Połącz się z nami

News Chicago

Mieszkanka Itasca oskarżona o kradzież ponad 389 tys dolarów od osób prywatnych i firm

Opublikowano

dnia

Kobieta z Itasca została oskarżona o kradzież co najmniej 389 000 dolarów, które należały do ponad pół tuzina osób i agencji. Ponad 100 000 dolarów ukradła z Amerykańskiej Small Business Administration. Oszustw dokonywała przez 3 lata.

Beata Zieliński, lat 55, mieszkająca przy South Cherry Street 200, została postawiona w stan oskarżenia 24 lutego, zgodnie z komunikatem prasowym prokuratury stanu DuPage.

Postawiono jej zarzuty: 13 przypadków oszustw w instytucjach finansowych; 7 przypadków wydania lub dostarczenia sfałszowanego dokumentu; 14 przypadków kradzieży, w tym kradzieży mienia rządowego; jeden przypadek prania pieniędzy; i jeden przypadek trwającego przestępstwa finansowego. Wszystkie są oskarżeniami o przestępstwo.

Najwyższy zarzut, kradzież własności rządowej, to przestępstwo klasy X, zagrożone karą od 6 do 30 lat więzienia.

Zieliński jest oskarżona o nielegalne uzyskanie pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej SBA związanej z pandemią COVID-19.

REKLAMA REKLAMA

Oskarża się ją również o prowadzenie programu włamywania się do firmowej poczty e-mail, w ramach którego włamała się na konto e-mail prywatnej firmy. Po uzyskaniu dostępu do wiadomości e-mail ofiary, według władz, poleciła bankowi firmy wysłanie pieniędzy na jedno z jej kont bankowych.

W jednym przypadku, zgodnie z aktami sądowymi, użyła nazwiska innej kobiety i numeru ubezpieczenia społecznego, aby uzyskać pożyczkę w wysokości 150 000 USD od Kabbage, usługi bankowości biznesowej American Express.

Niektóre z zarzutów sugerują, że próbowała przelać 6300 dolarów z kont bankowych innej kobiety na własne.

Według akt sądowych inne poszkodowane firmy to: firma zajmującą się majsterkowaniem z Kalifornii, firma deweloperska, dwie firmy ubezpieczeniowe i firma zajmującą się budową domów.

Oskarżenie o pranie brudnych pieniędzy twierdzi, że Zieliński kupiła czeki po 10 000 dolarów za sztukę, używając skradzionych pieniędzy. Czeki zostały wystawione na dwie inne osoby.

Domniemane przestępstwa miały miejsce w okresie od czerwca 2017 r. do lipca 2020 r.

„Przestępstwa białych kołnierzyków, jakie zarzuca się w tej sprawie, są często niezwykle trudne do wykrycia, ponieważ oskarżony dokłada wszelkich starań, aby zatrzeć wszelkie ślady papierowe, które mogą do nich doprowadzić. W tym przypadku nie było inaczej” – powiedział prokurator stanowy Robert Berlin w informacji prasowej.

Zieliński ma zostać postawiona w stan oskarżenia w czwartek.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, Polce Department DuPage

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu