Połącz się z nami

News Chicago

Najstarszy w Chicago sklep z artykułami związanymi z używkami zamyka się pomimo legalizacji marihuany

Opublikowano

dnia

Adam’s Apple, najstarszy sklep w Chicago sprzedający sprzęt służący do palenia używek zostanie zamknięty z końcem stycznia, po 52 latach działalności. Firmy nie uratowała legalizacja marihuany w stanie Illinois, uchwalona 2 lata temu. Niektórzy mówią, że jest to „koniec pewnej ery”.

Można by się spodziewać, że od czasu legalizacji rekreacyjnej marihuany, nastąpiły czasy boomu dla „headshops” w Chicago. Inaczej jest w przypadku Adam’s Apple, dostawcy „fajek, papierów i innych akcesoriów do palenia” w West Rogers Park, który uważany jest za najdłużej działający tego typu biznes w mieście.

Jego właściciel, Shelly Miller, miał nadzieję, że zalegalizowana marihuana może uratować firmę, ale tak się nie stało.31 stycznia planuje zamknąć sklep na dobre.

75-letni Miller rozpoczął obsługę Adam’s Apple w 1969 roku, niedługo po powrocie z wojny w Wietnamie, w czasie której służył na niszczycielu na Morzu Południowochińskim.

Wtedy i w następnych latach w Chicago było więcej headshopów. Ale żaden nie przetrwał tak długo jak Adam’s Apple.

Napędzane reklamą radiową, najpierw w podziemnym programie rocka progresywnego na WGLD-FM, a później w nowym WLS-FM,  Adam’s Apple stało się częstym przystankiem dla demonstrantów pokojowych, osób sprzeciwiających się poborowi do wojska i każdego, kto chciał być częścią wydarzeń z lat 70.

„Zaoferowałem coś dla młodzieży lub kontrkultury” — mówi Miller.

Opowiada, że nie próbował wygłaszać żadnych politycznych oświadczeń. Był tylko biznesmenem, który chciał wypełnić niszę handlową. Mówi, że w tamtych czasach nie było zbyt wielu innych miejsc, w których można by nawet kupić bibułki.

Magazyn High Times wyróżnił sklep w artykule z 2018 roku poświęconym „Pionierom akcesoriów”, który skupiał się na 10 „legendarnych” „headshopach”.

Ale już wtedy klienci coraz częściej robili zakupy online, zamiast odwiedzić sklep. Ostatnim gwoździem była pandemia COVID-19, która jeszcze bardziej powstrzymywała klientów.

Miller z ma wiele osób, które czule go wspominają na Facebooku i lamentują ogłaszając „koniec ery”. Niektórzy z nich wspominają, że wcześniej ich rodzice byli klientami Apple’a Adam.

Przez wiele lat firma działała, opierając się na eufemizmach, by reklamować swój cel. Nawet w dobie legalnego zioła, za kasą widnieje napis: „Wszystkie akcesoria są projektowane, sprzedawane i przeznaczone do użytku z tytoniem, tabaką i legalnymi ziołami”.

We wczesnych latach Miller robił też wielki biznes w handlu dżinsami i  „ubraniami hipisowskimi”. Ale ta strona biznesu upadła wraz ze spowolnieniem gospodarczym po kryzysie energetycznym w 1979 roku. W późniejszych latach sklep był bardziej znany z ręcznie dmuchanych szklanych fajek i produktów „odtruwających”, które mogły pomóc komuś przejść test na obecność narkotyków, mówi Miller.

Miller nie przeszedł na sprzedaż on-line ani nigdy nie miał komputera, co przypisuje „paranoi z lat 70-tych”

„Byłem inwigilowany, śledzony” – mówi. „Ludzie próbowali mnie wrobić”.

Miller opowiada, że spędził noc w areszcie policyjnym w 2001 roku po tym, jak tajni funkcjonariusze kupili fajkę wodną, nazywając ją w swoim raporcie „bongo”. To słowo, którego Miller nigdy by nie użył.

Jego plany emerytalne są proste: wrócić na siłownię, aby poprawić swoje zdrowie, a gdy będzie bezpiecznie, podróżować po kraju, aby odwiedzić muzea motoryzacyjne. Jest dumnym właścicielem Mercedesa 300SL Roadstera z 1961 roku.

 

Źródło: chicago suntimes

Foto: You Tube, pixabay/TechPhotoGal /Alex_vagler 

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej

News Chicago

Dzieci w Aurorze dostają darmowe posiłki przez całe lato. Program rusza dzisiaj

Opublikowano

dnia

Autor:

Bank Żywności Północnego Illinois będzie oferował bezpłatne, pożywne posiłki dla dzieci w czterech parkach Aurora od poniedziałku 5 czerwca do piątku 11 sierpnia.

Posiłki będą dostępne w następujących lokalizacjach i godzinach:

  • Plac zabaw Garfield Park, 350 N. Sheffer Road, od 11:00AM do 12:00PM
  • Centrum dla odwiedzających Phillips Park, 1000 Ray Moses Drive, od 11:00AM do 12:00PM
  • McCarty Park, 350 E. Galena Blvd., od 12:30PM do 1:30PM
  • Plum Park, Plum Street 337, od 12:30PM do 1:30PM

Posiłki są bezpłatne dla dzieci do 18. roku życia. Nie jest wymagana rejestracja ani identyfikacja.

Posiłki w dni powszednie należy spożywać na miejscu. Sobotnie i niedzielne obiady zabierane będą do domu wraz z owocami i warzywami i będą wydawane w piątki.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Zurijeta
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu