Połącz się z nami

News Chicago

Wkradała się do samolotów. „Seryjna gapowiczka” z lotniska O’Hare przyznała się do winy

Opublikowano

dnia

Prawie rok po ostatniej próbie udania się na międzynarodowe lotnisko O’Hare, kobieta znana jako „seryjna pasażerka na gapę” przyznała się do winy w dwóch sprawach o przestępstwo. Marilyn Hartman wkradała się na lotniska i do samolotów. Dowiedziono 22 incydentów z jej udziałem.

Słynna w Chicago lotniskowa gapowiczka, Marilyn Hartman, została skazana na 18 miesięcy więzienia za przestępstwo kryminalne w O’Hare w 2019 r. i dwa lata więzienia za opuszczenie w zeszłym roku  strefy monitoringu elektronicznego, aby udać się na lotnisko.

Jednak biorąc pod uwagę długi czas, który spędziła w oczekiwaniu na rozprawę oraz w więzieniu w powiecie Cook, będzie mogła zostać zwolniona z aresztu niemal natychmiast po otrzymaniu wyroku.

„Przez całe życie zmagałam się z depresją i jej leczeniem, doświadczyłam bezdomności” – zeznała Hartman sędzinie Peggy Chiampas w sądzie w czwartek.

„Pomimo niepowodzeń terapia stanowi doskonały środek do zbadania podstawowych problemów, które doprowadziły mnie do złamania prawa”.

Adwokat Hartman, zastępca obrońcy publicznego Parle Roe-Taylor, poinformował po rozprawie, że chociaż Hartman ma wystarczająco dużo kredytów, aby kwalifikować się do zwolnienia niemal natychmiast, nie jest jasne, kiedy zostanie ono rozpatrzone, biorąc pod uwagę niepewność wokół niektórych procedur Departamentu Stanu Illinois w dobie COVID-19.

Hartman nie ma dokąd wrócić, co oznacza, że ​​IDOC będzie odpowiedzialny za znalezienie dla niej miejsca do życia po zwolnieniu. Chiampas poprosiła o znalezienie dla niej miejsca, które zapewni odpowiednie usługi w zakresie zdrowia psychicznego,wyjaśnił Roe-Taylor.

„Myślę, że wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych nie jest przystosowany do zajmowania się ludźmi takimi jak pani Hartman” – powiedział Roe-Taylor.

„To trudna sytuacja, wiesz, że ma 70 lat, nie stosuje przemocy… Mam nadzieję, że ludzie widzą w tym szansę, której potrzebuje, aby zrestartować swoje życie”.

Hartman otrzymała przydomek „seryjnej pasażerki na gapę” po tym, jak zdobyła ogólnokrajowy rozgłos za próby wkradania się na lotniska i loty w całym kraju.

Np. w styczniu 2018 roku wsiadła do odrzutowca i poleciała na londyńskie lotnisko Heathrow bez biletu.

Była na warunkowym zwolnieniu w tej sprawie w 2019 roku, kiedy próbowała przejść przez punkt kontroli bezpieczeństwa O’Hare bez dokumentów tożsamości lub dokumentów podróży.

Była w areszcie oczekując na proces w sprawie z 2019 r., ale została zwolniona w 2020 r. z powodu obaw związanych z COVID-19 w więzieniu.

Zatrzymała się w ośrodku mieszkalnym A Safe Haven i nie podejmowała żadnych prób udania się na lotnisko do marca 2021 r., kiedy jej bransoletka z czujnikiem założona na kostkę u nogi została wyśledzona na stacji CTA Blue Line O’Hare.

Hartman była bliska zawarcia kolejnej ugody rok temu, przed jej ostatnim aresztowaniem. Prokuratorzy zgodzili się zalecić wyrok w zawieszeniu, ale Chiampas oświadczyła, że ​​nie zgodzi się na żadną umowę, która nie obejmowałaby więzienia.

Kilka miesięcy później jej adwokat próbował wprowadzić ją do programu sądowego ds. zdrowia psychicznego w Cook County, co oznaczałoby, że uniknie więzienia, ale Hartman nie została do niego przyjęta.

 

 

Źródło: chicagotribune

Foto: You Tube, Cook County Sheriff’s Office

News USA

Dzień Pamięci vs Dzień Weterana. Wiecie czym się różnią?

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzień Pamięci i Dzień Weterana to dwa ważne święta upamiętniające tych, którzy służyli w armii Stanów Zjednoczonych. Wydają się być podobne, ale istnieje jednak różnica między tymi dniami.

Dzień Pamięci – Memorial Day

Dzień Pamięci to federalne święto w Stanach Zjednoczonych, które upamiętnia i honoruje tych, którzy zginęli podczas służby w armii USA. Obchodzony jest w ostatni poniedziałek maja. W tym roku obchodzony jest 29 maja.

Memorial Day był wcześniej nazywany Dniem Dekoracji i powstał jako sposób na uhonorowanie tych, którzy zginęli w wojnie secesyjnej.

Dziś Dzień Pamięci to czas, aby pamiętać o wszystkich, którzy zginęli we wszystkich wojnach, w tym w wojnie w Wietnamie, wojnie w Iraku i wojnie w Afganistanie.

Dzień Weteranów – Veterans Day

Veterans Day to święto federalne w Stanach Zjednoczonych, które ma na celu uhonorowanie wszystkich, którzy służyli w armii USA, zarówno żywych, jak i zmarłych. Obchodzone jest 11 listopada,.

Dzień Weterana to czas, aby podziękować weteranom za ich służbę i okazać uznanie za ich poświęcenie.

Święto 11 listopada zostało ustanowione w 1919 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona pod nazwą Armistice Day (dzień rozejmu), aby uczcić rocznicę zakończenia działań wojennych podczas I wojny światowej.

Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił ten dzień świętem narodowym pod nazwą Dzień Weteranów proklamacją z 1 czerwca 1954 roku.

Główna różnica między Dniem Pamięci a Dniem Weteranów polega więc na tym, że Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie swojemu krajowi, podczas gdy Dzień Weteranów to dzień uhonorowania wszystkich, którzy służyli, niezależnie od tego, czy zginęli w służbie.

Zarówno Dzień Pamięci, jak i Dzień Weteranów to ważne święta, które pozwalają wyrazić wdzięczność tym, którzy służyli naszemu krajowi.

Oto kilka sposobów na uhonorowanie tych, którzy służyli w Dniu Pamięci i Dniu Weteranów:

  • Weź udział w nabożeństwie żałobnym lub ceremonii.
  • Odwiedź cmentarz lub pomnik weterana.
  • Noś czerwono-biało-niebieską wstążkę.
  • Przekaż darowiznę na rzecz organizacji weteranów.
  • Napisz list do weterana.
  • Podziękuj weteranom za ich służbę.

Poświęcając czas na uhonorowanie tych, którzy służyli, możesz okazać wdzięczność za ich poświęcenie oraz pomóc zapewnić, że ich służba nigdy nie zostanie zapomniana.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube, istock/spukkato
Czytaj dalej

NEWS Florida

To już dziś! Triceratops Big John czeka na Was w Glazer Children’s Museum w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj w Muzeum Dziecięcym Glazera w Tampie można podziwiać szkielet dinozaura, który ustanowił rekord Guinnessa dla największego szkieletu triceratopsa, jakiego kiedykolwiek odkryto. Koniecznie zobaczcie słynnego „Big Johna”, kupionego za 7,7 miliona dolarów – nawet od spodu.

Szkielet został nazwany Big John na cześć farmera z Południowej Dakoty, na którego ziemi go znaleziono.

Szkielet mierzy 26 stóp długości, 10 stóp wysokości i robi wrażenie swoją wielkością.

Został sprzedany na aukcji w 2021 roku za 7,7 miliona dolarów, co stanowi kolejny rekord najwyższej ceny, jaką kiedykolwiek zapłacono za szkielet dinozaura, który nie jest tyranozaurem.

Nabywca był anonimowy, ale muzeum ujawniło, że darowizna pochodzi od rodziny Pagidipati z Tampy.

Siddhartha Pagidipati to przedsiębiorca, który założył wiele światowych marek, w tym Talent.me, Inventcorp i Freedom Health, która zajęła 7. miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm magazynu Inc. w 2009 r.

Dinozaur zostanie wypożyczony do muzeum na trzy lata, albo na dłużej. Muzeum przekształci swoją dużą przestrzeń eventową na trzecim piętrze w nową wystawę dinozaurów. Na ekspozycji znajdą się tunele z przezroczystymi kopułami, do których ciekawskie dzieci mogą wejść i zobaczyć szkielet od spodu.

Wystawa zostanie otwarta w weekend z okazji Dnia Pamięci a Big John stanie się pierwszym w historii dużym skamieniałym szkieletem dinozaura w Tampa Bay na wystawie długoterminowej.

Wystawa oznacza również debiut Big Johna w Ameryce Północnej i jego pierwszą ekspozycję w muzeum.

Big John został odkryty w 2014 roku przez Waltera Steina, założyciela firmy PaleoAdventures z Południowej Dakoty, która zajmuje się wykopywaniem skamielin na sprzedaż komercyjną. Szkielet był pokryty skałą.

Kupiła go włoska firma Zoic zajmująca się skamieniałościami, a jej zespół spędził większość 2021 roku ostrożnie usuwając skały z kości. Wyrzeźbili także, odlali i wydrukowali w drukarce 3D brakujące elementy, aby wypełnić ekspozycję.

Wynik wzbudził zainteresowanie na całym świecie ze względu na jego rozmiar, a także kompletność dinozaura, zachowało się 75% jego czaszki i 60% reszty szkieletu.

Oszałamiająca cena, jaką osiągnął Big John na aukcji w Paryżu w październiku 2021 r. wywołała kontrowersje w kręgach naukowych, a niektórzy eksperci obawiali się, że rosnące ceny skamielin sprawią, że bardziej wartościowe naukowo okazy staną się niedostępne dla muzeów i uniwersytetów.

Rodzina Pagidipati kupiła Big Johna z zamiarem sprowadzenia go do Tampy, aby tutejsza publiczność mogła się nim cieszyć.

Więcej informacji potrzebnych by odwiedzić Big Johna dostępne jest na stronie muzeum.

Bilety w cenie 18 dolarów można kupić tutaj.

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Muzeum Dziecięce Glazera
Czytaj dalej

News Chicago

Donuty z Chicago są pyszne. Pamiętaj o tym w Narodowy Dzień Pączków 2 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

The Underground Donut Tour opublikowało listę „Najwspanialszych pączków w Ameryce”, korzystając z wyników konkursu, który zebrał ponad 22 000 głosów i zaprosił do udziału prawie 500 cukierni. Według rankingu, okolice Chicago są dobrze reprezentowane.

D&D’s Place, zlokalizowane w bloku 8300 South Kedzie w Chicago, zdobyło pierwsze miejsce w kategorii pączków z polewą czekoladową i pączków o smaku owocowym.

Stan’s Donuts, z lokalizacjami w całym mieście i na przedmieściach, został również uhonorowany za smakołyk z serkiem jagodowym, który został uznany za najlepszego pączka z owocami w Ameryce.

Ale zwycięzcę rankingu można również znaleźć na Środkowym Zachodzie.

Cukiernia Rise’n Roll z Indiany zajęła pierwsze miejsce na liście, zdobywając tytuł m.in. za pączka cynamonowo-karmelowego, który został uznany za najpopularniejszy w kraju. Producent dostał aż siedem głównych nagród za swoją ofertę.

Sieć Rise’n Roll, z pobliskimi lokalizacjami w Schererville, Cedar Lake i Valparaiso, wygrała również między innymi w kategoriach Greatest Cake Doughnut i Greatest Cream-Filled Doughnut.

Underground Donut Tour rozpoczął się w Chicago w 2015 roku i od tego czasu grupa rozszerzyła się na 18 miast na całym świecie. Słodkie wycieczki z grupą można rezerwować za pośrednictwem strony internetowej, a miłośnicy pączków mogą znaleźć tam więcej informacji na temat najlepszych miejsc serwujących te smakołyki.

Narodowy Dzień Pączka czeka nas 2 czerwca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Mladen Zivkovic
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu