Połącz się z nami

News Chicago

To będzie ostatnie takie spotkanie w tym roku. Skorzystaj. Marek Dobrzycki zaprasza do „Amicus Poloniae”

Opublikowano

dnia

Już w najbliższą sobotę 9 grudnia odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie poradni prawniczej „Amicus Poloniae”. Adwokaci, którzy udzielają porad za darmo zajmują się zarówno sprawami rodzinnymi jak i imigracyjnymi. Na miejscu nie są rozpatrywane sprawy karne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja

O ostatnim spotkaniu mówił dyrektor poradni Marek Dobrzycki, który na antenie Radia Deon wymieniał czym zajmują się adwokaci zrzeszenie wokół „Amicus Poloniae”

„Sprawy cywilne, sprawy, które dotyczą osób starszych, sprawy rozwodowe, spadkowe lub sprawy dotyczące opieki nad dziećmi”

Przyjdź do Copernicus

W tym miesiącu spotkanie odbędzie się w Copernicus Center, do którego łatwo można dojechać zarówno samochodem jak i kolejką miejską

„[Copernicus Center mieści się – red] mieści się zaraz przy dworcu autobusowym i kolejowym w Jefferson Park. Można przyjechać również ulicą Milwaukee, Lawrence lub autostradą nr 90”

Marek Dobrzycki zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy organizacji spotkania. Jest to dobra okazja, aby nie tylko poznać nowych ludzi, ale również samych prawników

„Jak ktoś jest na studiach i jest niepewny, czy chce zostać adwokatem, czy chce iść w inną stronę, to jest to okazja, aby poznać nowe osoby i nowych prawników. Adwokaci, którzy przychodzą uczą, mamy tłumaczy, którzy pomagają, jest wiele możliwości”

Spotkanie odbędzie się w Copernicus Center pod adresem 5216 W. Lawrence Ave. Początek o godzinie 10 rano. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, którą można dokonać pod numerem telefonu 773-286-2325

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

grudzień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne