Połącz się z nami

News Chicago

Chicago nie chce już być miastem siostrzanym dla Moskwy. Rada miejska wysunęła prośbę o zerwanie więzi

Opublikowano

dnia

Chicago jednoznacznie stoi po stronie Ukrainy w konflikcie rozpoczętym przez Rosję w ubiegły czwartek. Ratusz Wietrznego Miasta pokazuje to z daleko swoim żółto-niebieskim oświetleniem. Rada miasta wystosowała prośbę o usunięcie Moskwy jako miasta siostrzanego i zerwanie istniejących stosunków.

„Warunki, które obserwujemy, są bezprecedensowe” — powiedział starszy radny drugiego okręgu Brian Hopkins.

„Jeśli kiedykolwiek miał nadejść czas, abyśmy wycofali się z naszych miejskich relacji, jest to czas, gdy trzecia co do wielkości armia na świecie, supermocarstwo nuklearne, angażuje się w coś, co można opisać jedynie jako terroryzm sponsorowany przez państwo”.

W rzadkim ruchu międzynarodowej krytyki wymierzonej w Rosję, ponad trzy tuziny członków rady miejskiej prosi teraz Departament Wydarzeń Specjalnych o zerwanie więzi z Moskwą, usuwając ją jako jedno z siostrzanych miast Chicago.

REKLAMA REKLAMA

„W ten sposób możemy wysłać Putinowi wiadomość, że cały świat jest naprawdę przeciwko tej akcji militarnej, która jest w zasadzie zbrodnią przeciwko ludzkości” – powiedział Hopkins.

Dwie mile na zachód od centrum władzy w Chicago, w rejonie Ukraińskiej Wioski, największa koncentracja Ukraińców na Środkowym Zachodzie domaga się maksymalnego wsparcia wojskowego dla członków ich rodzin, którzy pozostali w walce w obronie ojczyzny.

„To nie tylko wojna ukraińska. To w dużej mierze wojna o cywilizację, która toczy się teraz na Ukrainie. Walczymy o Ukrainę. Walczymy o Europę. Walczymy o resztę świata” – powiedział Rostysław Hrynkiw.

Młodzi ukraińsko-amerykańscy studenci pierwszego i drugiego pokolenia w Szkole Katedralnej św. Mikołaja robią wszystko, co w ich mocy, dla rozdartego wojną kraju, z którym czują się głęboko związani.

„Jedyne, co możemy zrobić będąc za granicą, to modlić się i okazywać wsparcie” – powiedział student Daniel Fuchyln.

„Chcieliśmy upamiętnić wszystkich ludzi, którzy zginęli a także krewnych, którzy nadal mieszkają na Ukrainie” – powiedział student Roman Kindrat.

 

 

Źródło: abc7
Foto: You Tube, istock/Andrey Rykov

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu