Połącz się z nami

NEWS Florida

Orędzie gubernatora Florydy. Ron Desantis walczy z rządem federalnym i niebieskimi stanami

Opublikowano

dnia

We wtorek Gubernator Florydy, Ron DeSantis otworzył coroczną sesję legislacyjną stanu w Tallahassee. DeSantis wygłosił orędzie State of the State, które podkreśliło pogłębiający się podział między przywództwem republikańskim i demokratycznym podczas pandemii. Gubernator „najbardziej wolnego stanu w USA” nie zamierza zmienić swojej polityki.

Gubernator Florydy Ron DeSantis miał prostą wiadomość dla mieszkańców Florydy podczas swojego przemówienia do prawodawców stanowych we wtorek:

„My mieliśmy rację”, powiedział, „a oni się mylili”.

DeSantis rozpoczął swoje uwagi, ogłaszając Florydę „najbardziej wolnym stanem w tych Stanach Zjednoczonych”.

Następnie przedstawił gotowy program legislacyjny związany z wojnami kulturowymi, które ostatnio zdominowały arenę polityczną, dotykając krytycznej teorii rasizmu w szkołach. Następnie poruszył temat szczepień, prawa wyborczego, aborcji i finansowania policji.

Przywódca republikanów, często wymieniany jako potencjalny kandydat na prezydenta dla swojej partii w 2024 r., zachęcał do porównań między Florydą a stanami rządzonymi przez Demokratów i ostro krytykował sposób, w jaki rząd federalny radzi sobie z kryzysem Covid-19, nie wymieniając przy tym nazwiska prezydenta Joe Bidena.

„Floryda stała się wyjściem ewakuacyjnym dla dręczonych autorytarnymi, arbitralnymi i pozornie niekończącymi się mandatami i ograniczeniami” – powiedział DeSantis.

Gubernator Ron DeSantis przemawiał przez ponad pół godziny w zatłoczonej sali ustawodawczej, w której w dużej mierze unikano masek.

Sesja odbywa się w kluczowym momencie cyklu wyborczego na Florydzie. DeSantis ubiega się o reelekcję w listopadzie, a trzech czołowych Demokratów wyłoniło się, by rzucić wyzwanie republikańskiemu przywódcy i powstrzymać jego polityczne aspiracje: przedstawiciel Izby Reprezentantów Charlie Crist, stanowa komisarz ds. rolnictwa Nikki Fried i stanowa senator Annette Taddeo.

Fried nazwała przemówienie DeSantisaperformatywnym teatrem politycznym”, podczas gdy Crist oskarżył DeSantisa o „doszlifowanie swojego radykalnego życiorysu, aby przygotować się do kandydowania na prezydenta”. Taddeo powiedziała, że uwagi DeSantis były „skierowane do głównych wyborców w innych stanach, całkowicie ignorując prawdziwe problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Florydy”.

Sesja legislacyjna na wiele sposobów zademonstruje stopień, w jakim DeSantis skonsolidował władzę w Tallahassee. W ostatnich latach wyborczych Republikanie zazwyczaj unikali przedłużających się walk o kontrowersyjne kwestie z obawy przed utratą umiarkowanych wyborców lub pobudzeniem zwolenników Demokratów.

Ale DeSantis często unikał konwencjonalnej polityki i  zyskał na znaczeniu w całym kraju dzięki złagodzeniu ograniczeń pandemicznych na Florydzie przed większością stanów i obstawał przy swoich decyzjach o ponownym otwarciu, mimo wzrostu przypadków zachorowań na COVID-19.

We wtorek DeSantis zachwalał jedną z tych decyzji – otwarcie szkół do ​​jesieni 2020 roku, jako wczesny przykład  działania wbrew radom ekspertów ds. zdrowia publicznego.

Niedawno przywódcy Demokratów, w tym Biden, potwierdzili znaczenie trzymania dzieci w klasie i opłat za wirtualne nauczanie.

Do tej pory Floryda zgłosiła ponad 62 000 zgonów, a stan odnotowuje rekordową liczbę zgłoszonych przypadków zachorowań, częściowo przypisywanych szybko rozprzestrzeniającemu się wariantowi Omicron.

Jeśli DeSantis postawi na swoim, Republikanie zmierzą się z najgorętszymi walkami politycznymi w kraju i dotrzymają kroku innym zatwardziałym konserwatywnym przywódcom, takim jak gubernator Teksasu Greg Abott i gubernator Dakoty Południowej Kristi Noem – którzy, podobnie jak DeSantis, rozważają przyszłe kandydowanie na fotel prezydencki.

Najważniejszym punktem programu DeSantis jest umożliwienie rodzicom pozwania szkół, jeśli dostrzegą zagrożenie rasizmem dla swojego dziecka.

Administracja DeSantis już zeszłego lata zakazała stosowania Critical Race Theory w szkołach, choć pedagodzy z Florydy utrzymywali, że nie była to część ich nauczania. Idąc za przykładem DeSantis, republikańscy prawodawcy ustanowili przepisy, które zakazują szkolenia lub instrukcji mówiących, że każda osoba jest z natury rasistowska lub że przywileje lub ucisk można określić na podstawie rasy lub płci danej osoby.

W obliczu nieustannej presji konserwatywnych wyborców, aby uznali bezpodstawne twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o oszustwach wyborczych, DeSantis zaproponował nową jednostkę śledczą do egzekwowania prawa wyborczego w stanie. Wielkość proponowanej siły, 52 etatowe stanowiska, jest większa ni wiele jednostek do spraw zabójstw na Florydzie.

DeSantis nazwał demokratyczne dążenia w prawach wyborczych „orwellowskim dwojakim językiem”, atakując jednoczesne zbieranie głosów i finansowanie wyborów przez podatników.

DeSantis wezwał ustawodawców do dalszego rozszerzenia praw wynikających z Drugiej Poprawki na Florydzie, która już jest jednym z najbardziej przyjaznych stanów dla posiadaczy broni palnej, ale nie rozwinął tego tematu – chociaż w grudniu powiedział działaczom na rzecz praw broni, że podpisze ustawę konstytucyjną. W zeszłym roku firma Abbott podpisała konstytucyjną ustawę o posiadaniu broni, która pozwala każdemu na posiadanie broni palnej bez pozwolenia.

DeSantis zasygnalizował również swoje poparcie dla ustawodawców w celu ograniczenia aborcji na Florydzie, ponieważ Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych rozważa los sprawy Roe przeciwko Wade, przełomowe orzeczenie Sądu Najwyższego z 1973 r., które zalegalizowało aborcję w całym kraju.

Na godzinę przed wystąpieniem gubernatora republikańscy ustawodawcy przedstawili po raz pierwszy ustawę zakazującą aborcji po 15-tym tygodniu ciąży, przygotowując grunt pod zaciekłą walkę w nadchodzących tygodniach o przyszłość zdrowia kobiet i dostęp do aborcji.

DeSantis oświadczył także, że chce przeznaczyć 8 milionów dolarów na usunięcie za stanu „nieautoryzowanych cudzoziemców”, 1000 dolarów premii dla nauczycieli i służb ratowniczych, zawieszenia 1 miliarda dolarów podatku od gazu na około pięć miesięcy w tym roku i uchwalenia proponowanego budżetu stanu na kwotę 99,7 miliarda dolarów.

Prezydent Senatu Wilton Simpson, republikanin z Trilby, ubiegający się o stanowisko komisarza ds. rolnictwa, wykorzystał swoje przemówienie z dnia otwarcia sesji, aby skupić się na rekordach środowiskowych, do których ustawodawcy dążyli od kilku lat – sprawie o kluczowym znaczeniu dla rolników na Florydzie – ale nie zaproponował żadnych nowych inicjatyw.

Zachęcony miliardami federalnych pieniędzy z rządowej pomocy, Simpson powiedział, że stan będzie nadal inwestować w programy środowiskowe z przeszłości. Simpson, który został adoptowany jako dziecko, mówił również o kontynuacji inwestycji w opiekę zastępczą i sprawieniu, by dzieci przybrane były „priorytetem”.

Dzień otwarcia sesji to jedyny dzień, w którym lobbyści mogą przebywać w Izbie i Senacie.

W przeciwieństwie do ostatniej sesji, kiedy Kapitol był w większości zamknięty dla publiczności, a testowanie w kierunku COVID-19 wśród prawodawców i personelu było cotygodniowym priorytetem, niewiele było dowodów na to, że pandemia wciąż trwa w tym roku.

Niewiele osób nosi maseczki w Izbie i Senacie ale zachowanie dystansu społecznego jest tu nadal zalecane.

 

Źródło: cnn

Foto: You Tube

News USA

Domy Florydy biją rekordy na rynku nieruchomości. Kto nie chce mieszkać w Słonecznym Stanie?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wspaniała pogoda, brak obostrzeń covidowych i postępujący rozwój możliwości pracy zdalnej powodują duży ruch na rynku nieruchomości Florydy. Miasta na jej zachodnim wybrzeżu  wspięły się na szczyt rankingu The Wall Street Journal/Realtor.com Emerging Housing Markets Index. Kto nie chciałby mieszkać w Słonecznym Stanie?

W czwartym kwartale w rankingu rynku nieruchomości dominowały domy z wyższej półki cenowej i miejsca wakacyjne. Sprzedaż luksusowych domów wzrosła w ubiegłym roku, ponieważ zamożne rodziny skorzystały na wzrostach giełdowych i niskich kosztach kredytu. Cieplejsze miejsca są również zazwyczaj bardziej poszukiwane w miesiącach zimowych, kiedy sprzedaż domów spada w chłodniejszych stanach.

Największym rynkiem w tym kwartale był Naples na Florydzie, a za nim North Port na Florydzie; Kahului, Hawaje; San Luis Obispo, Kalifornia; i San Jose w Kalifornii.

Trzy inne rynki Florydy — Cape Coral, Punta Gorda i Sebastian, miasta na wschodnim wybrzeżu stanu — również znalazły się w pierwszej dwudziestce.

Sprzedaż domów w 2021 r. w USA osiągnęła maksimum w okresie ostatnich 15 lat, ponieważ popyt nabywców domów wzrósł dzięki niskim stopom procentowym kredytów hipotecznych. A ponieważ coraz więcej pracowników decydowało się na pracę zdalną, byli oni skłonni odejść z pracy w poszukiwaniu niższych kosztów utrzymania lub innego stylu życia.

Floryda była głównym beneficjentem tej migracji, a ekonomiści spodziewają się, że popyt na zakup domów w stanie pozostanie silny. Zillow Group Inc. nazwała Tampę najgorętszym rynkiem mieszkaniowym w 2022 r., a lista 10 najgorętszych dzielnic w 2022 r. sporządzona przez Redfin Corp. zawiera osiem miejsc na Florydzie.

The Wall Street Journal/Realtor.com Emerging Housing Markets Index wskazuje obszary miejskie, które są najbardziej atrakcyjne dla nabywców domów, poszukujących cenionego rynku mieszkaniowego i atrakcyjnych udogodnień związanych ze stylem życia.

Najlepsze rynki w czwartym kwartale odnotowały szybszą sprzedaż domów i większe zainteresowanie zakupami ze strony międzynarodowych nabywców niż cały rynek, poinformowała Danielle Hale, główny ekonomista Realtor.com. News Corp.

W rejonie Naples, który liczy około 393 000 mieszkańców, sprzedaż domów w 2021 r. wzrosła o 26% w porównaniu z rokiem poprzednim, według Naples Area Board of Realtors. Średnia roczna cena sprzedaży domów wzrosła o 20% do 445 000 USD.

Naples i pobliskie miasta w południowo-zachodniej Florydzie słyną z pól golfowych, sportów wodnych i kilometrów białych piaszczystych plaż.

Naples zawsze był obszarem luksusowym, ale myślę, że był to dobrze strzeżony sekret” – wyjaśnił Denny Bowers z Compass w Naples. „Ten sekret oczywiście wyszedł na jaw”.

Według Realtor.com w czwartym kwartale około 82% odsłon stron z ofertami nieruchomości z obszaru Naples pochodziło spoza stanu. Najwięcej wyszukiwań pochodziło z takich miast jak Nowy Jork, Chicago i Boston.

Bowers mówi, że mieszkańcy Środkowego Zachodu od dawna spędzają wakacje na zachodnim wybrzeżu Florydy, ale teraz widzi też więcej kupujących ze wschodniego wybrzeża i Kalifornii.

Niektóre osoby, które planowały przenieść się na Florydę po przejściu na emeryturę, wzbogaciły się, przechodząc na emeryturę wcześniej niż planowano lub pracując zdalnie, poinformowała Brenda Fioretti, z Berkshire Hathaway HomeServices Florida Realty w Naples. Ludzi przyciągają tu także niższe podatki i łagodna polityka wobec COVID-19.

„W minionych latach, jeśli opuściłeś północny wschód i przyjechałeś do Naples, obniżyłeś pensje o około 50% i to jest cena, jaką zapłaciłeś za przeniesienie się tutaj” – powiedziała. „Ale teraz to nie jest konieczne”.

 

Tim i Megan Cook postanowili przenieść się z Illinois na Florydę pod koniec 2020 roku, ponieważ chcieli, aby ich nastoletnia córka mogła osobiście uczęszczać do szkoły i spędzać więcej czasu z dziadkami, którzy mieszkają na Florydzie. Sprzedali swój dom w pobliżu Chicago i kupili dom w Naples. Teraz planują przenieść się do pobliskiego Bonita Springs, aby być bliżej plaży.

„W dniu 1 czerwca 2020 r., jeśli ktoś powiedziałby:„ Do grudnia będziesz mieszkać na Florydzie ”, powiedziałabym: „Jesteś szalony ”- powiedziała pani Cook.

„Dzięki Ci Boże, że zrobiliśmy to, co zrobiliśmy”.

Nie wszyscy spodziewają się, że ceny domów na Florydzie będą nadal rosły w tym tempie. Lakeland, Tampa i Fort Myers to najbardziej przewartościowane rynki mieszkaniowe w stanie, według analizy przeprowadzonej przez Florida Atlantic University i Florida International University.

„Myślę, że zobaczymy spowolnienie” zeszłorocznego wzrostu cen, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych nadal rośnie, prognozuje Ken H. Johnson, ekonomista ds. Nieruchomości na Florida Atlantic University. Ale nie spodziewa się, że ceny spadną na tych obszarach z powodu przewidywanego silnego wzrostu populacji.

„Ludzie przenoszą się do stanu w masowych ilościach” – ocenia Johnson.

Wall Street Journal/Realtor.com Emerging Housing Markets Index umieszcza 300  obszarów miejskich w USA o największym zainteresowaniu. Oprócz wskaźników rynku mieszkaniowego indeks obejmuje dane ekonomiczne i dotyczące stylu życia, w tym podatki od nieruchomości, bezrobocie, płace, czas dojazdu do pracy i pożyczki dla małych firm.

 

Źródło: wallstreetjournal

Foto: You Tube

Czytaj dalej

NEWS Florida

Katastrofa u wybrzeża Florydy. Zatonęła łódź z 40 osobami na pokładzie. Trwają poszukiwania

Opublikowano

dnia

Autor:

Trwa akcja poszukiwania pasażerów łodzi, która zatonęła przewrócona u wybrzeży Florydy. Uratowano jednego mężczyznę, pozostałych 39 osób jest zaginione. Straż Przybrzeżna podejrzewa, że było to „przedsięwzięcie związane z przemytem ludzi”, a pasażerowie nielegalnymi imigrantami.

Zespoły ratunkowe szukają 39 osób, które prawdopodobnie zaginęły po wywróceniu się łodzi u wybrzeży Florydy, poinformowała we wtorek amerykańska straż przybrzeżna. Łódź, która opuściła Bahamy w sobotę z 40 osobami na pokładzie, była najprawdopodobniej częścią „przedsięwzięcia przemytu ludzi”, poinformowała U.S. Coast Guard. Jeden pasażer został uratowany.

Sektor Miami Coast Guard został zaalarmowany po tym, jak ktoś uratował we wtorek rano mężczyznę uczepionego dna przewróconego 25-stopowego statku około 45 mil na wschód od Fort Pierce Inlet.

Mężczyzna był hospitalizowany z powodu „objawów odwodnienia i ekspozycji na słońce” – napisała Straż Przybrzeżna w oświadczeniu.

Ocalały mężczyzna zeznał U. S. Coast Guard, że wraz z 39 innymi osobami wypłynął z Bimini na Bahamach w sobotę wieczorem.

Trudne warunki pogodowe spowodowały wywrócenie się statku, a żaden z pasażerów nie miał na sobie kamizelki ratunkowej.

„Załogi zarówno sił powietrznych jak i nawodnych Straży Wybrzeża aktywnie poszukują ludzi w wodzie” – ogłosiła na Twitterze Straż Wybrzeża. We wtorek wieczorem jej załogi przeszukały ponad 1300 mil kwadratowych.

Urzędnicy poinformowali, że przedstawią dalsze aktualizacje na konferencji prasowej o godzinie 9 rano ET w środę.

 

Źródło: cbs

Foto: You Tube

Czytaj dalej

NEWS Florida

Floryda zmuszona zamknąć ośrodki leczenia przeciwciałami. DeSantis przeciwny decyzji o wycofaniu leków

Opublikowano

dnia

Autor:

Stan Floryda zamknął swoje centra leczenia COVID-19 z użyciem przeciwciał monoklonalnych odwołując tysiące umówionych wizyt. Ośrodki przestały działać ponieważ FDA nagle cofnęła zezwolenie na stosowanie leku w terapii COVID, uznając je za nieskuteczne. Tylko we wtorek urzędnicy stanowi poinformowali, że odwołali co najmniej 2000 spotkań dla osób, które zaplanowały leczenie.

Przeciwciała przeciw COVID-19 firmy Regeneron i Eli Lilly nie powinny być już stosowane, ponieważ nie działają przeciwko wariantowi omikron, który obecnie odpowiada za prawie wszystkie zakażenia w USA, poinformowały w poniedziałek amerykańskie organy regulacyjne ds. zdrowia. O wycofaniu trzech stosowanych do tej pory leków przez Food and Drug Administration FDA pisaliśmy tutaj.

Terapia przeciwciałami monoklonalnymi była głównym środkiem walki Florydy z COVID-19.

Najwyżsi urzędnicy, tacy jak gubernator Ron DeSantis i naczelny chirurg z Florydy Joseph Lapado, nie pochwalili tego ruchu. Uważają, że dostęp do terapii nie powinien być ograniczany dla tych, którzy tego potrzebują.

„Floryda nie zgadza się z decyzją, która blokuje dostęp do wszelkich dostępnych metod leczenia w przypadku braku dowodów klinicznych.”

„Do tej pory takie dowody kliniczne nie zostały dostarczone przez Amerykańską Food and Drug Administration (FDA)” – poinformowała Florida Department of Health (FL-DoH) w wydanym oświadczeniu. .

Jednak FDA twierdzi, że leczenie Regeneronem jest 1000 razy mniej skuteczne przeciwko omicronowi niż w przypadku poprzednich szczepów koronawirusa i chcą ograniczyć tą terapię dla sytuacji, w których będzie bardziej skuteczna. Decyzja agencji ma również wpływ na Eli Lilly.

Jeśli leki okażą się skuteczne przeciwko przyszłym wariantom, FDA zapowiedziała, że ​​może ponownie autoryzować ich stosowanie.

Oczekiwano posunięcia regulacyjnego, ponieważ obaj producenci leków stwierdzili, że leki infuzyjne są mniej zdolne do ukierunkowania na omikron z powodu jego mutacji. Mimo to akcja federalna może wywołać sprzeciw niektórych republikańskich gubernatorów, którzy nadal promują leki wbrew radom ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Oporność wariantu Omicron na dwa wiodące leki oparte na przeciwciałach monoklonalnych w ostatnich tygodniach zmieniła zasady leczenia COVID-19. Lekarze mają alternatywne terapie do walki z wczesnymi przypadkami COVID-19, w tym dwie nowe pigułki przeciwwirusowe firm Pfizer i Merck, ale obu brakuje.

Brakuje również leku będącego przeciwciałem firmy GlaxoSmithKline, który pozostaje skuteczny.

Leki są laboratoryjnymi wersjami przeciwciał blokujących wirusy. Mają zapobiegać ciężkiej chorobie i śmierci poprzez dostarczanie skoncentrowanych dawek jednego lub dwóch przeciwciał na wczesnym etapie infekcji. Ówczesny prezydent Donald Trump otrzymał kombinację przeciwciał Regenerona po tym, jak w 2020 roku uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

FDA zauważyła w swojej decyzji, że omicron odpowiada teraz za ponad 99% infekcji w Stanach Zjednoczonych.

Sprawia to, że jest ​​„wysoce nieprawdopodobne”, żeby przeciwciała pomogłyby ludziom, którzy teraz szukają leczenia. Agencja stwierdziła, że ​​ograniczenie ich stosowania wyeliminowałoby również niepotrzebne skutki uboczne leków, w tym reakcje alergiczne.

Pod koniec grudnia rząd USA tymczasowo wstrzymał dystrybucję tych dwóch leków. Ale urzędnicy wznowili dystrybucję po skargach republikańskich gubernatorów, w tym Rona DeSantisa z Florydy, który twierdził, że leki nadal pomagają niektórym pacjentom z omikronem.

DeSantis mocno promował leki oparte na przeciwciałach jako charakterystyczną część polityki swojej administracji względem COVID-19.

Tworzył centra terapii i chwalił je na konferencjach prasowych, jednocześnie sprzeciwiając się obowiązkowi szczepienia i innym środkom zdrowia publicznego. Gubernator Teksasu Greg Abbott uruchomił również sponsorowane przez państwo ośrodki leczenia przeciwciałami.

Leki nie zastępują szczepień i są generalnie zarezerwowane dla osób najbardziej narażonych, w tym seniorów, biorców przeszczepów i osób z chorobami serca i cukrzycą.

Od początku stycznia rząd USA wysłał wystarczające dawki tych dwóch przeciwciał do leczenia ponad 300 000 pacjentów.

Zarówno Regeneron, jak i Lilly wcześniej ogłosili, że opracowują nowe przeciwciała skierowane przeciwko omicronowi.

Jeśli wynik testu na COVID-19 jest pozytywny, skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać więcej informacji i zasobów na temat opcji leczenia. Zasoby dotyczące nowych metod leczenia można znaleźć na stronie www.HealthierYouFL.org. Apteki, które otrzymały przydział leków przeciwwirusowych, można znaleźć na stronie www.FloridaHealthCOVID-19.gov.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube, pixabay/vperemencomExergenCorporation 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne