Połącz się z nami

News Chicago

Jak zabezpieczyć swoją emeryturę? Dariusz Godlewski radzi co najlepszą receptą

Opublikowano

dnia

Każdy z nas marzy o beztroskiej, pełnej spokoju emeryturze. Niestety badanie statystyczne wskazują, że przygotowanie emerytury staję coraz trudniejsze, zwłaszcza, że w ciągu najbliższych 20 lat szeregi emerytów zasili miliony osób pokolenia „baby boomers”. Istnieją na szczęście firmy, którą służą pomocą przy planowaniu jesieni życia.

W studio Radia Deon gośćmi byli Dariusz Godlewski oraz John Wojciechowski z  firmy Financial Wealth Alliance, która zajmuje się planowaniem emerytalnym i inwestycyjnym. Dariusz Godlewski uważnie śledzi rynek statystyczny i jak sam mówi dane są coraz bardziej niepokojące

„Według wielu źródeł, w tym między innymi USA News Money, u progu emerytury znajduje się około 75 milionów „baby boomers”john-wojciechowski [osoby urodzone między 1946 a 1964]. Najbardziej niesamowita statystyka mówi, że przez następne 20 lat średnio 10 tysięcy ludzi dziennie będzie osiągać wiek 65 lat i te dane są dość niepokojące”.

Dariusz Godlewski przekonuje, że już tego lata ponad milion osób przejdzie na emeryturę

„Tego lata pierwsza tura baby boomers osiągnęła wiek 70,5 roku, czyli jest to liczba milion czterysta tysięcy ludzi urodzonych w pierwszej połowie 1946 roku. Będą się oni kwalifikować na tzw RMB czyli minimalne obowiązkowe wypłaty z kont emerytalnych, 401 k, IRA, 403 B, itd.”

Zabezpieczenie na starość

Specjalista od finansów emerytalnych podkreśla, że posiadanie odpowiedniego planu emerytalnego jest zabezpieczeniem przed zmieniającą się sytuacją na rynku

 dariusz-godlweski„Posiadanie planu inwestycyjnego jest koniecznością. Dzięki temu nasze portfolio będzie miało zdolność do dopasowywania się w oparciu o zmieniające warunki rynkowe a nie o nasze emocje. Odpowiedni plan inwestycyjny pozwoli nam także uchronić przed dużymi spadkami, a nawet pozwolić im rosnąć  bez względu czy rynek wykazuje tendencje rosnące i malejące”.

Należy pamiętać, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji. Więcej informacji na temat pomocy w sprawach inwestycyjnych pod numerem telefonu 847-312-3454 lub na stronie internetowej www.zaplanujfinanse.com

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne