Połącz się z nami

NEWS Florida

Młodość w Domu Seniora w Sarasocie. Styl z lat 50-tych zachwyca

Opublikowano

dnia

Już wkrótce w Sarasocie zostanie otworzony nowy dom opieki dla osób starszych, w którym seniorzy będą mogli wrócić do swojej młodości. Nowe centrum opieki dziennej utrzymane jest w stylu lat 50-tych.

Nowy dom seniora o nazwie Town Square Sarasota ma zostać otwarty w ciągu kilku najbliższych tygodni. Będzie można przyprowadzać tutaj swoich bliskich, by mogli razem spędzać czas i uczestniczyć w organizowanych zajęciach.

Michael Finn jest współwłaścicielem Town Square Sarasota, którym zarządza na zasadzie franczyzy. Uważa on, że ​​na rynku opieki nad osobami starszymi istnieje luka.

„Możesz umieścić kogoś w ośrodku opieki lub zatrudnić prywatną opiekę pielęgniarską przychodzącą do domu za 35 dolarów za godzinę” – mówi Finn.

„Ale nie było tak naprawdę zabawnego, wciągającego miejsca, by kogoś tam zabrać, o którym wiesz, że oferuje dobrą opiekę, ale jednocześnie jest tam fantastyczna socjalizacja”.

Placówka obejmuje różne „fronty sklepowe” z oferowanymi czynnościami, przez które członkowie przechodzą, jak na przykład zajęcia szkolne, przez około 45 minut, po pogrupowaniu osób według ich zdolności poznawczych.
Witryny sklepowe” obejmują sklep detaliczny, kino, restaurację, w której członkowie otrzymują codziennie lunch z cateringiem, ratusz, bibliotekę i wiele innych.

„Otrzymują więc wiele różnych aktywności, które robią w ciągu dnia, aby zaangażować się i bawić, a dzięki temu być może znów poczują się przydatni” – powiedział Finn.

Według Finna różnorodność ofert programowych Town Square może pomóc seniorom poczuć się przydatnym, czego mogą nie czuć się w domu.

„Kiedy pojechaliśmy i odwiedziliśmy nasz dom w San Diego, znaleźliśmy prawdopodobnie od pięciu do dziesięciu procent ludzi, którzy myśleli, że tam pracują” – powiedział Finn.

Finn twierdzi, że dzięki sali kinowej seniorzy nie będą siedzieć przed filmem przez dwie godziny z możliwością zaśnięcia. Pracownik będzie zadawać pytania przez cały film, pytając członków publiczności, np. o aktorów w filmie i to, z jakich filmów są znani.

Domy seniora Town Square są zaprojektowane w stylu lat 50. nie bez powodu, skupiają się na przywoływaniu wspomnień i opowiadaniu historii.

Finn ocenia, że ​​typowa osoba uczęszczająca do dziennego domu opieki dla dorosłych jest prawdopodobnie po 80. roku życia i obarczona pewnym deficytem poznawczym.

„I to, co odkryto u ludzi w tym wieku, to to, że mogą łatwiej uzyskać dostęp do swoich wspomnień z dość odległego czasu, niż tego co się działo wczoraj” – mówi współwłaściciel Town Square. „Przekłada się to na to, że wiele razy pamiętają naprawdę ważne chwile z życia, takie jak pójście do szkoły, ukończenie studiów, spotkanie z drugą połówką, posiadanie dzieci, czy pierwsza praca. A ludzie mający 80 lat wspomnieniami ​​wracają do lat 50-tych.”.

Finn zdaje sobie sprawę, że nie są w stanie odtworzyć tych wszystkich dobrych wspomnień z lat 50-tych, ale powiedział, że ten okres ma świetne obrazy, muzykę i rzeczy, które są rozpoznawalne. W miarę upływu czasu i myśląc do osób wymagających opieki, które były młode w latach 60-tych, dekoracje i pamiątki mogą wymagać zmiany, ale większość obszarów we wszystkich epokach miała takie rzeczy, jak kino, sklep detaliczny i restauracja.

Członkostwo w Town Square Sarasota kosztuje 135 USD dziennie, z opcją jednego do wszystkich pięciu dni w tygodniu. Obejmuje wszystkie programy, lunche i przekąski przez cały dzień, w dni powszednie od 8:30 do 4:30 p.m. Lekarz osoby chcącej korzystać z domu opieki musi podpisać się na dokumentacji wniosku o członkostwo, aby personel znał potrzeby danej osoby.

Kiedy ośrodek zostanie otwarty, personel będzie musiał nosić maseczki, ale członkowie nie będą musieli tego robić.

Lokalna firma transportowa będzie dostępna za dodatkową opłatą dla osób które będą jej potrzebować i mieszkają w promieniu pięciu mil od obiektu.

Oficjalny termin otwarcia Town Square Sarasota nie został ogłoszony, ale zainteresowani mogą go oczekiwać na stronie internetowej.

 

Źródło:wfla

Foto: You Tube, Town Square Sarasota

Czytaj dalej
Reklama

Ciekawostki

Ojciec zginął w samolocie lecz uratował 11-letnią córkę. Życie pisze najbardziej niesamowite historie

Opublikowano

dnia

Autor:

13 listopada 2021 był dla rodziny Perdue z Gaylord w stanie Michigan, dniem największej tragedii i największego cudu zarazem. W katastrofie lotniczej zginął ojciec, lecz dał radę uchronić 11- letnią córeczkę. Jego uścisk uratował dziewczynkę przed śmiercią.

Tego dnia jedenastoletnia  Laney  przygotowywała się do odbycia 20-minutowego lotu na wyspę Beaver Island na północnym Jeziorze Michigan ze swoim 43-letnim tatą Mikem. Miała tam spotkać się z przyjacielem rodziny, podczas gdy Mike planował polować z rodziną i przyjaciółmi.

„Byłam bardzo podekscytowana” – opowiada Laney o tym dniu.

Laney z tatą pożegnali się z mamą Christie, siostrą Addie (8 lat) oraz 2-letnimi bliźniakami Henrikiem i  Bo – to chwila, której Christie już nigdy nie zapomni.

„Dał mi ten ogromny uścisk, puścił na minutę, a potem znowu mocno mnie uścisnął” – mówi 39-letnia Christie. „Mike jest znany ze swoich niedźwiedzich uścisków”.

Zaledwie kilka godzin później jego słynny uścisk ochronił i uratował jego córeczkę.

Wylecieli o 1:30 p.m. i następnym wspomnieniem Laney było „Jedno z tych małych okienek i widok trawy i czucie ramienia mojego taty wokół mnie”

„Poczułam to uczucie w żołądku, jakby samolot właśnie spadł” – dodaje – „a mój tata wystawił nogi, jakby się na coś przygotowywał”.

„Ostatnią rzeczą, jaką pamiętam, jest to, że tata daje mi najsilniejszy uścisk w historii” – kontynuuje. „Żyję dzięki niemu”.

O 1:47 , zaledwie trzy mile od lądowiska samolot rozbił się, zabijając Mike’a; pasażerów Kate Leese, 35 lat i Adama Kendall, 37 lat, którzy byli małżeństwem; oraz pilota Williama Julian, 55 lat.

Cudem było to, że Laney miała tylko 11 złamanych kości i obrażenia twarz. Pierwsi ratownicy, którzy wyciągnęli ją z wraku, przypisują aktowi miłości jej ojca ochronę Laney przed skutkami katastrofy.

Kiedy Christie usłyszała o wypadku i pobiegła zobaczyć się z córką, nie była pewna, czy Laney przeżyła lot helikopterem z wyspy. A po przybyciu do szpitala, Christie nie opuszczała jej boku.

„Złapałam ją za rękę, a ona ścisnęła moją” – mówi Christie, która szybko zorientowała się, że jej córka nie wiedziała, że jej ojciec nie żyje.

 „Hej, mamo, gdzie jest tata?” – zapytała Laney.

„Strasznie się bałam, bo nie wiedziałam, że zdarzył się wypadek. To było przerażające.”

Po tym, jak Laney została przeniesiona tego wieczoru do Szpitala Dziecięcego Helen DeVos w Grand Rapids, Christie opowiedziała jej bolesną prawdę.

Pomimo rekonwalescencji Laney chciała iść na jego pogrzeb. Po przebytych operacjach szczęki i stopy przeniosła się z wózka inwalidzkiego na kule, a 11 grudnia kuśtykała z nimi za trumną taty.

Dla rodziny została stworzona strona GoFundMe, aby pomóc jej po tragedii.

Laney i jej rodzina zawsze będą pamiętać Mike’a, który pracował w branży nieruchomości, jako „najlepszego ojca swojej córeczki”, który „świętował małe chwile w życiu” razem ze swoją rodziną.

„Każdego dnia budził się i mówił:” Jesteście piękni. Jesteście wyjątkowi” – wspomina Laney. „Był niesamowity”.
Po powrocie do domu pięcioosobowa rodzina codziennie czci pamięć Mike’a. Zapisują jego wspomnienia w księdze trzymanej na kuchennym blacie — i już myślą o tym, kiedy wrócą na Beaver Island. „Lata temu powiedział:„ Obiecaj mi, że jeśli coś mi się stanie, będziesz ciągle przyjeżdżać na wyspę z dziećmi ”- mówi Christie, do której mama, tata, siostra i szwagier przeprowadzili się, aby pomóc .

„To największa tragedia i największa radość. Straciliśmy Mike’a, ale zatrzymaliśmy Laney”.

Laney dodaje: „Jestem bardzo smutna, ale wiem, że tata chciałby, żebyśmy byli w porządku. Chciałby, żebyśmy żyli”.

 

Źródło: people

Foto:

Czytaj dalej

Ciekawostki

Jak wzbogacić się pracując 2 godziny dziennie? 24- letnia kelnerka straciła pracę i znalazła sposób

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak poradzić sobie z utratą pracy w czasie pandemii, założyć własny biznes i się wzbogacić? 24-letnia kelnerka zrobiła to świetnie. Z początkiem epidemii straciła pracę w lokalu i jako trenerka osobista, ale zamiast się załamać postanowiła spróbować swoich sił w internetowym marketingu afiliacyjnym. Próba opłaciła się, przeczytaj jej rady!

Kobieta zaczęła od stworzenia biznesu fitness w internecie. Sprzedawała 90-dniowe programy fitness, które obejmowały niestandardowe plany treningów i posiłków, a także cotygodniowe sesje coachingowe za pośrednictwem Zoom. Zarabiała około 1000 do 2000 dolarów miesięcznie i uzupełniała swoje dochody oszczędnościami i czekami federalnymi stymulacyjnymi związanymi z Covid.

Ale skończyło się na tym, że pracowała 10 godzin dziennie i się wypaliła.

Więc po roku prób postanowiła rozstać się z  biznesem fitness i znaleźć inny sposób na zarabianie pieniędzy.

Obserwowała sprzedawców afiliacyjnych — ludzi, którzy otrzymują prowizję od sprzedawcy internetowego za ruch w witrynie lub sprzedaż — na swoim kanale TikTok. Na początku była nastawiona sceptycznie, ale ostatecznie nie miała nic do stracenia. Wzięła więc udział w kursie online, który przekonał ją, że marketing afiliacyjny może być opłacalnym modelem biznesowym.

Wtedy poszła na całość.

W lipcu 2021 r. kobieta używała swoich kont TikTok i Instagram do marketingu produktów partnerskich. Zaczęła publikować posty wiele razy dziennie, udzielając wskazówek, jak rozpocząć poboczną reklamę, zarabiać pasywny dochód i rozwijać swoją obecność w Internecie. Przez cały czas promowała narzędzia i programy biznesowe oraz przeznaczone do wzbogacenia się.

Do października zgromadziła 43 000 obserwujących na TikTok, swojej największej platformie.

Od tego czasu zarabiała średnio 8600 USD miesięcznie w dochodach pasywnych (czyli prowizji od  postów stowarzyszonych, w tym postów sprzed kilku miesięcy i postów, które sprzedały cykliczne subskrypcje).

@hustlewithshan

This is your sign to start taking monetizing your Tiktok seriously! 💸 @cnbc @CNBC Make It #monetizeyoursocialmedia #monetizeyourcontent #makemoneyonsocialmedia #businessontiktok #remoteworkfromhomejobs #quityour9to5job #bestwaystomakemoneyonline #millionairemindset2022 #startasidehustle2022

♬ yeah you did that – ☻︎

Gdybyś powiedział mi rok temu, że mogę robić to, co kocham — tworzyć przydatne treści bezpośrednio z telefonu i pracować tylko dwie godziny dziennie — roześmiałabym się.

„Teraz mam wolność, której zawsze pragnąłem.

W wieku 24 lat udało mi się wprowadzić do pięknego mieszkania w Nowym Jorku, często podróżuję, a moje życie nie kręci się już wokół pracy”- opowiada była kelnerka.

Co radzi tym, którzy chcą iść w jej ślady?

Nie musisz być obecny na TikTok, aby zbudować biznes marketingu afiliacyjnego. Może to być za pośrednictwem strony internetowej lub innej platformy mediów społecznościowych.

Pamiętaj, że sukces nie nastąpi z dnia na dzień; na początku zajmuje to dużo czasu i wysiłku. Oto pięć najlepszych wskazówek na początek:

1. Zwróć się do ekspertów po wskazówki

Poszukaj ludzi, którzy zrobili to, co Ty, i przestudiuj ich strategie. Skontaktuj się z nami i zapytaj, czy chcą przeprowadzić Cię przez proces budowania Twojego rodzaju działalności. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu, energii i pieniędzy.

Istnieją również kursy, indywidualne programy mentorskie i społeczności internetowe, które mogą nauczyć Cię, jak rozpocząć działalność w zakresie marketingu afiliacyjnego.

2. Nie zaczynaj od wielu nisz i produktów

Aby skoncentrować swoje wysiłki, zacznij od jednej niszy i znajdź jeden zwycięski produkt partnerski do promowania. Po opanowaniu marketingu tego produktu możesz zacząć odkrywać inne produkty. Zrób listę twoich zainteresowań a następnie rozeznanie na temat najlepszych programów partnerskich w każdej kategorii, zanim zawęzisz swoją niszę do jednej.

Jeśli planujesz dodać firmę zajmującą się marketingiem afiliacyjnym do już założonego konta lub strony internetowej, Twoja nisza powinna pasować do treści, które już uwielbiają Twoi odbiorcy. Jeśli na przykład masz konto na Instagramie pełne zdjęć ze swoim psem, poszukaj produktów partnerskich w przestrzeni dla zwierząt.

Zdrowie i bogacenie się wydają się być dwoma najlepiej płatnymi niszami, ponieważ produkty w tych obszarach są często bardzo poszukiwane.

3. Znajdź zwycięskie, drogie produkty do promocji

Poświęcisz taką samą ilość czasu i energii na promowanie produktu, który wypłaca 2 USD prowizji, jak na promowanie produktu, który wypłaca 2000 USD prowizji. Kluczem jest więc znalezienie programów partnerskich o wysokich cenach i uczynienie z nich większości asortymentu Twojej firmy.

Korzystaj z witryn takich jak clickbank.com i digistore24.com, aby znaleźć dobrze płatne oferty partnerskie. Decydując, co promować, szukaj produktów, które mają:

  • Dużą liczba marketerów, którzy aktywnie promują produkt. Jeśli wiele innych osób poświęca swój czas na sprzedaż produktu, prawdopodobnie oznacza to, że to się opłaca.
  • Powtarzające się subskrypcje lub stałe miesięczne opłaty za produkt, dzięki czemu będziesz dokonywać cyklicznych prowizji.
  • Niską stopę zwrotu, co oznacza, że ​​większość osób kupujących ofertę partnerską jest z niej zadowolona. Dzięki temu masz pewność, że promuję wyłącznie produkty wysokiej jakości.
  • Możliwość sprzedaży dodatkowej, co oznacza, że ​​gdy ktoś kupuje ofertę na poziomie podstawowym, ma również możliwość dodania uaktualnień do tego produktu za dodatkowe pieniądze. Możliwość sprzedaży dodatkowej pomoże Ci zarobić zarówno na klientach o niskim budżecie, jak i tych, którzy są gotowi wydać więcej.

4. Buduj zaufanie swoich odbiorców

Bez względu na platformę, na której prowadzisz marketing, upewnij się, że Twoje treści są autentyczne. Ludzie chcą kupować produkty wysokiej jakości od kogoś, komu ufają. Buduj zaufanie, robiąc takie rzeczy, jak umieszczanie mojego e-maila w mediach społecznościowych i odpowiadanie na bezpośrednie wiadomości od obserwujących.

Dzięki temu klienci wiedzą, że zawsze mogą skontaktować się z wszelkimi pytaniami dotyczącymi promowanych przez Ciebie produktów.

5. Doskonal swoje umiejętności marketingowe

Marketing afiliacyjny nie jest sposobem na szybkie wzbogacenie się. Wymaga opanowania umiejętności takich jak copywriting, generowanie zainteresowania konsumentów i komunikacja.

Są to umiejętności, które odróżniają dobrego sprzedawcę afiliacyjnego od świetnego — istnieje wiele kursów online, które pomogą Ci je opanować, na przykład Legendary Marketer Dave’a Sharpe’a i konkretne kursy dotyczące Skillshare.

 

Źródło: cnbsc

Foto: TikTok, pixabay/Tumisu/Pexels 

 

Czytaj dalej

Ciekawostki

Przydomowa kamera security uchwyciła ducha? Zobacz nagranie i się przekonaj

Opublikowano

dnia

Autor:

Domowe kamery bezpieczeństwa świetnie nadają się do łapania złodziei na werandzie lub potencjalnych włamywaczy czających się przy drzwiach, ale zdarza się także, że przypadkiem uchwycą inne zdarzenia. Znane są nagrania przedstawiające UFO, dziwne stworzenia, uderzenia piorunów, a nawet narodziny dziecka. Natomiast kamera w Modesto w Kalifornii sfilmowała… ducha.

Kamera aktywowana ruchem zaczęła nagrywać po tym, jak przeszła przed nią mgła cienia, a wiele osób analizujących materiał jest przekonanych, że cień jest duchem.

Wszystko wydarzyło się w Modesto latem, ale brat właściciela domu niedawno udostępnił nagranie w Internecie. Ujawnił, że psy jego siostry szczekały całą noc, a ona wciąż wyglądała na zewnątrz, aby zobaczyć, co je tak zdenerwowało, ale nic nie widziała. Jednak kilka godzin później otrzymała powiadomienie ze swojego systemu bezpieczeństwa, że na zewnątrz wykryto ruch. Wtedy obejrzała nawiedzony klip.

 

Na pewno coś tam jest, ale jest prawie jak chmura, ponieważ czasami jest przezroczysta, a czasami przesłania obiekty za nią. Poza tym jednak udało jej się uruchomić kamerę monitoringu.

Rodzina nie wydaje się być zaskoczona możliwością pojawienia się paranormalnego gościa. Mężczyzna, który opublikował film, wyjaśnił:

„Cały czas widzimy różne rzeczy w domu, ale nigdy nie czuliśmy, że jest to niebezpieczne, więc robimy swoje, a duch robi swoje”.

Komentatorzy wydają się być podzieleni co do tego, co jest na nagraniu. Niektórzy sugerują, że to duch, podczas gdy inni teoretyzują, że to chmura kurzu lub kropla deszczu wyparowująca na obiektywie aparatu.

 

Źródło: kdwb

Foto: You Tube, pixabay/StockSnap 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne