Połącz się z nami

News Chicago

Amber Coalition walczy z rakiem piersi. Doktor Marek Rudnicki o programie, który pomaga kobietom

Opublikowano

dnia

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Dotyczy ich wszystkich , bez względu na miejsce zamieszkania czy status społeczny. Kobietom, które zostały zdiagnozowane pozytywnie, w naszym środowisku pomaga Polsko Amerykański Program Walki z Rakiem Piersi Amber Coalition.

Doktor Marek Rudnicki na antenie Radia Deon wyjaśniał, że rak piersi jest chorobą całego organizmu. Jednocześnie podkreślał, że zarówno w walce  z tą chorobą jak i jej diagnostyką odnotowuje się duży progres

„Rak piersi jest chorobą całego ciała. W piersi on jest tylko umiejscowiony. Praktyka prowadzenia tego typu schorzeń zmieniła się totalnie. Dawniej każda diagnoza kończyła się amputacją piersi. W tej chwili wartością prowadzenia choroby przez chirurga jest to, jak często zaleca on amputację. Chcemy widzieć pacjentki, u których absolutnie nie trzeba usuwać piersi, chyba, ze są jakieś szczególne sytuacje”.

Współczesna medycyna oferuje najróżniejsze metody walki z rakiem piersi.Doktor Rudnicki przekonuje, że nie zawsze potrzebna jest metoda głęboko inwazyjna. Często wystarczą tabletki

REKLAMA REKLAMA

„Raka piersi można wyleczyć niechirurgicznie i nieradiologicznie. Często wystarczą tabletki albo zastrzyki, które zniszczą nowotwór w miejscu, w którym się on pojawia”.

Amber Coalition walczy z rakiem i promuje zdrowie

Na antenie doktor mówi też o działającym już piętnaście lat programie Amber Coalition. Jest to Polsko Amerykański Program Walki z Rakiem Piersi. W jego ramach organizowane są spotkania spotkania, na których można dowiedzieć się wielu rzeczy, poznać nowe możliwości leczenia, znaleźć szanse pomocy

„Nasz program to nie tylko walka z rakiem piersi. To również promocja wiedzy o zdrowiu. Staramy się też przekazać młodym ludziom, którzy są wolontariuszami u nas, że warto robić coś dla środowiska. To jest duma całego naszego zespołu. Ja traktuję Amber Coalition jako koalicję osób, które chcą wspólnie zrobić coś społecznego. Podzielamy zainteresowania, a także emocje i oczekiwania, które staramy się wypełnić”.

Doktor Marek Rudnicki potwierdza, że na spotkania zapraszani są eksperci z całego świata. W przystępny sposób wyjaśniają słuchaczom wszelkie kwestie związane z chorobą raka piersi

„Staram się w tym programie zapraszać różnych lekarzy i specjalistów od wielu spraw. Są z nami: profesor Radwańska, doktor Król, doktor Turowski, doktor Długopolska, doktor Witek. Każdy wypowiada się w dziedzinie swojej specjalizacji w sposób popularyzatorski. To nie jest spotkanie medyczne. Chcemy przybliżyć problemy ludziom, którzy nie maja czasu samodzielnie zapoznać się z problemem”.

Amber Coalition – Polsko Amerykański Program Walki z Rakiem Piersi zaprasza na Breast Forum w najbliższą sobotę 5 listopada o godzinie 10 w Advocate Illinois Masonic Medical Center, 836 W. Wellington.

Zainteresowane Panie będą mogły zapisać się na bezpłatne badania piersi w efekcie których dla osób kwalifikujących się będą wydawane skierowania na sponsorowane (bezpłatne) mammografie.
Na miejscu jest bezpłatny parking.

Szczegóły na stronie internetowej  www.ambercoalition.org, facebook lub pod numerem telefonu 773-296-3838

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Praca w komisjach wyborczych we Wczesnym Głosowaniu od 13 do 29 lutego! Zgłoś się!

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeśli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych, mówisz i piszesz biegle zarówno po polsku jak i angielsku oraz mieszkasz w Chicago, to masz okazję na dobrą pracę w okresie Wczesnego Głosowania. Komisja Wyborcza miasta Chicago pilnie poszukuje dwujęzycznych osób do pracy w komisjach wyborczych od 13 do 29 lutego (siedem dni w tygodniu)!

Wymagania dla kandydatów:

  • Należy być w pełni zaszczepionym (2 dawki Moderny lub Pfizera, lub 1 dawka J&J)
  • Być rezydentem miasta Chicago
  • Być zarejestrowanym do głosowania
  • Być obywatelem USA
  • Mówić i pisać biegle po polsku i angielsku

Wynagrodzenie:

  • $17 / godzinę
  • $50 za ukończenie szkolenia na internecie
  • $230 Dzień Wyborów, 28 lutego

Osoby zainteresowane mogą złożyć aplikacje na stronie internetowej:
Apply to become an Early Voting Official!

Osoby zaineresowane muszą być dostępne we wszystkie dni, włącznie z weekendami od 13 do 29 lutego.

Po więcej informacji prosimy o kontakt z Moniką Myśliwiec-Gałuszką pod numerem telefonu 312-269-5702 lub polishvote@chicagoelections.gov.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Komisja Wyborcza miasta Chicago, istock/fizkes
Czytaj dalej

News Chicago

Spotkanie imigracyjne z mecenas Magdaleną Grobelski w tą niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

Duszpasterstwo Imigranci Imigrantom w Archidiecezji Chicago organizuje 5 lutego spotkanie informacyjne dotyczące wszystkich spraw emigracyjnych. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do Kościoła św. Błażeja po mszy o godz. 10:30 a.m.

Spotkanie imigracyjne odbędzie się w Biurze Polskiej Szkoły w Kościele św. Błażeja pod adresem 6101S.75th Ave. w Summit. W czasie spotkania porad i konsultacji będzie udzielała mecenas Magdalena Grobelski, specjalistka prawa imigracyjnego.

Duszpasterstwo Imigranci-Imigrantom powstało w Archidiecezji Chicago 2008 roku dla Polonii. Jest organizacją niesienia pomocy Polakom przez Polaków. Posługa ta dąży do zjednoczenia Polaków miedzy sobą oraz ze społecznościami, w których żyją.

Spotkania imigracyjne zazwyczaj są organizowane co miesiąc, w różnych parafiach, zwłaszcza tam gdzie mieszkają Polacy.

REKLAMA REKLAMA

„Zawsze staramy się znaleźć jakieś rozwiązanie, wyjście i skierować osobę do odpowiednich instytucji, odpowiednich jednostek administracyjnych” mówiła na antenie Radia Deon Chicago  Małgorzata Tys – koordynator ds. imigracyjnych w Archidiecezji Chicago.

Kontakt do Małgorzaty Tys, organizatorki spotkania – tel. 773 720 59 74.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: inf.własna
Foto: istock/photosvit
Czytaj dalej

News Chicago

Wybitny pianista Albert Cano Smit zagra pod batutą nowojorskiego dyrygenta w Elgin

Opublikowano

dnia

Autor:

Uznany nowojorski dyrygent Kyle Ritenauer pokieruje Elgin Symphony Orchestra z gościnnie występującym pianistą Albertem Cano Smitem na koncertach 4-5 lutego. Ritenauer jest jednym z ośmiu finalistów konkursu orkiestry poszukającej dyrektora muzycznego.

Koncerty odbędą się o godzinie 7:30PM w sobotę, 4 lutego i 2:30PM w niedzielę, 5 lutego, w Hemmens Cultural Center, 45 Symphony Way w Elgin. Na godzinę przed spektaklami odbędzie się dyskusja przedkoncertowa dla posiadaczy biletów.

Na koncertach zabrzmi „Siegfried Idyll” Richarda Wagnera; Koncert fortepianowy nr 5 Beethovena „Cesarz” z udziałem pianisty Alberta Cano Smita; oraz III Symfonia „Reńska” Roberta Schumanna.

Ritenauer ugruntowuje swoją pozycję jednego z wyjątkowych artystycznych liderów muzyki klasycznej i współczesnej. Jako założyciel i dyrektor artystyczny Uptown Philharmonic zyskał sławę dzięki swojej pomysłowej muzykalności i odniósł dalsze sukcesy prowadząc zespoły w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

REKLAMA REKLAMA

Albert Cano Smit otrzymał nagrodę Arthur Rubinstein Piano Prize 2020 od The Julliard School.

Występował z Las Vegas Philharmonic, San Diego Symphony, Montreal Symphony, Orquesta Filarmónica de Boca del Río, Barcelona Symphony i Catalonia National Orchestra, Manchester Camerata, Nottingham Youth Orchestra i American Youth Symphony.

Bilety są dostępne na stronie internetowej ESO www.ElginSymphony.org oraz w godzinach od 10:00AM do 3:00PM, od poniedziałku do piątku, w kasie pod numerem tel. (847) 888-4000.

Ceny biletów zaczynają się od 20 dolarów. Bilety studenckie kosztują 10 USD, a młodzież w wieku do 17 lat ma wstęp bezpłatny z towarzyszącą osobą dorosłą.

Elgin Symphony Orchestra ma długą historię podkreślania dzieł światowej sławy dyrygentów, kompozytorów i muzyków oraz promowania postępu kobiet w sztuce.

Założona w 1950 jako orkiestra społeczna, ESO stała się profesjonalnym zespołem w 1985, w dużej mierze dzięki kierownictwu nieżyjącej już Margaret Hillis, która była dyrektorem muzycznym w ESO w latach 1971-85.

Hillis była jedną z pierwszych kobiet, które przebiły się przez zdominowany przez mężczyzn świat dyrygentury i jest uznawana za impuls do stworzenia Stowarzyszenia Orkiestry Symfonicznej Elgin, powstania Ligi ESO i rozpoczęcia docierania ESO do młodzieży poprzez koncerty dla uczniów szkół.

Dziś ESO nadal czerpie swoją kreatywność i artyzm z okolic Elgin i oddaje je społeczności poprzez program Adopt-a-School, występy w lokalnych szpitalach, hospicjach i domach spokojnej starości, Kluby Słuchaczy i inne bezpłatne programy w bibliotekach publicznych, w miejscach kultu, koncerty Ainsworth dla młodzieży, bezpłatne bilety dla młodzieży poniżej 18 roku życia, oraz otwarte próby i bezpłatne koncerty dla społeczności w całym regionie.

Elgin Symphony Orchestra czterokrotnie otrzymało tytuł Orkiestry Roku od Illinois Council of Orchestras (1988, 1999, 2005 i 2016).

ESO jest organizacją non-profit. Aby dowiedzieć się więcej lub wesprzeć ESO, odwiedź stronę www.elginsymphony.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Elgin Symphony Orchestra
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu