Połącz się z nami

Newsroom

Ostatni dzwonek dla właścicieli nieruchomości w Chicago. Nie czekaj. Zapłać swój podatek za 2016 rok

Opublikowano

dnia

Uwaga właściciele domów i mieszkań w powiecie Cook, którzy nie zapłacili jeszcze podatków od nieruchomości za rok 2016. Do uregulowania zaległych należności pozostało tylko kilka dni. Płatności muszą zostać dokonane do 30 kwietnia. W przeciwnym razie właściciele ryzykują utratą domu, bo już 4 maja odbędzie się aukcja niezapłaconych podatków od nieruchomości.

Relacja Emilii Sadaj

Przeszło 39 tysięcy osób spóźnia się z zapłatą za rok 2016, poinformowało biuro skarbnika powiatu Cook. W tym 16 tysięcy właścicieli prawdopodobnie nie wie, że licytacja może objąć również ich dom. Ponawiane powiadomienia poczta wciąż odsyła z powrotem.

“Dla większości z nas dom to nasza największa inwestycja. Nieryzykuj utratą go za niezapłacony rachunek” – apeluje skarbnik Maria Pappas.

REKLAMA REKLAMA

Płatności należy dokonać do 30 kwietnia przed 12 w południe przez stronę cookcountytreasurer.com lub osobiście w biurze skarbnika powiatu Cook na 118 N. Clark w Chicago. Akceptowane formy płatności to gotówka, tzw. cashier’s check, certified check lub money order. Czeki personalne nie będą przyjmowane.

Aby sprawdzić, czy dana nieruchomość jest zagrożona wystawieniem na licytację podatków, należy wejść na stronę cookcountytreasurer.com i wybrać zakładkę Avoid the Tax Sale.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: Maria Pappas’ press release
Foto: pixabay.com

News Chicago

Tylko do jutra możesz się starać o pomoc od miasta. Złóż wniosek o 500 dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Tylko do 9 grudnia można złożyć wniosek o pomoc w wysokości 500 dolarów. Chicago oferuje wsparcie uprawnionym mieszkańcom w ramach nowego programu. Pomoc jest skierowana do mieszkańców mających dorosłe osoby na utrzymaniu.

Jednorazowe płatności będą administrowane za pośrednictwem programu o nazwie Chicago Resiliency Fund 2.0, ogłoszonego przez miasto na początku tego roku, który „ma na celu zapewnienie pomocy pieniężnej mieszkańcom Chicago, którzy mogli zostać pominięci w wypłacie stimulus COVID-19”.

„Fundusz ma na celu wsparcie mieszkańców, którzy mieli trudności z dostępem i kwalifikacją do federalnych płatności zapomogowych w 2020 r., w tym funduszy pomocowych COVID-19” – czytamy na stronie internetowej miasta.

Obecna runda płatności jest skierowana do mieszkańców z dorosłymi osobami na utrzymaniu lub opiekunów osób dorosłych.

Dwie organizacje zostały zobowiązane do przyjmowania wniosków: The Association House Chicago i Chinese Mutual Aid Foundation.

REKLAMA REKLAMA

Uprawnieni mieszkańcy będą musieli złożyć wniosek online, a odbiorcy zostaną wybrani na drodze losowania. Zwycięzcy będą musieli okazać dowód, że się kwalifikują. Dozwolony jest tylko jeden wniosek na gospodarstwo domowe.

Według władz miasta wybranych zostanie ponad 4000 beneficjentów wsparcia.

Podania należy składać do 9 grudnia, ale drugi termin zostanie otwarty także pod koniec grudnia dla nieudokumentowanych mieszkańców i pracujących w domu.

Czy kwalifikujesz się do obecnej rundy pomocy? Oto wymagania:

 • Mieszkasz w mieście Chicago
 • Masz ukończone 18 lat
 • Twój poziom dochodu gospodarstwa domowego spadł do 300% federalnego poziomu ubóstwa (FPL) lub poniżej
 • Złożyłeś podatki w 2019 r. oraz informację o posiadaniu na utrzymaniu osoby w wieku 17 lat lub starszej

Aby określić, czy Twój dochód spełnia próg udziału w programie, zobacz, ile możesz zarabiać na podstawie liczby osób w gospodarstwie domowym:

 1. 40 770 $
 2. 54 930 $
 3. 69 090 $
 4. 83 250 $
 5. 97 410 $
 6. 111 570 $
 7. 125 730 $
 8. 139 890 $

W przypadku wnioskodawców z więcej niż ośmioma osobami w domu należy dodać 4720 USD na każdą osobę w gospodarstwie domowym.

Na początku tego roku Chicago uruchomiło miesięczny program pomocy dla rodzin o niskich dochodach, dający miesięczne wsparcie o wysokości 500 USD, ale program ten różni się od obecnej opcji jednorazowej płatności.

W lutym biuro burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiło serię inicjatyw na rzecz walki z ubóstwem.

Więcej informacji i szczegółów na temat składania wniosków przez Internet można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Fabio Camandona/ insta_photos/Motortion
Czytaj dalej

News Chicago

Zapal Światło Wolności 13 grudnia. Akcja upamiętnia ofiary stanu wojennego w Polsce

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago zaprasza do włączenia się w akcję pt. „Zapal Światło Wolności” organizowaną przez Stowarzyszenie Pamięć.

Społeczna akcja IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do apelu, jaki po wprowadzeniu stanu wojennego, w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku, wystosował prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan.

Wezwał on Amerykanów do wystawienia w oknach domów świec na znak solidarności z Polakami.

Gest solidarności wobec Polaków żyjących w stanie wojennym wykonały wówczas rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego zapalił również papież Jan Paweł II.

REKLAMA REKLAMA

W tym roku, w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Stowarzyszenie Pamięć zaprasza do udziału w akcji IPN „Zapal Światło Wolności” wszystkie polonijne szkoły, parafie, organizacje i instytucje.

Zachęcamy, aby 13 grudnia 2022 r. o godz. 7.30 wieczorem Światło Wolności zapłonęło w wielu oknach jako wyraz pamięci o ofiarach stanu wojennego.

W akcji może wziąć udział każdy zapalając świeczkę w oknie o godz. 7.30PM.

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Pamięć planuje utworzenie wspólnej galerii, która następnie będzie opublikowana w polskich i polonijnych mediach.

Wszystkich, którzy włączą się do akcji „Zapal Światło Wolności”, Stowarzyszenie Pamięć prosi o przesłanie zdjęć z zapalenia Światła Wolności na adres info@pamiec.us.

Z poważaniem,
Agata Grochowska Wicekonsul
Referat ds. Polonii, Komunikacji i Dyplomacji Publicznej
Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago

 

Foto: IPN
Czytaj dalej

News Chicago

Zarobimy więcej od 1 stycznia. Płaca minimalna w Illinois wzrośnie o 1 dolara

Opublikowano

dnia

Autor:

W 2023 roku płaca minimalna w całym stanie Illinois wzrośnie do 13 dolarów za godzinę dla pracowników, którzy nie otrzymują napiwków w wieku 18 lat i starszych.

Podwyżka o 1 dolara będzie miała zastosowanie do każdej przepracowanej godziny w nowym roku i jest częścią przepisów podpisanych przez gubernatora JB Pritzkera w 2019 r. w celu ustanowienia ogólnostanowej płacy minimalnej w wysokości 15 dolarów do 2025 r.

Pracownicy otrzymujący napiwki mogą otrzymać 60% minimalnej stawki godzinowej lub 7,80 USD, o ile otrzymają brakującą różnicę w napiwkach.

Wszyscy pracownicy w wieku poniżej 18 lat, którzy przepracowują więcej niż 650 godzin w roku kalendarzowym, muszą otrzymywać takie same wynagrodzenie jak pracownicy, którzy ukończyli 18 lat, zgodnie z prawem stanu Illinois.

REKLAMA REKLAMA

Pracownicy poniżej 18 roku życia, którzy przepracują mniej niż 650 godzin rocznie, od stycznia otrzymają płacę minimalną w wysokości 10,5 dolara za godzinę.

W dwóch lokalnych jurysdykcjach, Chicago i Cook County, płaca jest wyższa niż płaca minimalna stanu Illinois.

Płaca minimalna w Chicago wzrosła 1 lipca do 15,40 USD za godzinę dla firm zatrudniających 21 lub więcej pracowników. Pracodawcy zatrudniający od 4 do 20 pracowników są zobowiązani do płacenia 14,50 USD za godzinę.

W przypadku pracowników otrzymujących napiwki płaca minimalna w Chicago wynosi 8,70 USD dla pracodawców zatrudniających od 4 do 20 pracowników i 9,24 USD dla pracodawców zatrudniających 21 lub więcej pracowników.

Minimalna płaca w mieście będzie wzrastać każdego 1 lipca, aby dopasować się do wzrostu kosztów utrzymania.

Płaca minimalna dla niektórych pracowników powiatu Cook również wzrośnie w przyszłym roku.

Od 1 stycznia płaca minimalna dla pracowników otrzymujących napiwki wzrasta do 7,80 USD, zgodnie z płacą minimalną stanu Illinois. Natomiast płaca minimalna dla pracowników nieotrzymujących napiwków, która ostatnio wzrosła 1 lipca, pozostaje na poziomie 13,35 USD.

Pracownicy, którzy uważają, że ich pracodawca nie płaci wymaganej płacy minimalnej, powinni najpierw sprawdzić, czy gmina, w której pracują, nie ma innej stawki.

Jeśli otrzymujesz zbyt niskie wynagrodzenie, możesz złożyć skargę dotyczącą płacy minimalnej tutaj w Departamencie Pracy stanu Illinois.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, istock/FabrikaCr
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu