Połącz się z nami

NEWS Florida

Znakomity satyryk Marcin Daniec wystąpi w ten weekand w Hudson, St. Petersburg i w Sarasocie

Opublikowano

dnia

Już w najbliższy weekend najpopularniejszy polski satyryk, Marcin Daniec, wystąpi na Florydzie. W piątek będzie można go zobaczyć w Hudson, w sobotę w St. Petersburgu a w niedzielę w Sarasocie. Nie zastanawiaj się tylko rezerwuj bilety, bo zabawa z Marcinem jest gwarantowana.

Po prawie dwuletniej przerwie w występach, spowodowanej pandemią Marcin Daniec przybył na Florydę, by spędzić z nami trzy niezapomniane wieczory, z piosenką, anegdotą i zawsze aktualnym humorem. Na występy zaprasza do Hudson, St. Petersburga i Sarasoty.

 

Bilety można kupić klikając baner na samej górze naszej strony DEON24.com

Słoneczny Stan sam w sobie bardzo się Marcinowi Dańcowi podoba, zwłaszcza że teraz w Polsce jest środek zimy. Styczeń natomiast jest cudownym momentem na pobyt na Florydzie.

 

W swoim programie satyrycznym artysta będzie mówił o m.in. o pandemii, Białorusinach, Wujciu Alku, Wujciu Prezesie, Europarlamentarzystach, o tym co się dzieje w kraju oraz o tym jak długo trwa… odprawa na lotnisku w Miami.

 

Marcin Daniec, aktor, autor tekstów i artysta kabaretowy urodził się w Wielopolu Skrzyńskim w 1957 roku. Jest absolwentem Studium Teatralnego we Wzdowie. W 1981 ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i rozpoczął tam pracę jako pełnomocnik do spraw kulturalnych AWF.

W 1984 wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w TVP.

 

Artysta jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów, takich jak „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”.

Za swoją działalność na scenie zdobył liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993r. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”.

Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Daniec z Gwiazdami czyli Euro Show” w TVP2

 

 

Marcin Daniec posiada także 4 Telekamery, zdobyte w kategorii „rozrywka” w latach 1999, 2000 i 2001 (w tym Złotą Telekamerę) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

W 2003 roku został uznany „Satyrykiem Wszechczasów” w głosowaniu czytelników „Tele-Tygodnia”.

Marcin Daniec, mimo że występuje sam, nie zalicza siebie do stan-uperów, ponieważ jednym z warunkiem do tego koniecznym jest przeklinanie na scenie a tego artysta nie robi. Jeszcze nie myśli o pożegnaniu się z ukochaną sceną i swoją publicznością. Zapowiada także swój powrót na Florydę.

A w ten weekend zaprasza gorąco na wieczorne spotkania w Hudson, St.Pete i Sarasocie. Czym zaskoczy widzów?

 

Występy Marcina Dańca na Florydzie:

 

Piątek, 14 stycznia, 7 PM
MARCIN DANIEC w Polish American Social Club Hudson
BILETY: $30 – dzwoń do Marka 727-207-8662

Sobota, 15 stycznia, 7 PM
MARCIN DANIEC w Klubie Polonia INC St.Petersburg
BILETY: $30 – dzwoń do Janka 860-890-0901

Niedziela, 16 stycznia 4 PM
MARCIN DANIEC w Audytorium św. Patryka Sarasota
BILETY: $35 – dzwoń do Doroty 773-709-2086

Wstęp dla dzieci do lat 12 jest bezpłatny.

Bilety także do nabycia na stronie polskikoncert.com

 

SPONSORZY:
PSFCU.comPolsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa
ZaplanujFinanse.comdoradca finansowy Dariusz Godlewski
MedicarePoPolsku.commądre ubezpieczenia dla seniorów
prcua.orgPRCUA LifeUbezpieczenia na Życie
StudioFigura.usStudio Figura Clearwater

PATRONAT MEDIALNY:
deon24.com
AmerykaPoPolsku.com
Radio DEON Florida 103.9FM &1520AM
Wydarzenia z Florydy

News Chicago

Richard Marx i John Waite zagrają wspólny koncert w Chicago w sierpniu

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu w Auditorium Theatre w Chicago odbędzie się ekscytujący występ dwóch znanych i nagradzanych artystów. Do legendy lat 80-tych, Richarda Marxa, dołączy John Waite, urodzony w Wielkiej Brytanii gwiazdor rocka, który od ponad 35 lat z powodzeniem pisze, nagrywa i wykonuje muzykę popularną.

Koncert zaplanowany jest na czwartek, 17 sierpnia o godzinie 7:00 wieczorem, w Auditorium Theatre, przy 50 E Ida B Wells Dr, Chicago, IL 60605.

Richard Marx świętuje trzydzieste szósty jubileusz jako artysta nagrywający i trzydziesty dziewiąty jako profesjonalny autor tekstów.

Przebój „What About Me” z 1984 roku, zaśpiewany przez trio: Kenny’ego Rogersa, Kim Carnesa i Jamesa Ingrama, został napisany wspólnie z Richardem i stał się nie tylko jego pierwszą nagraną piosenką artysty, ale także pierwszym utworem, przez niego napisanym.

Marx sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie, poczynając od swojego debiutanckiego albumu, który zajął 8. miejsce na liście Billboard Top 200.

Album zrodził cztery single z pierwszej piątki, w tym „Hold on to the Nights” i „Don’t Mean Nothing”, które przyniosły mu nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Male Rock Vocal Performance.

Jego kontynuacja, „Repeat Offender” z 1989 roku, odniosła jeszcze większy sukces, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając poczwórną platynę dzięki dwóm singlom „Satisfied” i „Right Here Waiting”.

Od tego czasu Richard Marx przeszedł do historii jako jedyny artysta-mężczyzna, którego pierwsze siedem singli znalazło się w pierwszej piątce list przebojów Billboard.

Bilety na koncert Richarda Marxa i Johna Waite’a trafiły do publicznej sprzedaży w piątek, 26 maja, a ich cena zaczyna się od 59,50 dolarów. Można je kupić tutaj.

 

Źródło: chicagostarmedia
Foto: Auditorium Theatre
Czytaj dalej

News Chicago

Zobaczcie prawdziwe historie amerykańskich weteranów na wystawie otwartej na O’Hare

Opublikowano

dnia

Autor:

Uderzające zdjęcia amerykańskich weteranów w połączeniu z ich przekonującymi narracjami tworzą wystawę, którą trudno ominąć na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Instalacja „American Heroes: Portraits of Service” zadebiutowała 18 maja w hali L w Terminalu 3.

Wystawa zawiera 55 fotografii, którym towarzyszą storyboardy i tablice, na których weterani z placówek Belmont Village Senior Living opowiadają swoje historie.

Są to m.in. sierżant sztabowy sił powietrznych armii amerykańskiej, Robert Meiborg z Chicago, czy mechanik Marynarki Wojennej Myron Petrakis, lat 101, który służył podczas II wojny światowej na USS Murrelet.

Petrakis wspomina, że kiedy skończyli szkolenie, zostali przydzieleni do floty według alfabetu. Jego przyjaciel John Pate, który był żonaty i miał małego synka, był o dwa nazwiska przed nim.

„On został przydzielony do trałowca 371. Ja zostałem przydzielony do trałowca 372. Kiedy wojna się skończyła, nie skończyła się ona dla trałowców, ponieważ na całym świecie były miny” – wyjaśnił Petrakis, mieszkaniec Belmont Village w Carol Stream.

„28 grudnia 1946 r. 371 uderzyło w minę… 31 moich przyjaciół zginęło. Nigdy nie znaleźli mojego przyjaciela Pate”.

Komisarz Chicagowskiego Departamentu Lotnictwa, Jamie Rhee, zachęcał wszystkich mieszkańców Chicago podróżujących w Weekend Pamięci lub w nadchodzących miesiącach, aby poświęcili chwilę, obejrzeli fotografie i przeczytali historie, które przedstawia wystawa.

Departament zorganizował też kolejną wystawę „American Heroes”, która została otwarta w listopadzie na międzynarodowym lotnisku Midway w przejściu dla pieszych między stacją CTA Orange Line a terminalem.

Wystawy powstały 15 lat temu, kiedy urzędnicy Belmont zlecili fotografowi Thomasowi Sandersowi wykonanie portretów członków służby w rezydencji w Los Angeles.

Obecnie ponad 1000 fotografii zdobi ściany obiektów Belmont w całych Stanach Zjednoczonych.

Zaangażowanie w ten projekt pozwoliło niektórym weteranom po raz pierwszy porozmawiać o ich doświadczeniach wojennych ze swoimi dorosłymi dziećmi.

Około 75% portretów przedstawia weteranów II wojny światowej, a reszta to ludzie, którzy służyli w wojnach koreańskich i wietnamskich lub w czasie pokoju.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Chicago Department of Aviation, Belmont Village Senior Living
Czytaj dalej

News Chicago

Ćwicz w Millennium Park w sobotnie poranki. Zajęcia są bezpłatne przez całe lato

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatne letnie treningi w Millennium Park rozpoczną się już w ten weekend. Sobotnie zajęcia obejmują ćwiczenia pilates, jogę, cardio kickboxing i zumbę. Weź przyjaciół, lub rodzinę i poruszajcie się razem.

Harmonogram treningowy w soboty w Millennium Park, przy E. Randolph St.:

 • 8:00AM-8:45AM pilates,
 • 9:00AM-09:45AM joga,
 • 10:00AM-10:45AM cardio kickboxing,
 • 11:00AM-11:45AM zumba

Po wykonanym dobrze treningu na poczęstunek zaprasza Double Clutch Plaza. Można tu otrzymać darmową mimozę przy zakupie przystawki.

Treningi są organizowane w okresie 27 maja-2 września.

Lato 2023 w Millennium Park to także bezpłatne koncerty, spektakle teatralne i taneczne. Są to m.in:

 • Chicago Gospel Music Festival, 3 czerwca.
 • Chicago Blues Festival, 8-11 czerwca.
 • Grant Park Music Festival, 19 czerwca-14 sierpnia.
 • Koncert Tribute to Ramsey Lewis, 22 czerwca.
 • Joffrey Ballet’s “Joffrey for All Celebration,” 25 czerwca.
 • Chicago Symphony Orchestra’s “Concert for Chicago,” 27 czerwca.
 • Letni koncert Broadway in Chicago, 14 sierpnia.
 • Bidi Bidi Boom Boom: The Selena Tribute Concert, 24 sierpnia.
 • Chicago Summer Dance Celebration, 27 sierpnia.
 • Chicago Jazz Festival, 31 sierpnia-3 września.

Źródło: wttw, choosechicago
Foto: YouTube,  Chicago Department of Cultural Affairs and Special Events
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu