Połącz się z nami

NEWS Florida

Nowy zakład giganta sprzedaży Amazon zatrudni w powiecie Pasco na Florydzie 500 osób

Opublikowano

dnia

Firma Amazon ogłosiła plany lokalizacyjne budowy drugiego magazynu w powiecie Pasco. Będzie to punkt dystrybucyjny, w którym roboty będą sortować przesyłki. Gigant zakupów online planuje zatrudnić 500 osób na różne stanowiska.

Nowy zakład Amazon będzie znajdował się przy State Road 52, przy Bellamy Brothers Boulevard. Będzie wyposażony w unikalny i rozbudowany system robotyki, jak poinformował we wtorek komisarzy okręgowych Bill Cronin, prezes i dyrektor generalny Pasco Economic Development Council.

Firma wkrótce rozpocznie budowę wartego 150 milionów dolarów obiektu o powierzchni 517 220 stóp kwadratowych. Budowa ma potrwać niecały rok.

System robotyki w centrum zapewni wysokiej jakości miejsca pracy osobom mającym wysokie umiejętności techniczne, poinformował Cronin, a nie niżej opłacane stanowiska sortowania, które można znaleźć w innych magazynach.

 

Centrum będzie dobrze dostosowane do tego obszaru, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że szkolenie w zakresie technologii robotyki już trwa w obszarze Pasco w lokalnych akademiach i programach szkoleniowych dla pracowników AmSkills.

Amazon zamknął proces zakupu w zeszłym miesiącu, płacąc 11 807 200 USD za niecałe 69 akrów, zgodnie z rejestrami nieruchomości w powiecie Pasco.

Wybrana nieruchomość, znana jako Eagle Industrial Park, jest jednym z parków, które Pasco reklamowało w ramach swojego programu Ready Sites Program, finansowanego przez Penny for Pasco. Program ocenia i sprzedaje duże obszary pod zabudowę przemysłową.

Ogłoszenie wywołało dyskusję komisarzy powiatu na temat tego, czy powinni skupić się na przygotowaniu nowych, gotowych do budowy terenów w całym powiecie, aby być gotowym na przyszły rozwój. Komisarz Mike Moore, który wielokrotnie wyrażał zaniepokojenie, że obszary położone wzdłuż dróg stanowych 54 i 56 stają się popularnymi punktami dla projektów mieszkaniowych, zapytał: „Co powinniśmy zrobić, aby zachować niektóre z tych miejsc pracy?”

„W końcu może nam zabraknąć miejsca” dla tego rodzaju potrzebnych dostawców pracy, oświadczył Moore.

Nowa siedziba Amazona dołączy do innego magazynu firmy w powiecie, położonego przy State Road 54.

„To wyjątkowy obiekt obsługujący wiele technologii i robotyki” — ocenił komisarz Ron Oakley.

„Jestem zachwycony, że tak najnowocześniejszy obiekt dołącza do rozwijającego się obszaru przy State Road 52 i I-75”.

Zaledwie 2 mile od autostrady międzystanowej 75 nowy obiekt będzie wspomagał logistykę Amazona, zgodnie z komunikatem prasowym zapowiadającym projekt.

„Ten obiekt będzie wyposażony w ciężarówki do transportu drogowego, które będą wykorzystywać autostradę międzystanową 75 do dostarczania przesyłek do lokalizacji na południowym wschodzie” – napisano w komunikacie. „Najbardziej wyjątkową cechą będzie antresola o powierzchni około 180 000 stóp kwadratowych, obsługująca w 100% oparty na robotyce system sortowania”.

Takie systemy zwiększają możliwości budynków i potrzebę zatrudniania większej liczby pracowników, aby utrzymać zwiększony poziom produktywności.

„Amazon stworzył nowe role w swoich centrach sortowania do zarządzania robotami, a specjaliści przechodzą szkolenie w miejscu pracy, aby dowiedzieć się, jak działają roboty, jak są zaprogramowane oraz jak czytają i poruszają się po centrum” podaje komunikat.

„Biorąc pod uwagę lokalizację Eagle Industrial Park i dostępność wysokiej jakości siły roboczej w regionie, powiat Pasco był naturalnym wyborem dla nowego centrum sortowania Amazon” – poinformował Sam Blatt, menedżer ds. rozwoju gospodarczego w Amazon.

„To wielka wygrana dla powiatu pod względem inwestycji i miejsc pracy, a my nie moglibyśmy być szczęśliwsi, że wybrali lokalizację z naszego programu gotowych miejsc” – oświadczył Cronin. „Program Ready Sites został stworzony, aby pomóc dużym projektom, takim jak ten”.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube

News Chicago

Waniliowe pączki prosto z Florydy przybyły do Libertyville. Pierwszy lokal Duck Donuts w Illinois. Palce lizać!

Opublikowano

dnia

Autor:

Rok temu dwie samotne matki, które zakochały się w Duck Donuts podczas podróży na Florydę, pomyślały o małym, pustym budynku w centrum Libertyville jako miejscu nowego przedsięwzięcia. W zeszłym tygodniu otworzyły w nim pierwszą franczyzę Duck Donuts w Illinois.

Po ostatecznym uporaniu się z problemami z łańcuchem dostaw i innymi przeszkodami, które opóźniły debiut o miesiące, Felicia Osler i Kelsey Anderson otworzyły swój lokal w Libertyville, przy 111 School St., na wschód od Milwaukee Avenue.

Obie mają pracę na pełen etat i dopiero poznają tajniki zakładania nowej firmy.

Osler mieszka w Grayslake, ale jest byłą sąsiadką Anderson, z którą zaprzyjaźniła dzięki swoim dzieciom. Podczas wakacji dwa lata temu w Naples na Florydzie para podzieliła miłość do świeżych, robionych na zamówienie pączków waniliowych.

Po dowiedzeniu się, że to franczyza, Osler i Anderson wpadły na pomysł prowadzenia własnego lokalu w Chicago.

Szybko rozwijająca się firma Duck Donuts otworzyła swoje pierwsze lokalizacje w 2007 roku w nadmorskich kurortach Duck and Kitty Hawk w Północnej Karolinie.

Teraz posiada ponad 100 lokalnych sklepów w 21 stanach oraz lokalizację w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Przedsiębiorcze mamy wybrały Libertyville ze względu na atmosferę głównej ulicy śródmieścia i odnowiony parking w pobliżu. Lokal o powierzchni 1200 stóp kwadratowych ma motyw plażowy. Wewnątrz jest ograniczona liczba miejsc, ale istnieje rozległe patio na świeżym powietrzu.

Oprócz pączków, które można modyfikować za pomocą różnych polew i dodatków, knajpka oferuje mieszanki kawy, espresso, kanapki śniadaniowe z pączkami, desery lodowe z pączkami, mrożone napoje i koktajle mleczne.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/:AaronAmat

Czytaj dalej

News Chicago

W Hoffman Estates nie będzie centrum dystrybucyjnego firmy Amazon. Budynek wraca na rynek nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

Umowa z Amazon na utworzenie centrum dystrybucyjnego w Hoffman Estates upadła w tym roku. Budynek przemysłowy o powierzchni 250 000 stóp kwadratowych, którego planował wykorzystać detaliczny gigant, powrócił na rynek.

Umowa została ogłoszona w marcu, kiedy powiernicy wioski zatwierdzili plan zajęcia przez Amazon budynku przy 3125 N. Barrington Road.

Budynek powstał dla maksymalnie czterech najemców, ale Amazon planował wykorzystać cały obiekt.

Przedstawiciele brokera, Lee & Associates z Rosemont, poinformowali, że budynek ponownie jest przeznaczony na wynajem.

Burmistrz Hoffman Estates Bill McLeod mówi, że słyszał o wycofaniu się Amazon z innych umów mniej więcej w tym samym czasie. Nie zmartwił się decyzją twierdząc, że istnieje duże zapotrzebowanie na te budynki.

W poniedziałek zarząd wioski zatwierdził plany kolejnego budynku przemysłowego o powierzchni 202 000 stóp kwadratowych przy 2685 Eagle Way, na południowy zachód od Bell Works Chicagoland i bezpośrednio na północ od nowej siedziby Bystronic Inc., z widokiem na autostradę I-90.

Nowo zatwierdzony budynek również został zaprojektowany dla maksymalnie czterech najemców, choć żaden z nich nie został jeszcze nazwany.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: screenshot, You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

Firma Heritage-Crystal Clean przenosi swoją centralę z Elgin do Bell Works w Hoffman Estates

Opublikowano

dnia

Autor:

Heritage-Crystal Clean, firma zajmująca się produktami i usługami środowiskowymi z siedzibą w Elgin, przeniesie swoją siedzibę do nowego Bell Works Chicagoland w Hoffman Estates.

Notowana na giełdzie spółka podpisała 11-letnią umowę najmu prawie 40 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej w Bell Works. Po przeprowadzce w sierpniu stanie się największym dotychczasowym najemcą przebudowanego dawnego kampusu AT&T.

Heritage-Crystal Clean przeniesie 180 pracowników ze swojej obecnej lokalizacji w Randall Point Executive Center w Elgin do zakładu Bell Works.

Szczególne cechy centrali obejmą cztery niestandardowe obszary brandingowe – z których dwa prezentują logo HCC wykonane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu – dużą kawiarnię do spotkań i rozrywki oraz niestandardowe miejsca spotkań, powiedzieli urzędnicy.

Założona w 1999 roku firma Heritage-Crystal Clean świadczy m.in. usługi dotyczące odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne, powtórnej rafinacji zużytego oleju i recyklingu środków przeciw zamarzaniu, koncentrując się głównie na małych i średnich klientach.

Firma zatrudnia około 1400 pracowników w całym kraju, w 120 lokalizacjach i 91 oddziałach w 47 stanach.

Przebudowa Bell Works o wartości 200 milionów dolarów ma docelowo obejmować 1,2 miliona stóp kwadratowych powierzchni biurowej, 60 000 stóp kwadratowych powierzchni konferencyjnej, magazynów i udogodnień oraz 60 000 stóp kwadratowych powierzchni restauracyjnej i handlowej.

Są również plany budowy domów i mieszkań na terenie dawnego kampusu AT&T o powierzchni 150 akrów.

Inni najemcy w Bell Works to Platinum Home Mortgage, Headline Solar, CPA Advisors Group, Mosquito Hunters, The Next Unicorn, It Gym i przestrzeń coworkingowa CoLab.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne