Wystawiali fikcyjne faktury i wyłudzili ponad 8 milionów złotych. Grozi im 25 lat więzienia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Wielkopolski zatrzymali 17 osób w związku z wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa w oświadczeniu, wśród zatrzymanych jest osoba kierująca grupą przestępczą.

Członkowie grupy zajmowali się między innymi wystawianiem fikcyjnych faktur VAT, które dotyczyły transakcji gotówkowych. Jak napisano w komunikacie Prokuratury Krajowej, wartość transakcji była nie mniejsza niż 50 milionów złotych. Zdaniem śledczych proceder trwał od początku 2018 do końca czerwca 2019 roku.

„Takie działania miały na celu stworzenie wrażenia legalnej działalności i służyły do wyłudzenia podatku. Wartość uszczuplenia należności publicznoprawnej z tego tytułu szacowana jest na kwotę ponad 8 milionów złotych” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

W ramach postępowania został zajęty majątek podejrzanych, w tym samochody i pieniądze. Łączna suma mienia, które może być zabezpieczone to kilka milionów złotych, w tym również hipoteki na nieruchomościach, a także zakazy zbycia i obciążania nieruchomości, czyli tzw. konfiskata rozszerzona.

żródło: IAR

Ciekawostki

Debiut Arkadiusza Milika w Marsylii bez strzelenia bramki

dnia

Bez bramki zaczął przygodę piłkarską przygodę Arkadiusz Milik w Marsyli. Po przenosinach z Neapolu polski snajper, chce odbudować strzelecką dyspozycję. AS Monaco pokonało zespół Milika – Olympique Marsylia 3:1 (0:1). To był mecz 21. kolejki piłkarskiej Ligue 1.

W barwach gości debiut zaliczył napastnik reprezentacji Polski – Arkadiusz Milik. Polak na boisku d 60 minucie zmieniając Dario Benedetto.

W drugim sobotnim spotkaniu Lens uległo Nice 0:1 (0:0). W tabeli prowadzi PSG (45 pkt.), przed Lille (42 pkt.) i Olympique Lyon (40 pkt.).

źródło: IAR

Czytaj dalej

Ciekawostki

Robert Lewandowski nie potrafi zagrać meczu bez strzelenia bramki. Znowu trafia!

dnia

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w wygranym 4:0 (1:0) wyjazdowym spotkaniu 18. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 54. minucie. To jego 23. ligowe trafienie w tym sezonie. Lewandowski zszedł z boiska w 80. minucie.

W innym niedzielnym meczu Hoffenheim pokonało Kolonię 3:0 (2:0). Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Chorwat Andrej Kramarić (7′, 75′), a jedno trafienie dołożył Austriak Christoph Baumgartner (28′).
W tabeli prowadzi Bayern (42 pkt) przed RB Lipsk (35 pkt) i Bayerem 04 Leverkusen oraz Wolfsburgiem (po 32 pkt).

źródło: IAR

Ciekawostki

W Włoszech mecz dwóch polskich bramkarzy. Kto lepszy Wojciech Szczęsny czy Łukasz Skorupski?

dnia

W ekstraklasie włoskiej, w meczu 19. kolejki, było to spotkanie dwóch polskich bramkarzy – Wojciecha Szczęsnego w zespole gospodarzy i Łukasza Skorupskiego w drużynie gości. Juventus pokonał Bolognę 2:0 (1:0).

Gole strzelili Brazylijczyk Arthur (15′) i Amerykanin Weston McKennie (71′).

Szóstą ligową porażkę w tym sezonie poniosło Napoli. Ekipa trenera Gennaro Gattuso uległa w Weronie tamtejszemu Hellasowi 1:3 (1:1). Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Paweł Dawidowicz, a do 83. minuty w drużynie gości grał Piotr Zieliński.

W pozostałych niedzielnych meczach Genoa wygrała z Cagliari (Sebastian Walukiewicz na ławce rezerwowych) 1:0 (1:0), Lazio zwyciężyło Sassuolo 2:1 (1:1), a Parma przegrała z Sampdorią (całe spotkanie Bartosza Bereszyńskiego) 0:2 (0:2).

Po 19-stu kolejkach liderem jest Milan (43 pkt) – o dwa punkty przed Interem Mediolan oraz o sześć punktów przed Romą.