Połącz się z nami

News Chicago

Tom Cruise przekracza granice akcji. Iza Lech zaprasza do kin na „American Made”

Opublikowano

dnia

Film „American Made” z Tomem Cruise’em w roli głównej to przykład na to, że życie pisze najlepsze scenariusze. Opowieść oparta na prawdziwej historii pilota i przemytnika narkotyków, który pracował równocześnie dla kartelu i CIA. Wszystkich, którzy wybiorą się do kin, aby poznać szczegóły, czekają nie lada emocje. Zobaczą akcję, w której mieszają się ze sobą narkotyki, polityka, miłość i poszukiwanie nowych granic do przekraczania.

Zobacz zwiastun filmu
[youtube id=”AEBIJRAkujM” width=”620″ height=”360″]

Główny bohater filmu w reżyserii Douga Limana, Barry Seal to postać autentyczna, a część z rzeczy przedstawionych na ekranie wydarzyła się naprawdę. Mówi o tym Iza Lech, krytyk filmowy

 „Tom Cruise gra w filmie Barrego Seala, Amerykanina, pilota, który zostaje zwerbowany przez CIA. Bohater, który się trochę nudzi w swoim życiu, wskakuje więc do samolotu i leci do Ameryki Południowej. Wkrótce Barry stwierdza, że CIA płaci mu za mało i zaczyna współpracę z kartelem. Przemyca narkotyki do Stanów Zjednoczonych, działa więc na dwa fronty”.

Według Izy Lech film sprawdza się aktorsko. Tom Cruise w roli głównej przypomina, że jeśli tylko dostanie coś do zagrania, ze swojego zadania wywiązuje się pierwszorzędnie

„Gwiazdą tego filmu jest jedna osoba- Tom Cruise. On jest stworzony do takich ról. Definitywnie panuje nad ekranem. Gra bardzo niedobrego człowieka, ale swoim rozbrajającym uśmiechem sprawia, że i tak lubimy tego bohatera”.

Film jest fantastyczny

Tłem szalonej biografii Barry’ego Seala są polityczne rozgrywki Ameryki lat 70-tych i 80-tych. Wbrew opiniom niektórych, że film jest antyamerykański, Iza Lech gorąco poleca jego obejrzenie

 „To dobre kino akcji. Zdjęcia do filmu są bardzo dobrze zrobione, fantastyczna jest też kolorystyka. Wiele osób, które obejrzały film twierdzi, że jest on  „nieamerykański”, ja uważam, że jest fantastyczny”.

„American Made” jest obecnie dostepny w kinach w całym Chicago.

Iza Lech gości jako krytyk filmowy na antenie Radia Deon w każdy piątek o godzinie 7.40

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. Własna
Foto: Rafał Muskała, CNS photo/Universal

News Chicago

Koale przybywają do Chicago. Brumby i Willum zamieszkają w Brookfield Zoo

Opublikowano

dnia

Autor:

Sympatyczne koale, zwierzęta będące symbolem Australii, przybywają do Brookfield Zoo w Chicago. Brumby i Willum — para 2-letnich torbaczy — zadebiutują tu w weekend z okazji Dnia Pamięci i będą pierwszymi przedstawicielami tego gatunku w 90-letniej historii ogrodu zoologicznego.

Koale przybywają dzięki partnerstwu z San Diego Zoo Wildlife Alliance i Projektem Koala Education and Conservation Project w zoo w San Diego. Zwierzęta te można spotkać jedynie w kilkunastu akredytowanych instytucjach zoologicznych w Ameryce Północnej.

Koale zostały sklasyfikowane przez Międzynarodową Unię Ochrony i Przyrody (IUCN) jako gatunek zagrożony wyginięciem w ich rodzimej Australii.

Według niedawnego raportu opublikowanego w „New York Times” liczba osobników na niektórych obszarach spadła aż o 80%. Utrata siedlisk, susza, pożary, kolizje z samochodami, choroby zakaźne i wysoce selektywna dieta przyczyniły się do spadku liczebności koali.

Koale żywią się liśćmi eukaliptusa, które są trujące dla większości innych zwierząt i tolerowane przez torbacze jedynie ze względu na wyspecjalizowane bakterie jelitowe. Energia potrzebna do strawienia eukaliptusa o niskiej zawartości składników odżywczych jest jednym z powodów, dla których torbacze te śpią tak dużo – od 18 do 22 godzin dziennie.

Chociaż koale będą pierwszymi osobnikami w Brookfield, związki ogrodu zoologicznego z Australią sięgają dziesięcioleci.

Od lewej: Brumby i Willum

Na początku lat 70. Zoo kupiło 16 000 akrów bardzo zniszczonej ziemi w Australii Południowej. Naukowcy z Brookfield pomogli lokalnym działaczom na rzecz ochrony przyrody zarządzać tym obszarem i skutecznie go rekultywować, co zainspirowało przekształcenie milionów pobliskich akrów w park narodowy.

Ostatecznie ogród zoologiczny przekazał swoje posiadłości ziemskie i działania związane z ochroną australijskiemu funduszowi krajobrazowemu.

 

Źródło: wttw
Foto: Zoo San Diego
Czytaj dalej

News Chicago

Głosujemy na Navy Pier! Tu są najlepsze pokazy fajerwerków

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowskie molo Navy Pier zostało po raz kolejny nominowane do nagrody „Najlepsze miejsce do oglądania sztucznych ogni” w plebiscycie 10Best Readers’ Choice Travel Awards, magazynu USA Today. Navy Pier drugi rok z rzędu ubiega się o ten tytuł, a zeszłym roku wygrało głosowanie.

Wyborcy mają nieco ponad trzy tygodnie na oddanie głosu i mogą głosować codziennie aż do zakończenia konkursu w poniedziałek 13 maja. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w środę 22 maja.

Słynne letnie fajerwerki na Navy Pier, będące tradycją Chicago, będą jak co roku oświetlać nocne niebo od weekendu z okazji Dnia Pamięci do weekendu z okazji Święta Pracy.

Pokazom, które odbywają się w środy o godzinie 9:00PM oraz w soboty o 10:00PM w tym okresie, towarzyszą popularne i specjalne ścieżki dźwiękowe, które zapewniają publiczności niezapomniane wrażenia.

Słynne Navy Pier jest znane jako najważniejszy cel turystyki non-profit na Środkowym Zachodzie. Obejmujące sześć przecznic molo odwiedza rocznie prawie 8 milionów gości. Miejsce to, założone pierwotnie w 1916 roku w celu żeglugi i rekreacji, przekształciło się w wieloaspektową atrakcję, obejmującą parki, restauracje, sklepy detaliczne, rejsy wycieczkowe, przestrzenie wystawowe i nie tylko.

Aby oddać głos na pokaz sztucznych ogni na Navy Pier, kliknij TUTAJ.

 

Źródło: fox32
Foto: Navy Pier
Czytaj dalej

News Chicago

Apollo’s 2000 w Little Village uzyskał status Chicago Landmark

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę Rada Miejska głosowała za zatwierdzeniem wyznaczenia punktu orientacyjnego landmark dla obiektu Apollo’s 2000 w Little Village. Właściciele budynku, Javier i Lidia Galindo, świętowali tą decyzję.

Javier i Lidia Galindo prowadzą Apollo’s 2000 od 35 lat. O przyznanie mu statusu Chicago Landmark zaczęli się starać kilka lat temu.

Dawniej znany jako Marshall Square Theatre, budynek pod adresem 2875 W. Cermak Rd. został zbudowany w 1917 roku. Jak wynika z raportu przedłożonego miejskiej Komisji ds. Zabytków Chicago, zaprojektował go Alexander L. Levy, który studiował architekturę na Uniwersytecie Illinois i był „mistrzem projektowania kin”.

Levy zaprojektował także kilka innych budynków w całym Chicago, w tym żydowski dom sierot Marks Nathan w North Lawndale i co najmniej dwie synagogi, które stoją do dziś.

Na budynek Marshall Square Theatre duży wpływ miał styl architektury Beaux-Arts, często spotykany w budynkach takich jak dworce kolejowe, kluby i hotele. Detale w stylu Beaux-Arts można znaleźć we wnętrzu i na zewnątrz Apollo, w tym rzeźbione orły nad wejściem i zdobione sufity wewnątrz.

Właściciel, Frank De la Torre, sprzedał go w 1989 r. państwu Galindo, którzy ponownie wprowadzili teatr jako miejsce występów i wydarzeń pod nową nazwą: Apollo’s 2000. Para stwierdziła, że inspiracja dla nazwy pochodzi od dziadka Javiera Galindo, Apolinara Esparzy.

Od tego czasu Apollo’s 2000 był gospodarzem wielu wydarzeń, w tym hiszpańskich występów rockowych i popowych; cyklu o jazzie latynoskim; teatru dla dzieci; zbiórki pieniędzy na cele polityczne i spotkań partii. Odwiedzili go wiceprezydent Al Gore, były gubernator Pat Quinn, Kongresmen USA Jesús „Chuy” García i Senator Bernie Sanders.

Apollo’s 2000 to drugi punkt orientacyjny w Little Village, ale pierwszy budynek, który uzyskał ten status. Rodzina Galindo ma nadzieję, że decyzja przyciągnie więcej inwestycji do korytarza handlowego Little Village.

 

Źródło: suntimes
Foto: Apollo’s 2000
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu