Połącz się z nami

News Chicago

Będzie głośno, tanecznie i bajecznie kolorowo. Marta Miezal zaprasza na dziesiąty Bal Przebierańców wspólnoty Jaśmin

Opublikowano

dnia

To już tradycja wspólnoty Jaśmin. W niedzielę 27 stycznia grupa integracyjna po raz dziewiąty organizuje Dziecięcy Bal Przebierańców. W tym dniu sala bankietowa Jolly Inn na kilka godzin zamieni się w bajkowe miejsce. Będą kolorowe stroje, konkursy, loteria i dobra zabawa.

Gościem w studio Radia Deon była Marta Miezal. Mama reprezentująca Wspólnotę Integracyjną Jaśmin zapewnia, że dzieci integrują się przez zabawę i wspólne przebywanie. Wszystkie, niezależnie od języka, w jakim mówią, czy koloru skóry, mają wielką frajdę

Zabawa odbędzie się na dwóch salach. W jednej z nich prowadzone będą zabawy i gry dla dzieci z nagrodami. Z wizytą pojawi się Clown „Lulu”. Dla uczestników balu przygotowane będą przekąski i napoje, a muzyka grana będzie przez dwóch DJ-ów. Marta Miezal podkreśla, że atrakcji i niespodzianek nie zabraknie

Wspólnota Integracyjna Jaśmin z Chicago zaprasza rodziców z dziećmi na niezapomniany bal z postaciami z bajek. Na antenie Radia Deon Marta Miezal zachęcała zarówno dzieci jak i rodziców do wzięcia udziału w balu w przebraniu

Dziesiąty Dziecięcy Bal Przebierańców odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 stycznia, w Sali bankietowej Jolly Inn w godzinach od 12 do 3.30 po południu. Bilety są do nabycia w Jezuickim Ośrodku Milenijnym. Dzieci do lat trzech mają wstęp darmowy.

Sala Bankietowa Jolly Inn
6501 W. Irving Park RD

Chicago

Jezuicki Ośrodek Milenijny
5835 W. Irving Park Rd.
Chicago

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, Facebook.com/Inegracyjna Wspolnota Jasmin

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne