Połącz się z nami

News Chicago

Dziś dzieci w Chicago znów zostają w domach. Nie widać końca politycznego impasu

Opublikowano

dnia

Pomimo podjętych rozmów w miniony weekend, nie doszło do porozumienia pomiędzy władzami miasta i Chicago Public Schools, będącymi po jednej stronie barykady, a związkiem nauczycieli, który jest oponentem. Dzisiaj kolejny, czwarty już dzień odwołanych zajęć edukacyjnych w Chicago. Impas w konflikcie dotyczącym zdalnego uczenia się i wprowadzenia protokołów bezpieczeństwa COVID-19, trwa.

Po pięciu dniach przy stole negocjacyjnym Kuratorium Oświaty Chicago CPS i Związku Zawodowego Nauczycieli CTU pozostają bez ugody. Burmistrz Lori Lightfoot i Pedro Martinez, dyrektor generalny trzeciego co do wielkości okręgu w kraju, Chicago Public Schools,  poinformowali we wspólnym oświadczeniu wydanym w niedzielny wieczór, że:

nie było „wystarczających postępów” w rozmowach na temat wznowienia zajęć w poniedziałek, co przedłużyło zakłócenia na kolejny tydzień szkolny.

Ale obiecali, że negocjacje będą kontynuowane „przez noc.”

Kwestie sporne obejmowały przeprowadzanie testów i ustalenie konkretnych wytycznych dla szkół. Nauczyciele zrzeszeni w The Chicago Teachers Union chce powrotu do nauczania zdalnego w całym dystrykcie, a większość członków odmówiła nauczania bezpośredniego, dopóki nie będzie porozumienia lub nie spadnie liczba zachorowań na COVID-19.

REKLAMA REKLAMA

Jednak polityczni przywódcy Chicago odrzucają zdalne uczenie się w całym dystrykcie, twierdząc, że jest ono szkodliwe dla uczniów, a szkoły są bezpieczne. Zamiast tego Chicago zdecydowało się odwołać zajęcia w całości na dwa dni, po zakończeniu ferii zimowych.

Chicago boryka się z tymi samymi problemami związanymi z pandemią, co inne dystrykty w całym kraju, rozważające zdalnego uczenia się, gdy infekcje rosną, i brak jest nauczycieli. Ale sytuacja w przyjaznym związkom Chicago została spotęgowana przez spór pracowniczy, który jest znany rodzinom w przeważnie ubogiej dzielnicy Czarnych i Latynosów. Podobna walka o protokół bezpieczeństwa miała tu miejsce w zeszłym roku, a także strajk w 2019 r. i jednodniowy przestój w pracy w 2016 roku.

Ogłoszenie o zawieszeniu zajęć dla okręgu liczącego około 350 000 uczniów pojawiło się, gdy dyrektorzy niektórych szkół już powiadomili rodziny, że ich szkoły zostaną zamknięte w poniedziałek z powodu braku personelu.

Przywódcy związkowi oskarżyli Lightfoot o zastraszanie, mówiąc, że zgadzają się, że nauczanie w szkołach jest lepsze, ale pandemia wymusza trudne decyzje.

„Nauczyciele nie są wrogiem, jak chce burmistrz Lightfoot, aby byli”, ogłosił Związek Zawodowy NAuczycieli CTU w niedzielnym oświadczeniu, dodając, że chęć przebywania w klasie „musi być zrównoważona poprzez zapewnienie, że te klasy są bezpieczne, zdrowe i dobrze zaopatrzone”.

Wydawało się, że w ciągu weekendu pojawiły się pewne postępy w kierunku zawarcia umowy.

Okręg, który uważa walkę za „nielegalny strajk”, poinformował w sobotę wieczorem, że zapewni więcej korzyści dla nauczycieli zastępczych, zapewni maski KN95 dla wszystkich nauczycieli i uczniów, a Illinois zapewni około 350 000 testów antygenowych.

Jednak obie strony pozostały skłócone w kluczowych kwestiach, w tym wskaźnikach COVID-19, których wysokości mającej decydować o zamknięciu poszczególnych szkół nie ustalono i ewentualnych odszkodowań.

Chicagowski okręg zapowiedział, że nie zapłaci nauczycielom, którzy nie zgłoszą się do szkół, nawet jeśli próbują zalogować się do systemów zdalnego nauczania. Natomiast związek nie chce, aby którykolwiek z jego około 25 000 członków był karany lub tracił wynagrodzenie.

„To, co zrobił związek nauczycieli, było nielegalnym strajkiem. Porzucili swoje stanowiska i porzucili dzieci i ich rodziny” – powiedziała w niedzielę burmistrz Lori Lightfoot.

„Pracujemy sumiennie każdego dnia przy stole negocjacyjnym, aby zawęzić różnice i zawrzeć umowę” dodała burmistrz Chicago. „Będę po stronie rodziców, każdego dnia walcząc o powrót naszych dzieci do szkoły”.

Władze szkół zachwalały plan bezpieczeństwa o wartości 100 milionów dolarów, który obejmuje oczyszczacze powietrza w każdej klasie. Ponadto około 91% personelu jest zaszczepiona, a w pomieszczeniach zamkniętych wymagane są maseczki.

Od początku roku szkolnego niektóre sale lekcyjne tymczasowo przestawiały się na nauczanie zdalne, gdy pojawiały się infekcje. Ale odrzucając powrót do zdalnego uczenia się na szeroką skalę, urzędnicy ds. zdrowia  twierdzą, że:

większość uczniów kierowanych na kwarantannę z powodu możliwego narażenia na infekcję w klasie nie dostaje COVID-19.

Dystrykt pilotuje program „test, aby pozostać”, aby skrócić czas izolacji.

Związek twierdzi, że środki są niewystarczające, zwłaszcza biorąc pod uwagę napędzany przez omikron wzrost, który zaburzył powrót do pracy i klasy. Skrytykował również okręg za niezapisanie wystarczającej liczby uczniów do programu testowego i niewiarygodną bazę danych infekcji COVID-19.

Kilka rodzin z okręgu, reprezentowanych przez konserwatywne Liberty Justice Center w Chicago, złożyło w zeszłym tygodniu pozew w Cook County w związku z zamknięciem, podczas gdy ponad 5000 innych podpisało petycję wzywającą do powrotu do osobistego nauczania.

 

Źródło: nbc, fox32

Foto: You Tube, pixabay/ Pexelscoyot finelightarts

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dinozaury przyjadą na przedmieścia Chicago. Odwiedź Jurassic Quest w Grayslake lub Rosemont!

Opublikowano

dnia

Autor:

Repliki dinozaurów, od małego triceratopsa po naturalnej wielkości T. rexa, pojawią się na przedmieściach w tym miesiącu w ramach największej w kraju wystawy dinozaurów objazdowych. Jurassic Quest zatrzyma się najpierw w Grayslake a następnie w Rosemont. Zobacz prehistoryczne zwierzęta i dowiedz się o nich jak najwięcej!

Jurrasic Quest będzie można zwiedzać w Lake County Fairgrounds w Grayslake w dniach 7-9 października, a następnie w Centrum Kongresowym Donalda E. Stephensa w Rosemont w dniach 14-16 października.

Większość replik dinozaurów porusza się, ale nie wszystkie w ten sam sposób.

Niektóre z największych gatunków, takie jak brontozaur o długiej szyi, są animatroniczne, więc wykonują realistyczne ruchy napędzane silnikami.

Inne, które wystawa określa jako chodzące dinozaury, to kostiumy na całe ciało pilotowane przez wykonawców, którzy wchodzą w interakcje z gośćmi i naśladują ruchy gatunków, takich jak velociraptor. Jeszcze mniejsze są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak urocze małe dinozaury.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa zawiera również interaktywne przejażdżki i atrakcje, w tym domy do skakania oraz dzieła sztuki i rzemiosła dla dzieci. Zapewnia także miejsce, w którym dzieci mogą uwolnić swojego wewnętrznego archeologa i wykopać skamieniałości dinozaurów w piaskownicy.

Ci, którzy interesują się tajemnicami ukrytymi pod powierzchnią wody, mogą zobaczyć stworzenia z prehistorycznych oceanów.

Na wystawie znajdują się mieszkańcy dawnych mórz, tacy jak ogromny prehistoryczny żółw morski, najwcześniej odkryci przodkowie delfinów i rekin megalodon o długości 15 stóp, który wyginął miliony lat temu.

Jurassic Quest ma siedzibę pod Houston i został założony w 2013 roku. W tym samym czasie wystawa odbywa aż trzy wycieczki.

Tereny targowe Lake County znajdują się przy 1060 E. Peterson Road w Grayslake. Pokaz potrwa od 1:00 p.m. do 8:00 p.m. w piątek, od 9:00 a.m. do 8:00 p.m. w sobotę i od 9:00 a.m. do 5:00 p.m. niedzielę.

Centrum Kongresowe Donalda E. Stephensa znajduje się pod adresem 5555 N. River Road, Rosemont. Wystawa będzie tu czynna w godzinach od 9:00 a.m. do 8:00 p.m. piątek i sobotę oraz od 9:00 a.m. do 5:00 p.m. w niedzielę.

Bilety dla dzieci i dorosłych kosztują 22 USD, 19 USD dla seniorów; a bilet VIP dla dzieci, który obejmuje nieograniczoną liczbę przejazdów i zajęć, kosztuje 36 USD.

Bilety kosztują tyle samo przy zakupie na miejscu i online na jurassicquest.com.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Wystawa Luwru w Chicago tylko do 9 października! Nie przegapcie spotkania z tajemniczą Mona Lisą

Opublikowano

dnia

Autor:

Paryski Luwr jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych na świecie, przyciągając rocznie ponad 7 milionów gości spragnionych spotkania ze sztuką na najwyższym poziomie. W lipcu tego roku wspaniałe muzeum zawitało do Chicago z wystawą prezentującą ponad 70 odświeżonych arcydzieł. Wystawa potrwa do 9 października – łapcie ostatnie bilety!

Udaj się do Luwru nie opuszczając Chicago, aby zobaczyć dynamicznie prezentowane, światowej klasy dzieła od Mona Lisy mistrza Da Vinci po obrazy francuskiego artysty Jacques-Louisa Davida Oath’a.

Louvre™ Fantastique: The Exhibition, zlokalizowana przy 100 Oakbrook Center w Oak Brook, otwarta 15 lipca będzie działać do 9 października. Jej zwiedzanie zajmuje około 90 minut.

Ta dynamiczna, interaktywna wystawa została przygotowana przez innowacyjnych twórców SEE Global Entertainment (SEE™) i jest doskonałą okazją do poznania najbardziej kultowych obrazów Luwru z całą rodziną bez konieczności lotu do Paryża.

REKLAMA REKLAMA

Muzeum Luwr w Paryżu zawiera około 35 000 dzieł sztuki prezentowanych na powierzchni 652 000 stóp kwadratowych. Pierwotnie zbudowane jako twierdza pod koniec XII wieku, muzeum zostało otwarte w 1793 roku i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji stolicy Francji.

Bilety na Louvre™ Fantastique: The Exhibition, dostępne są tutaj.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Do Chicago przyjechały psy i koty ze schroniska w Jupiter na zniszczonej przez huragan Ian Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Po długiej podróży, do Chicago przybyły psy i koty ze schroniska na zdewastowanej przez huragan Ian Florydzie. 35 zwierząt jechało prawie 24 godziny by tutaj znaleźć bezpieczną przystań i nowe, kochające rodziny.

15 psów wyruszyło na północ ze schroniska Furry Friends Adoption, Clinic and Ranch w Jupiter na Florydzie, aby zrobić miejsce dla wysiedlonych i zagubionych zwierząt domowych po huraganie Ian.

Schronisko na Florydzie wysłało również 20 kotów do siedziby Towarzystwa Przeciwko Okrucieństwu, mieszczącej się przy 510 N. LaSalle St.

Huragan Ian zalał większość południowo-zachodniej Florydy silnymi falami sztormowymi w środę, zanim w nocy nasunął się na ląd jako sztorm kategorii 4.

REKLAMA REKLAMA

W Chicago i na całym Środkowym Zachodzie ludzie wspierają poszkodowanych, a częścią tego wsparcia była gotowość Anti-Cruelty Society do przyjmowania zwierząt ze schroniska.

Autobus wyjechał z Furry Friends około godziny 5:00 p.m. w piątek i przybył do Anti-Cruelty Society tuż przed godziną 4.00 p.m. w sobotę, zatrzymując się tylko na tankowanie lub na postój, aby dać psom chwilę przerwy, poinformowała Kirsten Tourville, dyrektor ds. Zachowania i szkolenia w Furry Friends.

Zarząd florydzkiego schroniska skontaktował się z Towarzystwem Przeciwko Okrucieństwu około tydzień temu, aby zapytać, czy mogą wysłać kilka zwierząt domowych i uwolnić swoje miejsca dla kolejnych potrzebujących pomocy.

Towarzystwo zgodziło się przyjąć 35 zwierząt.

Wszystkie zwierzęta zostały poddane podstawowej kontroli zdrowia przez zespół weterynarzy. Zwierzęta zostały już wcześniej wysterylizowane i były gotowe do adopcji na Florydzie.

Niektóre z nich trafią do domów zastępczych gdzie będą dostępne do adopcji. Kilka zostanie zabranych do partnerskich schronisk na przedmieściach Chicago.

Miejmy nadzieję, że wszystkie dostaną, ciepłe i kochające domy.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/:SeventyFour

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu