Połącz się z nami

NEWS Florida

700 osób z Tampa Bay zwolni firma domowej opieki zdrowotnej Bayada

Opublikowano

dnia

Bayada Home Health Care, oferująca usługi w domowej opiece zdrowotnej, zamknie cztery z siedmiu działających biur w Tampa Bay. Są to placówki w Clearwater, Brandon, Port Richey i Brooksville. Firma z New Jersey zlikwiduje tym samym prawie 700 miejsc pracy.

Bayada Home Health Care z siedzibą w Moorestown w stanie New Jersey, i ponad 350 biurami, zamknie działalność w Clearwater, Brandon, Port Richey i Brooksville, zgodnie z zawiadomieniem złożonym w stanach. Jej placówki zapewniają opiekę i wsparcie Medicaid na całej Florydzie.

Zgodnie z ogłoszeniem, zamknięcie biur zlikwiduje 306 miejsc pracy w Brooksville, 150 miejsc pracy w Brandon, 144 miejsca pracy w Port Richey i 79 miejsc pracy w Clearwater. Kolejne trzy zdalne miejsca pracy w Tampie również zostały zredukowane, co daje w sumie 682 pracowników przeznaczonych do zwolnienia. 96% tych cięć dotyczyło pomocy domowej.

W ogłoszeniu z 19 stycznia nie podano powodu zamknięcia biura, ale zapowiedziano, że nastąpi to do 1 kwietnia. W oświadczeniu rzecznik firmy oskarżył o „trudną decyzję” „kilka sił zewnętrznych”.

„Nasi obecni klienci i pracownicy Bayada są naszym najwyższym priorytetem podczas tej zmiany” – czytamy w oświadczeniu. „Ściśle współpracujemy z naszymi kluczowymi partnerami, aby zapewnić naszym klientom ciągłą opiekę. Ściśle współpracujemy również z pracownikami, których to dotyczy, poszukując nowych możliwości, w tym stanowisk w innych lokalizacjach Bayada w całym stanie”.

Założona w 1975 roku, prywatna firma Bayada zatrudnia 26 000 pracowników w 22 stanach i ośmiu krajach. Po zamknięciu nadal będzie mieć sześć biur na Florydzie, w tym w Tampie, St. Petersburgu i Sun City Center.

„Jesteśmy zaangażowani w naszą pracę na Florydzie i będziemy nadal zwiększać naszą obecność tutaj w różnych branżach, aby pomóc naszym klientom żyć w domu w komforcie, z niezależnością i godnością” – czytamy w oświadczeniu firmy.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube

Reklama

News Chicago

Waniliowe pączki prosto z Florydy przybyły do Libertyville. Pierwszy lokal Duck Donuts w Illinois. Palce lizać!

Opublikowano

dnia

Autor:

Rok temu dwie samotne matki, które zakochały się w Duck Donuts podczas podróży na Florydę, pomyślały o małym, pustym budynku w centrum Libertyville jako miejscu nowego przedsięwzięcia. W zeszłym tygodniu otworzyły w nim pierwszą franczyzę Duck Donuts w Illinois.

Po ostatecznym uporaniu się z problemami z łańcuchem dostaw i innymi przeszkodami, które opóźniły debiut o miesiące, Felicia Osler i Kelsey Anderson otworzyły swój lokal w Libertyville, przy 111 School St., na wschód od Milwaukee Avenue.

Obie mają pracę na pełen etat i dopiero poznają tajniki zakładania nowej firmy.

Osler mieszka w Grayslake, ale jest byłą sąsiadką Anderson, z którą zaprzyjaźniła dzięki swoim dzieciom. Podczas wakacji dwa lata temu w Naples na Florydzie para podzieliła miłość do świeżych, robionych na zamówienie pączków waniliowych.

Po dowiedzeniu się, że to franczyza, Osler i Anderson wpadły na pomysł prowadzenia własnego lokalu w Chicago.

Szybko rozwijająca się firma Duck Donuts otworzyła swoje pierwsze lokalizacje w 2007 roku w nadmorskich kurortach Duck and Kitty Hawk w Północnej Karolinie.

Teraz posiada ponad 100 lokalnych sklepów w 21 stanach oraz lokalizację w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Przedsiębiorcze mamy wybrały Libertyville ze względu na atmosferę głównej ulicy śródmieścia i odnowiony parking w pobliżu. Lokal o powierzchni 1200 stóp kwadratowych ma motyw plażowy. Wewnątrz jest ograniczona liczba miejsc, ale istnieje rozległe patio na świeżym powietrzu.

Oprócz pączków, które można modyfikować za pomocą różnych polew i dodatków, knajpka oferuje mieszanki kawy, espresso, kanapki śniadaniowe z pączkami, desery lodowe z pączkami, mrożone napoje i koktajle mleczne.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/:AaronAmat

Czytaj dalej

News Chicago

W Hoffman Estates nie będzie centrum dystrybucyjnego firmy Amazon. Budynek wraca na rynek nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

Umowa z Amazon na utworzenie centrum dystrybucyjnego w Hoffman Estates upadła w tym roku. Budynek przemysłowy o powierzchni 250 000 stóp kwadratowych, którego planował wykorzystać detaliczny gigant, powrócił na rynek.

Umowa została ogłoszona w marcu, kiedy powiernicy wioski zatwierdzili plan zajęcia przez Amazon budynku przy 3125 N. Barrington Road.

Budynek powstał dla maksymalnie czterech najemców, ale Amazon planował wykorzystać cały obiekt.

Przedstawiciele brokera, Lee & Associates z Rosemont, poinformowali, że budynek ponownie jest przeznaczony na wynajem.

Burmistrz Hoffman Estates Bill McLeod mówi, że słyszał o wycofaniu się Amazon z innych umów mniej więcej w tym samym czasie. Nie zmartwił się decyzją twierdząc, że istnieje duże zapotrzebowanie na te budynki.

W poniedziałek zarząd wioski zatwierdził plany kolejnego budynku przemysłowego o powierzchni 202 000 stóp kwadratowych przy 2685 Eagle Way, na południowy zachód od Bell Works Chicagoland i bezpośrednio na północ od nowej siedziby Bystronic Inc., z widokiem na autostradę I-90.

Nowo zatwierdzony budynek również został zaprojektowany dla maksymalnie czterech najemców, choć żaden z nich nie został jeszcze nazwany.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: screenshot, You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

Firma Heritage-Crystal Clean przenosi swoją centralę z Elgin do Bell Works w Hoffman Estates

Opublikowano

dnia

Autor:

Heritage-Crystal Clean, firma zajmująca się produktami i usługami środowiskowymi z siedzibą w Elgin, przeniesie swoją siedzibę do nowego Bell Works Chicagoland w Hoffman Estates.

Notowana na giełdzie spółka podpisała 11-letnią umowę najmu prawie 40 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej w Bell Works. Po przeprowadzce w sierpniu stanie się największym dotychczasowym najemcą przebudowanego dawnego kampusu AT&T.

Heritage-Crystal Clean przeniesie 180 pracowników ze swojej obecnej lokalizacji w Randall Point Executive Center w Elgin do zakładu Bell Works.

Szczególne cechy centrali obejmą cztery niestandardowe obszary brandingowe – z których dwa prezentują logo HCC wykonane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu – dużą kawiarnię do spotkań i rozrywki oraz niestandardowe miejsca spotkań, powiedzieli urzędnicy.

Założona w 1999 roku firma Heritage-Crystal Clean świadczy m.in. usługi dotyczące odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne, powtórnej rafinacji zużytego oleju i recyklingu środków przeciw zamarzaniu, koncentrując się głównie na małych i średnich klientach.

Firma zatrudnia około 1400 pracowników w całym kraju, w 120 lokalizacjach i 91 oddziałach w 47 stanach.

Przebudowa Bell Works o wartości 200 milionów dolarów ma docelowo obejmować 1,2 miliona stóp kwadratowych powierzchni biurowej, 60 000 stóp kwadratowych powierzchni konferencyjnej, magazynów i udogodnień oraz 60 000 stóp kwadratowych powierzchni restauracyjnej i handlowej.

Są również plany budowy domów i mieszkań na terenie dawnego kampusu AT&T o powierzchni 150 akrów.

Inni najemcy w Bell Works to Platinum Home Mortgage, Headline Solar, CPA Advisors Group, Mosquito Hunters, The Next Unicorn, It Gym i przestrzeń coworkingowa CoLab.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne