Połącz się z nami

NEWS Florida

Tragiczny wypadek koło Disney World w Orlando. Jedna osoba nie żyje

Opublikowano

dnia

W tragicznym wypadku do którego doszło koło Disney World, samochód osobowy zderzył się z autobusem. W jego wyniku zginął mężczyzna a trzy osoby zostały ranne. Rodzina jechała do disneylandu?

Śmiertelny wypadek samochodowy miał miejsce około 5:50 rano na drodze stanowej 417 przy znaczniku milowym 6 w pobliżu International Drive, w powiecie Orange, tuż obok Walt Disney World. Droga stanowa 417 była zamknięta przez większość poranka. Większość pasów została ponownie otwarta około 9:45.

Wypadek dotyczył autobusu i pojazdu osobowego. Potwierdzono, że autobus biorący udział w wypadku nie był autobusem szkolnym i nie przewoził żadnych pasażerów, gdy doszło do zdarzenia.

W wyniku wypadku mężczyzna zginął na miejscu, ale nie potwierdzono czy był w autobusie, czy w drugim pojeździe.

Jak poinformował Florida Highway Patrol, kobieta i dwoje dzieci, które były w pojeździe, zostały przewiezione do szpitala. W tej chwili żadne inne szczegóły nie zostały ujawnione.

 

Źródło: insidethemagic

Foto: twitter

NEWS Florida

11-miesiączne niemowlę umarło w gorącym aucie gdy matka odprawiała nabożeństwo

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek matka z Florydy została oskarżona o śmierć swojego 11-miesięcznego dziecka, które zostało pozostawione w nagrzanym samochodzie przez 3 godziny podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele w Palm Bay, poinformowała policja. To kolejny tragiczny przypadek spowodowany nieodpowiedzialnością i roztargnieniem rodzica.

Bulaine Molme, lat 38, została aresztowana w czwartek po tym, jak dziecko było w samochodzie przez trzy godziny, podczas gdy jej rodzina uczestniczyła w nabożeństwie przy 6100 Babcock St.

W dniu 28 maja, Palm Bay Fire Rescue przybył do kościoła w odpowiedzi na niereagujące dziecko. Dziecko przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon.

Matka powiedziała, że spóźniła się do kościoła na nabożeństwo, które odprawiała i wierzyła, że jej córka została wniesiona do środka przez członka kościoła, powiedzieli funkcjonariusze. Po nabożeństwie zauważyła, że jej dziecka nie ma w środku ani z żadnym członkiem kościoła. Poszła do swojego auta, gdzie znalazła nieprzytomne dziecko.

Po zakończeniu śledztwa prokuratura oskarżyła Molme o jeden zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W maju zmarła 2-letnia dziewczynka z Florydy, która zasnęła w foteliku samochodowym i celowo została pozostawiona przez rodziców w nagrzanym aucie. O tej tragedii pisaliśmy 22 maja.

Od 1990 roku w gorących samochodach zginęło ponad tysiąc dzieci. Floryda jest drugim po Teksasie stanem pod względem liczby zgonów.

Neurobiolog David Diamond z Uniwersytetu Południowej Florydy, badający przypadki śmierci dzieci w nagrzanych samochodach, daje wskazówki jak nie zapomnieć o dziecku. O jego badaniach pisaliśmy 18 lipca.

Źródło: fox35
Foto: istock/Halfpoint
Czytaj dalej

NEWS Florida

Piasek już nie jest przeszkodą dla osób na wózkach by korzystać z plaży w powiatach Pinellas i Pasco

Opublikowano

dnia

Autor:

Floryda ma jedne z najpiękniejszych plaż w USA, ale niektóre osoby mają trudności z poruszaniem się po piasku. Teraz ta sytuacja się zmienia dzięki prywatnej fundacji o nazwie Forward, zapewniającej bezpłatne maty Mobi społecznościom plażowym.

Jedną z osób, które skorzystały z udogodnienia jest Melissa Caulfield, dla której jedną z ulubionych rzeczy jest chodzenie na plażę z rodziną. Kobieta ma trudności z dostaniem się do wody. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku inwalidzkim.

Nie można zabrać wózka inwalidzkiego na plażę, tłumaczy Terry Boatner, jej matka. Ale dzięki Fundacji Forward dotarcie na plażę stało się dla Melissy dużo łatwiejsze.

Dla niepełnosprawnych osób poruszających się na wózkach to oznacza niezależność i wolność, jakiej nigdy wcześniej nie miały.

Maty Mobi to antypoślizgowe maty przeznaczone do poruszania się wózkiem inwalidzkim, które tworzą ścieżki dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dzięki nim mogą dostać się na plażę.

Fundacja zainstalowała dziesięć mat w powiatach Pinellas i Pasco, trzy kolejne są w trakcie prac, a dwa następne projekty przechodzą teraz przez proces uzyskiwania pozwoleń na Honeymoon Island.

Ashley Morales pracująca dla Help Us Gather, znanej również jako HUG, mówi, że 1 na 4 dorosłych ma jakąś formę niepełnosprawności. Organizacja łączy osoby niepełnosprawne z wydarzeniami i działaniami społecznymi.

Najnowsza i najdłuższa mata znajduje się w Sand Key Park i kosztowała około 23 000 dolarów. Aby dowiedzieć się więcej o matach Mobi kliknij tutaj.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Uwaga: Niebezpieczne bakterie w wodorostach wyrzucanych na plaże Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Naukowcy odkryli niebezpieczną bakterię żyjącą w wodorostach u wybrzeży Florydy. Sargassum to grube, splątane glony, które w tym roku szczególnie mocno rozrosły się w Atlantyku i są wyrzucane na plaże, powodując problem dla osób wypoczywających. Niestety mogą także zawierać Vibrio vulnificus.

Po wyrzuceniu na ląd sargassum zwykle zaczyna gnić i rozkładać się, wydzielając nieprzyjemny zapach. Hotele, ośrodki wypoczynkowe i miejsca publiczne są często obciążone szeroko zakrojonymi obowiązkami porządkowymi, polegającymi na usuwaniu glonów, które są wywożone ciężarówkami.

Naukowcy ostrzegają, że sargassum może mieszać się z plastikowymi śmieciami zanieczyszczonymi bakteriami Vibrio vulnificus.

Badanie opublikowane w Scientific Reports 23 marca wykazało, że infekcje Vibrio we wschodnich Stanach Zjednoczonych w latach 1988-2018 wzrosły z 10 do 80 rocznie i mogą wzrosnąć do 200 rocznie do 2100 r.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób CDC niektóre infekcje Vibrio vulnificus prowadzą do martwiczego zapalenia powięzi, ciężkiej infekcji, która powoduje martwicę tkanek wokół otwartej rany.

Osoby z otwartymi ranami, skaleczeniami lub zadrapaniami mogą być narażone na kontakt z bakterią poprzez bezpośredni kontakt z mieszanką wody słodkiej i oceanicznej.

Bakteria może przedostać się do krwioobiegu, powodując ciężką, zagrażającą życiu chorobę z objawami obejmującymi gorączkę, dreszcze, obniżone ciśnienie krwi i pęcherzowe zmiany skórne.

Wg CDC jedna na pięć osób umiera, czasami w ciągu jednego lub dwóch dni od zachorowania.

O rekordowym zakwicie sargassum, którego gigantyczna masa zbliża się do wybrzeży Florydy pisaliśmy 16 marca. Tegoroczna masa wodorostów może być największa w historii — rozciąga się na ponad 5000 mil od wybrzeży Afryki do Zatoki Meksykańskiej.

Aktualne informacje dotyczące sargassum można znaleźć na stronie internetowej  Sargassum Information Hub, która jest wspólnym projektem różnych instytucji badawczych.

 

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/krblokhin
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu