Połącz się z nami

Newsroom

„Nie ma darmowych przejazdów”. Na chicagowskich autostradach będzie drożej. Departament Transportu desperacko szuka pieniędzy

Opublikowano

dnia

Bramki na autostradzie numer 55, 290 a być może nawet na autostradzie numer 80. Dyrektorzy Departamentu Transportu Illinois chcą sięgnąć głębiej do kieszeni kierowców. Przekonują, że czas darmowych przejazdów się kończy. Kierowcy są wściekli i zapowiadają protesty.

Dyrektor Departamentu Transportu Joe Szabo przekonuje, że z chicagowskich autostrad muszą płynąć nowe zyski. Na autostradzie numer 55 w każdym kierunku jazdy mają być zainstalowane bramki. Część pasów będzie darmowa, ale tylko dla osób, które nie chcą szybciej dostać się do Chicago z południowych przedmieść.

[youtube id=”5bRWLmzBmgI” width=”620″ height=”360″]

Ogromnych napraw, a co za tym idzie pieniędzy potrzebuje autostrada numer 80 na południowym zachodzie miasta. Lokalne władze przekonują, że droga jest zapchana ciężarówkami. Po pomoc zwrócono się do Departamentu Transportu – „Rozważamy wszystkie opcje” – powiedział dyrektor powiatu Will James Moustis.

Przedstawiciele Departamentu Transportu narzekają również, że wpływy ze stanu nie zwiększyły się od lat 90-tych. Stanowy podatek od benzyny podniesiono ostatni raz w 1991 roku. Federalny, dwa lata później. W tym czasie na drogi weszły pojazdy elektryczne, a co za tym idzie kierowcy kupują mniej benzyny.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: chicagotribune.com
Foto: Facebook.com/ Illinois Tollway

Newsroom

Zniżki i ulgi dla osób starszych. Znasz je wszystkie? Koniecznie skorzystaj!

Opublikowano

dnia

Autor:

Czy znasz wszystkie zniżki i ulgi które Ci przysługują? Większość osób wie o zniżkach w restauracjach czy w transporcie publicznym dla osób starszych. Jednak nie wszyscy orientują się w szeregu ulg i programów specjalnych, które pomagają obniżyć wydatki. Wykorzystaj możliwości, które Ci przysługują a w Twoim portfelu nie zaświeci pustka.

Wielu Amerykanów dużo traci tylko dlatego, że nie wie o istnieniu przysługujących ulg i programów. Dlatego przygotowaliśmy listę najprostszych rzeczy, które każdy może teraz zrobić, aby zaoszczędzić małą fortunę w tym roku.

Uwaga: wiele z tych programów jest dostępnych tylko w trybie online i może wygasnąć już w styczniu tego roku .

1. Ulgi podatkowe dla seniorów.

Planowanie podatkowe może być dość żmudnym procesem, ale seniorzy mogą czerpać korzyści z obniżenia podatków:

 • Bezpłatna porada: wolontariusze z certyfikatem IRS pomogą starszym podatnikom w przygotowaniu zeznań podatkowych i wypełnieniu drogą elektroniczną od 1 stycznia do 15 kwietnia każdego roku.
 • Brak kar za wypłatę: Każdy, kto ukończył 59 lat, może wypłacić pieniądze z konta IRA bez ponoszenia zwykłego 10% podatku.
 • Składki wyrównawcze: Pracownicy w wieku 50 lat lub starsi mogą odroczyć podatek dochodowy na dodatkowe 6500 USD lub łącznie 26 000 USD, jeśli zostaną wniesione na plan 401 (k), co skutkuje oszczędnościami podatkowymi w wysokości 6 240 USD dla starszego pracownika w przedziale podatkowym 24% .
 • Dodatkowa składka IRA: Pracownicy w wieku 50 lat i starsi mogą wpłacić dodatkowe 1000 USD na IRA lub łącznie 7000 USD w 2020 roku.

2. Zwrot z polisy ubezpieczeniowej samochodu

Powszechnie wiadomo, że wielu seniorów płaci zdecydowanie za dużo za ubezpieczenie samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, w zależności od wieku i historii jazdy, seniorzy mogą być uprawnieni do ogromnych zniżek i oszczędności na swoich polisach. Problem polega na tym, że większość nie porównuje i po prostu pozwala na odnawianie istniejących polis rok po roku…

W większości przypadków, jeśli masz więcej niż 45 lat i płacisz więcej niż 30 USD miesięcznie za ubezpieczenie samochodu, najprawdopodobniej przepłacasz za swoją polisę.

Dzięki tej innowacyjnej nowej stronie internetowej większość z nich może skorzystać z oszczędności do 620 USD, które są dostępne, ale większość nawet o tym nie wie! Strona jest bardzo łatwa w użyciu i pozwala od razu zobaczyć, o ile niższa jest Twoja nowa stawka.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do odzyskania 610 USD rocznie na ubezpieczenie samochodu

 

3. Seniorzy z zadłużeniem na karcie w wysokości 24tys USD, mogą skorzystać z planu spłaty zadłużenia

Wraz z gwałtownie rosnącymi kosztami życia w Stanach Zjednoczonych coraz więcej dorosłych zmaga się z długiem finansowym. A przy stopach procentowych rosnących w tempie lawinowym kwoty należnej, spłata salda karty może wydawać się pułapką, z której nigdy nie można uciec. Oto, o czym banki nie chcą, żebyś wiedział…

Dla każdego w wieku powyżej 40 lat, który ma dług na karcie w wysokości 24 000 USD lub więcej, ten program redukcji zadłużenia może znacznie zmniejszyć kwotę należnych pieniędzy. Program może rozwiązać dług bez pożyczki – pozwalając wielu osobom stać się całkowicie wolnymi od długów w ciągu zaledwie 24-48 miesięcy.

Więc jeśli masz zadłużenie na karcie w wysokości 24 000 USD lub więcej, kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do zmniejszenia płatności!

4. Nie płać za prąd, program federalny dofinansowuje właścicielom domów przejście na energię elektryczną

Oto coś, czego firma energetyczna nie chce, żebyś wiedział. Mało znany program rządowy daje właścicielom domów, którzy mieszkają na niektórych obszarach, dużą zachętę płatniczą do przejścia na energię słoneczną.

Program nosi nazwę Federal Residential Renewable Energy Taxive, który zapewnia dotacje i rabaty, które mogą pokryć koszty zakupu energii słonecznej i raz na zawsze pozbyć się firmy elektrycznej. W rzeczywistości średnia ulga podatkowa daje 4860 USD za instalację paneli słonecznych.

Połącz się z instalatorami energii słonecznej i bądź na dobrej drodze do wyeliminowania rachunków za prąd.

5. Specjalny program zapewnia seniorem polisę ubezpieczeniową o wysokości 250tys USD, przy wpłatach 15 dolarów na miesiąc

Jeśli masz rodzinę, ubezpieczenie na życie jest koniecznością. Większość ludzi nie ma wystarczająco dużych oszczędności, aby ich rodzina mogła spłacić kredyt hipoteczny, pokryć koszty utrzymania i pogrzebu. Ważne jest by Twoi bliscy nie odziedziczyli Twoich długów.

Dzięki nowemu specjalnemu programowi istnieje teraz sposób na uzyskanie solidnej, ale bardzo niedrogiej polisy ubezpieczeniowej na życie od najlepszych ubezpieczycieli. Po prostu korzystając z tej nowej strony porównującej ubezpieczenia na życie, każdy może łatwo zobaczyć, jak tanie mogą być plany, niezależnie od wieku lub historii medycznej.

Witryna przeanalizuje Twoje opcje za pomocą swojej technologii, aby automatycznie znaleźć najlepsze polisy ubezpieczeniowe na życie dostępne w najniższej możliwej cenie. Nawet jeśli masz już polisę, możesz znaleźć porównywalne plany w znacznie niższej cenie. Możesz łatwo zaoszczędzić do 70% na ubezpieczeniu na życie.

 

Źródło: thewalletwatcher

Foto: You Tube, pixabay/ 13107714

Czytaj dalej

Newsroom

4 sposoby by było Cię stać na kupno samochodu w tym roku mimo szalejących cen aut

Opublikowano

dnia

Autor:

Inflacja w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od lat 80-tych. Wszystkie ceny szybują w górę. Ceny samochodów wzrosły tak bardzo, że znalezienie dobrej oferty jest prawie niemożliwe. Ale jeśli nie masz innego wyjścia i musisz kupić nowy samochód w tym roku, wciąż jest kilka sposobów na to by było Cię na ten zakup stać. Przeczytaj co możesz zrobić?

Spójrzmy prawdzie w oczy: to nie jest idealny czas na zakup samochodu. Niezależnie od tego, czy szukasz nowego, czy używanego pojazdu, w 2022 r. możesz wydać całkiem sporo.

Według raportu Kelly’s Blue Book z grudnia 2021 r. „większość kupujących płaciła cenę nominalną lub wyższą”, a „nawet subkompaktowe sedany — zazwyczaj najbardziej przystępne cenowo pojazdy na rynku —

odnotowały wzrost cen średnio o 16,7% między listopadem 2020 r. a listopadem 2021 r.”

Chociaż może być kuszące, aby zatrzymać swój stary samochód jeszcze przez jakiś czas, upewnij się, że nie kosztuje Cię więcej pieniędzy, niż jest wart. Dla tych, którzy mieszkają na rozległych przedmieściach lub daleko od miejsca pracy, transport publiczny może nie być niezawodnym wsparciem. A ekstremalne warunki pogodowe mogą uniemożliwić całoroczny dojazd np. rowerem. Kupno samochodu czasem jest koniecznością.

Więc jeśli faktycznie potrzebujesz kupić samochód sprawdź poniższe 4 wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na ten cel w tym roku:

Oceń alternatywy.

Jeśli oszczędności cenowe mają dla Ciebie znaczenie, musisz realistycznie podejść do tego, na co naprawdę Cię stać. Może to oznaczać zakup mniejszego samochodu niż planowałeś lub np. wybór auta na paliwo zamiast pojazdu elektrycznego.

Jeśli szukasz prawdziwej wartości, nie ustalaj ceny swojego samochodu do tego, ile zarabiasz — ani do rodzaju pojazdu, który lubisz.

Zamiast tego zsumuj wszystkie rachunki za taksówki, bilety na metro i faktury za wynajem samochodów w ciągu ostatniego roku. Dodaj 7-procentową sprzedaż wyższą dla inflacji. To cena, z którą musisz się zmierzyć.

Określ finansowanie: gotówka, pożyczka bankowa lub dealer.

Bankrate opublikował przewodnik dotyczący wyboru najlepszego kredytu samochodowego. Od stycznia 2022 r. oprocentowanie pożyczek mieściło się w szerokim zakresie i wynosiło od 1,9 procent do 8,99 procent. Ponieważ samochód jest aktywem amortyzującym, z biegiem czasu traci na wartości, wysokie RRSO jest zupełnie nie na miejscu.

Jeśli musisz sfinansować zakup samochodu, rozejrzyj się za pożyczką z najlepszym dostępnym oprocentowaniem.

Są szanse, że będą pochodzić z banku, z którego już korzystasz. Przed złożeniem formalnego wniosku o pożyczkę zdzwoń i porozmawiaj z urzędnikiem ds. pożyczek, aby sprawdzić koszty, zanim sporządzi raport kredytowy.

Ponadto bądź otwarty na finansowanie przez dealera. Łatwiejsze i prostsze może być skorzystanie z produktu pożyczkowego oferowanego przez dealera, ale ponieważ terminy spłaty i stopy procentowe są zmienne, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z umową.

Twoje warunki mogą się znacznie różnić od warunków i stawek ogłaszanych w reklamie.

Nawet jeśli otrzymasz oprocentowanie, które wydaje się niskie, nie lekceważ odsetek składanych. Użyj kalkulatora kredytu samochodowego, aby określić całkowitą koszt samochodu, w tym odsetki od kredytu i cenę zakupu. Porównaj to z liczbą obliczoną powyżej, aby sprawdzić, czy finansowanie jest naprawdę tak dobre, jak początkowo myślałeś.

Jest oczywiste, ale jeśli masz kwotę potrzebną do zapłaty za samochód w gotówce, najlepiej jest całkowicie zrezygnować z finansowania pożyczką i kupić samochód od ręki.

Szukaj online i w punktach.

Nie musisz już targować się ze sprzedawcą używanych samochodów, zamiast tego masz opcje online, które pozwolą Ci przeglądać oferty w zaciszu domu, we własnym tempie i bez presji kogoś, kto próbuje zawrzeć transakcję w ciągu godziny.

Zakupy online za pośrednictwem witryn takich jak CarMax, AutoTrader i TrueCar oferują niektórym kupującym

możliwość porównania cen w celu uzyskania oszczędności w sposób, którego po prostu nie byliby w stanie negocjować osobiście.

Pokażą również samochody, które są dostępne w Twojej okolicy, a także w innych lokalizacjach wybranych przez Ciebie. Oszczędź sobie kosztów skakania z miasta do miasta w poszukiwaniu okazji. Możesz to teraz zrobić online — za darmo.

Jeśli wiesz, czego szukasz nie lekceważ także wizyty w mniejszych salonach. Ponieważ ich wynik sprzedaży jest teraz kiepski mogą być skłonni do zawierania transakcji, które wydawały się niemożliwe. Co więcej, jeśli możesz przeglądać ich parcelę z własnym mechanikiem (lub negocjować, aby mieć okres od trzech do pięciu dni, kiedy możesz zabrać samochód do mechanika na raz przed ostatecznym zakupem), być może będziesz w stanie w mgnieniu oka zawrzeć korzystną dla siebie ofertę z lokalnym biznesem.

A dla ekspertów samochodowych, którzy wiedzą, jak diagnozować i naprawiać własne pojazdy, aukcje rządowe mogą być okazją do oszczędności.

Rozejrzyj się za ubezpieczeniem samochodu.

Jerry, strona internetowa, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do porównywania ubezpieczeń samochodowych, przeanalizowała ponad milion danych kierowców od sierpnia 2020 r. do sierpnia 2021 r. i stwierdziła, że ​​”różowy podatek” dotyczy również ubezpieczenia samochodu.

Wyniki pokazały, że

„kobiety płacą średnio 142 USD rocznie za posiadanie samochodu więcej niż mężczyźni i mogą płacić nawet 7800 USD więcej w okresie posiadania;

Średnio płacą więcej o 117,12 USD niż mężczyźni przy zakupie nowego samochodu; i o 22,94 USD za naprawy samochodów. Tak więc, chociaż ubezpieczenie jest nieuniknionym wydatkiem, ważne jest, aby pamiętać, że nawet ten wydatek może być stronniczy.

Nie tylko powinieneś rozejrzeć się za różnymi stawkami dla siebie, ale także poprosić znajomych w Twoim mieście, aby podzielili się tym, ile płacą i od jakich firm.

Korzystając ze znajomości stawek porównawczych w różnych grupach demograficznych, możesz wykorzystać przejrzystość jako taktykę do negocjowania lepszych stawek dla siebie.

Oprócz czynników tożsamości należy wziąć pod uwagę sumę ubezpieczenia, możliwe odliczenia i czy firma oferuje niższe stawki za uczestnictwo w kursach jazdy defensywnej.

 

Źródło: realsimple

Foto: You Tube, pixabay/Capri23auto/ andreas160578/ cocoparisienne

Czytaj dalej

Newsroom

Powitaj raj na emeryturze. 5 stanów z najniższymi podatkami. Wybierz któryś z nich

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeśli myślisz o spokojnym i dostatnim życiu po przejściu na emeryturę, weź pod uwagę przeprowadzkę. 5 stanów oferuje najniższe podatki i co za tym idzie, spokojną głowę o sprawy finansowe na emeryturze.

Strona internetowa Kiplinger zaktualizowała listę stanów o najniższym obciążeniu podatkowym dla emerytów. Oto 5 stanów, które nakładają najniższe podatki:

1. Delaware – to istny raj podatkowy dla emerytów. Stawki podatków są stosunkowo rozsądne, a mieszkańcy w wieku 60 lat i starsi mogą wykluczyć z opodatkowania do 12 500 dolarów emerytury i innych dochodów emerytalnych (w tym dywidendy i odsetki, zyski kapitałowe, IRA i wypłaty 401 (k) itp. Zwolnione z opodatkowania są również świadczenia z ubezpieczenia społecznego.

 • Zakres stanowego podatku dochodowego: 2,2% (od dochodu podlegającego opodatkowaniu od 2001 do 5000 dolarów ) do 6,6% (od dochodu podlegającego opodatkowaniu powyżej 60 000 dolarów )
 • Średnia łączna stanowa i lokalna stawka podatku od sprzedaży: 0%
 • Średnia stawka podatku od nieruchomości: 562 dolary za 100 000 dolarów oszacowanej wartości domu
 • Podatek od majątku – estate tax oraz podatek od otrzymanego spadku – inheritance tax: zero.

2. Hawaje – mają jeden z najniższych średnich podatków stanowych i lokalnych w USA. Świadczenia z ubezpieczenia społecznego są całkowicie wolne od podatku.

 • Zakres stanowego podatku dochodowego: 1,4% (od dochodu podlegającego opodatkowaniu do 2400 dolarów dla osób składających jedno zeznanie; do 4800 dolarów dla osób składających wspólne zeznanie) do 11% (od dochodu podlegającego opodatkowaniu powyżej 200 000 USD dla osób składających jedno zeznanie; ponad 400 000 USD dla osób składających wspólne zeznanie)
 • Średnia łączna stanowa i lokalna stawka podatku od sprzedaży: 4,44%
 • Średnia stawka podatku od nieruchomości: 280 USD za 100 000 USD oszacowanej wartości domu
 • Podatek od majątku – estate tax oraz podatek od otrzymanego spadku – inheritance tax: podatek od majątku wartego więcej niż 5.49 miliona USD w wysokości od 10 do 20 procent.

3. Dystrykt Kolumbii – chociaż ogólne koszty życia w D.C. są wysokie, średnie obciążenie podatkowe emerytów są na dość niskim pułapie. Waszyngton nie opodatkowuje składek na ubezpieczenie społeczne, ale opodatkowuje większość innych popularnych form dochodu emerytalnego, takich jak fundusze 401 (k) i wypłaty IRA.

 • Zakres stanowego podatku dochodowego: od 4% (od dochodu podlegającego opodatkowaniu do 10 000 USD) do 8,95% (od dochodu podlegającego opodatkowaniu powyżej 1 mln USD)
 • Średnia łączna stanowa i lokalna stawka podatku od sprzedaży: 6%
 • Średnia stawka podatku od nieruchomości: 564 USD za 100 000 USD oszacowanej wartości domu
 • Podatek od majątku – estate tax oraz podatek od otrzymanego spadku – inheritance tax: estate tax od 2021 będzie nakładany na majątku wartości od 4 milionów USD. Maksymalny podatek wynosi 16%.

4. Wyoming – niskie podatki od sprzedaży i brak podatków od majątku i spadku czyni ten stan przyjaznym dla emerytów.

 • Zakres stanowego podatku dochodowego: brak
 • Średnia łączna stanowa i lokalna stawka podatku od sprzedaży: 5,34%
 • Średnia stawka podatku od nieruchomości: 575 USD za 100 000 USD oszacowanej wartości domu
 • Podatek od majątku – estate tax oraz podatek od otrzymanego spadku – inheritance tax: brak.

5. Newada – oferuje brak podatków od dochodu, niskie podatki od nieruchomości i wspaniałą pogodę.

 • Zakres stanowego podatku dochodowego: brak
 • Średnia łączna stanowa i lokalna stawka podatku od sprzedaży: 8,23%
 • Mediana stawki podatku od nieruchomości: 533 USD za 100 000 USD oszacowanej wartości domu
 • Podatek od majątku – estate tax oraz podatek od otrzymanego spadku – inheritance tax: brak.

 

Źródło: amerykapopolsku, kiplinger

Foto: You Tube, pixabay/pasja1000

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne