Połącz się z nami

PULS KOŚCIOŁA

Misterium Męki Pańskiej w polonijncyh parafiach. Historia, która zmieni Twoje życie

Opublikowano

dnia

W kilkunastu kościołach na terenie całego Chicago oraz na przedmieściach wystawiane jest „Misterium Męki Pańskiej”. Historia cierpienia Jezusa Chrystusa przygotowana przez artystów z Wietrznego Miasta wraz z Live Theater Production jest doskonałym uzupełnieniem rekolekcji wielkopostnych. To przejmujące widowisko co roku przyciąga tłumy widzów pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Jak mówi Cecylia Jabłońska, reżyser widowiska, spektakl przygotowywany w Chicago jest już od wielu lat, ale jego twórcy co roku starają wprowadzać do niego nowe elementy. Reżyser widowiska zapewnia, że, Misterium to wielkie przeżycie, w którym warto uczestniczyć

Misterium Męki Pańskiej jest dowodem na to, że sztuka to wspaniałe medium łączące dwa światy-materialny i duchowy. Cecylia Jabłońska podkreśla, że gra aktorska, charakteryzacja, efekty specjalne i muzyka sprawiają wrażenie, jakby wszyscy  byli uczestnikami widowiska

O świetną oprawą muzyczną i efekty specjalne zadbała Ulala Production. Jak mówi Grzegorz Koszarek odtwórca św. Piotra w Misterium Męki Pańskiej , światło i dźwięk podkreślają mistyczny wymiar spektaklu

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu reżyserskiemu oraz zapałowi grupy aktorów z roku na rok produkcja wystawiana jest z coraz większym rozmachem. Jak mówi Cecylia Jabłońska, wszyscy, którzy biorą udział w spektaklu traktują Misterium Męki Pańskiej jako modlitwę

Grzegorz Koszarek zapewnia, że, Misterium to wielkie przeżycie, w którym warto uczestniczyć. Trzeba tylko odkryć tę stronę swojej duszy, która chce wraz z Chrystusem przeżyć Zmartwychwstanie

Przedstawienie historii cierpienia Jezusa Chrystusa odgrywane jest w języku polskim i angielskim dla różnych społeczności w wielu kościołach. Po więcej informacji można dzwonić bezpośrednio do Cecylii Jabłońskiej pod nr telefonu 773 544 6573

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, Facebook.com/Live Theater Production, Flickr.com/Tom Blunt

 

 

News Chicago

Biegacze wyjdą na ulice Chicago w ten weekend. Weź udział w Shamrock Shuffle 2023

Opublikowano

dnia

Autor:

Bank of America Shamrock Shuffle 2023 opanuje Chicago w przyszły weekend, zamykając kilka ulic dla ruchu samochodowego. Jeśli chcesz wziąć udział w biegu, ale nie jesteś gotowy na dystans 8K, nie zniechęcaj się. Sportowe wydarzenie obejmuje również bieg The Mile, 2-Mile Walk i Virtual 8K.

Shamrock Shuffle, jedna z najpopularniejszych wiosennych tradycji Chicago, to nieoficjalne rozpoczęcie sezonu biegowego na świeżym powietrzu. To już drugi rok powrotu wyścigu po dwuletniej przerwie spowodowanej COVID.

W wyścigu często bierze udział tysiące biegaczy zalewających ulice miasta. Aby zrobić dla nich miejsce, miasto Chicago ogłosiło liczne zamknięcia dróg i ograniczenia parkowania.

Zgodnie z komunikatem organizatora, od 24 do 27 marca ulice wokół Grant Park będą stopniowo zamykane.

W dniu Biegu 8K, 26 marca, w godzinach 8.00AM – 11:15 AM zamknięte będą następujące ulice:

 • Columbus Dr. od Roosevelt Rd. do Grand Ave.
 • Grand Ave. od Columbus Dr. do State St.
 • State St. od Grand Ave. do Wacker Dr.
 • Wacker Dr. od State St. do Washington Blvd.
 • Washington Blvd. od Wacker Dr. do State St.
 • State St. od Washington Blvd. do Jackson Blvd.
 • Jackson Blvd. od State St. do Franklin St.
 • Franklin St. od Jackson Blvd. do Harrison St.
 • Harrison St. od Franklin St. do Michigan Ave.
 • Michigan Ave. od Harrison St. do Roosevelt Rd.
 • Roosevelt Rd. od Michigan Ave. do Columbus Dr.

Parkowanie nie będzie dozwolone na żadnej z tych ulic od godziny 1:00AM 26 marca. Pojazdy, które nie zostaną usunięte, zostaną ukarane mandatem i odholowane. Aby uzyskać informacje na temat pojazdów holowanych, możesz zadzwonić pod numer (312) 744-4444. 

Jeśli nie jesteś w stanie zmierzyć się z dystansem ponad 4 mili głównego biegu, możesz wziąć udział w innych wydarzeniach związanych z Shamrock Shuffle:

Bieg The Mile

The Mile, czyli bieg długości mili odbędzie się 25 marca w Grant Park w Chicago. Rejestracja na wyścig kosztuje 25 USD, a start kosztuje 15 USD dla młodzieży w wieku od 8 do 12 lat.

2-Mile Walk

Rodzinny 2-milowy spacer rozpocznie się o 8:25 rano 26 marca wzdłuż brzegu jeziora w Chicago. Rejestracja na to wydarzenie kosztuje 35 USD.

Virtual Bank of America Shamrock Shuffle

Jeśli chcesz dołączyć do uroczystości, ale nie możesz przybyć osobiście, Virtual 8K odbędzie się w dniach 20-26 marca.

Aby dowiedzieć się więcej o Shamrock Shuffle i zarejestrować się, odwiedź stronę internetową.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Shamrock Shuffle
Czytaj dalej

News Chicago

Załóż ogród i uprawiaj warzywa i owoce w Chicago. Miasto oferuje dotacje

Opublikowano

dnia

Autor:

Dotacje są teraz dostępne dla mieszkańców Chicago zainteresowanych założeniem własnych ogrodów miejskich. Według miasta zgłoszenia do miejskiego programu Community Growers są już otwarte a wnioski można składać do 1 kwietnia.

Wsparcie finansowe mogą uzyskać zarówno już uprawiający ziemię, jak i nowicjusze. Aplikacja pozwala chętnym osobom zarejestrować się za pomocą podstawowych informacji i podać dalsze szczegóły dotyczące proponowanego projektu.

Inwestycja miasta w program uprawiania ogrodów o wartości 2 milionów dolarów jest opłacona z funduszy pomocy związanej z pandemią, Chicago Recovery Plan, zgodnie z komunikatem prasowym miasta.

Chętni będą oceniani w ramach „konkurencyjnego procesu składania wniosków” przez organizację non-profit NeighborSpace zajmującą się zrównoważonym rozwojem.

Partnerami projektu są również grupy zajmujące się rzecznictwem żywności i rolnictwem miejskim: Chicago Food Policy Action Committee, Community Food Navigator, DePaul Steans Center, Grow Greater Englewood, Advocates for Urban Agriculture, Urban Growers Collective i Windy City Harvest.

Zgodnie z komunikatem prasowym program dla uprawiających ogrody ma na celu zwiększenie dostępności żywności w społecznościach niedoinwestowanych.

Niektóre duże sklepy spożywcze zamykają się po południowej i zachodniej stronie ograniczając dostępność pożywienia.

Aplikacje o dotacje w programie Community Growers można składać tutaj.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, Community Growers Program, istock/rez-art
Czytaj dalej

News Chicago

Myszołów prawie zginął jedząc wiewiórkę. Pomogli mu pracownicy centrum dzikiej przyrody

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy Flint Creek Wildlife Rehabilitation poinformowali, że w zeszłym tygodniu wypuścili na wolność samicę myszołowa rdzawosternego, która przebywała w ośrodku ponieważ wiewiórka utknęła jej w gardle. Ptak został uratowany przez Lake County Animal Control.

Flint Creek Wildlife Rehabilitation jest licencjonowanym centrum rehabilitacji dzikich zwierząt non-profit z siedzibą w Barrington, które opiekuje się rannymi i osieroconymi dzikimi zwierzętami.

Myszołów został przywieziony do ośrodka rehabilitacyjnego przez Lake County Animal Control z wiewiórką, która częściowo utknęła mu w gardle.

Nieżyjącą już ofiarę drapieżnika udało się wyciąć z gardła ptaka, a myszołów był w stanie strawić resztę wiewiórki.

Wprawdzie interwencja nie wymagała przeprowadzenia operacji, ale odzyskanie sił samicy myszołowa zajęło trochę czasu.

Ptak całkowicie doszedł do siebie, a organizacja non-profit ma teraz nadzieję, że nauczy się „odrywać mniejsze kawałki swojego obiadu zamiast połykać całą zdobycz”.

 

Źródło: lakemchenryscanner
Foto: Flint Creek Wildlife Rehabilitation
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu