Połącz się z nami

NEWS Florida

Tampa na Florydzie okrzyknięta Miastem Sportu w Stanach Zjednoczonych

Opublikowano

dnia

Tampa na Florydzie została uznana za najlepsze miasto w kraju w dziedzinie sportu. Tytuł Miasta Sportu przyznała jej ogólnokrajowa publikacja Sports Business Journal.

Ten rok był najbardziej udany w historii regionu jeśli chodzi o wyniki sportowe.

The Sports Business Journal skoncentrował się głównie na zwycięskich zespołach z Tampa Bay: drużyna Lightning zdobywała kolejne tytuły Pucharu Stanleya, Buccaneers wygrali Super Bowl, jako pierwsi na swoim boisku a  Rays nadal utrzymują wysoki poziom w American League East.

Tampa zrobiła coś więcej niż tylko umocnienie swojej rosnącej reputacji miasta mistrzów”, stwierdza raport, „była także gospodarzem dwóch największych wydarzeń w branży sportowej: WrestleManii 37 i oczywiście Super Bowl LV.

Jane Castor, burmistrz miasta Tampa, uważa, że zaszczytny tytuł jest jak najbardziej zasłużony, biorąc pod uwagę wszystkie zwycięstwa swoich sportowców w tym roku, wliczając w to zawody międzyszkolne i międzyuczelniane. Zwróciła również uwagę na drużynę siatkówki kobiet Uniwersytetu Tampa i drużynę piłkarską Jezuickiego Liceum, które również zdobyły tytuły w tym roku, choć nie zostały wymienione w raporcie.

Dziennik pochwalił region za organizację ważnych wydarzeń sportowych w trudnych okolicznościach pandemii COVID-19 i za dbanie o bezpieczeństwo fanów.

„Możliwość zebrania się i kibicowania zwycięskiej drużynie gospodarzy to coś niesamowitego” powiedziała Castor, zwłaszcza w czasie pandemii.

Santiago Corrada, prezes i dyrektor generalny Visit Tampa Bay, miejskiej agencji turystycznej, wyjaśnia jakie znaczenie ma sukces sportowy dla miasta.

„To otworzyło nam drogę, jeśli chodzi o zjazdy, spotkania, zgromadzenia i wydarzenia” – powiedział Corrada. „Ponieważ jeśli możesz zorganizować Super Bowl i możesz zorganizować WrestleMania i zrobić to bezpiecznie, możesz organizować zjazdy, spotkania, możesz podróżować służbowo”.

Tampa przygotowuje się teraz do zamknięcia roku, organizując jeszcze jedno duże wydarzenie sportowe: Gasparilla Bowl, w którym wystąpią Florida Gators i UCF Knights. A z początkiem nowego roku Penn State i Arkansas spotkają się w Outback Bowl.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube

NEWS Florida

Nowa kolejka Bush Gardens zabierze pasażerów ponad park ze zwierzętami przy dźwiękach muzyki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Park Bush Gardens w Tampie ogłosił, że nowa, rodzinna kolejka górska o nazwie Phoenix Rising zawita tutaj wiosną przyszłego roku. Będzie pierwszą kolejką górską wyposażoną w system audio – pasażerom będzie towarzyszyć muzyka.

Kolejka będzie zawieszona ponad Serengeti Plain, 65-akrowym siedlisku zwierząt oraz ponad częścią Pantopia w parku. Na jej pokładzie pasażerowie będą słyszeć puszczaną ścieżkę dźwiękową.

Phoenix Rising będzie pierwszą kolejką górską wyposażoną w system audio, poprawiający wrażenia z jazdy dzięki jedynej w swoim rodzaju ścieżce dźwiękowej, zintegrowanej z ekscytującym zestawem zwrotów akcji i niespodzianek dla rodzin podróżujących razem”– czytamy w komunikacie prasowym parku.

Kolejka będzie miała długość 1 841 stóp i będzie poruszać się z prędkością do 44 mph. Żeby nię pojechać trzeba będzie mieć wysokość 42 cali, czyli wzrost przeciętnego dziecka w wieku od 4 do 6 lat.

Premiera Phoenix Rising ma nastąpić wiosną 2024 roku.

Przejażdżka zastępuje kolejkę SandSerpent, którą park zamknął w czerwcu tego roku po 19 latach użytkowania. Inne kolejki w parku, to Cheetah Hunt, Iron Gwazi, Kumba, Montu, SheiKra, Cobra’s Curse, Tigris, Scorpion i Air Grover.

Busch Gardens Tampa Bay to tematyczny park ze zwierzętami o powierzchni 335 akrów położony w Tampie, którego cały park jest zagospodarowany i zaprojektowany w tematyce Afryki i Azji.

Park, będący własnością i zarządzany przez SeaWorld Parks & Entertainment, został otwarty 1 czerwca 1959 roku.

Roczna frekwencja w parku stale przekracza 4 miliony, a Bush Gardens często zajmuje drugie miejsce wśród parków SeaWorld za SeaWorld Orlando.

W parku znajduje się wiele kolejek górskich i atrakcji, w tym Falcon’s Fury – druga co do wysokości wolnostojąca wieża swobodnego spadku w Ameryce Północnej i jedna z niewielu, która przechyla się i kieruje jeźdźców w stronę ziemi.

W parku znajduje się także kilka przejażdżek i atrakcji przeznaczonych dla dzieci do dziewiątego roku życia, a także dwie przejażdżki wodne – spływ rzeczny i klasyczna zjeżdżalnia z bali.

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Bush Gardens
Czytaj dalej

NEWS Florida

Plane Spotterzy są mile widziani przez Port Lotniczy w Tampie, jako jego ambasadorzy

Opublikowano

dnia

Autor:

Zastanawiają was grupki ludzi na dachu lotniskowego parkingu lub w Cypress Point Park w Tampie? To Plane Spotterzy – miłośnicy lotnictwa, którzy zawsze obserwują, co jest ponad ich głowami, a Międzynarodowy Port Lotniczy w Tampie nie ma nic przeciwko temu.

Tzw. Plane Spotterzy to maniacy samolotów; kochają wielkie maszyny i uwielbiają robić im zdjęcia samolotów. To obecnie coraz bardziej popularne hobby. Zawsze mają oczy i aparaty zwrócone na niebo i samoloty przylatujące i odlatujące z Międzynarodowego Portu Lotniczego.

Osoby z okolic Tampy mają także swoja grupę na FB: TPA Plane Spotter, gdzie zamieszczają zdjęcia i dzielą się informacjami o maszynach na lotnisku.

Jednak nie każde lotnisko umożliwia taki dostęp, jaki TPA oferuje obserwatorom samolotów. Niektóre lotniska starają się zapobiegać gromadzeniu się obserwatorów i fotografów, wykorzystując organy ścigania do ich przeganiania.

Tampa stanowi wyjątek. Tutejsze lotnisko faktycznie prowadzi nawet swoją grupę na Facebooku o nazwie Plane Spot, w której pozwala miłośnikom samolotów publikować zdjęcia.

Planespotting to zajęcie, które powstało na podobnej zasadzie jak trainspotting, z tą różnicą, że w miejsce pociągów obiektem obserwacji są wszelkie statki powietrzne.

Amatorzy tego hobby najczęściej obserwują samoloty pasażerskie (okolice pasów startowych lotnisk cywilnych), bądź lotnictwa wojskowego (lotniska wojskowe). Fakt pojawienia się samolotu oraz jego typ i inne dane są przeważnie notowane i fotografowane.

Istnieje też pojęcie RNAV Spotting, czyli robienia zdjęć zazwyczaj samolotom pasażerskim, ale też wojskowym na wysokości przelotowej tj. około 6 mil.

Aby móc robić takie zdjęcia, trzeba mieć bardzo dobry sprzęt optyczny typu luneta, lub teleskop połączone zazwyczaj z lustrzanką cyfrową, ale zdarzają się też połączenia ze zwykłym kompaktem.

Spotterzy dzielą się na grupy obserwujące samoloty wojskowe oraz cywilne. W większości przypadków organizują się w grupy związane z najbliższymi lotniskami. Nazwy grup tworzą od nazwy lotniska w nomenklaturze ICAO (Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego).

 

Źródło: fox13, wikipedia
Foto: TPA Pnae Spotter, wikimedia, istock/encrier/
Czytaj dalej

News Chicago

„Mam 104 lata i co z tego?” Mieszkanka Chicago pobiła Rekord Guinnessa skoku na spadochronie

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę, 1 października, 104-letnia Dorothy Hoffner z Chicago została najstarszą osobą na świecie, która skoczyła na spadochronie z samolotu. Skok w tandemie wykonała na lotnisku Skydive Chicago w Ottawie w Illinois.

Mieszkanka Chicago odepchnęła swój chodzik, aby wejść na pokład samolotu na lotnisku Skydive Chicago w Ottawie, około 80 mil na południowy zachód od Chicago. Stwierdziła przy tym, że w jej zamiarze „nie ma w tym nic strasznego”.

O skoku, planowanym początkowo na 7 września, pisaliśmy 29 sierpnia. Ze względu na złą pogodę trzykrotnie przekładano go na inny termin.

„Było miło, spokojnie. Musiałam nie spać, żeby móc zobaczyć tę scenerię” – powiedziała Hoffner po wylądowaniu.

Tym samym Dorothy Hoffner pobiła aktualny rekord Guinnessa w skoku ze spadochronem w tandemie wykonanym przez najstarszą osobę, który od 2022 roku należał do 103-latki ze Szwecji, Rut Linea Ingegard Larsson.

Chociaż oczekuje się na certyfikację jej rekordu, Hoffner nie przejmuje się zbytnio rekordem ani skupieniem na jej wieku, nazywając ten fakt „śmiesznym”.

„Co wiek ma wspólnego z tym, co robisz?” Hoffner powiedział w poniedziałek. „Mam 104 lata i co z tego?”

Dorothy Hoffner zainteresowała się skokami spadochronowymi wiele lat temu i po raz pierwszy wykonała skok w swoje setne urodziny, ponieważ „wydawało się to interesującym zajęciem”.

Tym razem jednak Hoffner rzeczywiście była w stanie wyjść na własnych nogach z samolotu, zamiast być wypchniętą z pozycji siedzącej, co, jak stwierdziła, zdecydowanie wolała.

Siła wiatru zaskoczyła ją, ale porównała ją do wiatrów, z którymi zmaga się każdej zimy żyjąc w pobliżu brzegu jeziora, i które, jej zdaniem, pomogły jej przygotować się na wzloty i upadki.

Na potrzeby tego skoku odmówiła założenia kombinezonu. Zamiast tego miała na sobie jasnoniebieski sweter, ciemnoniebieskie spodnie i okulary, które jej zdaniem były „bardzo wygodne”.

Patrząc w przyszłość, Dorothy stwierdziła, że być może poprosi 109-latkę mieszkającą w jej budynku, aby dołączyła do niej podczas kolejnego skoku, choć nie była pewna, czy ponownie skoczy. Zafascynowało ją natomiast działanie używanej w czasie skoku uprzęży.


Inny rekord świata został ustanowiony w Ottawie w 2015 roku, kiedy 164 skoczków lecących głową w dół zbudowało największą w historii pionową formację spadochronową.

W 2012 roku mężczyzna  pobił tu także rekord w skokach spadochronowych z największą flagą. Fareed Lafta z Iraku pobił miał ze sobą flagę Iraku o powierzchni ponad 13 000 stóp kwadratowych.

 

Źródło: suntimes
Foto:  YouTube, SkyDive Chicago

 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu