Połącz się z nami

Newsroom

Ostatni dzwonek dla właścicieli nieruchomości w Chicago. Nie czekaj. Zapłać swój podatek za 2016 rok

Opublikowano

dnia

Uwaga właściciele domów i mieszkań w powiecie Cook, którzy nie zapłacili jeszcze podatków od nieruchomości za rok 2016. Do uregulowania zaległych należności pozostało tylko kilka dni. Płatności muszą zostać dokonane do 30 kwietnia. W przeciwnym razie właściciele ryzykują utratą domu, bo już 4 maja odbędzie się aukcja niezapłaconych podatków od nieruchomości.

Relacja Emilii Sadaj

Przeszło 39 tysięcy osób spóźnia się z zapłatą za rok 2016, poinformowało biuro skarbnika powiatu Cook. W tym 16 tysięcy właścicieli prawdopodobnie nie wie, że licytacja może objąć również ich dom. Ponawiane powiadomienia poczta wciąż odsyła z powrotem.

“Dla większości z nas dom to nasza największa inwestycja. Nieryzykuj utratą go za niezapłacony rachunek” – apeluje skarbnik Maria Pappas.

Płatności należy dokonać do 30 kwietnia przed 12 w południe przez stronę cookcountytreasurer.com lub osobiście w biurze skarbnika powiatu Cook na 118 N. Clark w Chicago. Akceptowane formy płatności to gotówka, tzw. cashier’s check, certified check lub money order. Czeki personalne nie będą przyjmowane.

Aby sprawdzić, czy dana nieruchomość jest zagrożona wystawieniem na licytację podatków, należy wejść na stronę cookcountytreasurer.com i wybrać zakładkę Avoid the Tax Sale.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: Maria Pappas’ press release
Foto: pixabay.com

News Chicago

Ruszył proces braci Morgan. Oficer Carlos Yanez w cztery oczy z zabójcami policjantki Elli French

Opublikowano

dnia

Autor:

Carlos Yanez, poszkodowany partner zastrzelonej Elli French, pojawił się w czwartek na rozprawie sądowej. Oficer był obecny w czasie przesłuchania dwóch braci oskarżonych w sprawie wydarzenia z 7 sierpnia. W stanie Illinois zabójcom policjantki grozi dożywocie.

Rozprawa toczy się w związku ze strzelaniną, do której doszło w sobotnią noc, 7 sierpnia tego roku w Chicago. W wyniku zdarzenia 29- letnia policjantka Ella French poniosła śmierć a jej partner został poważnie ranny. W stan oskarżenia postawiono dwóch braci Morgan – Emonte (21) i Eric (22). Oskarżono ich między innymi o posiadanie nielegalnej broni, próbę zabójstwa i zabójstwo pierwszego stopnia.

Oficer Yanez zapytany, jak się czuł, że może być w sądzie w czwartek, powiedział, że czuł się pobłogosławiony, ponieważ był otoczony przez rodzinę i kolegów. Yanez chciał być w sądzie w czasie przesłuchania oskarżonych.

Partner zabitej policjantki został prawie sparaliżowany na skutek odniesionych ran w sierpniowej strzelaninie. Został postrzelony cztery razy, stracił oko i porusza się teraz na wózku inwalidzkim. W jego mózgu wciąż tkwią dwa naboje.

Do rodziny Yaneza dołączył prezes FOP John Catanzara. „Jesteśmy błogosławieni, że mamy tu z nami Carlosa Jr.” – powiedział Catanzara. „To całkiem dobry dzień, to dzień pełen emocji. Carlos poprosił mnie, żebym mówił w jego imieniu. Przynajmniej wiemy, że dwóch przestępców nie będzie w domu na święta i to samo w sobie błogosławieństwo.”

„To było piękne, dające moc, widzieć to wsparcie, widzieć wszystkich jako świadków” – powiedziała Nicole Yanez Godinez. „Ale tak naprawdę najbardziej byłam dumna z mojego brata i wiem, że miał dużo siły, nie było mu łatwo być tutaj dzisiaj. Myśląc o Elli i wiedząc, że to błogosławieństwo być tutaj, myśląc o tamtym dniu, o tym przez co przeszli, przez co jeszcze muszą przejść”.

Ella French była pierwszym oficerem Chicago zastrzelonym w czasie pełnienia obowiązków od 2018r. I pierwszą kobietą, która zginęła na służbie od 33 lat.

Mężczyzna oskarżony o morderstwo Elli French i zranienie Carlosa Yanez nie przyznaje się do winy.

 

Źródło: abc7, cbs

Foto: cbs, YT

Czytaj dalej

News USA

Szef amerykańskiej dyplomacji wyznaczył priorytety polityki zagranicznych USA

Opublikowano

dnia

Wśród priorytetów polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych sekretarz stanu Anthony Blinken wymienił zakończenie pandemii koronawirusa, walkę o interesy amerykańskich pracowników i przeciwstawienie się rosnącej potędze Chin.

Blinken zapowiedział wspieranie demokracji na świecie. Stwierdził też, że dyplomacja będzie w centrum polityki zagranicznej USA. Podczas wystąpienia w Departamencie Stanu Antony Blinken zapewnił, że Stany Zjednoczone powrócą do zaangażowania w sprawy międzynarodowe.

Podkreślał konieczność pokonania Covid-19 i zbudowania bardziej stabilnej gospodarki. Sekretarz stanu USA dodał, że interes amerykańskich pracowników będzie w centrum polityki zagranicznej i handlowej USA.

Blinken ubolewał, że na świecie ma miejsce erozja demokracji oraz wzrost tendencji autorytarnych. „Będziemy nagradzać demokratyczne działania, ale nie będziemy promować demokracji poprzez kosztowne interwencje militarne albo próby obalania autorytarnych reżimów za pomocą siły” – zapewnił.

Blinken powiedział, że choć Rosja, Iran czy Korea Północna stwarzają dla USA poważne wyzwania to relacje z Chinami stanowią największy geopolityczny test dla Ameryki. „Chiny są jedynym krajem z ekonomiczną, dyplomatyczną, militarną i technologiczną potęgą, by poważnie zagrozić stabilnemu i otwartemu porządkowi międzynarodowemu” – stwierdził szef amerykańskiej dyplomacji. Blinken dodał, że relacje USA z Chinami będą oparte na współpracy gdzie to możliwe i antagonistyczne gdzie będzie to konieczne.

 

źródło: IAR
foto: Flickr/U.S. Embassy Nigeria

Czytaj dalej

News Polska

Są trzy powody, aby wiosną wrócić do normalności i zakończyć tą całą pandemię

Opublikowano

dnia

Główny doradca polskiego premiera do spraw Covid-19 profesor Andrzej Horban powiedział, że zbliża się czas zakończenia epidemii. Jego zdaniem są trzy powody, dla których na wiosnę będzie można mówić o powrocie normalności.

Ekspert wymienił między innymi dużą liczę osób, która już przechorowała Covid-19, czyli około 20-30 procent Polaków. „W związku z tym zaczynamy osiągać pierwszy próg odporności społeczeństwa” – wyjaśnił ekspert.

Profesor Andrzej Horban jako drugi pozytywny czynnik widzi akcję szczepień, zwłaszcza wśród seniorów. „Unikniemy powodu zamykania kraju, czyli będziemy mieli odporną grupę seniorów” – argumentował.

Przewodniczący Rady Medycznej dodał, że trzecia kwestia dotyczy klimatu. „Na wiosnę i latem mamy bardzo długi czas operowania światła słonecznego” – powiedział Andrzej Horban.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia mamy w Polsce ponad 1 milion 391 tysięcy osób, które uznano za ozdrowieńców. Dodatkowo wykonano ponad 2,8 miliona szczepień przeciw Covid-19, z czego ponad 1 milion osób otrzymało już drugą dawkę szczepionki.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku, w szczycie kolejnej fali pandemii, wykrywano w USA nawet 300 tysięcy infekcji dziennie. W ostatnich tygodniach liczba ta spadła do około 70 tysięcy. Amerykański rząd przyspieszył też szczepienia.

Do poszczególnych stanów dostarczono już 75 milionów dawek szczepionki, z czego 63 miliony zostały wykorzystane. Amerykański rząd zamówił 300 milionów podwójnych dawek szczepionki (czyli dla 90 procent populacji), które mają być dostarczone do końca lipca.

źródło: IAR
foto: wikipedia.com, flickr/Hospital CLÍNIC,

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne