Połącz się z nami

News Chicago

Specjalny wywiad dla Radia DEON Chicago. ELENI mówi o polsko-greckich relacjach

Opublikowano

dnia

Po kilkuletniej przerwie Eleni wraz z zespołem spotka się ponownie ze swoją  publicznością w Chicago. 8 października fani i wielbiciele jej talentu będą mogli uczestniczyć w koncercie w Copernicus Center. Będzie to świetna okazja, aby  podziękować za  wiele lat emocji i wzruszeń, jakie w nas wzbudzały i nadal wzbudzają  piosenki artystki.

Eleni na antenie Radia Deon Chicago mówiła nie tylko o muzyce, ale także o relacjach, jakie jej zdaniem łączą Polaków i Greków

„Polacy z Grekami bardzo się przyjaźnią i wielokrotnie kiedy jesteśmy w Polsce rodziny chętnie zapraszają Greków do siebie. Nawet w Chicago niejednokrotnie wielu Greków przychodziło na moje koncerty. Byli oni zaskoczeni, że ktoś taki jest w Polsce, ale cieszyli się i byli z tego bardzo dumni”.

Eleni podkreślała, że nawet Grecy mieszkający w swoim kraju myślą o Polakach bardzo dobrze. Doceniają przede wszystkim wartości, jakimi kierują się ludzie z Polski

„Kiedy byłam w Grecji, w jednym z przeprowadzonych wywiadów pojawiła się opinia na temat Polaków. Uważa się, że są oni zorganizowani, że mają polskie szkoły, że mają Kościół. Stworzyli oni taką swoją małą ojczyznę w Grecji. Grecy bardzo doceniają i szanują to, że Polacy trzymają się razem”.

Zawalił się cały mój świat

Artystka ma za sobą niezwykle traumatyczne przeżycie. Kilkanaście lat temu jej siedemnastoletnia córka została zamordowana przez swojego chłopaka. Na antenie Eleni opowiada o swojej osobistej tragedii

„Wiedziałam, że jest to tragedia dwóch rodzin, zarówno naszej, jak i rodziny tego chłopaka. Tak na to spojrzałam. Doszło do tragedii, która zaskoczyła nas wszystkich. Zawalił nam się cały świat”.

Eleni – Gdy przyjdzie jesień
[youtube id=”tiEla4b_mXU” width=”620″ height=”360″]

Eleni jako jedna z nielicznej grupy kobiet z całego świata  otrzymała Medal Świętej Rity, przyznawany przez kapitułę w Casci. To wyróżnienie  ma szczególne znaczenie dla artystki: otrzymała je za to, że idąc śladami św. Rity potrafiła wspiąć się na szczyty dobroci i wybaczyć zabójcy swego jedynego dziecka

„Przebaczyć to nie znaczy zapomnieć. To znaczy wyzbyć się negatywnych emocji, które tak naprawdę zabijają nas od wewnątrz. Nie potrafiąc wybaczyć, nie potrafimy iść do przodu, umieramy za życia. Przebaczenie daje człowiekowi wolność”.

To zostanie mi do końca życia

Eleni miała okazję spotkać się osobiście z Ojcem Świętym. Na antenie ze wzruszeniem opowiada o przebiegu tej wizyty

„Ojciec Święty pogłaskał mnie po policzkach i powtarzał słowa:<Greczynka. Greczynka>. Potem czule pocałował mnie w czoło, co było bardzo ciepłe o ojcowskie. Poczułam dobroć, która biła od Ojca Świętego. Potem papież mnie pobłogosławił i wręczył mi różaniec. To było spotkanie, które zostanie mi do końca życia”.

Piosenkarka podkreślała, że wartości, którymi kieruje się w swojej karierze i w życiu to te, które wyniosła z rodzinnego domu. To one są, według niej, podstawą do wyznaczenia życiu dobrego kierunku

„Myślę, że dom rodzinny jest podstawą i fundamentem, na którym my, jako ludzie dorośli budujemy nasze życie. Wartości wyniesione z rodzinnego domu procentują we wszystkim, co robimy”.

Eleni –  polska artystka pochodzenia greckiego koncertuje już od czterdziestu lat. Poprzez śpiew stara się przekazać ludziom optymizm, wiarę i nadzieję, czyli to, czym sama kieruje się w życiu prywatnym i zawodowym. Jak artystka sama podkreśla, bardzo lubi przyjeżdżać do Stanów  Zjednoczonych. Za każdym razem docenia ciepłe przyjęcie przez wspaniałą publiczność polonijną.

Bilety na koncert Eleni są dostępne w biurach firm: Doma, Polamer, a także w księgarniach  „Ouo Vadis” i „D&Z”. Można je nabyć także na stronach internetowych  www.copernicuscenter.org lub  www.bilety.com

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 847 925 8672

Koncert 8 października w Copernicus Center

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Facebook.com/ Eleni

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne