Połącz się z nami

NEWS Florida

Nowy zakład giganta sprzedaży Amazon zatrudni w powiecie Pasco na Florydzie 500 osób

Opublikowano

dnia

Firma Amazon ogłosiła plany lokalizacyjne budowy drugiego magazynu w powiecie Pasco. Będzie to punkt dystrybucyjny, w którym roboty będą sortować przesyłki. Gigant zakupów online planuje zatrudnić 500 osób na różne stanowiska.

Nowy zakład Amazon będzie znajdował się przy State Road 52, przy Bellamy Brothers Boulevard. Będzie wyposażony w unikalny i rozbudowany system robotyki, jak poinformował we wtorek komisarzy okręgowych Bill Cronin, prezes i dyrektor generalny Pasco Economic Development Council.

Firma wkrótce rozpocznie budowę wartego 150 milionów dolarów obiektu o powierzchni 517 220 stóp kwadratowych. Budowa ma potrwać niecały rok.

System robotyki w centrum zapewni wysokiej jakości miejsca pracy osobom mającym wysokie umiejętności techniczne, poinformował Cronin, a nie niżej opłacane stanowiska sortowania, które można znaleźć w innych magazynach.

 

Centrum będzie dobrze dostosowane do tego obszaru, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że szkolenie w zakresie technologii robotyki już trwa w obszarze Pasco w lokalnych akademiach i programach szkoleniowych dla pracowników AmSkills.

Amazon zamknął proces zakupu w zeszłym miesiącu, płacąc 11 807 200 USD za niecałe 69 akrów, zgodnie z rejestrami nieruchomości w powiecie Pasco.

Wybrana nieruchomość, znana jako Eagle Industrial Park, jest jednym z parków, które Pasco reklamowało w ramach swojego programu Ready Sites Program, finansowanego przez Penny for Pasco. Program ocenia i sprzedaje duże obszary pod zabudowę przemysłową.

Ogłoszenie wywołało dyskusję komisarzy powiatu na temat tego, czy powinni skupić się na przygotowaniu nowych, gotowych do budowy terenów w całym powiecie, aby być gotowym na przyszły rozwój. Komisarz Mike Moore, który wielokrotnie wyrażał zaniepokojenie, że obszary położone wzdłuż dróg stanowych 54 i 56 stają się popularnymi punktami dla projektów mieszkaniowych, zapytał: „Co powinniśmy zrobić, aby zachować niektóre z tych miejsc pracy?”

„W końcu może nam zabraknąć miejsca” dla tego rodzaju potrzebnych dostawców pracy, oświadczył Moore.

Nowa siedziba Amazona dołączy do innego magazynu firmy w powiecie, położonego przy State Road 54.

„To wyjątkowy obiekt obsługujący wiele technologii i robotyki” — ocenił komisarz Ron Oakley.

„Jestem zachwycony, że tak najnowocześniejszy obiekt dołącza do rozwijającego się obszaru przy State Road 52 i I-75”.

Zaledwie 2 mile od autostrady międzystanowej 75 nowy obiekt będzie wspomagał logistykę Amazona, zgodnie z komunikatem prasowym zapowiadającym projekt.

„Ten obiekt będzie wyposażony w ciężarówki do transportu drogowego, które będą wykorzystywać autostradę międzystanową 75 do dostarczania przesyłek do lokalizacji na południowym wschodzie” – napisano w komunikacie. „Najbardziej wyjątkową cechą będzie antresola o powierzchni około 180 000 stóp kwadratowych, obsługująca w 100% oparty na robotyce system sortowania”.

Takie systemy zwiększają możliwości budynków i potrzebę zatrudniania większej liczby pracowników, aby utrzymać zwiększony poziom produktywności.

„Amazon stworzył nowe role w swoich centrach sortowania do zarządzania robotami, a specjaliści przechodzą szkolenie w miejscu pracy, aby dowiedzieć się, jak działają roboty, jak są zaprogramowane oraz jak czytają i poruszają się po centrum” podaje komunikat.

„Biorąc pod uwagę lokalizację Eagle Industrial Park i dostępność wysokiej jakości siły roboczej w regionie, powiat Pasco był naturalnym wyborem dla nowego centrum sortowania Amazon” – poinformował Sam Blatt, menedżer ds. rozwoju gospodarczego w Amazon.

„To wielka wygrana dla powiatu pod względem inwestycji i miejsc pracy, a my nie moglibyśmy być szczęśliwsi, że wybrali lokalizację z naszego programu gotowych miejsc” – oświadczył Cronin. „Program Ready Sites został stworzony, aby pomóc dużym projektom, takim jak ten”.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube

News USA

A może by tak kupić latarnię morską? Rząd chce pozbyć się 10 romantycznych wież

Opublikowano

dnia

Autor:

Dziesięć latarni morskich, które od pokoleń stoją jak strażnicy wzdłuż wybrzeży Ameryki, prowadząc marynarzy w bezpieczne miejsce, jest rozdawanych bezpłatnie lub sprzedawanych na aukcji przez rząd federalny. Celem programu prowadzonego przez General Services Administration jest zachowanie dóbr, z których większość ma ponad sto lat.

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym GPS, oznacza, że latarnie morskie nie są już niezbędne do nawigacji, poinformował John Kelly z biura General Services Administration GSA zajmującego się rozporządzaniem nieruchomościami rządowymi.

I chociaż Straż Przybrzeżna często utrzymuje pomoce nawigacyjne w latarniach morskich lub w ich pobliżu, te budowle same w sobie często nie są już potrzebne. Jednak ludzie pozostają zafascynowani latarniami, które są popularnymi atrakcjami turystycznymi i tematem dla niezliczonych fotografów i artystów.

Agencja GSA przenosi własność latarni morskich od czasu, gdy Kongres uchwalił ustawę National Historic Lighthouse Preservation Act w 2000 roku. Do tej pory przekazano około 150 latarni morskich, około 80 rozdano, a kolejne 70 sprzedano na aukcji, które dały ponad 10 milionów dolarów.

W tym roku sześć latarni zaoferowano bezpłatnie federalnym, stanowym lub lokalnym agencjom rządowym, organizacjom non-profit, organizacjom edukacyjnym lub innym podmiotom, które chcą je konserwować i udostępniać publicznie do celów edukacyjnych, rekreacyjnych lub kulturalnych.

Należy do nich, wysoka na 34 stopy, latarnia Plymouth / Gurnet Light w Massachusetts. Ośmiokątna drewniana konstrukcja pochodzi z 1842 r., chociaż latarnia morska znajduje się w tym miejscu od 1768 r. Poprzednia latarnia morska w Plymouth była obsługiwana przez pierwszą amerykańską kobietę – latarnika.

Innym obiektem, który ma być przekazany bezpłatnie jest, efektownie położona na klifie, Warwick Neck Light w Warwick w stanie Rhode Island. Wysoka na 51 stóp latarnia morska z 1827 roku była ważnym narzędziem nawigacyjnym dla marynarzy udających się do Providence.

Pozostałe to: Lynde Point Lighthouse w Old Saybrook w stanie Connecticut; Latarnia Nobska w Falmouth, Massachusetts; latarnia na Wyspie Little Mark w Harpswell, Maine; oraz Erie Harbor North Pier Lighthouse w Pensylwanii.

Niektóre z nich są już utrzymywane przez organizacje non-profit, a agencje te będą miały możliwość ubiegania się o kontynuowanie swojej działalności.

Jeśli nowy właściciel się nie znajdzie, latarnie będą wystawione do licytacji na aukcji.

Jedna z czterech latarni morskich sprzedawanych na aukcji to Cleveland Harbour West Pierhead Light, 50-stopowa stalowa wieża z 1911 roku, do której można się dostać tylko łodzią, oferująca spektakularne widoki na panoramę miasta.

Pozostałe to: latarnia morska Penfield Reef w Fairfield w stanie Connecticut; Stratford Shoal Light pośrodku Long Island Sound między Nowym Jorkiem a Connecticut; i Keweenaw Waterway Lower Entrance Light w Chassell w stanie Michigan.

Niektóre z zakupionych w przeszłości latarni morskich zostały przekształcone w prywatne rezydencje przez ludzi, którzy chcieli mieć wyjątkowy dom.

 

Źródło: abcnews
Foto: YouTube, istock/DougLemke
Czytaj dalej

News USA

Aloha Lodge, wspaniała rezydencja nad jeziorem w Lake Geneva w Wisconsin, jest na sprzedaż

Opublikowano

dnia

Autor:

Aloha Lodge, posiadłość o powierzchni 20 000 stóp kwadratowych, zbudowana w 1900 roku przez Tracy C. Drake’a – założyciela historycznych hoteli Drake i Blackstone w Chicago – jest wyceniona na 35 milionów dolarów. Kto nie chciałby tu mieszkać?

Aloha Lodge oferuje 8 sypialni, 16 łazienek i ponad 100 stóp prywatnej linii brzegowej. Odnowiony w 2011 roku dom płynnie łączy nowoczesne udogodnienia z ponadczasowymi detalami architektonicznymi.

Nieruchomość zdobią oryginalne witraże, w tym jeden przy wejściu od frontu z pięknie wyrytym w szkle napisem „Aloha Lodge”.

Główny poziom rezydencji oferuje wspaniałe, panoramiczne widoki na jezioro z niemal każdego pokoju, w tym salonu, pokoju rodzinnego z wbudowanym barem, biura, salonu, dwóch jadalni i biblioteki.

Na drugim poziomie znajduje się sześć sypialni. A na dolnym poziomie znajduje się sala multimedialna oraz przestronna sala rekreacyjna ze stołem bilardowym i tarczą do gry w rzutki.

Na zewnątrz domu znajduje się basen, wanna z hydromasażem, domek przy basenie i dwie sypialnie dla gości. Altana zapewnia również zacienione schronienie, w którym można cieszyć się bryzą znad jeziora.

Dodatkowe atrakcje to Dom Kapitana o powierzchni 2000 stóp kwadratowych, idealny do zakwaterowania gości, z trzema sypialniami i dwoma łazienkami. Jest też „pociąg”, uroczy budynek zbudowany w 2001 roku, w którym mieści się obszerny zestaw pociągów właściciela.

Posiadłość o powierzchni 12 akrów obejmuje bujne krajobrazy, kamienne ścieżki, mury oporowe, donice pełne roślin i malowniczy kamienny most. Jest tu też szklarnia.

Oszałamiający dom i lokalizacja znajdują się zaledwie półtorej godziny drogi od Chicago.

Źródło: fox32
Foto: Christie’s International Real Estate
Czytaj dalej

News Chicago

Od wtorku w Naperville gotuje Gordon Ramsay. Macie ochotę skosztować?

Opublikowano

dnia

Autor:

Najnowsza restauracja Gordona Ramsaya na przedmieściach Chicago jest położona w centrum Naperville i ma zostać otwarta we wtorek. Lokalizacja jest drugą dla Ramsay’s Kitchen, w rejonie Wietrznego Miasta, po Gordon Ramsay Burger. W planach jest także otworzenie Hell’s Kitchen w Chicago.

W swoim całodziennym menu, restauracja będzie oferować „wgląd w osobistą kuchnię Ramsaya”, które celebruje „najbardziej inspirowane, omawiane i ulubione przez celebrytę – szefa kuchni dania z jego cenionej kariery kulinarnej i podróży”.

Pozycje w menu obejmują takie dania jak kanapka z pieczoną wołowiną, łosoś z chrupiącą skórką, popisowa wołowina Wellington Ramsaya i wiele innych.

„Zespół restauracji i ja jesteśmy zachwyceni zanurzeniem się w cieple Środkowego Zachodu. Wspaniałe jedzenie zbliża ludzi i nie możemy się doczekać, aby powitać gości w restauracji i stać się częścią tej wspaniałej społeczności”- przekazał Gordon w oświadczeniu.

W restauracji ma panować swobodnie elegancka i przystępna atmosfera z miejscami siedzącymi dla ponad 160 gości jednocześnie na przestrzeni o powierzchni 5656 stóp kwadratowych, która obejmuje między innymi bar, salon i sezonowe patio.

Otwarta kuchnia, usytuowana „w sercu budynku”, zapewni gościom widok na wszystkie działania kucharzy i używane składniki.

Projekt ma być połączeniem historii Naperville i brytyjskiego dziedzictwa Ramsaya.

Zanim stał się przestrzenią restauracyjną, w latach 1930-1980 budynek ten zajmowała Apteka Oswalda. Dlatego wystrój wnętrza będzie nawiązywał do dawnego sklepu aptekarskiego a także będzie miał oryginalną ścianę wapienną wykonaną z opuszczonego kamieniołomu, obecnie Centennial Beach.

Brytyjski kucharz-celebryta wcześniej otworzył Gordon Ramsay Burger w Chicago, w grudniu 2021 roku, a także planuje zadebiutować w Chicago z kolejnym konceptem, o nazwie Hell’s Kitchen. Restauracja inspirowana serialem telewizji Fox o tym samym tytule będzie zlokalizowana przy 508 N. State St.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Ramsay’s Kitchen
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu