Połącz się z nami

News Chicago

Przedsiębiorczy 8-latek z Algoquin zebrał 3tys 300 USD dla głodnych ludzi. Został mianowany tytułem „Hunger Hero”

Opublikowano

dnia

Leo Bonilla, drugoklasista ze szkoły podstawowej Neubert w Algonquin wkroczył do akcji pod koniec 2020 roku po obejrzeniu filmu, na którym zobaczył ludzi czekających w długich kolejkach po jedzenie. Zapytany dlaczego zdecydował się pomóc spiżarni żywności, 8-latek podaje proste wyjaśnienie: to było łatwe i wiedział, że pomoże ludziom.

Kiedy matka Leo wyjaśniła, że ​​ludzie w kolejce czekają po jedzenie, chłopiec postanowił pomóc.

„Zachowuje resztę w małym słoiczku na drobne a on zapytał: ’A jeśli mogę dać im resztę ze słoiczka na drobne?’” – wspomina jego mama, Casey.

„Przyniósł swój pojemnik z drobnymi i powiedział:„ Przekażę 22 z moich własnych dolarów ”- mówi Casey, dodając, że następnie poprosił innych o pomoc.

Jego słoik na drobne miał 22 dolary, które urosły do ​​66 dolarów, gdy jego matka i ojciec dorzucili do niego. Inni krewni również zaproponowali swój wkład i ostatecznie Casey i Leo nagrali film, w którym Leo prosił ludzi o wsparcie dla D300 Food Pantry.

Ta pierwsza kampania zbierania funduszy pod koniec 2020 roku trwała przez 10 dni i zebrała 1700 dolarów.

Mając 36 dolarów zaoszczędzonych w słoiku na drobne rok później, Leo rozpoczął drugą coroczną zbiórkę pieniędzy na spiżarnię żywności i zebrał 1600 dolarów pod koniec ubiegłego roku.

„Wiedziałem, że to właściwa rzecz”, powiedział Leo o przekazaniu swoich pieniędzy po obejrzeniu filmu.

W czwartek Leo otrzymał nagrodę D300 Food Pantry Hunger Hero Award na dorocznym posiedzeniu zarządu organizacji.

W przeszłości szkoły z siedzibą w Algonquin Community Unit District 300 rywalizowały o nagrodę Hunger Hero organizując zbiórki żywności na rzecz spiżarni żywności D300, która służy rodzinom w szkołach, ale nie jest bezpośrednio związana z dystryktem. Ale konkurencja w pozyskiwaniu żywności została wstrzymana z powodu ograniczeń COVID.

„Z naszej perspektywy (darowizny) wiele dla nas znaczą, ponieważ to spora suma pieniędzy” – wyjaśnia Leslie LaMarca, dyrektor wykonawczy D300 Food Pantry.

„Jest wiele innych rzeczy, które mógł wybrać, ale postanowił uczynić głodne dzieci swoją pasją, i to jest wyraźnie to, o co nam chodzi”.

Chociaż w piątek było fajnie, pochwalić się kolegom z klasy otrzymaną nagrodą, Leo powiedział, że jest szczęśliwy że mógł pomóc.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że więcej ludzi ma teraz jedzenie” – oznajmił 8-latek.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: D300 Food Pantry, You Tube

NEWS Florida

Mieszkaniec Delaware został milionerem dzięki wakacjom na Florydzie. Wygrał tu 5 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

66-letni Peter Sullivan z Millsboro w stanie Delaware wygrał główną nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów w zdrapce Gold Rush Limited na Florydzie. Mężczyzna spędzał urlop w Delray Beach, mieście położonym w powiecie Palm Beach na południu Florydy.

Sullivan kupił swój zwycięski kupon w supermarkecie Publix znajdującym się przy 1538 South Federal Highway w Delray Beach, zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez Florida Lottery we wtorek, 21 marca.

Podobno zdrapka kosztowała go 20 dolarów a szanse na wygraną wynosiły „1 do 2,65”, według danych loterii z siedzibą w Tallahassee.

Florida Lottery wprowadziła zdrapkę Gold Rush Limited we wrześniu 2021 roku i oferuje w niej 32 nagrody w wysokości 5 milionów dolarów, 100 nagród w wysokości 1 miliona dolarów i ponad 33 000 nagród, które mogą wahać się od 1000 do 100 000 dolarów.

Sullivan odebrał swoją nagrodę 21 marca i zdecydował się na jednorazową płatność ryczałtową. Według loterii po odliczeniu podatków odszedł z 3,96 milionami dolarów w kieszeni. Supermarket Publix, który sprzedał Sullivanowi jego zwycięski los, otrzyma premię w wysokości 2000 USD.

Zwycięzcy loterii na Florydzie nie mogą pozostać anonimowi, a ich nazwiska i miasta zamieszkania muszą być podane do publicznej wiadomości, zgodnie z prawem stanowym.

Zwycięzcy, którzy otrzymają nagrodę o wartości co najmniej 250 000 USD, mogą zachować poufność swojej tożsamości przez 90 dni, chyba że zgodzą się na wcześniejsze ogłoszenie ich wygranej, zgodnie z listą wyjątków określoną w Statucie stanu Floryda.

Delaware, z kolei, jest jednym z niewielu stanów, które pozwalają zwycięzcom loterii pozostać anonimowymi, ale ostatecznie zależy to od tego, czy gracz wygra w Delaware Lottery Games, czy poza stanem.

Tzw. zdrapki stanowiły około 77% sprzedaży losów w roku podatkowym 2021-2022, wg Florida Lottery. Od początku ich sprzedaży wygenerowały ponad 17,69 miliarda dolarów dla Educational Enhancement Trust Fund (EETF).

Florida Lottery przekazała na stanowe programy edukacyjne ponad 43 miliardy dolarów, pochodzące ze sprzedaży zdrapek i losowań loterii, w jej 35-letniej historii.

Pieniądze ze zdrapek i wygranych na loterii przyniosły korzyści dla ponad 950 000 studentów, którzy otrzymali stypendium oparte na zasługach z programu stypendialnego Bright Futures, finansowanego przez Florida Lottery. Program stypendialny rozpoczął się w 1997 roku.

Florida Lottery została założona w 1988 roku i wypłaciła już ponad 85,8 miliarda dolarów w nagrodach pieniężnych ponad 3500 zwycięzcom.

Ponad 13 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje losy Florida Lottery w Słonecznym Stanie. Są to sieci sklepów ogólnospożywczych, stacji benzynowych, aptek i sklepów monopolowych.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, Florida Lottery, istock/karenfoleyphotography
Czytaj dalej

Ciekawostki

Niespodzianka w czasie kąpieli w jaccuzzi: Mężczyzna został zaatakowany przez pumę

Opublikowano

dnia

Autor:

Według Colorado Parks and Wildlife mężczyzna został zaatakowany przez lwa górskiego podczas relaksu w zewnętrznej wannie z hydromasażem w wynajmowanej nieruchomości w Kolorado. Do niespodziewanego incydentu doszło 18 marca wieczorem w gęsto zalesionym obszarze, około pięciu mil na zachód od Nathrop w Kolorado.

Chociaż ofiara miała tylko niewielkie obrażenia, traktujemy ten incydent poważnie, przekazał Sean Shepherd, kierownik ds. dzikich zwierząt w komunikacie prasowym.

18 marca mężczyzna relaksował się w jacuzzi z żoną, gdy poczuł, jak coś łapie go za głowę.

Ofiara ataku i jego żona zaczęli krzyczeć i chlapać wodą na zwierzę, wg Colorado Parks and Wildlife. Kobieta chwyciła latarkę i oświetliła nią zwierzę, które okazało się być pumą.

Parze udało się odstraszyć zwierzę i bezpiecznie wrócić do wynajętego domu. Zadzwonili do właściciela wynajmowanej nieruchomości, który przypadkowo był pracownikiem Colorado Parks and Wildlife i zaalarmowali funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

Ofiara ataku miała drobne zadrapania na czubku głowy i odmówiła pomocy medycznej. Funkcjonariusze potwierdzili, że zadrapania były zgodne ze śladami pazurów lwa górskiego.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania wielkiego kota, ale nie można było znaleźć śladów, ze względu na niskie temperatury i zamarznięty śnieg na ziemi. Funkcjonariusze umieścili następnie pułapki na zwierzę w pobliżu wynajmowanej nieruchomości.

To był pierwszy atak lwa górskiego na człowieka w Kolorado od roku, poinformował departament. To był także 24. znany atak pumy, który spowodował obrażenia człowieka w Kolorado od 1990 roku.

Lew górski prawdopodobnie widział głowę mężczyzny poruszającą się w ciemności na poziomie gruntu, ale nie rozpoznał, że są to ludzie w wannie z hydromasażem, uważa Shepherd. Para postąpiła słusznie, robiąc hałas i oświetlając lwa.

W niedzielę poszukiwany lew górski nie został jeszcze zlokalizowany. Agencja kontynuuje przeszukiwanie okolicy i umieściła znaki z prośbą do opinii publicznej o zgłaszanie wszelkich obserwacji tych zwierząt.

Według szacunków Colorado Parks and Wildlife populacja lwów górskich w Kolorado wynosi od 3000 do 7000 kotów. Nieuchwytne drapieżniki, które zazwyczaj unikają ludzi, zazwyczaj zabijają duże zwierzęta roślinożerne, takie jak jelenie i łosie.

Dorosłe samce mogą mieć do 8 stóp długości i ważyć średnio 150 funtów.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, istock/Evgeny555
Czytaj dalej

News USA

Nie zapłaciłeś raty za samochód? Twój Ford odmówi posłuszeństwa

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma Ford Motor Co. złożyła w zeszłym miesiącu wniosek o patent, który wykorzystywałby przyszłe technologie samochodowe do pomocy w odzyskaniu samochodu, w razie np. niespłacenia kredytu na jego zakup. Wyłączy on pewne funkcje w samochodzie aż do możliwości całkowitej jego blokady, jeśli właściciel nie zapłaci.

Wyobraź sobie, że zalegasz z opłatami za samochód, a Twój pojazd wyłącza klimatyzację, aby zmusić Cię do zapłaty. Mijają dni, a potem samochód sią zamyka, a w końcu odjeżdża sam…

Chociaż Ford przekazał, że nie ma planów dotyczących tej technologii – firma twierdzi, że zgłasza średnio trzy patenty dziennie na potencjalną technologię – patent pokazuje, jak samochody mogą pewnego dnia stracić swoją reputację jako ucieleśnienie amerykańskiej niepodległości.

Zgłoszenie patentowe Forda opisuje kilka sposobów, w jakie przyszła technologia samochodowa może pomóc w transakcjach repo, gdy płatności są zaległe.

Po pierwsze, pożyczkodawca wysyła wiadomość za pośrednictwem komputera samochodu na ekran lub telefon właściciela, potwierdzając, że właściciel zalega z płatnościami.

Jeśli właściciel nie odpowie na tę wiadomość, komputer samochodu może zacząć wyłączać części pojazdu, aby „spowodować dodatkowy poziom dyskomfortu”, aby skłonić do płatności, mówi patent.

Samochód może wyłączyć klimatyzację, radio lub pilota.

Lub może zablokować właściciela lub wyłączyć kierownicę, światła lub hamulce. Samochód może być również ograniczony do określonego obszaru geograficznego.

Choć patent mówi, że w nagłych przypadkach właściciel będzie mógł skorzystać z auta by pojechać do szpitala lub spotkać się z karetką.

W innym scenariuszu, jeśli samochód wykryje właściciela próbującego udaremnić przejęcie, na przykład trzymając samochód w zamkniętym garażu, samochód zainicjuje wezwanie policji w celu złożenia skargi.

Zgłoszenie patentowe Forda mówi, że autonomiczne przejmowanie pojazdów od zalegających z opłatami właścicieli może ograniczyć fizyczne konfrontacje, które czasami mają miejsce podczas takiego przejmowania.

Chociaż pomysł samodzielnego odzyskania się przez samochód jest nowy, pożyczkodawcy od lat używają „wyłączników awaryjnych” w samochodach, aby zablokować właścicieli, którzy zalegają z płatnościami.

 

Wyłączniki awaryjne były również używane w samochodach, aby zapobiegać jeździe pod wpływem alkoholu, a ostatnio odnotowano wzrost poparcia dla nich jako sposobu na zwalczanie kradzieży pojazdów.

Ale opatentowane, automatyczne wyłączenie samochodu w celu przejęcia może mieć niezamierzone skutki, np. związane z otrzymaniem mandatu w mieście, nie dojechaniem do pracy, szkoły czy placówki opieki medycznej.

 

Źródło: suntimes
Foto: U.S. Patent Office, istock/:tarasov_vl
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu