Połącz się z nami

News Chicago

„Chodź tutaj. Porozmawiajmy”. Papież Franciszek zachęca do przemiany życia poprzez sakrament spowiedzi

Opublikowano

dnia

Podczas Eucharystii w Domu Świętej Marty papież Franciszek odwołał się do pierwszego czytania liturgii zawierającego wezwanie do nawrócenia. Ojciec Święty zauważył, że Wielki Post jest okresem sprzyjającym zbliżeniu do Boga i zachęcił,  aby prosić o łaskę przemiany życia.

Ojciec Paweł Kosiński zauważa, że Bóg nie chce nas przerażać, a tylko pragnie dotrzeć do serca człowieka. Jak mówi jezuita, papież Franciszek przekonuje spowiedników, aby podobną postawę zajęli w konfesjonale

„Bóg nie straszy człowieka, ale nawołuje do zmiany. Tak też powinni postępować spowiednicy. Spowiedź nie powinna być trudnością. Przystępujący do niej nie powinni usłyszeć nic, co wprawiałoby ich w poczucie zagrożenia”.

Jak zaznacza ojciec Kosiński, Bóg niestrudzenie wzywa każdego z nas do przemiany życia, do uczynienia kroku w Jego stronę. Spowiedź, zdaniem jezuity, powinna do tego zachęcać

 „Spowiedź ma być zaproszeniem do dialogu i do otwarcia serca. Ma być okazją do rozluźnienia i do tego, żeby stawać w prawdzie przed Panem Bogiem”.

Spowiedź ma być zaproszeniem do dialogu

Jak obrazuje ojciec Paweł Kosiński, Kościół ma być metaforycznie szpitalem polowym dla obolałych. W jego opinii spowiedź w Wielkim Poście ma przyciągać ludzi do wspólnoty

„Pan Bóg nigdy się nie męczy przebaczaniem grzechów człowiekowi. Jest tym, który tak jak ojciec wychodzi do syna marnotrawnego. Nawet jeśli miałby powody do gniewu, to jednak wyciąga rękę, otwiera swoje serce, czeka i życzliwie tłumaczy, co zrobiliśmy złego”.

Ojciec Paweł Kosiński codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 9.20 na antenie Radia Deon komentuje sprawy watykańskie.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źrodło: inf.własna
Foto: Rafał Muskała, (CNS photo/Paul Haring)

News Chicago

Projekcja Charlesa Atlasa powraca na ART on THE MART. Zobaczcie „Geometry of Thought”

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 16 listopada możemy w Chicago podziwiać zimowy program zatytułowany „Season of Light” w ramach pokazów ART on THE MART. Ale w dniach 28 listopada do 5 grudnia powraca tu projekcja Charlesa Atlasa – „Geometry of Thought”, z okazji wystawy w Instytucie Sztuki w Chicago.

Od 2 grudnia do wiosny 2024 r. w stałych galeriach Instytutu Sztuki w Chicago będzie można oglądać niedawno nabyte przez muzeum dzieło Charlesa Atlasa zatytułowane The Years (2018). Sześciokanałowa instalacja wideo przedstawia przewijane fragmenty filmów artysty, odtwarzane jednocześnie.

Projekcje ART on THE MART wyświetlane są co wieczór o 7:30PM

W zimowym programie „Season of Light” ART on THE MART współpracuje ze School of the Art Institute of Chicago SAIC. W programie jest pokaz Yorgo Alexopoulosa, absolwenta SAIC znanego z wciągających prac związanych z ruchomymi obrazami, oraz nowa, wspólna praca wykonana przez obecnych studentów Instytutu.

Cyfrowa animacja Yorgo Alexopoulosa, pt. „Out of the Sea Came Eternity”, zabiera widzów w podróż przez serię odrębnych rozdziałów wizualnych, które badają nasze zbiorowe połączenie z naturą, mitami i magią.

Wspólna praca zatytułowana „Analog” wykonana jest przez studentów studiów licencjackich i magisterskich z kursów SAIC Digital Light Projections i Analog Synthesis, którzy połączyli siły, aby stworzyć 13 różnych projekcji.

Pokaz został stworzony pod kierunkiem absolwenta ART on THE MART, Jana Tichy’ego, oraz Judda Morrisseya i Austen Brown – profesorów uczelni.

Program ART on THE MART jest prezentowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych miasta Chicago (DCASE) i jest bezpłatny dla wszystkich widzów.

Projekcje najlepiej są widoczne z molo Chicago Riverwalk na Wacker Drive pomiędzy Wells Street i Franklin Street, gdzie można również usłyszeć towarzyszący im dźwięk.

Więcej informacji na temat sezonu 2023 można znaleźć na stronie artonthemart.com.

 

Źródło: choosechicago, Art on the Mart
Foto: YouTube, loopchicago
Czytaj dalej

News Chicago

Marzysz o wycieczce w ciepłe miejsce? United oferuje teraz zniżki na zimowe loty

Opublikowano

dnia

Autor:

Zima w Chicago może być piękna, ale jeśli chcecie uciec przed zimową chandrą i udać się w gorące miejsce to teraz jest do tego najlepsza okazja. W ramach ekskluzywnej oferty Cybertygodnia United Airlines ma najlepsze oferty na loty. Bilety należy rezerwować do 3 grudnia aby odbyć podróż w okresie od 10 stycznia do 8 marca 2024 r.

United Cyber Week oferuje loty, które obejmują wycieczki do pięciu wspaniałych miejsc w kraju i za granicą: San Francisco, Los Angeles, Orlando, Fort Myers i Cancun w Meksyku. To korzystna opcja dla osób, które tej zimy chcą wybrać się w ciepłe miejsce, ale kierują się przy tym ograniczonym budżetem.

Ceny biletów:

  • 100 dolarów za podróż w obie strony z Chicago (ORD) do San Francisco (SFO),
  • 200 dolarów za podróż w obie strony z Chicago (ORD) do Cancun (CUN), Fort Myers (RSW) i Orlando (MCO)
  • 300 dolarów za podróż w obie strony z Chicago (ORD) do Los Angeles (LAX).

Ekskluzywna oferta United Cyber Week będzie obowiązywać do 3 grudnia, a aby z niej skorzystać podróż musi się odbyć między 10 stycznia a 8 marca 2024 r.

Centrum operacyjne United Airlines mieści się w Elk Grove, koło portu lotniczego Chicago-O’Hare, największego węzła lotniczego linii, w którym dziennie wykonuje się około 650 odpraw. Samoloty United Airlines latają do ponad 370 portów lotniczych na całym świecie.

Linia lotnicza zatrudnia około 48 tysięcy pracowników w Stanach Zjednoczonych i w wielu krajach świata.  W 2005 roku linia przewiozła ponad 66 mln pasażerów.

 

Źródło: secretchicago, wikipedia
Foto: istock/:Laser1987/
Czytaj dalej

News Chicago

Magiczny balet „Dziadek do orzechów” zabierze widzów w świąteczną krainę

Opublikowano

dnia

Autor:

Doceniony przez krytyków klasyk Joffrey Ballet w nowej odsłonie, „Dziadek do orzechów” („Nutcracker”), powraca do Lyric Opera House w 25 przedstawieniach odbywających się w dniach 2–27 grudnia. Akcja spektaklu rozgrywa się na Światowych Targach w Chicago, w 1893 roku a przedstawienie podkreśla bogate dziedzictwo kulturowe miasta.

Ponadczasowa produkcja, której autorem choreografii jest dwukrotny zdobywca nagrody Tony® Christopher Wheeldon, zawiera klasyczną partyturę Piotra Czajkowskiego. To flagowy utwór związany z tematyką i klimatem Bożego Narodzenia.

Chicagowska historia o rodzinie i przygodzie jest także hołdem złożonym miastu.

Amerykańska opowieść Wheeldona o rodzinie imigrantów dziejąca się w czasie Wystawy Światowej w Chicago w 1893 roku, rozpoczyna się w momencie, gdy młoda Marie i jej matka, rzeźbiarka tworząca kultową Statuę Republiki na Jarmarku, organizują uroczystą Wigilię. Po niespodziewanej wizycie twórcy Jarmarku, tajemniczego Wielkiego Impresario, Marie wyrusza w burzliwą przygodę z Dziadkiem do orzechów przez zjawiskowe Targi Światowe.

Balet w dwóch aktach tworzy z wielokrotnie nagradzany zespół kreatywny, w skład którego wchodzą nominowany do nagrody Tony® projektant scenografii i kostiumów Julian Crouch, autor nagrodzony medalem Caldecott Brian Selznick, zdobywca nagród Obie i Drama Desk lalkarz Basil Twist, zdobywczyni nagrody Tony® projektantka oświetlenia Natasha Katz i zdobywca nagrody Tony ® projektant projekcji Ben Pearcy/59 Productions.

Spektakl został zaadaptowany w 2021 roku przez Christophera Wheeldona na większą scenę Lyric Opera.

Muzykę do baletu wykonuje na żywo Lyric Opera Orchestra pod dyrekcją Scotta Specka, dyrektora muzycznego The Joffrey Ballet.

Balet „Dziadek do orzechów” będzie wystawiany w dniach 2–27 grudnia 2023 r w Lyric Opera House przy 20 North Upper Wacker Drive. Przedstawienie trwa 2 godziny.

Bilety są do nabycia tutaj.

 

Źródło: Joffrey Ballet, chicagostarmedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Popularne w tym miesiącu