 51 placówek wczesnego głosowania tzn. Centrów Wyborczych (Election Centers) w dniu wyborów.

Zachęcamy wszystkich wyborców, zanim udadzą się oddać głos w prawyborach, do sprawdzenia informacji dotyczących ich lokalu wyborczego na stronie internetowej www.chicagoelections.gov lub w języku polskim www.chicagowybory.com pod linkiem “Twoje Informacje Wyborcze” .

W prawyborach wyborcy muszą wybrać kartę do głosowania z partii demokratycznej, republikańskiej lub libertariańskiej.                                             

W dniu wyborów jest możliwość osobistej rejestracji. Od osób rejestrujących się do głosowania wymagane jest przedstawienie dwóch (2) dokumentów tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania wyborcy.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/AaronAmat

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Podatek paliwowy nie wzrośnie w Illinois pomimo inflacji. Czy to wystarczy by kierowcy odczuli ulgę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Od piątku 1 lipca Illinois czasowo zawiesi nie tylko podatek od sprzedaży artykułów spożywczych ale także zrezygnuje z podwyżki podatku od benzyny. Inicjatywa jest częścią planu gubernatora Pritzkera, mającego na celu walkę z rekordową inflacją.

Zrezygnowanie z podatku jest tymczasowe i będzie obowiązywać przez pozostałą część roku. O zniesienie podatku od sprzedaży artykułów spożywczych pisaliśmy dwa dni temu, 26 czerwca.

Illinois zrezygnuje z podwyżki w podatku od paliw silnikowych.

Decyzja wpłynie na przewidywaną cenę, która miała wzrosnąć automatycznie 1 lipca, poinformowali urzędnicy.

Stan pobiera również podatek od sprzedaży benzyny, ale ten podatek pozostanie.

REKLAMA REKLAMA

Kierowcy w sąsiedniej Indianie również zobaczą zmianę cen na dystrybutorach paliwa już w piątek — ale nie na lepsze.

Podatki paliwowe wzrosną tu do 62 centów na galon.

Obecnie kierowcy w Indianie już płacą rekordową kwotę 56 centów podatku paliwowego.

Stan Indiana ma dwa podatki od benzyny — siedmioprocentowy podatek od sprzedaży i podatek skierowany na projekty infrastrukturalne.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/coffeekai

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu