Połącz się z nami

O tym mówimy

Zabawa dla singli w kościele Świętej Trójcy. „Liczymy, że przyjdą młodzi, którzy szukają drugiej połówki”

Opublikowano

dnia

Znalezienie drugiej połówki może być trudne szczególnie w obecnych czasach, kiedy większość osób poznaje się drogą internetową. Z pomocą przychodzi parafia św. Trójcy, która w najbliższą sobotę organizuje mszę świętą i zabawę taneczną dla singli.

Jednym z księży w kościele jest ksiądz Adam Słomiński, który na antenie Radia Deon podzielił się swoją młodzieńczą, miłosną historią.

„Taką prawdziwą miłość miałem jedną poważną, no i dobrze, bo wiem o co chodzi. Człowiek jak idzie na drogę seminarium, to przynajmniej wie z czego rezygnuje. Gdybym nie wiedział, mogłoby być trudno”.

Ania Dobrzyńska także mówi o swoich życiowych doświadczeniach. Dla niej w mężczyźnie ważny jest wygląd, ale najważniejsza jest wrażliwość i wiara w Boga

kosciol_trojcy_poster_print„Nie można powiedzieć, że wygląd nie jest ważny, bo każdy z na również wzrokowo ocenia człowieka. Ale myślę, że po tych wszystkich doświadczeniach życiowych i związkach, to przede wszystkim patrzę czy dana osoba ma dobre serce, czy jest wrażliwa, czy kocha Pana Boga. To dla mnie w tej chwili jest to najważniejsze. Iść razem przez życie, ale również z Panem Bogiem”.

Brakuje bliskiej relacji

Z kolei Marcin Jackowski podkreśla, że w dzisiejszych czasach randkowanie odbywa się w dużej mierze przez internet. Brakuje kontaktu między dwojgiem ludzi. Dlatego imprezy takie jak ta, która będzie miała miejsce w parafii św. Trójcy pełnią tak ważną rolę

„Otwartość, szczerość i spędzenie z kimś czasu. Wszystko robione jest na szybko. Wykorzystujemy aplikacje, gdzie tylko przesuwamy zdjęcie w lewo, czy w prawo, w zależności od tego, czy ktoś nam się podoba, czy nie. Brakuje takiej bliżej relacji i często ludzie skrywają, to co myślą. To jest to co odczuwam w dzisiejszym świecie”.

Na bezalkoholową zabawę zaproszeni są przede wszystkim ludzie młodzi, choć ksiądz Adam Słomiński nie wyklucza, że starsze osoby też są mile widziane

„Mamy zaproszenie dla osób, które są dorosłe, czyli 21 lat i więcej. Liczymy, że przyjdą młodzi, bo oni ciągle szukają tej drugiej połówki. Ale nikogo nie wykluczamy. Jeżeli ktoś jest singlem i ma więcej lat niż 21, też będzie mile widziany”.

Msza święta i zabawa taneczna odbędzie się w sobotę 29 października w sali parafialnej kościoła św. Trójcy w Chicago. Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 dolarów można kupić pod numerem telefonu 773-971-0876. Przy wejściu bilety bea kosztować 20 dolarów.

Mszą święta rozpoczyna się o godzinie 7 wieczorem

Kościół św. Trójcy
1118 N. Noble st.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

 

Nasza UNIA

Polonia pamięta o Powstaniu Warszawskim 1944. W Nowym Jorku i Chicago powiewa flaga z kotwicą Polski Walczącej

Opublikowano

dnia

Już po raz piąty, Nasza Unia uczciła wybuch Powstania Warszawskiego wciągnięciem biało-czerwonej flagi z Kotwicą, symbolem Polski Walczącej na maszt przed siedzibą PSFCU na nowojorskim Greenpoincie.

Podniesienia flagi dokonała uczestniczka Powstania, 93-letnia dzisiaj mieszkanka Brooklynu, Danuta Szlajmer. „Pierwszego sierpnia, jak każdego roku od pięciu lat, Nasza Unia czci wybuch Powstania Warszawskiego. Robimy tak pomimo panującej pandemii koronawirusa, bo pamiętamy o bohaterach” – powiedział Przewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU, Krzysztof Matyszczyk.

Obecna na uroczystości była Rita Cosby, której ojciec walczył w Powstaniu. „To moje pierwsze publiczne wystąpienie od początku pandemii. Jestem tutaj, bo obiecałam że będę na każdej uroczystości z okazji 1 sierpnia organizowanej przez Naszą Unią„- powiedziała Rita Cosby, zaznaczjąc że „bohaterstwo Powstańców” powinno być przykładem także dzisiejszych czasach.

Przemówienie wygłosił także konsul generalny RP w Nowym Jorku, Artur Kubicki.

W sobotniej uroczystości wzięło udział prawie sto osób, wsród nich harcerze, uczniowie polskich szkół dokształcających, weterani oraz motocykliści z grupy „Polska Sfora” z Connecticut.

Czytaj dalej

News Chicago

NIE ŻYJE EWA MILDE. AKTORKA z FILMU “MIŚ” i “CZTERDZIESTOLATEK”

Opublikowano

dnia

W 2006 roku zrealizowaliśmy dla Telewizji POLSAT materiał o chicagowskim kabarecie BOCIAN, ktory tworzyla ewa Milde. Dziś łza się kręci sama… W filmie wspominamy Ewe, ale także Janusza Pliwko, który odszedł przed paroma tygodniami.

ZDJĘCIA, MONTAŻ i REALIZACJA Sławek Budzik i Ewa Figurska

Czytaj dalej

News Chicago

Nowy Rok 2020? Nowy ja!!! Salwatorianin Łukasz Kleczka o istotnych postanowieniach duchowych

Opublikowano

dnia

Bez względu na to, czy miniony rok oceniamy dobrze, czy źle, z nadzieją i ciekawością myślimy o tym, który jest przed nami. Początek nowego roku to zwyczajowo także czas snucia planów i postanowień na nadchodzące miesiące. Co najczęściej sobie obiecujemy i dlaczego nie wychodzi? Czy istnieje recepta na spełnienie swoich celów?

Ojciec Łukasz Kleczka potwierdza, że większość z nas wraz z początkiem nowego roku ma w sobie dużą determinację, żeby coś w sobie zmienić. Salwatorianin uważa, że aby zrealizować swoje plany, niezbędna jest pokora

„Jeżeli postanowię sobie zbyt dużo, może mi nie wyjść. Wtedy zostaje rozgoryczenie, pustka i frustracja, jestem zdenerwowany. Nie można chcieć wszystkiego od razu, bo jest nowy rok, bo teraz jestem zdeterminowany i chce coś zmienić natychmiast. Zalecam pokorę”.

Ojciec Kleczka twierdzi, że aby dojść do czegoś konkretnego, lepiej zakładać sobie mniej niż więcej. Spełnienie naszych postanowień stanie wtedy bardziej realne

„Zawsze liczy się jakiś konkret, choćby najmniejszy. Kiedy uda mi się osiągnąć jakiś jeden cel, wtedy robię następny krok. To jest moje życzenie dla każdego, kto chce być w życiu szczęśliwy i chce osiągać swoje założenia. Jeżeli chcemy od razu za dużo, możemy się przejechać. Bo raz, jesteśmy słabi, dwa, każdy dzień jest inny, mamy różne obowiązki, zajęcia. Są to często realne przeszkody, które stają na naszej drodze”.

Dobrze jest mieć duchowego przewodnika

Jak zauważa salwatorianin, wymiar duchowy każdego z nas ma dwa kierunki: dobry i zły. Dobrze jest, gdy właściwy kierunek pomoże nam odnaleźć kompetentny przewodnik

„Postanowienia duchowe wypływają z naszego duchowego<ja>. Człowiek to nie tylko ciało, ale i dusza. Muszę widzieć jednak, w jakiej kondycji jestem. Jeżeli dostrzegam swoje zaniedbania, chcę chociaż próbować coś zrobić, żeby te kondycję w sobie wypracować. Potrzeba ćwiczeń. Nie radziłbym niczego robić bez planu, czy bez osoby, która będzie mi w tym towarzyszyć, zwłaszcza właśnie w tym wymiarze duchowym”.

Salwatorianin Łukasz Kleczka jest współprowadzącym audycji Radia Deon „Otwarty Konfesjonał” w każdą środę po godzinie 10.40

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne