Połącz się z nami

News Chicago

Myślisz już o emeryturze. Dowiedz się czym jest konto Roth 401K. Możesz być zaskoczony

Opublikowano

dnia

Tradycyjne konto IRA oraz 401K zalicza się do najbardziej popularnych i powszechnie stosowanych narzędzi planowania emerytalnego. Jednak inne, potencjalne lepsze narzędzie emerytalne jest stosowane znacznie rzadziej. Mowa o kontach Roth 401K. Na antenie Radia Deon mówił o niej specjalista finansowy – Dariusz Godlewski

„Ta opcja weszła w życie około 10 lat temu, ale tylko około 11 procent oszczędzających korzysta z tej metody. Poza tym wiele osób myli Roth 401 K, lub nie widzi różnicy między tradycyjnym 401 K a Roth 401K”

Plusy i minusy

Dariusz Godlewski tłumaczył różnice między tradycyjnym planem kontami typu Roth

„Na tradycyjny plan 401K wpłaca się pieniądze prze opodatkowaniem i dzięki temu uzyskuje się ulgę podatkową od wpłaconych na ten cel pieniędzy. Minusem tego typu kont jest fakt, że pozwalają one generować oszczędności z podatkiem odroczonym aż do emerytury”

Konto Roth 401k działa odwrotnie

„Wpłaca się pieniądze po opłaceniu należności podatkowych – z kolei po przejściu na emeryturę nie płaci się podatku dochodowego ani od zgromadzonych pieniędzy ani od zysku – pod warunkiem, że konto istnieje przynajmniej pięć lat, a jego właściciel ma ukończone przynajmniej 59 i pół roku” – mówi na antenie Radia Deon Dariusz Godlewski

Dariusz Godlewski prowadzi firmę Financial Wealth Alliance, która zajmuje się doradztwem w zakresie prawa emerytalnego i finansowego. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 847-312-3454

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Flickr.com/ American Advisors Group

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

News Chicago

Pożar magazynu na Northwest Side. Tutaj są polskie biznesy

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę w środę w nocy na Northwest Side wybuchł pożar w opuszczonym magazynie. W dzielnicy Polacy prowadzą swoje firmy. Nikt nie ucierpiał.

Pożar rozpoczął się około 2:30 w pobliżu alej Austin i Dickens. Chicago Fire Department potwierdziło, że magazyn był opuszczony.

Nie zgłoszono poszkodowanych przez pożar osób.

 

Źródło: cbs

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

sierpień 2017
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne