Połącz się z nami

NEWS Florida

Znakomity satyryk Marcin Daniec wystąpi w ten weekand w Hudson, St. Petersburg i w Sarasocie

Opublikowano

dnia

Już w najbliższy weekend najpopularniejszy polski satyryk, Marcin Daniec, wystąpi na Florydzie. W piątek będzie można go zobaczyć w Hudson, w sobotę w St. Petersburgu a w niedzielę w Sarasocie. Nie zastanawiaj się tylko rezerwuj bilety, bo zabawa z Marcinem jest gwarantowana.

Po prawie dwuletniej przerwie w występach, spowodowanej pandemią Marcin Daniec przybył na Florydę, by spędzić z nami trzy niezapomniane wieczory, z piosenką, anegdotą i zawsze aktualnym humorem. Na występy zaprasza do Hudson, St. Petersburga i Sarasoty.

 

Bilety można kupić klikając baner na samej górze naszej strony DEON24.com

Słoneczny Stan sam w sobie bardzo się Marcinowi Dańcowi podoba, zwłaszcza że teraz w Polsce jest środek zimy. Styczeń natomiast jest cudownym momentem na pobyt na Florydzie.

 

W swoim programie satyrycznym artysta będzie mówił o m.in. o pandemii, Białorusinach, Wujciu Alku, Wujciu Prezesie, Europarlamentarzystach, o tym co się dzieje w kraju oraz o tym jak długo trwa… odprawa na lotnisku w Miami.

 

Marcin Daniec, aktor, autor tekstów i artysta kabaretowy urodził się w Wielopolu Skrzyńskim w 1957 roku. Jest absolwentem Studium Teatralnego we Wzdowie. W 1981 ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i rozpoczął tam pracę jako pełnomocnik do spraw kulturalnych AWF.

W 1984 wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w TVP.

 

Artysta jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów, takich jak „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”.

Za swoją działalność na scenie zdobył liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993r. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”.

Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Daniec z Gwiazdami czyli Euro Show” w TVP2

 

 

Marcin Daniec posiada także 4 Telekamery, zdobyte w kategorii „rozrywka” w latach 1999, 2000 i 2001 (w tym Złotą Telekamerę) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

W 2003 roku został uznany „Satyrykiem Wszechczasów” w głosowaniu czytelników „Tele-Tygodnia”.

Marcin Daniec, mimo że występuje sam, nie zalicza siebie do stan-uperów, ponieważ jednym z warunkiem do tego koniecznym jest przeklinanie na scenie a tego artysta nie robi. Jeszcze nie myśli o pożegnaniu się z ukochaną sceną i swoją publicznością. Zapowiada także swój powrót na Florydę.

A w ten weekend zaprasza gorąco na wieczorne spotkania w Hudson, St.Pete i Sarasocie. Czym zaskoczy widzów?

 

Występy Marcina Dańca na Florydzie:

 

Piątek, 14 stycznia, 7 PM
MARCIN DANIEC w Polish American Social Club Hudson
BILETY: $30 – dzwoń do Marka 727-207-8662

Sobota, 15 stycznia, 7 PM
MARCIN DANIEC w Klubie Polonia INC St.Petersburg
BILETY: $30 – dzwoń do Janka 860-890-0901

Niedziela, 16 stycznia 4 PM
MARCIN DANIEC w Audytorium św. Patryka Sarasota
BILETY: $35 – dzwoń do Doroty 773-709-2086

Wstęp dla dzieci do lat 12 jest bezpłatny.

Bilety także do nabycia na stronie polskikoncert.com

 

SPONSORZY:
PSFCU.comPolsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa
ZaplanujFinanse.comdoradca finansowy Dariusz Godlewski
MedicarePoPolsku.commądre ubezpieczenia dla seniorów
prcua.orgPRCUA LifeUbezpieczenia na Życie
StudioFigura.usStudio Figura Clearwater

PATRONAT MEDIALNY:
deon24.com
AmerykaPoPolsku.com
Radio DEON Florida 103.9FM &1520AM
Wydarzenia z Florydy

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Rewia na lodzie „Disney on Ice” w Chicago! Sprawdź przepisy covidowe przed zakupem biletu

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeszcze dziś możesz zobaczyć słynny „Disney on Ice” w Allstate Arena w Rosemont, pod Chicago. Jeśli chcesz wziąć dzieci i spędzić wspaniały wieczór z postaciami Disneya śmigającymi na lodzie, sprawdź jakie przepisy Was obowiązują w związku z pandemią. Zaktualizowano wytyczne, które weszły w życie 3 stycznia na mocy nowych  przepisów.

„Disney On Ice” będzie występuje w Chicago w ten weekend i na początku lutego. W programie tanecznej rewii na lodzie skierowanej głównie do dzieci, występują łyżwiarze figurowi wcielający się w postacie Disneya w scenach wywodzących się z różnych filmów wytwórni.

Dostępne są jeszcze bilety na niedzielę.

Ze względu na najnowsze protokoły COVID w powiecie Cook, wszyscy goście Allstate Arena w wieku 5 lat i starsi muszą być jednak w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi i nosić maseczkę w pomieszczeniu.

Pracownicy Areny zaakceptują następujące formy weryfikacji:

 • Ważny dokument tożsamości ze zdjęciem dla osób powyżej 16 roku życia oraz karta szczepień
 • Kserokopia karty szczepień
 • Cyfrowy rejestr szczepień lub aplikacja
 • Wydrukowana karta szczepień od dostawcy

Harmonogram pokazów „Disney On Ice” w Chicago:

 • Niedziela, 23 stycznia: 11 a.m., 3 p.m., 7 p.m.
 • Czwartek, 3 lutego: 7 p.m.
 • Piątek,  4 lutego: 10:30 a.m., 7 p.m.
 • Sobota, 5 lutego: 11 a.m., 3 p.m., 7 p.m.
 • Niedziela, 6 lutego: 11 a.m., 3 p.m., 7 p.m

Bilety na wielkie show na lodzie na stronie internetowej.

 

Źródło: nbc

Foto: You Tube

Czytaj dalej

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Zabierz dzieci na bajeczny spektakl. Musical Frozen w Chicago jeszcze tylko dziś i jutro

Opublikowano

dnia

Autor:

Historia sióstr, Anny i Elsy, w przepięknej scenografii i z doskonałą muzyką, czyli musical „Frozen” jeszcze tylko do jutra w Chicago’s Cadillac Palace Theatre. Pospiesz się by zdążyć zobaczyć wspaniały hit z Broadwayu w Wietrznym Mieście. Zabierz dzieci i przeżyjcie razem niezapomniany wieczór.

Broadwayowski „Frozen – the Musical” to sceniczna adaptacja „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

 

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu i podczas swojej pierwszej krajowej trasy koncertowej, opowiada historię Anny i Elsy,  oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

 

 

 

 

 

Caroline Bowman grająca rolę Elsy, opowiada o tym, że „Miłość zwycięża wszystko, ale ta miłość jest między dwiema siostrami, to rodzinna miłość, a nie książę ratujący księżniczkę”.

Kostiumy aktorów to prawdziwe dzieła sztuki, zwłaszcza wspaniale mieniąca się lodowa sukienka Elsy. Szafa pełna wspaniałych strojów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu spektaklu, choć wiąże się również z dużym wyzwaniem. W trakcie spektaklu aktorzy często muszą się bardzo szybko przebierać. Za kulisami czuwa nad tym jest 16-osobowy zespół, który pilnuje, by wszyscy aktorzy byli w odpowiednich kostiumach i we właściwym czasie na scenie.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” są już w sprzedaży na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, wgn, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

Czytaj dalej

NEWS Florida

Masz jeszcze szansę posłuchać polskich muzyków na Florydzie. W ten weekend kolejne koncerty Filharmonii Lubelskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

Weekend tuż tuż, a z nim szansa dla mieszkańców Florydy na spędzenie wspaniałego wieczoru z polskimi muzykami. Nie wahaj się więc by ująć go w swoich weekendowych planach. Kup bilet na koncert i posłuchaj dzieł Brahmsa, Shuberta i Chopina!

Orkiestra Filharmonii Lubelskiej rozpoczęła swoje tournee po Stanach Zjednoczonych od występów na Florydzie. Muzycy zagrali już w Daytona Beach, Cutler Bay i Fort Myers. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę, Filharmonia Lubelska wystąpi w:

 • 21 stycznia – Community Church of Vero Beach, Vero Beach
 • 22 stycznia – First Baptist Church, Amelia Island
 • 23 stycznia – Sharon L. Morse Performing Arts Center, The Villages

W programie koncertu różne zestawienia dzieł klasyki:

 • J. Brahms – Wariacje na temat Haydna, op. 56a,
 • F. Schubert – IX Symfonia C-dur „Wielka”, D 944
 • F. Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll, op. 21
 • H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll, op. 22
 • L. van Beethoven – Uwertura „Egmont”, op. 84
 • G. Rossini – Uwertura do opery „Sroka złodziejka”
 • W. Lutosławski – Mała suita (wersja pierwotna)

Poza koncertami na Florydzie, Filharmonia Lubelska będzie grać także w innych stanach, dając w sumie 30 występów. Pełny kalendarz amerykańskiego tournee opisywaliśmy tutaj.

Działalność Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie rozpoczęła się od Lubelskiej Orkiestry Kameralnej, powołanej w 1944 roku, na której czele stanął Zygmunt Szczepański. Dnia 21 listopada 1949, zarządzeniem Ministra Kultury i Sztuki, Filharmonia uzyskała miano Filharmonii Państwowej w Lublinie.

Pierwszym przełomowym okresem dla Filharmonii były lata 1969-1990. Dzięki ówczesnemu dyrektorowi Adamowi Natankowi Filharmonia poszerzyła repertuar o nowe formy i gatunki. Dyrektor i dyrygent w jednej osobie wprowadził do repertuaru dzieła wokalno-instrumentalne: oratoria, msze, kantaty oraz opery w wersji estradowej. Filharmonia rozpoczęła również wyjazdy na liczne tournée zagraniczne.

W roku 2018 stanowisko dyrektora naczelnego Filharmonii objął Wojciech Rodek.

Jego celem jest ponowne podniesienie rangi Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej w świecie jak i w regionie oraz skierowanie działalności instytucji w kierunku ludzi młodych poprzez współpracę z lubelskimi i regionalnymi szkołami muzycznymi i uczelniami wyższymi.

Więcej informacji na temat koncertów Fiharmonii Lubelskiej w Stanach Zjednoczonych na stronie internetowej. Bilety dostępne na ticketsales.

 

Źródło: filharmonialubelska

Foto: You Tube, pixabay/YannaZazu

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne