Połącz się z nami

NEWS Florida

Nie będzie mapy przestępczości Tampy. Mieszkańcy bez informacji w kwestiach bezpieczeństwa

Opublikowano

dnia

Departament Policji Tampa informuje, że nie będzie już dostarczać danych o przestępstwach firmie LexisNexis do jej strony internetowej, służącej zgłaszaniu i mapowaniu zdarzeń kryminalnych. Nowe prawo stanowe, mające na celu ochronę praw ofiar, nie będzie już na to pozwalać. Skąd będziemy wiedzieć które miejsca są niebezpieczne?

Interaktywna mapa przestępczości dostarczała informacji o przestępstwach, w tym o czasie i miejscu ich popełnienia. Tampa Police Department stwierdza jednak, że ustawa Marcy’ego, która weszła w życie po tym, jak znakomita większość wyborców na Florydzie zatwierdziła ją w wyborach w 2018 r., uniemożliwia agencji zgłaszanie tych danych.

„Prawo Marsy’ego ma na celu zapewnienie szeregu praw ofiarom przestępstw” – wyjaśnił dr Rick Moule z Wydziału Kryminologii Uniwersytetu Południowej Florydy.

„Jednym z elementów Prawa Marcy’ego jest to, że

informacje o ofiarach lub informacje, które mogą być wykorzystane do identyfikacji i potencjalnego nękania ofiar, mają być prywatne.

Więc jest to rodzaj konfliktu, który obserwujemy teraz, kiedy policja dostarcza informacje opinii publicznej”.

W poście online TPD informuje, że „aktywnie pracuje nad rozwiązaniem”, które zapewnia przejrzystość opinii publicznej, jednocześnie chroniąc prawa ofiar.

„W rzeczywistości mieszkańcy społeczności, potencjalni właściciele firm i potencjalni mieszkańcy chcą tych informacji. Chcemy żyć w bezpiecznych społecznościach.

Chcemy wiedzieć, które miejsca nie są bezpieczne, gdy myślimy o kupnie domu, gdzie wysłać nasze dzieci do szkoły lub założyć firmę.

Jest to więc trudny problem dla wszystkich stron” – powiedział Moule.

Darla i Elliott Saunders współpracują z organizacją non-profit Advocates for Safer Communities w Tampie. Ich celem jest zmniejszenie przestępczości i uczynienie dzielnic bezpieczniejszymi. Informują, że statystyki i dane dotyczące przestępczości mogą być pomocne dla grup w mieście o tej samej misji, ale także osobiście rozumieją większą potrzebę ochrony ofiar.

Darla i Elliott Saunders uważają, że istnieją inne sposoby udostępniania informacji członkom społeczności przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa ofiarom.

„TPD i biuro szeryfa są całkiem dobre w udzielaniu informacji organizacjom, z którymi współpracują, i organizacjom, które wykonują tę pracę, próbując interweniować i zapobiegać występowaniu przestępstw” – powiedział Saunders.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube, pixabay/ NestoR019

Reklama

NEWS Florida

Niespodziewana akcja w czasie lotu do Orlando. Stewardesa odebrała poród na pokładzie samolotu

Opublikowano

dnia

Autor:

Stewardesa z linii Frontier Airlines, Diana Giraldo, zyskała powszechne uznanie za swoje działanie po tym, jak pomogła w porodzie dziecka w trakcie lotu. Cała załoga samolotu wykonała świetną robotę.

Zgodnie z postem firmy na Facebooku, poród miał miejsce podczas lotu z międzynarodowego lotniska w Denver do Orlando.

Giraldo zabrała kobietę, która zaczęła rodzić do tylnej toalety i asystowała przy porodzie. Samolot zboczył z kursu i wylądował na lotnisku Pensacola, gdzie czekali już ratownicy medyczni.

Niespodziewany poród zakończył się szczęśliwie. Linie Frontier Airlines poinformowały, że matka wybrała „Sky”  na drugie imię dla podniebnej dziewczynki.

 

 

Źródło: fox13
Foto:  fb

Czytaj dalej

NEWS Florida

Na Florydzie nie wolno już protestować pod prywatnymi domami

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę, która zabrania protestów lub pikietowania przed prywatnymi domami i daje policji prawo do aresztowania sprawców, którzy nie rozchodzą się po ostrzeżeniu.

„Wysyłanie niesfornych tłumów do prywatnych rezydencji, jak widzieliśmy w przypadku wściekłych tłumów przed domami sędziów Sądu Najwyższego, jest niewłaściwe” – powiedział DeSantis.

Republikanie skrytykowali demonstracje jako próbę znęcania się nad sędziami, aby podtrzymać Roe v. Wade po tym, jak wyciekł projekt orzeczenia sugerujący, że sąd jest gotowy do unieważnienia przełomowej decyzji.

Jednak ustawa, którą podpisał DeSantis, nie była związana z niedawnymi kontrowersją, ponieważ przeszła przez stanową legislaturę na początku marca. Projekt miał poparcie obu partii w Senacie Florydy, gdzie został przegłosowany.

Stanowy senator Keith Perry, republikański prawodawca, który sponsorował ustawę, powiedział, że ustawa została zainspirowana wcześniejszymi przypadkami protestujących zgromadzonych w pobliżu domów zarówno liberalnych, jak i konserwatywnych postaci.

Jednym z przykładów, które przytoczył, było nękanie członkini rady szkolnej powiatu Broward pod jej domem, w związku z nakazem używania maseczek w szkołach.

Jennifer D. Jenkins, napisała w artykule opublikowanym dla The Washington Post, że protestujący obrażali jej dzieci, kaszlali jej w twarz, krzycząc „Daj jej Covid” i wypalili obsceniczne obrazy na jej trawniku środkiem chwastobójczym.

Potrzeba ustawy odnosiła się również do protestów pod domami senatorów USA Marco Rubio i Ricka Scotta na Florydzie oraz rodziców podejrzanych o morderstwo Briana Laundrie, a także incydentów poza stanem, takich jak demonstranci, którzy pojawili się pod domami w Chicago i Portland.

Zgodnie z nowym prawem policja musi najpierw ostrzec protestujących, którzy naruszają prawo, i może ich aresztować, jeśli „nie rozejdą się natychmiast i pokojowo”.

Osobie aresztowanej za naruszenie nowego prawa można postawić zarzut wykroczenia drugiego stopnia.

Przeciwnicy ustawy uważają ją za niekonstytucyjną, broniąc prawa Amerykanów do pokojowego protestu.

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/DisobeyArt

Czytaj dalej

NEWS Florida

Tropikalne cyklony znad Atlantyku przychodzą coraz wcześniej. Czas zmienić ramy sezonu huraganów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wprawdzie oficjalny początek sezonu huraganów na Atlantyku nastąpi dopiero 1 czerwca, ale cyklon tropikalny rozwinął się wcześniej niż ta data w każdym z ostatnich siedmiu lat.

Około 97% wszystkich sztormów i huraganów tropikalnych w Basenie Atlantyckim, obejmującym Ocean Atlantycki, Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską, ma miejsce podczas sześciomiesięcznego sezonu huraganów między czerwcem a listopadem.

Ale każdy rok od 2015 udowadnia, że ​​tropikalne cyklony mogą wędrować po Atlantyku przed 1 czerwca, w czasie, który jest „poza sezonem”, dowodząc, że nie każda pora roku ma ścisły kalendarz.

Według National Hurricane Center tylko 3% atlantyckich cyklonów tropikalnych występuje poza oficjalnym sezonem huraganów. Podczas gdy większość aktywności poza sezonem ma miejsce w maju i grudniu, w każdym miesiącu roku na Atlantyku występuje albo burza tropikalna, albo huragan.

Basen Atlantycki wykazuje najbardziej szczytowy sezon huraganów od sierpnia do października W tym czasie ma miejsce 78% burz tropikalnych, 87% mniejszych huraganów i 96% największych huraganów.

Maksymalna aktywność występuje od początku do połowy września.

Ale od 7 lat huragany występują już maju a nawet w kwietniu.

Dwa lata temu, w maju 2020 r., nie było jednej, ale dwie burze tropikalne, które miały wpływ na Stany Zjednoczone. Tropikalna burza Arthur przeszła między 16 a 19 maja i przyniosła deszcze we wschodniej części Karoliny Północnej.

W następnym tygodniu burza tropikalna Bertha miała miejsce w pobliżu Isle of Palms w Południowej Karolinie 27 maja z miejscowymi ulewnymi deszczami i porywistymi wiatrami. Rozproszyła się w Appalachach 28 maja.

Memorial Day 2018 był niezapomniany dla mieszkańców Florydy Zachodniej, gdy burza tropikalna Alberto wylądowała w pobliżu linii Bay / Walton County.

Wczesny początek sezonu huraganów w 2017 roku miał miejsce w kwietniu, kiedy 20 kwietnia nad otwartymi wodami środkowego Oceanu Atlantyckiego rozwinęła się burza tropikalna Arlene.

Pomimo tej siedmioletniej passy od 2015 do 2021, National Hurricane Center nie skorygował jeszcze daty rozpoczęcia sezonu huraganów, chociaż w 2021 zaczął wydawać rutynowe prognozy pogody na Atlantyku 15 maja zamiast zwyczajowego 1 czerwca.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/Harvepino

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne