Połącz się z nami

NEWS Florida

Na Florydzie w szkolnych klasach będą kamery i mikrofony. Nauczyciel nie będzie głosił swoich poglądów

Opublikowano

dnia

Prawodawcy z Florydy debatują w Tallahassee nad nową ustawą, która pozwoliłaby okręgom szkolnym na umieszczanie kamer w salach lekcyjnych i mikrofonów na nauczycielach. Projekt zaproponowany przez republikanina z Naples, Boba Rommla, ma na celu kontrolowanie pracy nauczycieli i obserwowanie dzieci. Jego wprowadzenie wzbudza kontrowersje i sprzeciw związku nauczycieli.

Coraz większa liczba zaniepokojonych rodziców w całym kraju zaczęła naciskać na wprowadzenie systemu kamer w salach lekcyjnych w związku z trwającą debatą na temat tego, czego uczą się uczniowie w szkołach publicznych. Krytycy projektu twierdzą, że:

systemy nadzoru podważają autorytet nauczycieli, są rażącym naruszeniem prywatności i mogą łatwo zostać wykorzystane przez ludzi w zły sposób.

Związki zawodowe nauczycieli twierdzą, że doprowadziłyby do „niedogodności sądowych” ze strony konserwatywnych grup, które nie chcą, aby dzieci uczyły się takich tematów, jak „critical race theory”.

„Mamy pytania dotyczące tej ustawy, praw rodzicielskich i innych kwestii. Czy organy ścigania lub okręg mogą wykorzystać ten film do zbadania sytuacji dotyczącej ucznia bez wiedzy rodziców?

Czy film może zostać wykorzystany przez organy ścigania, jeśli uczeń skrzywdzi innego ucznia lub pracownika szkoły?

Czy nauczyciel może wykorzystać nagranie, aby pokazać, że po zadzwonieniu do biura nie otrzymał pomocy na czas? Czy można go wykorzystać jako dowód pokazujący, jak skuteczny jest nauczyciel w klasie?”  o kluczowe problemy w nowym projekcie pyta w oświadczeniu Andrew Spar, prezes Florida Education Association.

Kilka stanów, w tym Teksas, Wirginia Zachodnia i Georgia, uchwaliło przepisy zezwalające na umieszczanie kamer wideo w niektórych salach lekcyjnych.

Niektóre szkoły w powiecie Broward już mają system kamer i mikrofonów w salach lekcyjnych.

Według  Broward County Public Schools, rodzice ucznia mogą poprosić o umieszczenie systemu kamer z funkcjami wizualnymi i dźwiękowymi w klasie, jeśli uczeń jest niepełnosprawny. Jest to dozwolone na mocy ustawy Florida House Bill 149, która została uchwalona w lipcu.

„Wszystko, co dzieje się w klasie, jest

monitorowane, obserwowane i słyszane przez cały dzień. Nie ma absolutnie żadnej prywatności

dla każdego, nawet gdy… nauczyciel musi przeprowadzić przez telefon konferencję z rodzicami” – poinformowała Anna Fusco, przewodnicząca Związku Nauczycieli powiatu Broward.

Fusco twierdzi, że nie jest konieczne monitorowanie pracy nauczycieli.

„Nie każdy rodzic skorzystał z tego prawa. Mamy rodziców, którzy tego nie chcą. Więc są dwie strony.

„Jeśli jeden rodzic tego chce, kamera wchodzi do pokoju. Jeśli pozostałych 10 rodziców tego nie chce, nie mają nic do powiedzenia” – mówi Fusco.

„Chcesz grać w Big Brother w każdej chwili? Nie tak powinno wyglądać społeczeństwo.

Musimy wrócić do miejsca gdzie mamy zaufanie, wartości, wiarę, prowadzimy rozmowy i możemy rozwiązać problem, jeśli coś się wydarzy”. uważa Fusco.

Ostrzega też, że ​​propozycja może zniechęcić jeszcze więcej osób do pracy jako nauczyciel na Florydzie.

Pomysłodawca projektu, Bob Rommel ma inne zdanie. Swój projekt uzasadnia względami bezpieczeństwa. Kamery rejestrowałyby wypadki i inne niepożądane i potencjalnie niebezpieczne zdarzenia.

„Myślę, że jeśli możemy to zrobić w bezpieczny sposób, aby chronić prywatność uczniów i nauczycieli, myślę, że powinniśmy to zrobić” – oświadczył Rommel.

„Nie słyszałem dobrych lub złych wypowiedzi od żadnego nauczyciela, ale… to nie jest ich prywatna przestrzeń. To także przestrzeń naszych dzieci” dodał Rommel.

 

Źródło: cbs, edweek

Foto: You Tube, pixabay/14995841

 

 

Reklama

NEWS Florida

Niespodziewana akcja w czasie lotu do Orlando. Stewardesa odebrała poród na pokładzie samolotu

Opublikowano

dnia

Autor:

Stewardesa z linii Frontier Airlines, Diana Giraldo, zyskała powszechne uznanie za swoje działanie po tym, jak pomogła w porodzie dziecka w trakcie lotu. Cała załoga samolotu wykonała świetną robotę.

Zgodnie z postem firmy na Facebooku, poród miał miejsce podczas lotu z międzynarodowego lotniska w Denver do Orlando.

Giraldo zabrała kobietę, która zaczęła rodzić do tylnej toalety i asystowała przy porodzie. Samolot zboczył z kursu i wylądował na lotnisku Pensacola, gdzie czekali już ratownicy medyczni.

Niespodziewany poród zakończył się szczęśliwie. Linie Frontier Airlines poinformowały, że matka wybrała „Sky”  na drugie imię dla podniebnej dziewczynki.

 

 

Źródło: fox13
Foto:  fb

Czytaj dalej

NEWS Florida

Na Florydzie nie wolno już protestować pod prywatnymi domami

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę, która zabrania protestów lub pikietowania przed prywatnymi domami i daje policji prawo do aresztowania sprawców, którzy nie rozchodzą się po ostrzeżeniu.

„Wysyłanie niesfornych tłumów do prywatnych rezydencji, jak widzieliśmy w przypadku wściekłych tłumów przed domami sędziów Sądu Najwyższego, jest niewłaściwe” – powiedział DeSantis.

Republikanie skrytykowali demonstracje jako próbę znęcania się nad sędziami, aby podtrzymać Roe v. Wade po tym, jak wyciekł projekt orzeczenia sugerujący, że sąd jest gotowy do unieważnienia przełomowej decyzji.

Jednak ustawa, którą podpisał DeSantis, nie była związana z niedawnymi kontrowersją, ponieważ przeszła przez stanową legislaturę na początku marca. Projekt miał poparcie obu partii w Senacie Florydy, gdzie został przegłosowany.

Stanowy senator Keith Perry, republikański prawodawca, który sponsorował ustawę, powiedział, że ustawa została zainspirowana wcześniejszymi przypadkami protestujących zgromadzonych w pobliżu domów zarówno liberalnych, jak i konserwatywnych postaci.

Jednym z przykładów, które przytoczył, było nękanie członkini rady szkolnej powiatu Broward pod jej domem, w związku z nakazem używania maseczek w szkołach.

Jennifer D. Jenkins, napisała w artykule opublikowanym dla The Washington Post, że protestujący obrażali jej dzieci, kaszlali jej w twarz, krzycząc „Daj jej Covid” i wypalili obsceniczne obrazy na jej trawniku środkiem chwastobójczym.

Potrzeba ustawy odnosiła się również do protestów pod domami senatorów USA Marco Rubio i Ricka Scotta na Florydzie oraz rodziców podejrzanych o morderstwo Briana Laundrie, a także incydentów poza stanem, takich jak demonstranci, którzy pojawili się pod domami w Chicago i Portland.

Zgodnie z nowym prawem policja musi najpierw ostrzec protestujących, którzy naruszają prawo, i może ich aresztować, jeśli „nie rozejdą się natychmiast i pokojowo”.

Osobie aresztowanej za naruszenie nowego prawa można postawić zarzut wykroczenia drugiego stopnia.

Przeciwnicy ustawy uważają ją za niekonstytucyjną, broniąc prawa Amerykanów do pokojowego protestu.

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/DisobeyArt

Czytaj dalej

NEWS Florida

Tropikalne cyklony znad Atlantyku przychodzą coraz wcześniej. Czas zmienić ramy sezonu huraganów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wprawdzie oficjalny początek sezonu huraganów na Atlantyku nastąpi dopiero 1 czerwca, ale cyklon tropikalny rozwinął się wcześniej niż ta data w każdym z ostatnich siedmiu lat.

Około 97% wszystkich sztormów i huraganów tropikalnych w Basenie Atlantyckim, obejmującym Ocean Atlantycki, Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską, ma miejsce podczas sześciomiesięcznego sezonu huraganów między czerwcem a listopadem.

Ale każdy rok od 2015 udowadnia, że ​​tropikalne cyklony mogą wędrować po Atlantyku przed 1 czerwca, w czasie, który jest „poza sezonem”, dowodząc, że nie każda pora roku ma ścisły kalendarz.

Według National Hurricane Center tylko 3% atlantyckich cyklonów tropikalnych występuje poza oficjalnym sezonem huraganów. Podczas gdy większość aktywności poza sezonem ma miejsce w maju i grudniu, w każdym miesiącu roku na Atlantyku występuje albo burza tropikalna, albo huragan.

Basen Atlantycki wykazuje najbardziej szczytowy sezon huraganów od sierpnia do października W tym czasie ma miejsce 78% burz tropikalnych, 87% mniejszych huraganów i 96% największych huraganów.

Maksymalna aktywność występuje od początku do połowy września.

Ale od 7 lat huragany występują już maju a nawet w kwietniu.

Dwa lata temu, w maju 2020 r., nie było jednej, ale dwie burze tropikalne, które miały wpływ na Stany Zjednoczone. Tropikalna burza Arthur przeszła między 16 a 19 maja i przyniosła deszcze we wschodniej części Karoliny Północnej.

W następnym tygodniu burza tropikalna Bertha miała miejsce w pobliżu Isle of Palms w Południowej Karolinie 27 maja z miejscowymi ulewnymi deszczami i porywistymi wiatrami. Rozproszyła się w Appalachach 28 maja.

Memorial Day 2018 był niezapomniany dla mieszkańców Florydy Zachodniej, gdy burza tropikalna Alberto wylądowała w pobliżu linii Bay / Walton County.

Wczesny początek sezonu huraganów w 2017 roku miał miejsce w kwietniu, kiedy 20 kwietnia nad otwartymi wodami środkowego Oceanu Atlantyckiego rozwinęła się burza tropikalna Arlene.

Pomimo tej siedmioletniej passy od 2015 do 2021, National Hurricane Center nie skorygował jeszcze daty rozpoczęcia sezonu huraganów, chociaż w 2021 zaczął wydawać rutynowe prognozy pogody na Atlantyku 15 maja zamiast zwyczajowego 1 czerwca.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/Harvepino

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne